Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: hétf. máj. 13, 2024 6:19



Hozzászólás a témához  [ 23 hozzászólás ] 
Egy program letiltása az internetről 
Szerző Üzenet
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
tbalu írta:
Megpróbálom az Outpost Firewall-t. Azt régen használta, csak nagyon sokat kérdezett ezért áttértem a Smart Securityre...

Már ne haragudj, de ez nem szempont egy tűzfalnál. Ilyen alapon a Win-é a legjobb, mert az egy szót sem kérdez. Igaz nem is véd (kifelé). :(

Nem árt körülnézni a nemzetközi teszetek között, és úgy választani. Az Outpost előkelő helyen van. És hát azért kérdez, mert honnan tudná, hogy azt a programot hogy akarod használni. A szint mellesleg állítható. Az angolt válaszd, mert a magyar fordítással állandóan le vannak maradva, mindig régebbi a verzió.
Ha egyszer jóváhagytad a program Netre való csatlakozását (és/vagy annak tulajdonságait), többet nem kérdez. :shock:

Arra azért figyelj, hogy fizetős a program. Hacsak nem oldod meg másképp. :D


kedd márc. 10, 2009 21:46
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
Megpróbálom az Outpost Firewall-t. Azt régen használta, csak nagyon sokat kérdezett ezért áttértem a Smart Securityre. Remélem be lehet úgy állítani az Outpostot, hogy ne kérdezzen alapvetően semmit, viszont ezt a huncut kis programot le tudom szoktatni az inetrnetről.

A fejleményekről majd beszámolok.

Köszönet az eddigi segítségért!


kedd márc. 10, 2009 21:33
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
vackor írta:
Milyen tűzfalad van?

Outpost Firewall Pro 6.5.3 EN (a legfrissebb).


kedd márc. 10, 2009 15:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4787
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Milyen tűzfalad van?


kedd márc. 10, 2009 11:29
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
TargeT írta:
... Hogy egy gyakorlati példát mondjak, az Analogue Vista Clock az XP-n például szeret keresni frissítést. Én nem láttam benne olyan funkciót, ami erről lebeszélné.
Utána meg hivalkodik, hogy van újabb. De kit érdekel.
Ezért letiltom a tűzfalban, mikor engedélyt kérne a kilépésre. Ettől kezdve nem pofázik...

Ez a program megvan nekünk. :gigalol:

Az érdekes az, hogy nálam is le van tiltva a tüzfalban: Block all activity , és mégis (úgy havonta) jelenti, hogy van újabb verzió. Mondom nem kell, erre nyugton van egy ideig. Kikapcsolni a keresést tényleg nem lehet (legalább is az 1.09-ben).


kedd márc. 10, 2009 10:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
tbalu írta:
Nbela, eltaláltad. Ez a program szeretné a serialt ellenőrizni a telepítsékor, utána pedig minden induláskor.

Ez esetben is legegyszerűbb a tűzfalban letiltani a program összes netes tevékenységét.
Hogy egy gyakorlati példát mondjak, az Analogue Vista Clock az XP-n például szeret keresni frissítést. Én nem láttam benne olyan funkciót, ami erről lebeszélné.
Utána meg hivalkodik, hogy van újabb. De kit érdekel.
Ezért letiltom a tűzfalban, mikor engedélyt kérne a kilépésre. Ettől kezdve nem pofázik.
Ha a tűzfalnak új konfigot hozok létre pl. egyik másik verziófrissítésnél, akkor újra le kell tiltani az első próbálkozásánál.
De ugyanez vonatkozik, ha valaki semmiképp nem engedné hazatelefonálni a WGATRAY.exe-t.
Valamivel egyszerűbb, mint az IP címet vizslatni, és beleirkálni a hosts fájlba. :D
De akinek nincs megfelelő tűzfala... :roll:


kedd márc. 10, 2009 8:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4787
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
tbalu írta:
Nbela, eltaláltad. Ez a program szeretné a serialt ellenőrizni a telepítsékor, utána pedig minden induláskor.

Ha letiltod benne ezt a lehetőséget, attól még hajlandó lesz működni?


kedd márc. 10, 2009 7:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3536
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
tbalu írta:
Ha a hosts-ba akarnám beírni a webcímet, vagy IP-t, ahova nézegetni akar ez a program, akkor hogyan tudonám megnézni, hogy mi ez a cím vagy IP?
Ha a program ip címhez fordul közvetlenül, akkor a host fájl nem segít, akkor tűzfallal kell tiltanod. Ha webcímet keres név alapján a progid, akkor tudod egy host bejegyzéssel letiltani. A progid küld egy udp csomagot a dns szervernek, hogy milyen nevet keres. A dns szerver visszaküldi az ip címet, és utána a progid tcp/ip kapcsolódik. Tűzfal progi vagy tcp ip viewer kiírja az ip címet. Például a http://www.whois-search.com/ lapon visszakeresheted, hogy milyen név tartozik az ip címhez. Ezt a nevet és a 127.0.0.1 címet beírod a host fájl-ba, és a progid nem tud kapcsolódni. Mondjuk a legbiztosabb módszer az, hogy telepíted például a Packet Spy programot. Abban meg lehet nézni, hogy a progid egészen pontosan milyen név feloldását kéri a dns szervertől, és azt a nevet kell beírni a host fájlba. Minden progit be kell csukni, csak a Packet Spy fusson. Indítod a programodat, és a legelső udp csomagban ott lesz a keresett név.


kedd márc. 10, 2009 1:11
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
Nbela, eltaláltad. Ez a program szeretné a serialt ellenőrizni a telepítsékor, utána pedig minden induláskor.

Ha a hosts-ba akarnám beírni a webcímet, vagy IP-t, ahova nézegetni akar ez a program, akkor hogyan tudonám megnézni, hogy mi ez a cím vagy IP?


hétf. márc. 09, 2009 22:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Laci_L írta:
.gúnár. írta:
... Csak belegágogok, de tudomásom szerint a tűzfal elsődleges feladata a kívülről jövő támadások elleni védelem...

Ezt még a nullának minősített XP tűzfala is tudja. :shock:


Elvileg. Bár akkor nem igazán értem, mi a fenének állandóan kiadni biztonsági frissítéseket, meg ha kirakok egy gépet a netre védelem nélkül, akkor az mitől lesz 5 perc múlva vírusos (bekapcsolt belső tűzfallal). :wink:


hétf. márc. 09, 2009 21:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3536
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Egy program letiltása az internetről
tbalu írta:
egy adott program ne tudjon kilépni a netre
Valóban jó lenne, ha elárulnád azt is milyen progiról van szó, és akkor nem kell mindenféle variációban tippelgetni. Mert például ha csak azt akarod, hogy egy hamisan beregisztrált program ne tudjon hazamenni és egyeztetni a serialt, akkor a Laci_L féle megoldás tökéletes. De más esetekben más módszer lesz a legegyszerűbb, ezért kellene pontosítani, hogy ne ötletelgessünk vakvilágba.


hétf. márc. 09, 2009 18:19
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
TargeT írta:
A www.gipszjakab.com az nem program, hanem webcím...

Kösz. Ha nem mondod... :D :D

De egy program csak valamilyen konkrét címre lép ki (saját honlap, Update, stb) ezeket ki kell sasolni, és beírni. Én erre gondoltam. :shock:


hétf. márc. 09, 2009 15:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
A www.gipszjakab.com az nem program, hanem webcím. Ezzel ennek az egy oldalnak az elérését tiltod.
Ha adott programot akarsz letiltani, akkor is jó persze a tűzfal. Az eredeti kérdés erről szólt.
Pl. az Outpostban megtiltod az adott program teljes netes forgalmazását. No meg egy jelszó beállítás is kell az Outpost beállításainak bárki által történő módosítása ellen.
A Windows tűzfalban is tudsz persze így programot hozzáadni, letiltani, csak ott szerintem nincs közvetlen jelszavas védelem, bár soha nem is kerestem.
Erre jó, hogy ha nem rendszergazda, hanem korlátozott jogú a delikvens persze. Meg ilyen korlátozósdinál mindenképpen. :wink:


hétf. márc. 09, 2009 13:46
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
tbalu írta:
... Én azt hittem, hogy létezik ilyen egyszerű program is, és ezért nem kell egy tűzfalat feltelepíteni ...

Ha van konkrét cím, amit el akar érni az a program (pl: www.gipszjakab.com vagy egy IP cím) akkor be kell szerkszeteni a hosts fájlba a többi alá egy sort (oda, ahol már nincs # jel). A fájl itt található (a szerkesztés idejére az írásvédettséget fel kell szabadítani):

C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts

A beírandó sor (ha több cím van, egymás alá mindet):

127.0.0.1 www.gipszjakab.com

Ide nem fog kapcsolódni. Ha a cím változó, az már macerásabb ilyen módon.


hétf. márc. 09, 2009 11:23
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
Köszi az eddigi hozzászólásokat!

Inkább WinXP-s gépekre kellene valamilyen blokkoló program, így a Vista tűzfalát kizárólagosan nem tudom használni.

Felőlem lehet ez a blokkoló program egy tűzfal is, de ekkor milyet ajánlotok ahhoz, hogy nagyon átlagon aluli tudással rendelkező felhasználó is tudja kezelni? Értem ez alatt azt, hogy egyszer be lesz állítva a tűzfal (leblokkolva a program), és a továbbiakban ne kérdezzen semmit.

(Én azt hittem, hogy létezik ilyen egyszerű program is, és ezért nem kell egy tűzfalat feltelepíteni.)

Megnéztem Gúnár által javasolt programot, de azon nem tudtam beállítani, hogy egy konkrét programot blokkoljon (lehet hogy én vagyok a hülye?).

Köszi a további segítséget is!


hétf. márc. 09, 2009 11:12
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
... Csak belegágogok, de tudomásom szerint a tűzfal elsődleges feladata a kívülről jövő támadások elleni védelem...

Ezt még a nullának minősített XP tűzfala is tudja. :shock:


vas. márc. 08, 2009 21:18
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
Hannibal írta:
Amelyik programban be tudod állítani, hogy mi mehet a netre és mi nem, tűzfalnak hívják. A tűzfal "beáll" a net és a gép közé és csak rajta keresztül mehet bármi ki a netre. Gondolom te valami olyan programra gondolsz, hogy megadsz egy elérési utat, megnyomsz egy gombot és letiltja az adott programot a netről. Ezt csinálja a tűzfal.


Csak belegágogok, de tudomásom szerint a tűzfal elsődleges feladata a kívülről jövő támadások elleni védelem. A programblokkolgatás másodlagos funkció. uff... Hogy érdemben hozzászóljak, itt egy progi, ami kizárólag blokkolgat, de jó drága: http://www.warrensoftware.co.uk/


Persze, igen, kicsit pongyolán fogalmaztam, elismerem. :oops:
Valóban az elsődleges feladat a kívülről jövő támadások blokkolás, de a mai személyi tűzfalak nagyrésze tudja a programok szűrését is, ezért bátorkodtam leírni azt amit.


szomb. márc. 07, 2009 2:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Tökéletesen egyetértek vackor-ral,de én azért nem tenném a nyakamat egy sima win tűzfal alá,mert az olyan mint maga az egész rendszer jó,csak kicsit foltos-bár megbízhatóbb min az elődje.Egy külső,akár egy ezeréves sygate v. balack ice nagyságrendekkel jobb megoldás, bolondbiztosan konfigolható tűzfalak,(ott,se ki,se be senki-ha nincs engedély és min 2-3 x kérdez),de nem kompatibilisek a vistával :wink:


pén. márc. 06, 2009 22:48
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4787
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
A tűzfalak feladata ennél sokkal bonyolultabb is lehet, de a kifelé menő forgalom engedélyezése/tiltása még az egyszerűbbek közé tartozik. Az XP tűzfala ezt még nem tudja, a Vistáé már igen.
Kipróbáltam, mielőtt javasoltam! 8)


pén. márc. 06, 2009 21:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Amelyik programban be tudod állítani, hogy mi mehet a netre és mi nem, tűzfalnak hívják. A tűzfal "beáll" a net és a gép közé és csak rajta keresztül mehet bármi ki a netre. Gondolom te valami olyan programra gondolsz, hogy megadsz egy elérési utat, megnyomsz egy gombot és letiltja az adott programot a netről. Ezt csinálja a tűzfal.


Csak belegágogok, de tudomásom szerint a tűzfal elsődleges feladata a kívülről jövő támadások elleni védelem. A programblokkolgatás másodlagos funkció. uff... Hogy érdemben hozzászóljak, itt egy progi, ami kizárólag blokkolgat, de jó drága: http://www.warrensoftware.co.uk/


pén. márc. 06, 2009 21:24
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Amelyik programban be tudod állítani, hogy mi mehet a netre és mi nem, tűzfalnak hívják. A tűzfal "beáll" a net és a gép közé és csak rajta keresztül mehet bármi ki a netre. Gondolom te valami olyan programra gondolsz, hogy megadsz egy elérési utat, megnyomsz egy gombot és letiltja az adott programot a netről. Ezt csinálja a tűzfal.


csüt. márc. 05, 2009 22:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4787
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Ha Vistára keresel ilyet, akkor ne keress tovább, a Vista saját tűzfala tudja.
A felügyeleti eszközök között találod, "Fokozott biztonságú tűzfal" néven (ez NEM a vezérlőpultról indítható tűzfal). A kimenő szabályokhoz létre kell hozni egy új szabályt, megadni a program elérési útját, és tiltani minden kapcsolatot.


csüt. márc. 05, 2009 21:49
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9
Hozzászólás Egy program letiltása az internetről
Sziasztok!

Egy olyan egyszerű kis programot keresnék Windows XP vagy Vista alá, amelyen be lehet állítani, hogy egy adott program ne tudjon kilépni a netre. Nem egy komplett tűzfalra gondolok, csak egy egyszerű progira.
Ha lehetne kérnem, akkor ne a Windows beépített tűzfalát ajánljátok.

Köszi előre is a segítséget!


csüt. márc. 05, 2009 19:47
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 23 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség