Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. ápr. 28, 2024 8:38



Hozzászólás a témához  [ 40 hozzászólás ] 
Windows 95 regisztrálása lehetséges telefonon? 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Egyik régi melóhelyemen, még 1998-99-ben volt egy fazon, ő tényleg láncdohányos volt. Mindig vitt magával egy diplomatatáskát, amibe csak cigiket pakolt. Nagyon fura volt látni, amikor kinyitotta és szépen sorban tele volt élére állított cigisdobozokkal az egész.
Sose láttam cigi nélkül, egyfolytában a szájában volt, szívta, amikor már csak a csikk volt, arról gyújtott rá a következő szálra. Egész nap. Látszott, hogy melyik gép mellett állt meg huzamosabb ideig, mert ott hamus volt a föld. Ilyet azóta se láttam.

Vicc:
Rendőr külföldön nyaral. Odamegy egy trafikhoz:
- Do you speak english?
- No.
Rendőrünk elballag egy másik trafikhoz:
- Do you speak english?
- No.
Továbbmegy egy harmadikhoz:
- Do you speak english?
- Yes.
Erre megörül, és mosolyogva bemutat a mutató ujjával a cigaretták közé:
- Marlboro!
:D


szomb. jan. 10, 2009 22:12
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 828
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Idézet:
... Félreértés ne essék, Laci_L-nek jogtiszta szoftverei vannak ...

:shock: :D
Idézet:
... egy erősebb dohányos simán elszív havi 10-12e ft-ot ...

Van az több is, akár 20 eFt is. Én költöttem 10 eFt-ot 7 éve. Aztán abbahagytam. :roll:
Most elmegy sörre (egy része). :D



Van az 25-30e is lazán.

Átlag függő dohányos két dobozzal szív egy nap. (Nem láncdohányos, csak az aki 15-20 percenként gyújt rá, ha teheti.) És neki nincs hétvége, meg ünnepnap. Lehet szorozgatni.

És akkor a láncdohányosokról ne is beszéljünk...


szomb. jan. 10, 2009 20:20
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Idézet:
... Félreértés ne essék, Laci_L-nek jogtiszta szoftverei vannak ...

:shock: :D
Idézet:
... egy erősebb dohányos simán elszív havi 10-12e ft-ot ...

Van az több is, akár 20 eFt is. Én költöttem 10 eFt-ot 7 éve. Aztán abbahagytam. :roll:
Most elmegy sörre (egy része). :D


szomb. jan. 10, 2009 17:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
TargeT írta:
TargeT írta:
Ezért gondolom, hogy a Windows 7-nél már neccesebb lesz a dolog.

:hm: Annyira necces, hogy a Windows 7 beta1 megjelenésével gyakorlatilag egyszerre jött a hozzá való aktivátor is. :wink: :roll:
Egyrészt mondhatjuk jónak vagy ügyesnek, másrészt a véglegesig van módjuk rajta változtatni a cégnél.
Hacsak nem igaz az összeesküvés elmélet, hogy szándékosan teszik hekkelhetővé. :lol:

Valószínűleg nem szándékosan, csak nem tudnak mit csinálni. A helyi gépen kiiktatják a "védelmet". Hiába változtatnak rajta a véglegesig, mivel a helyi gépen van, és ott fut, azért bele lehet nyúlni.
Utána max. a windows update-en tudják szabályozni, hogy adott seriallal engedik-e letölteni a frissítéseket.
De láthatjuk, hogy nincs összeesküvés, ha belegondolunk, hogy a világ fejlettebb oldalán egy oprendszer ára --20-25-30e ft-- zsebpénz számba megy ... pl. egy angol munkás, aki még kulimelóval is 1-2 nap alatt megkeresi az árát (vagy többet is), az nem fog ilyenen sz*rozni. Bemegy a boltba, aztán vesz egy számítógépet, feltelepített oprendszerrel, és csókolom. Mert ő is tudja, hogy utána használja évekig.

Több oka is van, hogy használják az emberek:
- Igazából az otthoni használatra nem is az a főbb gond, hogy ismeretlen. Egy grafikus felületen elkattintgat az ember, persze biztos volna eleinte néhány nehézség, de azért egy openofficeban ugyanúgy elügyetlenkedik az átlag felhasználó, mint az ms office-ban (főképp aki szóközökkel meg új bekezdésekkel pozicionálja be a szöveg helyét, és maximum a fontméretet meg a fonttípust állítja át a szövegben)
Hanem a nagyobb igény, az a játékok miatt van. Pistike nem tud dúmnyócazni Linux-on, mert azért sok játék még nem fut el wine-ben sem, ezért kell egy Windows (is) a gépére. Ha meg már úgyis az kell, akkor nem fog Linuxszal szórakozni, hacsak nem olyan az érdeklődése.

- A megszokás hatalma, mint fentebb Laci_L írta.
Megvan a megszokott környezete, a megszokott programjai, és nincs kedve (energiája, türelme?) mással kísérletezni. Ezért vagy ügyeskedik és nem használja a windows update-et, vagy kifizeti az árát. (Félreértés ne essék, Laci_L-nek jogtiszta szoftverei vannak)

Ami egyébként nem is olyan sok pénz, hiszen pl. egy erősebb dohányos simán elszív havi 10-12e ft-ot. Cigire kifizeti 2 havonta, egy oprendszerre meg, amit évekig használ, arra sokallja.


szomb. jan. 10, 2009 16:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6666
Hozzászólás 
TargeT írta:
Ezért gondolom, hogy a Windows 7-nél már neccesebb lesz a dolog.

:hm: Annyira necces, hogy a Windows 7 beta1 megjelenésével gyakorlatilag egyszerre jött a hozzá való aktivátor is. :wink: :roll:
Egyrészt mondhatjuk jónak vagy ügyesnek, másrészt a véglegesig van módjuk rajta változtatni a cégnél.
Hacsak nem igaz az összeesküvés elmélet, hogy szándékosan teszik hekkelhetővé. :lol:


szomb. jan. 10, 2009 8:47
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Ne kezdődjék el itt a windows-linux flame :!:
Abszolut nem a megfelelő topic erre.


csüt. jan. 08, 2009 20:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
T68m írta:
Sparow2 írta:
T68m írta:
egyértelmű, mivel az unix rendszerek erre lettek kitalálva, ez az alapszemléletük. A buheráció.

Miféle buheráció? Nem értem mire gondolsz "buhera" alatt.
A frissítések, vagy micsoda? (Gondolom nem, mert frissítés a Windowshoz is van)
Egyébként meg, honnét tudod, hogy a Windowsban kevesebb "buheráció" van, hiszen nem látsz bele.


a különbség, hogy nem képez egységes rendszert, mint a Windows. Az unix alapszemlélete az, hogy van egy kis rész, mag (ami még ráadásul sokféleképp programozható, átírható), majd a felhasználó, aki SZAKEMBER ezt úgy állítja be, ahogy akarja, olyan kiegészítőkkel használja, ahogy tetszik neki.
Ezzel szemben a windows alapszemlélete az, hogy a felhasználó, aki nem hozzáértő, kapjon egy egységes, általánosan használható rendszert, amitől csak direkt módon tud eltérni.

Esküszöm, nem értem ...
Arra célzol, hogy van többféle Linux disztribúció, amik eltérnek egymástól??? És csak a kernel ugyanaz (vagy hasonló) bennük??? És még az is testreszabható???

Linuxból is van, aminek beteszed a telepítő DVD-jét, és pár kattintással fent van, mint egy Windows. Aztán ha nem érdekel, hogy hogyan működik, akkor megy a "gyári" kernellel és az alap beállításokkal. Nem kell hozzá nagyobb szakember, mint egy Windows installhoz.


csüt. jan. 08, 2009 19:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
nacorvus

Idézet:
Na,ez igen rosz példállózás volt mert mindkét program fut linuxon...

Presze, ha megveszed az oda gyártott verziót is. Ingyen nem adják oda a Win mellé. :D

Idézet:
Mért szerinted a Mac-OS az widows?Mert kint 70-80%-ban Mac-et használnak.

Hol? Az USA-ban? Ott biztos hogy nem. Én egyet sem láttam magánembernél. De Németországban sem. A nyomdai grafika más tészta. :shock:


csüt. jan. 08, 2009 19:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
.gúnár.:
quote]Ez nem second edition key véletlenül?[/quote]

Alighanem az lehet,de már csak a tasak fele van meg 3db lemezzel :roll:

Laci_L
Idézet:
Alapvetően a fő bajom meg az volt, hogy semmilyen ismert program formátummal nem kompatibilis.
Én használtam (használok) pl. CorelDraw-t, Autodesk-et. Ott mit kezdjek vele. Na szóval, amíg van XP, meg jól használható víruskereső, tűzfal, maradok ott.

Na,ez igen rosz példállózás volt mert mindkét program fut linuxon. (valamikor a Corell az egyik legnagyobb linux fejlesztő cég volt!)Vírust nem kifizedő linuxra gyártani,de van egy kettő,(többnyire szkript,ami vagy félig vagy egyáltalán nem fut le)igen nehéz összeszedni,arra is van irtó.A linuxos tüzfalaknál jobbat még nemnagyon használnak sehol.
Idézet:
Ha még én is berzenkedek, képzelj el egy birka amerikai átlagfelhasználót Arkansasban, aki a bekapcsoló gombon kívül mást nem nagyon ismer a gépen.Ő és a Linux. Hehe.

Mért szerinted a Mac-OS az widows?Mert kint 70-80%-ban Mac-et használnak.
Nem az linux a javából,legalábbis teljesen úgy működik!
És valahol itt dől meg a T68m-féle elmélet:
Idézet:
a különbség, hogy nem képez egységes rendszert, mint a Windows. Az unix alapszemlélete az, hogy van egy kis rész, mag (ami még ráadásul sokféleképp programozható, átírható), majd a felhasználó, aki SZAKEMBER ezt úgy állítja be, ahogy akarja, olyan kiegészítőkkel használja, ahogy tetszik neki.
Ezzel szemben a windows alapszemlélete az, hogy a felhasználó, aki nem hozzáértő, kapjon egy egységes, általánosan használható rendszert, amitől
csak direkt módon tud eltérni.

Ott többnyire olyan gépeket vesznek az emberek ami áll egy monitorból(ez maga a gép is DVD-stül (rajta az elnyűhetetlen op-al),egy egérből és egy billenytyűből,azon a bekapcs és a lemezkiadó gomb.
Ahhoz nem kell szaki hogy itt nyomd meg!


csüt. jan. 08, 2009 19:33
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
T68m írta:
... itthon is számítógép mágussal csináltatja meg a gépét az átlagfelhasználó, gondolom kint is így van ez...

Tévedsz. Talán nem jártál arra. :D

Az a helyzet, hogy nem csak Amerikában, de Európa nyugati részén sem nagyon szokás (persze van kivétel) összerakni gépet. Nálunk ez valahogy divat már régen. Nyilván az árak miatt.

Általában bemennek a boltba, és vesznek egy komplett gépet, amin már van Op rendszer is. Nem tökölődnek az összerakással. Ahogy néztem pl Németországban drágább a cucc, ha darabokból rakod össze.
De ez így van sok mindennel. Ha itthon egy kocsit (vagy bármi mást) szeretnél alkatrészekből összerakni, biztos hogy sokkal drágább lesz. A PC valahogy nem ilyen (nálunk). :shock:


csüt. jan. 08, 2009 18:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
T68m írta:
egyértelmû, mivel az unix rendszerek erre lettek kitalálva, ez az alapszemléletük. A buheráció.

Miféle buheráció? Nem értem mire gondolsz "buhera" alatt.
A frissítések, vagy micsoda? (Gondolom nem, mert frissítés a Windowshoz is van)
Egyébként meg, honnét tudod, hogy a Windowsban kevesebb "buheráció" van, hiszen nem látsz bele.


a különbség, hogy nem képez egységes rendszert, mint a Windows. Az unix alapszemlélete az, hogy van egy kis rész, mag (ami még ráadásul sokféleképp programozható, átírható), majd a felhasználó, aki SZAKEMBER ezt úgy állítja be, ahogy akarja, olyan kiegészítőkkel használja, ahogy tetszik neki.
Ezzel szemben a windows alapszemlélete az, hogy a felhasználó, aki nem hozzáértő, kapjon egy egységes, általánosan használható rendszert, amitől csak direkt módon tud eltérni.


csüt. jan. 08, 2009 17:44
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Laci_L írta:
T68m írta:
... ha otthon tömegesen kezdenének linuxot használni az emberek ...

Nem fognak. :D

Ha még én is berzenkedek, képzelj el egy birka amerikai átlagfelhasználót Arkansasban, aki a bekapcsoló gombon kívül mást nem nagyon ismer a gépen. Õ és a Linux. Hehe. :D


itthon is számítógép mágussal csináltatja meg a gépét az átlagfelhasználó, gondolom kint is így van ez. Innentől kezdve nincs nagy kérdés, ha fizetős lesz a windows, akkor a szaki azt mondja a júzernek: elmész a boltba és veszel egy windowst, elhozod és felrakom VAGY felrakom itt a kéznél lévő sose linux 0,1 verziót. Szerinted melyiket fogja választani a felhasználó? :wink:


csüt. jan. 08, 2009 17:39
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Laci_L
Ezekre biztos volna megoldás, bár én ilyen programokat nem használok.
Ha más nem, akkor wine alatt működnének az eredeti programok (igaz, minden abban sem működik, de azért nagyon sok program igen)

Persze, nem rábeszélni akarlak (bizonyára nem is volna értelme), meg értem én, hogy ez csak a főbb probléma volt, és ezen kívül az is nagy nehézség, hogy ez egy teljesen ismeretlen rendszer.
(Persze a grafikus felületen kattintgatni nem nehezebb, de azért mégis idegen környezet, lehet nem tudni sokszor hogy hol lehet elérni bizonyos funkciókat; vagy ha valami probléma van, akkor annak mi az oka, vagy hogyan lehet elhárítani, stb ...)

T68m írta:
Laci_L írta:
Sparow2

Köszi. Régebben nézegettem, próbálgattam. Akkor azt mondtam magamban: ez mazochistáknak való, vagy annak akinek nagyon sok ideje van. :shock:


egyértelmű, mivel az unix rendszerek erre lettek kitalálva, ez az alapszemléletük. A buheráció.

Miféle buheráció? Nem értem mire gondolsz "buhera" alatt.
A frissítések, vagy micsoda? (Gondolom nem, mert frissítés a Windowshoz is van)
Egyébként meg, honnét tudod, hogy a Windowsban kevesebb "buheráció" van, hiszen nem látsz bele.

T68m írta:
Ettől függetlenül a windowsnak nagyon betenne, ha otthon tömegesen kezdenének linuxot használni az emberek, megismernék azt - mint most a windows - és a munkahelyen is azt preferálnák. Ezért mondom, a windows otthoni felhasználása mindig is (ha nem is kimondva, de) ingyenes lesz.

Igen. Gyakorlatilag mindenre van alternatíva benne.


csüt. jan. 08, 2009 16:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
T68m írta:
... ha otthon tömegesen kezdenének linuxot használni az emberek ...

Nem fognak. :D

Ha még én is berzenkedek, képzelj el egy birka amerikai átlagfelhasználót Arkansasban, aki a bekapcsoló gombon kívül mást nem nagyon ismer a gépen. Ő és a Linux. Hehe. :D


csüt. jan. 08, 2009 16:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Sparow2

Köszi. Régebben nézegettem, próbálgattam. Akkor azt mondtam magamban: ez mazochistáknak való, vagy annak akinek nagyon sok ideje van. :shock:


egyértelmű, mivel az unix rendszerek erre lettek kitalálva, ez az alapszemléletük. A buheráció.

Ettől függetlenül a windowsnak nagyon betenne, ha otthon tömegesen kezdenének linuxot használni az emberek, megismernék azt - mint most a windows - és a munkahelyen is azt preferálnák. Ezért mondom, a windows otthoni felhasználása mindig is (ha nem is kimondva, de) ingyenes lesz.


csüt. jan. 08, 2009 16:12
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Sparow2

Köszi. Régebben nézegettem, próbálgattam. Akkor azt mondtam magamban: ez mazochistáknak való, vagy annak akinek nagyon sok ideje van. :shock:
De evvel nem akarok most senkit megbántani. :D

Alapvetően a fő bajom meg az volt, hogy semmilyen ismert program formátummal nem kompatibilis.
Én használtam (használok) pl. CorelDraw-t, Autodesk-et. Ott mit kezdjek vele. Na szóval, amíg van XP, meg jól használható víruskereső, tűzfal, maradok ott. :D


csüt. jan. 08, 2009 15:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Laci_L írta:
T68m írta:
... Ha otthonra senki nem tudja warezolni, akkor felraknak linuxot...

Na-na. Azért vannak akik megveszik otthonra is. Ha nem lenne más lehetőségem (nem warez), én is megvettem volna. :D :(

A linux eszembe sem jutott. A cégnél sokat használtuk, telepítettük célirányos felhasználásra. Ott jó volt, úgy ahogy vettük. De belenyúlni, módosítani stb., ez nem az én világom. Meg sokan másoké sem. :D

Nagy belenyúlás nem feltétlen szükséges. Linuxból is vannak olyan disztrók, hogy beteszed a CD-t vagy DVD-t, aztán szép grafikus felületen végigmegy a telepítés, és kész.

De ami karakteres képernyőn települ sem ördöngösség, lépésenként végigmegy a telepítő, és irkálhatsz be dolgokat:
- pl. létrehozod a szükséges partíciókat. Erre van automatizmus is, hogy csinálja magától ahogy szerinte jó,
- vagy pl. DHCP-n kéred a címet, vagy megadod kézzel a megfelelő címeket,
- vagy pl. mi legyen a root jelszava.
Meg hasonlók. Mindenhez van leírás, hogy mit is kell oda írnod, vagy mire figyelj oda.

És bármit akarsz csinálni, mindenhez van leírás, hogy mit hogy kell.
Az idegesítő néha, hogy valami változik, és aztán nem úgy van, vagy nem úgy kell csinálni, mint előtte, de a régi leírást találod meg, és persze abban még nem tudták, hogy később nem úgy fog kelleni.


szer. jan. 07, 2009 21:28
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Laci_L írta:
TargeT írta:
... amikor a DVD/Blu-ray hekkelő AnyDVD-t kell meghekkelni ahhoz, hogy dolgozzon hosszabb távon is...

Ez jóóó. :D

Bizony én is használom. De hát álkulcs készletet is lehet venni. :lol:

Khm. Venni? Gondoljuk át csak ezt mégegyszer :D:D:D


szer. jan. 07, 2009 19:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
TargeT írta:
... amikor a DVD/Blu-ray hekkelő AnyDVD-t kell meghekkelni ahhoz, hogy dolgozzon hosszabb távon is...

Ez jóóó. :D

Bizony én is használom. De hát álkulcs készletet is lehet venni. :lol:


szer. jan. 07, 2009 19:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6666
Hozzászólás 
Vannak ilyen összeesküvés elméletek. :wink:
Nekem azért az az egyik kedvenc gyöngyszemem, amikor a DVD/Blu-ray hekkelő AnyDVD-t kell meghekkelni ahhoz, hogy dolgozzon hosszabb távon is. :lol:
Ja, meg is lehet venni. :roll:


szer. jan. 07, 2009 19:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
T68m írta:
... Ha otthonra senki nem tudja warezolni, akkor felraknak linuxot...

Na-na. Azért vannak akik megveszik otthonra is. Ha nem lenne más lehetőségem (nem warez), én is megvettem volna. :D :(

A linux eszembe sem jutott. A cégnél sokat használtuk, telepítettük célirányos felhasználásra. Ott jó volt, úgy ahogy vettük. De belenyúlni, módosítani stb., ez nem az én világom. Meg sokan másoké sem. :D


szer. jan. 07, 2009 19:17
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
T68m írta:
Laci_L írta:
TargeT írta:
... a Windows 7-nél már neccesebb lesz a dolog.

Egy megoldás mindig marad: meg kell venni. :D :(


na persze, billi bácsi nem hü.lyült meg. Ha otthonra senki nem tudja warezolni, akkor felraknak linuxot. Onnantól kezdve pedig már a munkahelyekre se tudja eladni a Windowst, mert az emberek azt akarják használni amit megszoktak, ismertek. A windowsnak lételeme, hogy otthon és tanuláshoz azt használd.


Már nem Billi bácsi, hanem Stivi bácsi :D
Egyébként egyetértek.


szer. jan. 07, 2009 19:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Laci_L írta:
TargeT írta:
... a Windows 7-nél már neccesebb lesz a dolog.

Egy megoldás mindig marad: meg kell venni. :D :(


na persze, billi bácsi nem hü.lyült meg. Ha otthonra senki nem tudja warezolni, akkor felraknak linuxot. Onnantól kezdve pedig már a munkahelyekre se tudja eladni a Windowst, mert az emberek azt akarják használni amit megszoktak, ismertek. A windowsnak lételeme, hogy otthon és tanuláshoz azt használd.


szer. jan. 07, 2009 18:40
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
TargeT írta:
... a Windows 7-nél már neccesebb lesz a dolog.

Egy megoldás mindig marad: meg kell venni. :D :(


szer. jan. 07, 2009 15:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6666
Hozzászólás 
Asszem már túlságosan elwarezosodtunk. :lol:
XP-nél mennyiségi kulcsra minden oké, ahogy Vistánál meg az aktivátorral. Utóbbinál meg nincs az előbbi. :wink:
Én ezt pedzettem volna, meg azt, hogy mindezt maga az MS tette lehetővé kiskapuként bizonyos okból, akár előre nem látva.
Ezért gondolom, hogy a Windows 7-nél már neccesebb lesz a dolog.


szer. jan. 07, 2009 15:43
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Aktivátorok biztosan vannak Vistához és XP-hez is, amellyel automatikus frissítés nélkül biztos, hogy tudod használni
Az autoupdate ugye azért problémás, mert ott ellenőrzik a kulcsot, szóval elég gyorsan ki tud bukni, ezért szerintem arra csak olyan megoldás van, hogy offline letöltöd netről és telepíted.

Ettől független lehet, hogy megy az autoupdate is.

Hálisten egy darabig még kapok MSDNAA-n keresztül legális OS-t, így nem kell ezzel foglalkoznom :P


kedd jan. 06, 2009 22:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6666
Hozzászólás 
:gigalol: Na ne röhögtess. (Bocs.)
Pont te ne tudnád. :wink: Ott nem is törést említettem. De működik.


kedd jan. 06, 2009 22:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
TargeT írta:
Arra leszek kíváncsi, a Windows 7-re lesz-e valami okosítás, vagy tanulva a korábbi tapasztalatokból ez lesz az első olyan MS op. rendszer, ami nem hekkelhető. :roll:

Az XP törhető? "Korrekten"? :shock: Úgy értem, hogy minden funkciója (SP-k fogadása, Online Update stb) működik?

Én nem tudok róla, de ettől még lehet. :D


kedd jan. 06, 2009 21:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
nacorvus írta:
:? Biztos vagy te ebben?
Windows 95 Key:
15795-OEM-0001355-07757-rajta a tasakon amiben a lemezek voltak-más kérdés hogy ott lehetett megfúrni ahol akartad...


Ez nem second edition key véletlenül?


kedd jan. 06, 2009 21:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6666
Hozzászólás 
Az addig oké, hogy az emberi lelemény sokra képes, csak eléggé szűkül a rés, amit saját maguk nyitottak persze Redmondban.
Corporate kulcs már nincs, OEM BIOS se nagyon lehet, a KMS szerver se volt túl sokra jó.


kedd jan. 06, 2009 20:59
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Szinte biztosnak tartom, hogy lesz. :wink:
Ami rendszert emberek találtak ki, azt emberek fel is törik :D


kedd jan. 06, 2009 20:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6666
Hozzászólás 
Arra leszek kíváncsi, a Windows 7-re lesz-e valami okosítás, vagy tanulva a korábbi tapasztalatokból ez lesz az első olyan MS op. rendszer, ami nem hekkelhető. :roll:


kedd jan. 06, 2009 20:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: windows 95
ciber írta:
Melyik az a mostani?...

WinXP :shock:


kedd jan. 06, 2009 15:29
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. jan. 03, 2009 18:40
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: GYőr
Hozzászólás windows 95
Melyik az a mostani? Egyébként a 2. telepítő lemez boot szektorába irdott be a tulajdonos neve. ez azonban nem akadályozta meg a másodszori telepítést, csak megjelent egy figyelmeztetés: Ezt a lemezt már felhasználták. 09-01-06 ciber


kedd jan. 06, 2009 13:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
nacorvus írta:
... a második vagy harmadik floppy tartalmazta az OEM key-t -ezt minden további nélkül lehetett sokszorozni.

Hát azóta fejlődtek. A mostanit még senkinek sem sikerült feltörni, vagy keygent csinálni. :shock: :D


kedd jan. 06, 2009 9:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:? Biztos vagy te ebben?
Windows 95 Key:
15795-OEM-0001355-07757-rajta a tasakon amiben a lemezek voltak-más kérdés hogy ott lehetett megfúrni ahol akartad... a második vagy harmadik floppy tartalmazta az OEM key-t -ezt minden további nélkül lehetett sokszorozni.


hétf. jan. 05, 2009 20:00
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. jan. 03, 2009 18:40
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: GYőr
Hozzászólás windows 95
Egyetlen Windows fajtát sem kell se regisztrálni sem aktiválni egéssen Windows 2000-ig. A windows95 legelső verziójának ami floppy lemezeken (14 db) volt kapható , pedig még sorozatszáma sem volt.

09-01-ciber


vas. jan. 04, 2009 20:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 18, 2007 18:52
Hozzászólások: 402
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
húh, ez ütött!
Lassan már az Xp-t se lehet...


szer. dec. 31, 2008 20:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:shock: Lejárt a támogatás és nem is mostanában...
Van lemezes telepítőd v CD- borítás nélkül :twisted: -vadássz a neten minden kulcs jó,és mindegyik működik :D


szer. dec. 31, 2008 19:03
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. dec. 29, 2008 19:05
Hozzászólások: 32
Hozzászólás Windows 95 regisztrálása lehetséges telefonon?
ingyenes számon?


szer. dec. 31, 2008 16:58
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 40 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség