Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 09, 2024 16:15



Hozzászólás a témához  [ 20 hozzászólás ] 
Windows XP + monitor: csak 60 Hz 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4786
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Most olvasom a fejleményeket... Szép teljesítmény.


szomb. jan. 10, 2009 0:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
Sikerült!
.gúnár. javaslata vált be: az ATI Control Center-t kellett feltenni hozzá (ehhez viszont kellett dotnet, meg annak szervízcsomagja)

Van benne olyan opció, hogy monitor tulajdonságai, és ott kiírja, hogy "DDC nem támogatott", ezért aztán alatta a monitor neve, max. felbontás, max frissítési frekvencia mind "Nem támogatott".

Akkor alatta be volt pipálva, hogy használjon inkább EDID-et a DDC helyett (bár jelen helyzetben az sincs), és ha onnét kiveszem a pipát, akkor megadhatok saját maximális felbontást és frissítési frekvenciát (bár kicsit sánta a dolog, mert ugye a max. frissítési frekvencia az nem minden felbontásnál ugyanakkora; de a lényeg, hogy működik)

Amíg ez a control center nem volt fenn, csak a driver, addig az életben nem tudtam volna 60 Hz fölé beállítani.


Ez nem az én ötletem volt, mert én a Tray Tools-t írtam, de örülök, hogy sikerült. :wink:


pén. jan. 09, 2009 21:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Sikerült!
.gúnár. javaslata vált be: az ATI Control Center-t kellett feltenni hozzá (ehhez viszont kellett dotnet, meg annak szervízcsomagja)

Van benne olyan opció, hogy monitor tulajdonságai, és ott kiírja, hogy "DDC nem támogatott", ezért aztán alatta a monitor neve, max. felbontás, max frissítési frekvencia mind "Nem támogatott".

Akkor alatta be volt pipálva, hogy használjon inkább EDID-et a DDC helyett (bár jelen helyzetben az sincs), és ha onnét kiveszem a pipát, akkor megadhatok saját maximális felbontást és frissítési frekvenciát (bár kicsit sánta a dolog, mert ugye a max. frissítési frekvencia az nem minden felbontásnál ugyanakkora; de a lényeg, hogy működik)

Amíg ez a control center nem volt fenn, csak a driver, addig az életben nem tudtam volna 60 Hz fölé beállítani.


pén. jan. 09, 2009 18:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Mert ilyen vezeték van a monitorhoz.


pén. jan. 09, 2009 17:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás 
És most akkor végül is miért nem a D-SUB-ra van rákötve a vidkari?


pén. jan. 09, 2009 16:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
EFi írta:
Milyen felbontáson megy?

1024 x 768
Ekkora felbontáson 85 Hz-et is kéne tudnia. (Debianon simán megy, szóval nem az a baj, hogy a monitor ne tudna akkora frissítési frekvenciát)

Most egy régi fórumon találtam egy leírást, miszerint a Catalyst Control Center DDC alapján engedi beállítani a frekvenciát. Akinél ez gond, az használja a Control Panelt (ami még a control center előtt volt)

Na most: nem volt fenn a Control Center, csak a driver.
Ezek szerint be kell szereznem egy olyan régi drivert, amihez még a control panel volt????

Most próbából elkezdtem feltenni a control centert, hátha abban lehet állítani valamit (azt írják sok beállítási lehetőség van)
De telepítéskor már szólt, hogy .net kell hozzá ... Nem értem miért ilyen baromi bonyolult egy videokártya beállító felülete, hogy alapból kell neki 40 MB és dotnet ...


pén. jan. 09, 2009 16:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás 
Milyen felbontáson megy?


pén. jan. 09, 2009 16:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
Köszönöm! :oops:
A leírás alapján sikerült feltenni az új drivert, de ugyanúgy csak 60 Hz-en megy.
Ha egy másikat is kiválasztok csak találomra, azzal is, meg a saját letöltött driverével is (annyi a különbség, hogy "Alapértelmezett monitor" helyett más a neve).


érdekes, egyelőre nincs más ötletem.


pén. jan. 09, 2009 16:20
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Köszönöm! :oops:
A leírás alapján sikerült feltenni az új drivert, de ugyanúgy csak 60 Hz-en megy.
Ha egy másikat is kiválasztok csak találomra, azzal is, meg a saját letöltött driverével is (annyi a különbség, hogy "Alapértelmezett monitor" helyett más a neve).


pén. jan. 09, 2009 15:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
üres képernyő, jobb gomb, tulajdonságok, beállítások, speciális, monitor, tulajdonságok, illesztőprogram, frissítés, nem, most nem, tovább, listából, ne legyen keresés, kompatibilis eszközöktről pipa ki és válassz egyet!


pén. jan. 09, 2009 15:41
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
De hol válasszak???
Nincs a listában monitor ...

Szerk: Talán mert egy monitorhoz nem is kell driver, csak egy "leírás", hogy milyen frekvenciákon meg milyen felbontásokban működik. Aztán a videokártya drivere csak a megfelelőekre áll be (elvileg).


pén. jan. 09, 2009 15:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
nem értelek! miért erőlködsz ezzel? válassz már a listából tetszőlegesen egy monitort és kész!


pén. jan. 09, 2009 15:25
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Nem kell találomra választanom, mert ez a saját drivere, "nem máté".
De elkadtam:
1. a driverfrissítésnél azt mondja, hogy ez nem ezé a monitoré (mivel csak az R, G, B van bekötve, nem tudja kiolvasni a monitor adatait)
2. kézi hozzáadásnál, egyrészt nincs a listában monitor, csak mindenféle más eszköz, de választhatok, hogy minden eszköz látszódjon. Utána kijön egy kis ablak, ahol azt mondom, hogy van saját driverem. Kiválasztom az inf-et, erre azt mondja, hogy ez a file nem tartalmaz hardver információkat ...

Ez van benne:
Kód:
; File Name : st95pp.inf
;
; This is a Setup information file for the Samsung Monitor.
;     Copyright 1999 Samsung Electronics Co., Ltd

[version]
signature="$CHICAGO$"
Class=Monitor
ClassGuid={4D36E96E-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}
Provider=%Samsung%

[ClassInstall32]
AddReg=ClassAddReg32

[ClassAddReg32]
HKR,,,,%MonitorClassName%
HKR,,Icon,,"-1"
HKR,,NoInstallClass,,1

[DestinationDirs]
DefaultDestDir = 11
95pp.CopyFiles = 23

[SourceDisksNames]
1="Samsung Monitor Installation Disk",,1

[SourceDisksFiles]
st95pp.icm=1

[Manufacturer]
%Samsung%=Samsung

[Samsung]
%95pp%=95pp.Install, Monitor\SAM40DB

[95pp.Install]
DelReg=DEL_CURRENT_REG
AddReg=95pp.AddReg, 1600, DPMS
CopyFiles=95pp.CopyFiles


;-----------------------------------------------------

[DEL_CURRENT_REG]
HKR,MODES
HKR,,MaxResolution
HKR,,DPMS
HKR,,ICMProfile

[640]
HKR,,MaxResolution,,"640,480"
[800]
HKR,,MaxResolution,,"800,600"
[1024]
HKR,,MaxResolution,,"1024,768"
[1280]
HKR,,MaxResolution,,"1280,1024"
[1600]
HKR,,MaxResolution,,"1600,1200"

[DPMS]
HKR,,DPMS,,1


;-----------------------------------------------------


[95p.AddReg]
HKR,"MODES\1600,1200",Mode1,,"30-96,50-160,+,+"
HKR,,ICMProfile,0,"st95pp.icm"


;------------------------------------------------------

[95pp.CopyFiles]
st95pp.icm


;------------------------------------------------------

[Strings]

MonitorClassName="Monitor"
Samsung="Samsung"

95pp="Samsung SAMTRON 95P Plus"



pén. jan. 09, 2009 15:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
Köszönöm, vackor!
Találtam hozzá drivert, amiben van egy inf file is (meg egy exe is, amit nem szeretnék futtatni)
Ezt az inf-et hozzá kell adnom a monitorhoz az Eszközkezelõben, ugye?

Szerk: a driverfrissítés nem sikerült: azt mondja, ez nem ehhez a monitorhoz van (persze, mert nem tudja felismerni)
Valahogy be lehet kézzel is tömöszkölni ezt az inf-et?
(Beleolvastam, és ehhez a monitorhoz való, benne van a neve, a max. felbontása, meg a vízszintes és függõleges frekvenciatartomány, amin tud mûködni)


legutoljára '95-ön kellett csinálnom ilyet: találomra kiválasztok egy olyan monitort a listából, ami tudja a kívánt frekvenciát és direkt arra állítom a windowst


pén. jan. 09, 2009 15:01
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Köszönöm, vackor!
Találtam hozzá drivert, amiben van egy inf file is (meg egy exe is, amit nem szeretnék futtatni)
Ezt az inf-et hozzá kell adnom a monitorhoz az Eszközkezelőben, ugye?

Szerk: a driverfrissítés nem sikerült: azt mondja, ez nem ehhez a monitorhoz van (persze, mert nem tudja felismerni)
Valahogy be lehet kézzel is tömöszkölni ezt az inf-et?
(Beleolvastam, és ehhez a monitorhoz való, benne van a neve, a max. felbontása, meg a vízszintes és függőleges frekvenciatartomány, amin tud működni)


pén. jan. 09, 2009 14:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4786
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows XP + monitor: csak 60 Hz
Sparow2 írta:
Egyébként hozzá tudnám adni valahogy, és mégis a megfelelő monitornak "látná" a "Alapértelmezett monitor" helyett? (Mégha nem tudja kiolvasni az adatait, akkor is?)

Igen, ez több esetben is használható ha nem lehet detektálni a monitor típusát (mert pl. a monitor sem támogatja, bár ez ma már ritka), vagy éppen felül kell bírálni a paramétereket.
Próbálj azért rákeresni a monitor típusára, elég nagy az Internet...


pén. jan. 09, 2009 14:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás Re: Windows XP + monitor: csak 60 Hz
vackor írta:
Sparow2 írta:
Szerintem a baj az lehet, hogy nem SUB-D, hanem BNC dugókkal van rádugva a gépre a monitor, ezért nem lehet kiolvasni az EDID információkat (ezért fel sem ismeri a monitort, a neve sem jelenik meg az eszközkezelőben, csak hogy "Alapértelmezett monitor" és a használható frekvenciákat sem tudja kiolvasni belőle)

Nincs meg a monitorhoz az INF fájl, ami tartalmazza a paramétereit? El tudom képzelni, hogy anélkül a driver nem engedi átváltani a kártyát, akkor sem ha a windows engedné. (Mivel a hardver hibát már kizártad).

Sajna nincs meg ...
Egyébként hozzá tudnám adni valahogy, és mégis a megfelelő monitornak "látná" a "Alapértelmezett monitor" helyett? (Mégha nem tudja kiolvasni az adatait, akkor is?)

Igazad lehet, elképzelhető, hogy valami driver bug ...
(De ha a driver nem engedi átváltani, akkor a grafikus felületen miért olyan, mintha sikerült volna? Az új frekvenciát is mutatja a 60 Hz helyett, meg nem is jelez hibát sem.)

.gúnár.
Köszi, azt is megpróbálom, csak az nincs fent még ...


pén. jan. 09, 2009 14:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Próbáld meg az ATI Tray Tools-szal is.


pén. jan. 09, 2009 12:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4786
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows XP + monitor: csak 60 Hz
Sparow2 írta:
Szerintem a baj az lehet, hogy nem SUB-D, hanem BNC dugókkal van rádugva a gépre a monitor, ezért nem lehet kiolvasni az EDID információkat (ezért fel sem ismeri a monitort, a neve sem jelenik meg az eszközkezelőben, csak hogy "Alapértelmezett monitor" és a használható frekvenciákat sem tudja kiolvasni belőle)

Nincs meg a monitorhoz az INF fájl, ami tartalmazza a paramétereit? El tudom képzelni, hogy anélkül a driver nem engedi átváltani a kártyát, akkor sem ha a windows engedné. (Mivel a hardver hibát már kizártad).


pén. jan. 09, 2009 12:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás Windows XP + monitor: csak 60 Hz
Sziasztok!

Van egy XP-s gép, amin a CRT monitor csak 60 Hz-en hajlandó működni.
Ki lehet választani 43Hz-től egészen 200Hz-ig a frekvenciát, de a monitor menüje szerint mindig 60 Hz-en megy, akárhová állítom is (és szemmel is látszik a vibrálás)
Egy ATI Radeon 9200 van az említett gépben, az illesztőprogram 2006.05.03-ai (a legújabb ami ehhez a kártyához volt az ATI oldalán, de régebbi verziókkal is ezt művelte).

Szerintem a baj az lehet, hogy nem SUB-D, hanem BNC dugókkal van rádugva a gépre a monitor, ezért nem lehet kiolvasni az EDID információkat (ezért fel sem ismeri a monitort, a neve sem jelenik meg az eszközkezelőben, csak hogy "Alapértelmezett monitor" és a használható frekvenciákat sem tudja kiolvasni belőle)

Ez idáig OK is, de ha nagyobb frekvenciára állítom, akkor miért nem működik nagyobb frekvencián?
Amikor frissítési frekvenciát váltanék, minden olyan, mintha rendesen megtörténne: a monitor képe elsötétedik egy pillanatra, a power LED-je átvált sárgára, majd pici idő múlva vissza zöldre, a kép visszajön. Ha előtte látszott az OSD menü, akkor eltűnik, mintha a felbontás váltás megtörtént volna. Ennek ellenére 60 Hz-en megy tovább.

Ugyanezt a monitort ugyanezzel a számítógéppel simán lehet nagyobb képfrissítési frekvencián használni Debian alatt (olyankor a monitor OSD menüje is mutatja, hogy nagyobb a frekvencia és szemmel nézve is eltűnik a villódzás). Vagyis működik rendesen, ez valami Windows galiba.


pén. jan. 09, 2009 11:27
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 20 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség