Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 10:56



Hozzászólás a témához  [ 729 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Következő
Apró kérdések topicja 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás 
Ha ennyi szenvedést okoz neked a Picasa, akkor vegyél egy kártyaolvasót, amiben van SD kártya olvasás (általában mindegyikben van) és akkor Intézővel vagy Total Commanderrel is tudod másolgatni a képeket és videókat ahova csak akarod, mindemellett az említett file managerekkel nem is olyan nehéz albumokba (könyvtárakba) rendezgetni a képeidet és videóidat.


szomb. dec. 05, 2009 15:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
Mint köztudott, rossz program nincs, csak hozzá nem értő emberek.
Valahogy így van. :? :lol:
Itt van 3 link, ahol kicsit részletezik a picasa-t és beállításait.
http://www.fotoonline.hu/article.php?id=23
http://www.origo.hu/techbazis/digifoto/ ... ippek.html
http://nevek.gportal.hu/gindex.php?pg=2 ... id=3437305


szomb. dec. 05, 2009 8:56
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 03, 2009 22:57
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Köszi Nacorvus a gyors reagálást,

a történet eleje az volt, hogy letöltöttem Picasat, abba importáltam kártyaolvasóról, egy darabig ment, de sajnos a Picasa-nak vannak hibái, pl.
- egy 4 gigás kártyára klf. témák ráférnek garmadával, a felét kiírtom a Picasa-ból, majd amikor újra bedugom a kártyát, azokat nem lehet megakadályozni, hogy ne rakja fel,
- a picasa önállóan szervezi a gépen a szinteket, ahányszor kinyitottam mindig új meglepetést okozott, utoljára eltünt 600 kép egy frissítésnél, stb. ezért aztán úgy döntöttem, hogy az összest kipakolom és lepucolom a Picasa-t.
Ahogy olvasom írásod, ez biztos nem volt jó megoldás, ezért majd mindjárt letörlöm az asztalról ezt a műsorszámot és majd a Canon géphez kapott progiba beolvasom újra az SD kártyáról.
Új infót kaptam tőled, nem tudtam idáig, hogy az asztalnak vannak határai.

Köszi szépen


pén. dec. 04, 2009 10:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Előzetesként csak annyit, nem szerencsés megoldás:alapból bármelyen op(Win v. Linux) is van a gépen alapból mindent az asztalra akar menteni bármilyen szoftod is van akár file-kezelésre,akár a böngésző-letöltésekre meg kell adni egy mappát ahova fixen tölti be akár a képet vagy bárminő szemetet,itt konkrétan az adatokról van szó-oda menjen az összes ill ha a böngészésből letöltendő dolog kérdezzen rá hogy hova,ez mindegyikben benne van,egyébként soha semmit nem fog megtalálni a gépen.A képeknek semmi helye az asztalon van arra minden op alatt egy pictures(képek) mappa :arrow: sutty abba bele,ha rádugod a fotoapparát't'.(ill azon belül akár csak egy dátumbélyeg-könyvtár)
Logikus amit írsz,nem is férhet el az asztalon több mint 5-6,ha kb 1.2 Mb képmérettel számolunk...semmi köze a vírusokhoz ez pusztán a rossz rendszerszervezés,mert valamilyen furcsaság folytán az újonnan települt mappát mindjárt meg is akarja nyitni :arrow: ez gondolom az eszközzel (camcorder managmenttel együtt) jött áldás,hogy mindjárt szerkeszthetők is legyenek a képek,videók,de ehhez nem kell karikás-ostorpattogás és kurjongatás,a maguktól is oda mennek ha akarod,csak nem az asztal közepére kell kirakni a sza*ros gatyót


pén. dec. 04, 2009 0:18
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 03, 2009 22:57
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Szervusztok,

vadonatúj jelenség vagyok, mindenkit üdvözlök. Rögzítem rögtön, hogy nem én leszek a tanácsadó itt :) , ahogy beleolvastam a topicokba rögtön rájöttem, hogy kéne még tanulnom egy hosszú sort....

Én azt remélem, hogy ti meg tudjátok válaszolni az alábbi kérdéseimet, amivel már zaklattam egy-két rendszergazdit a közelben, de senki nem tud semmit.
Gépen XP, előfizetett Panda GP2009, SpyBot napi automatikus futtatással.

1.
Kiraktam 4 nappal ezelőtt egy új mappába az asztal közepére egy fotógépből bemásolt 731 fotót, hogy majd elbánok velük egy álmatlan éjszakán, éjjel nem kapcsolt ki, mert éppen frissített, ott hagytam, reggel nem indul, resetálok, beindul, és meghökkenve látom, hogy mind a 725 kép ikonját szétszórta az asztalon, nagylelkűen hatot benne hagyott a mappában. Kicsit mérges voltam, visszapakoltam, de azóta minden reggel ugyanez van, sőt ma egy készenléti állapot után is előadta ezt a műsort. Vírusírtók teljesen negatív állapotot mutatnak, tűzfalak belőve.
Mit kéne tennem vele?

2.
A thunderbird-be duplán-triplán jönnek be a mailek. Hibakonzol semmit nem mutat.

3.
Vezérlőpult>progik közé bejött vahogy egy windows illesztőprogram-csomag-Nokia pccsmcfd (10/12/2007 6.85.4.0) a maga 7756 megájával, az életben nem volt ilyenünk, no mindegy kitörölném, a progik között nincs uninstall, de ilyen progi se, töröljem a vezérlőpultról? De akkor viszi az összes kapcsolatost is, nem baj?

4.
Egy ideje már átálltam először a Firefox-ra, de most már a Chrome-ra. Az explorer nagyon vírusos volt mostanában. Ezért nem is töltöttem le a legújabbat, elakadtam a 7-nél. Mi a véleményetek most a 8-ról?

Hát ennyit így előszörre, remélem majd én is tudok valakinek segíteni valamiben.

Szervusztok


csüt. dec. 03, 2009 23:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás 
Ha leállításkor ürítésre kerül a lapozófájl, az percekkel növeli meg a kikapcsolást. A lapozófájl mérete meg attól függ, hogy mennyi szabad hely van a vinyódon. Nem kell pont 1535-1535 megának lennie. Lehet 1GB-10GB is.


kedd dec. 01, 2009 22:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
nacorvus írta:
és ha jót akarsz magadnak úgy állítod be,hogy kikapcsoláskor törlődjön,sokkal gyorsabban fog indulni

Ha egyáltalán. És sokkal lassabban fog leállni. :wink:
Legalább is így hallottam, én sosem próbáltam.


kedd dec. 01, 2009 20:49
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. aug. 21, 2008 19:07
Hozzászólások: 326
Hozzászólás 
Köszi és bocsánat a figyelmetlenségemért!


kedd dec. 01, 2009 20:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Idézet:
E témában, ha lehetne egy utólsó kérdésem:Szerencsésebb, ha megadok a vírtuális memóriának egy kezdeti és max méretet?

Erre szokták azt mondani,hogy nincs bocsánat tessék jobban tessék jobban körülnézni!
Ketten is u.azt.írtuk,mégsem hittél nekünk-biztosan bennünk van a hiba :roll: !

Dugjál bele a két első slotba 1-1Gb-t azzal megy de így nem fog.-egyébként,hogy a kérdésedre is válaszoljak mag is kell neki adni egy maximumot,és ha jót akarsz magadnak úgy állítod be,hogy kikapcsoláskor törlődjön,sokkal gyorsabban fog indulni


kedd dec. 01, 2009 20:32
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Sanyi46 írta:
1535 Mb fizíkai memória 4460Mb vírtuális memória
Vírtuális memória beállítás jelenleg: Rendszer kezelje a lapozófájl méretét
E témában, ha lehetne egy utólsó kérdésem:Szerencsésebb, ha megadok a vírtuális memóriának egy kezdeti és max méretet?Köszi
Igen, szerencsésebb, és az a kettő egyezzen meg. Például 1535-1535. Feladatkezelő Teljesítmény fül bal alsó sarkában Korlát=fizikai+virtuális. Alatta a Csúcsérték=a bekapcsolás óta mennyi volt éppen a legtöbb amit használtál. Ha egy játékos nap után meg sem közelíti a 2-3 gigát, akkor az 1535-öt nyugodtan vehetebb lejjeb például 511-re. (Valahol azt olvastam, hogy 2 hatvány laphatár-1-re célszerű állítani.)


kedd dec. 01, 2009 20:29
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. aug. 21, 2008 19:07
Hozzászólások: 326
Hozzászólás 
Bocs VaFec, utánna én is rájöttem, hogy ez már témám volt korábban,el is mentettem a válaszod, de most lehetőségem adodott, hogy kipróbáljam megvétel nélkül és a következő eredményre jutottam:

1Gb+512Mb+512Mb nem mükődik.
DIMM1 1Gb + DIMM2 512Mb mükődik MemTest 6 "futam" 0 hiba, tehát így a 1535 Mb fizíkai memória 4460Mb vírtuális memória
Vírtuális memória beállítás jelenleg: Rendszer kezelje a lapozófájl méretét
E témában, ha lehetne egy utólsó kérdésem:Szerencsésebb, ha megadok a vírtuális memóriának egy kezdeti és max méretet?

Köszi


kedd dec. 01, 2009 20:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 14, 2009 11:47
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Nagyon köszönöm igyekszem öszeszedni a cucokat,mert a hiba továbra is fenáll.Majd irok mit sikerőlt elérni.Üdv Jocó


kedd dec. 01, 2009 8:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
badmad írta:
Ja mégegy kérdés menyiért lehetne esetleg elmérni az enyémet_

Hát max. 25-35k-ért el lehetne adni, de lehet, hogy darabokban többet érne.
Amint Hannibal is írta, az a kérdés, hogy mire használnád. Ha játékra, akkor a következőt ajánlom.
Ha a vinyót és a házat megtartod, akkor egy
Processzor: AMD Athlon II X4 620 22,263 Ft
Én alaplapban Gigabyte párti vagyok, de sajna mostanában a 785-ös lapokon elcseszték az automata ventillátorszabályzást, ezért inkább egy
Asus M4A785TD-M EVO 21,900 Ft
Memória: Kingston 2x2GB DDR3 1333MHz 26,088 Ft
Videókártya: MSI 4770 Cyclone 29,025 Ft
vagy: MSI 4850 512MB DDR3 OC (R4850-2D512-OC) 27,275 Ft
Ez kb. 100.000 Ft, ami jelenleg játékra tökéletesen megfelel.
Ha megmarad a régi házad, vinyód, és még a maradék 20-at is el akarod költeni, akkor érdemes nézned egy márkás tápot is.
Forrás: pcx.hu


kedd dec. 01, 2009 7:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
Sanyi46 írta:
Sziasztok!
A következő problémára szeretnék megoldást kérni:
Bövitettem a memoriát

Alaplap P4S800 ASUS
DIMM1 512Mb
DIMM2 512Mb eddig volt.

Hozzáadtam DIMM3 1Gb

MemTest 86-ot futattam:
Pass1 10hiba
Pass2 18hiba
Pass3 0hiba
Pass4 2hiba

Korábban is többször futattam a MemTest-t a 2x512Mb memoriával hibát nem jelzett/4-5Pass/

Gondolom ez az "összeállítás" nem szerencsés

Ezt már egyszer eljátszottad, akkor írtam, hogy nem fog együtt működni a plusz 1Gb-os rammal, te mégis megvetted.
Ha használni akarod, akkor új alaplapot kell venned! Vagy egymagába használni az 1Gb-osat, bár akkor ugyanott vagy. Ha szerencséd van, visszaveszik a boltban.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára VaFec kedd dec. 01, 2009 7:37-kor.



kedd dec. 01, 2009 7:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:hm:
Idézet:
DDR400 (PC3200), the latest and fastest DDR memory standard, supports bandwidth up to 3.2GB/s to provide enhanced system performance. (Note: PC2100/PC1600 up to 3 DIMMs; PC3200/PC2700 up to 2 DIMMs;1GB PC3200/2700 with 32 DDR chips up to 1 DIMM only)


hétf. nov. 30, 2009 14:15
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag

Csatlakozott: csüt. aug. 21, 2008 19:07
Hozzászólások: 326
Hozzászólás 
Sziasztok!
A következő problémára szeretnék megoldást kérni:
Bövitettem a memoriát

Alaplap P4S800 ASUS
DIMM1 512Mb
DIMM2 512Mb eddig volt.

Hozzáadtam DIMM3 1Gb

MemTest 86-ot futattam:
Pass1 10hiba
Pass2 18hiba
Pass3 0hiba
Pass4 2hiba

Korábban is többször futattam a MemTest-t a 2x512Mb memoriával hibát nem jelzett/4-5Pass/

Gondolom ez az "összeállítás" nem szerencsés


hétf. nov. 30, 2009 13:34
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 14, 2009 11:47
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Ja mégegy kérdés menyiért lehetne esetleg elmérni az enyémet_


hétf. nov. 30, 2009 11:45
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 14, 2009 11:47
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
100-120 áldoznék egy új gépre milyen konfigurációt ajálsz?Tápból melyik a megfelelő_


hétf. nov. 30, 2009 11:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
Erre a gépre már nem érdemes költeni, inkább új gépben gondolkozz.
Kb. 80-100k-ért egész jó gépet lehetne összerakni, de ezt már a hardver topic-ban.
A kábel átdugása nem biztos, hogy 100%-os megoldást jelent. Ha jó lesz így, akkor az alaplapi csatlakozó adta be az unalmast, de az is lehet, hogy a kábelban van valahol törés, ami most a mozgatás hatására ismét érintkezik. Ha előjönne a hiba, akkor cseréld ki a kábelt.


hétf. nov. 30, 2009 11:41
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
badmad írta:
...Érdekelne szerinted érdemes erre a gépre kőltenem és te estleg mit cserélnél le rajta.


Igazából ezt a konfigot nem érdemes fejleszteni.
Procit mindenképp cserélni kéne, Celeron ma már nagyon gyengus. Ehhez alaplapot is kell cserélj.
RAM, ha DDR2-es, akkor esetleg az maradhat. Bár mostmár DDR3-ra építve lehet, hogy olcsóbban jön ki az ember.
Videókártya attól függ, hogy mire használod a gépet. Ha akarsz mai játékokkal játszani, akkor csere az is.
Tápból ha már vettél, normális márkájút kellett volna vegyél, nem a vargánya kategóriát.
Vinyón ha szűkölködsz, akkor az is csere.

Kérdés az, hogy mire használod, használnád a gépet és mennyit szánnál rá anyagiakban.


hétf. nov. 30, 2009 11:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 14, 2009 11:47
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Megpróbáltam átdugtam a kábelt igy most elindult rögtön de igy csinált máskor is.Hosszabb állás után vagyok rá kiváncsi.A változatosság kedvéért most azt irta "a rendszer súlyos hiba után áll helyre".Nagyon köszönök minden segitséget továbra is.Érdekelne szerinted érdemes erre a gépre kőltenem és te estleg mit cserélnél le rajta.


hétf. nov. 30, 2009 10:19
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 14, 2009 11:47
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Köszönöm,megpróbálom a dolgot.A másik dolog nem vagyok egy nagy számtech guru azért irtam a biost.De végülis ahogy te is irtad mindegy a hiba az hiba.Bármilyen épitö jelegü hozzászólást szivessen fogadok. :P


hétf. nov. 30, 2009 9:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
badmad írta:
Még a biosnál nem tudom a pontos szöveget de valami olyasmi,hogy helyezem be az eredeti telepitö cd-ét és nyomjam meg a j-ét ez megoldja a problémát.

Na az biztosan nem a BIOS üzenete. :lol:
Az op. rendszer akarna javító telepítést kérni. Végül is mindegy, gondnak gond.


hétf. nov. 30, 2009 8:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
Hát, ez bármitől lehet. Első körben meg kellene próbálni egy másik Sata kábellel. Vagy a te kábeled egy másik gépben, vagy átdugni egy másik csatlakozóba az alaplapon.


hétf. nov. 30, 2009 8:23
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 14, 2009 11:47
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Még a biosnál nem tudom a pontos szöveget de valami olyasmi,hogy helyezem be az eredeti telepitö cd-ét és nyomjam meg a j-ét ez megoldja a problémát.De persze nem történik semmi.Amúgy ilyenkor fekete a képernyö.Most reggel is ezt játszotuk bejött majd lekapcsolt újra indult.F8-at nyomkodva alaplapról inditás fekete képernyö "windos normál modu inditása"kikapcs újra indul.Azután már f8-at sem kell nyomni bejön a képernyö,4-5 szörri probára nagynehezen betöltött.
De valami furcsát még tapasztaltam ha egy bizonyos idö múlva frissités vagy valami miatt kikapcsolom és inditom gondnélkül elsöre betölt.


hétf. nov. 30, 2009 7:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
Ez mit jelent pontosan?
"akkor J parancsot kér"
Mi az a J? Hol kéri? Melyik képernyőn? Még a biosnál, vagy amikor elkezdte tölteni a windowst?


hétf. nov. 30, 2009 7:13
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 14, 2009 11:47
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Elötte is csinálta pont azért vettem a tápot mert azt gondoltam az a hiba oka.


vas. nov. 29, 2009 20:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
A 3 napos tápot hogy érted?
Amióta új táp van, azóta csinálja, vagy előtte is?


vas. nov. 29, 2009 20:07
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 14, 2009 11:47
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Szia
Pentium 4
Microsoft Windows Xp Professional SP3
Intel Celeron,CPU 2.80Ghz 2GB RAM VIA P4M800 pro
Videó kártya: Nvidia Gforce 7600 GS (256mb)
Táp:VP-430W (3 napos)
Meghajtó: SAMSUNG HD160JJ (160GB, 7200 rpm, SATA-II

Kb ennyi ha valami kimaradt légyszi szolj!


vas. nov. 29, 2009 19:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
Akkor írd le pontosan milyen konfigod van. (alaplap, táp, stb..)


vas. nov. 29, 2009 19:12
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 14, 2009 11:47
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Nem egyáltalán semmi.


vas. nov. 29, 2009 10:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
Elképzelhető, hogy amióta a hiba jelentkezett, akkor került bele valamilyen új hardver a gépbe?


vas. nov. 29, 2009 10:07
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 14, 2009 11:47
Hozzászólások: 20
Hozzászólás Nehezen indul az XP
Sziasztok.Nekem olyan problémám van a géppel,hogy nagyon nehezen indul.Bejön nagy nehezen a képernyő akkor J parancsot kér.Lenyomom ujraindul aztán a néha kéri a J újra de van,hogy nem.Szórakozunk még egy ideig F8 at nyomok "legutolsó helyes beállitások"ekkor újra lekapcsol azután nagynehezen bejön rendessen .Egy szám.techkes haverom újra rakta a gépet a hiba megvan továbbra is szerinte alaplap hiba valakinek lenne valami ötlete vagy tényleg nagy a baj.


vas. nov. 29, 2009 9:05
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. okt. 30, 2008 22:01
Hozzászólások: 37
Hozzászólás 
Ezt tudtam, viszont nálam a rendszer már adott, ezért mikor új felhasználót csinálok és nem kérdezi meg a fiókok személyessé tételét, az ikonok nem kerülnek be az új felhasználó Documents and Settings adott mappájába. Pl. létrehozok egy "internet" nevű fiókot, a D. and S. > Asztal mappája üres, az "Admin" > Asztal mappában található ikonok láthatók az "internet" asztalon. Ha ezekből törlök az "internet" asztalon, akkor törlődik az "Admin" -ban is. Tehát az "inernet" fiók az "Admin" -ban lévő ikonokat használja az asztalon is, az All Users D.and S. mappában pedig csak néhány ikon található( nem az összes ami az Admin-ban és az internet-ben megvan).
Ezért nem értem, gondoltam hátha valaki tudja mi ilyenkor a helyzet..


hétf. nov. 23, 2009 17:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás 
A start menü és az asztal ikonjainál más a helyzet. Alapból a start menü és az asztal ikonjai az All Users > Start menu és Asztal mappákba kerülnek az adott program/játék telepítésekor, kivéve ha telepítéskor kiválaszthatod, hogy csak a saját részedre rakja ki az ikon(oka)t. Ha azt akarod, hogy bizonyos ikonok csak a saját fiókodban jelenjenek meg, akkor a fentebb említett mappákból a saját felhasználóneveddel fémjelzett mappán belül másold át az azonos névvel ellátott mappákba az ikonokat.


hétf. nov. 23, 2009 14:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. okt. 30, 2008 22:01
Hozzászólások: 37
Hozzászólás 
Az új fiók létrehozásánál elvileg rákérdez, hogy "személyessé akarja tenni a fiókot?" (ez az otthoni xp-en nem müködik), ilyenkor ha a start menü-t, asztalt, stb. változtatom a vendég, stb. fiókban, akkor a többi (pl. admin) fiók beállításai nem változnak. Nálam viszont igen :(
Ha kitörlöm a start menüböl az xy progit, akkor az admin-ban is törlödik.
Este otthon kipróbálom, amit írtál, nagyon szépen köszönöm!
Üdv. Kr


hétf. nov. 23, 2009 13:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás 
Mit értesz személyessé tételen, a Dokumentumok mappa hozzáférésére gondolsz?

A meghajtók letiltásához hozd létre a felhasználót, a Mappa beállításainál (Win Intéző v. Sajátgép > Eszközök), a Nézet fülön vedd ki a pipát az egyszerű fájlmegosztás mellől. Ha ez megvan, akkor katt jobb gombbal a letiltani kívánt meghajtóra > Tulajdonságok > Biztonság > Hozzáadás... > beírod a felhasználónevet és Ok > rákattintasz ha nem az a júzernév az aktív > a Megtagadás oszlopban rákattintasz a 'Teljes hozzáférés'-re > Ok
Ugyanezt megismétled a többi meghajtón, amin el akarod venni a hozzáférési jogosultságot.

Egyéb jogosultságok beállításához a futtatásba írd be, hogy gpedit.msc és máris lehet játszadozni szegény internetes fiókkal.


hétf. nov. 23, 2009 12:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. okt. 30, 2008 22:01
Hozzászólások: 37
Hozzászólás 
Sziasztok

Nekem egy olyan kérdésem volna,

szeretnék egy külön "internet fiókot" létrehozni az Xp-n, amit a család tagjai csak böngészésre használnának, korlátozott vagy vendég jogosultsággal, viszont ebben a fiókban le szeretném tiltani a böngészön kívül mas progik használatát, továbbá a C: -n kívül az összes meghajtók hozzáférését.
Ùj fiók létrehozásánál nekem nem ad olyan opciót admin-ként sem, hogy "fiók személyessé tétele"...
XP -n belül létezik erre megoldás, vagy külön progit használak (pl TweakUi)?
stell kissé paranoiássá tett az ingyenes progik használatával kapcsolatban, ezért csak valamilyen biztonságosat használnék szívesen.. :)

Köszönöm
Kr


hétf. nov. 23, 2009 12:15
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Apró kérdés helyett egy apró kérés:
ha valakinek van Intel E2160 vagy hasonló procija, legyen szíves megnyitnia az rtlmost.hu oldalt és megnézni, hogy a videók teljes képernyőn teljesen folyamatosak-e vagy kicsit képregényessé válnak? Ezt pl egy hiradó főcíménél lehet nagyon jól megfigyelni.
Ha még a prociterheltséget is figyelné közben, az is nagyon jól jönne.

Köszönettel:
Hannibal.


pén. nov. 20, 2009 23:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Menj át Security részlegbe és ott keresd stellt.


pén. nov. 20, 2009 21:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 173
Hozzászólás 
Sziasztok!

Egy rokonom gépén találtam valami nem oda illõt, amit nem tudtam a géprõl kiírtani, mert mindig visszajön.
A "C" meghajtóra felír egy .exe file-t : t7v6u8m3j2y8.exe
Nem tudom , hogy ettõl lehet-e, de könnyen szed a gép mindenféle vírust, meg a net kapcsolat megszakad állandóan....
A gépen az AVGfree van fent, meg a Spybot
Remélem valaki tud segíteni....

Köszi!
[/code]


pén. nov. 20, 2009 21:34
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: csüt. aug. 21, 2008 19:07
Hozzászólások: 326
Hozzászólás 
Jeleztem én is, hogy nem biztos, hogy megbizhatók az ilyen "forrásból" származó hotfixek.Néhányat megtaláltam én is a letöltő központban,ill megkaptam MU-ról.Természetesen nem rakom fel. Kivárom, összegyüjtöm a hivatalosan megjelenteket/gondolom, mint korábban minden hó második keddjén megjelennek az aktuális javítások és vagy integrálom a telepítőbe,bár kicsit körülményes havonta ,vagy batch fájl.

Köszi szépen


pén. nov. 20, 2009 18:39
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Ezzel a csomaggal én vigyáznék. MS Download Centerben rákeresve néhány KB számra, nagyrészénél no result. :shock:
Google is csak az ilyen packokat meg torrent oldalakat hozza ki, semmi hivatalos infó.
Szvsz NE rakd fel!


pén. nov. 20, 2009 10:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Nem szoktam letölteni mindenféle gyűjteményeket op. rendszerekhez, csak azt amit a Microsoft megjelenít a Windows Update-en. Azt is is csak tőle a Letöltő központból szedem le. Lehet, hogy ez fáradságosabb, mint egy valaki által összeállított csomagot leszedni, de biztosabb.
Fogalmam nincs mi lehet a linkelt gyűjteményedben, és hogy akkor az tényleg 90 db-e. Tőlem feltehetsz bármit azon túl is, ami kell, legfeljebb ha ettől lesz valami ****, megoldod. :wink:
Viszont gondolkodtam rajta, hogy betegyek-e egy képernyőmentést a Win7 WU képernyőjéről a 10 db aktuális hotfixszel. Nem tettem. :lol:


pén. nov. 20, 2009 8:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. aug. 21, 2008 19:07
Hozzászólások: 326
Hozzászólás 
http://download.spacelive.info/Windows7 ... -10.31.zip


pén. nov. 20, 2009 5:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Na ne, itt valami keveredés lesz. Win7-hez nem találhattál 90 hotfixet. :shock:
Biztonságit biztos nem, de egyebet sem. Összesen 10 biztonságinak nevezhető hotfix jelent meg, amiben benne van a Malicious Software eltávolító és a Defender aktuális adatbázisfrissÍtése is és az IE Compatibility List frissítés.

Én pont fordítva mondtam, a kisebb számú volt előbb, azt érdemes feltenni előbb, de szerintem mindegy. van olyan intelligens a rendszer, hogy nem lesz keveredés.
Ha meg valami hiányzik mégis a nagy keveredésben, majd sikít, és azt felteszed a végén.
Egyébként nem mindig a nagyobb számú a frissebb, csak az esélye nagyobb.


csüt. nov. 19, 2009 19:33
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. aug. 21, 2008 19:07
Hozzászólások: 326
Hozzászólás 
Köszi a segítséget.
Találtam a Win7-hez 90 db hotfix-et/x86/,mennyire megbízható azt nem tudom és érdemes-e vele foglalkozni. MU úgy van beállítva,hogy ..én döntöm el,hogy legyen-e letöltés ill. telepítés. Ha egyenként kellene telepítenem,akkor a KB...legmagasabb számúval kezdeném, mert így a régebbi verziót nem teszi fel/nem érvényes erre a számítógépre/.
Egyébként elsősorban a bíztonsági frissítéseket,kompatibilitási problémát javító, gyors javítások, hotfixeket keresem.


csüt. nov. 19, 2009 18:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Szerintem a sorrend ma már mindegy. Anno volt talán az XP-nél egy patch, amitől intelligensen megoldotta, hogy újabb fájlverziót nem cserél régebbire.
Ez már az SP3-ban biztosan benne van eleve.
Ha ilyen batch telepítést akarsz, és egymás után összevissza telepítesz fel olyan hotfixeket is, amit közben kivontak, tippem szerint akkor sem lehet gond. Egyébként érdemes kiszedni a mappából a kivont frissítéseket.
Ráadásul maga az eljárás is szinte garantálja. Az újabb dátummal kiadott hotfixeknek többnyire magasabb a száma, így a dir parancs eleve hátrébb sorolja.
Persze a fájlnév sem teljesen egyforma, és pl. egy Excel hotfix így mindenképpen megelőz a telepítésnél egy Office vagy Word javítást, vagy egy IE az XP-t, de ebből nincs probléma.
Vista/Win7 esetében pedig egységesnek tűnik a jelölés.

Az meg nem annyira célszerű, hogy egy sima SP3 telepítésre tegyük fel batch fájlban azt az 59 db fontos javítást, ami jelenleg kábé van.
Ilyen XP manapság már ne létezzen. :P :lol:
Ha új telepítés, akkor meg eleve érdemes integrált telepítőt csinálni, így gyakorlatilag vagy 3-4 ajánlott hotfix marad hátra. Azt meg eldöntheti mindenki, hogy kell-e neki .NET, Silverlight vagy Kereső.
Olyan is van, hogy egy program vagy hotfix telepítése generál egy újabb hotfix telepítést. Pl. itt volt a most októberi soron kívüli IE hotfix.
Ha olyan gépet vizslattál a WU-n, ami október óta nem volt frissítve, ezt az extra hotfixet a WU nem hiányolta.
Ha telepítettél mindent enélkül, utána meg kérte.


csüt. nov. 19, 2009 15:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
TargeT írta:
Ha nem integrálod, akkor batch fájl...

Én úgy tapasztaltam, hogy nem mindegy milyen sorrendben kerülnek telepítésre a KB... fájlok. Ha meg tényleg így van, akkor nem biztos, hogy működik a dolog.
Olyat meg sehol sem láttam, hogy erről az MS írt volna.


csüt. nov. 19, 2009 14:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Ha nem integrálod, akkor batch fájl.
Ehhez legegyszerűbb parancssorban egy dir /b > Update.txt parancsot kiadni. Használhatod a Total Commander parancssorát is.
Utána megszerkeszted az Updates.txt fájlt, és minden KBxy filenév mögé beszúrod, hogy /passive /nobackup /norestart
Törlöd a listából az Updates.txt sort, majd elmentés után átnevezed a txt fájlt bat vagy cmd fájlra.

Vista/Win7 .msu-nál nem annyira jó, ha nem buherálod az UAC-ot, és ott nincs /nobackup, és a /passive se igazi.
Használhatod helyette a /quiet /norestart kapcsolót ezeknél.


szer. nov. 18, 2009 22:28
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 729 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség