Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 8:15



Hozzászólás a témához  [ 18 hozzászólás ] 
windows xp telepítése pendrivra 
Szerző Üzenet
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Ps: hogy a francban tud az az egy öreg vacak bootolni, a többi újjabbal meg megszakadtam, szét bootoltam magam, többféle pendrive-al is. Le van sz...va. :D


Úgy, hogy ezt elkúrták, vazze'! :lol:


kedd jan. 19, 2010 18:19
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
möff-by Stol :D
Akkor a vassal is úgy jártál mint a w98-al-ez az igazi amíg szét nem esik.. :roll:,dee, most már csak a zXp a jó!
('jónekem a Trabant,nem kell Cadilac,az élet nem álom,holnap ébredek'-by HBB)


kedd jan. 19, 2010 17:58
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Squito írta:
... BIOS-ban beállítható a merevlemezek boot sorrendje? Install előtt átállítottad a pendrive-od partícióját GParted-del, hogy bootolni lehessen róla?

Persze hogy beállítható, úgy is van ahogy kell. :shock:
Mindent megpróbáltam már, most nem fogok hozzá megint, csak elsírtam a helyzetet. :D

T68m írta:
... bios-t kéne frissíteni, kartács! ...

Drága kartársam: csinálnám, ha nem ez lenne a legújabb és utolsó egyben. :shock:
Majd a legközelebbi vasnál. De az nem most lesz. :D

Ps: hogy a francban tud az az egy öreg vacak bootolni, a többi újjabbal meg megszakadtam, szét bootoltam magam, többféle pendrive-al is. Le van sz...va. :D


kedd jan. 19, 2010 15:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Squito írta:
Pendrive-ról akármelyik gépen lehet indítani a puppy-t ...

Kivéve az én gépem. Semmilyen pendrive-ról nem bootol, akármilyen programmal készült is a boot. Kivéve egy régi (8-10 éves) 16MB-os pendrive-ot. :shock:
Én már nem sza*rakodok vele, oldalszámra írogattam ide is, jött a sok jótanács, semmi sem sikerült. Fõ, hogy az az egy bootol. Ezen van a Ghost. :D


bios-t kéne frissíteni, kartács! :wink: (de csak azért én se tenném)


kedd jan. 19, 2010 12:15
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Squito írta:
Pendrive-ról akármelyik gépen lehet indítani a puppy-t ...
Kivéve az én gépem. Semmilyen pendrive-ról nem bootol
BIOS-ban beállítható a merevlemezek boot sorrendje? Install előtt átállítottad a pendrive-od partícióját GParted-del, hogy bootolni lehessen róla?


kedd jan. 19, 2010 11:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Squito írta:
Pendrive-ról akármelyik gépen lehet indítani a puppy-t ...

Kivéve az én gépem. Semmilyen pendrive-ról nem bootol, akármilyen programmal készült is a boot. Kivéve egy régi (8-10 éves) 16MB-os pendrive-ot. :shock:
Én már nem sza*rakodok vele, oldalszámra írogattam ide is, jött a sok jótanács, semmi sem sikerült. Fő, hogy az az egy bootol. Ezen van a Ghost. :D


kedd jan. 19, 2010 9:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás 
Pendrive-ról akármelyik gépen lehet indítani a puppy-t, amin beállítható a merevlemezek boot sorrendje, mert ha bekapcsoláskor már benn van a pendrive, akkor azt is merevlemeznek tekinti a BIOS (habár a szokásos ellenőrzés lefutásakor nem lesz ott a többi merevlemez és egyéb meghajtó mellett a listában). Mellesleg egy 1 gigás pendrive-on is tökéletesen elfér. Hibajavításra tökéletes!


hétf. jan. 18, 2010 23:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:hm: Én puppy-ügyben mindig itt nézek kürül.
Persze azt sem mondhatnám,hogy naponta használom,vagy hogy egy gépen csak ezt futtatom.Egy dologra tökéletes klaszzul lehet vele vírustgyilkolni a merevlemezeken,gyorsan induló rendszer,fájdalommentesen lehet netezni vele stb..Az is kétségtelen,hogy egy win-hez képest a GUI igen puritán,de mindent tud amit a "nagyok"és a legfőbb előnye elfér a zsebben

Ps:'a zsebben elférést' nem úgy kell érteni hogy ha elég nagy az ember zsebe belefér a telepítő-CD!
Fel kell telepíteni egy flash-cuccra(a pen azért praktikusabb,mert nem minden gépben van kártyaolvasó).Ettől fogva bármilyen belvilágú gépre rádugható (akár Intel,akár Amd) megy.
Más kérdés ha pl egy P3 után (ezek nem nagyon startoltak még usb-drájvokről) bedugom egy Phenomos rendszerbe,akkor természetesen lassabban startol és vica-versa.


hétf. jan. 18, 2010 18:14
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
nacorvus írta:
-és tényleg van,ezt a magyarok fejlesztették hozzá...

Én is úgy leltem rá, hogy az angol már fenn van nekem CD-n, az eredeti ISO-t letöröltem a gépről, és ahogy most olvastam az előző hsz-edet (beállítások), na mondom: újra leszedem. Csak elfelejtettem, honnan jött le ez első, így rákerestem. Egyből adta. :shock:
Lehet, hogy azért nem tudtál róla, mert aránylag új (2009.nov.29.). :D


hétf. jan. 18, 2010 17:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
-és tényleg van,ezt a magyarok fejlesztették hozzá,én nem tudtam róla mert,az én telepítőmben nincs magyar nyelv.
De,ez olyannyira nem problémás a kezelés szempomtjából,hogy a 12 éves fiam használja 3.éve-hozzátéve itthon született és nem egy nyelvzseni :D


hétf. jan. 18, 2010 16:24
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
nacorvus írta:
... Egyetlen hátrány.. nem beszél magyarul a rendszer ...

Ha jól látom van, méghozzá itt: :D
http://download.chip.eu/hu/Puppy-Linux-3.01_348105.html


hétf. jan. 18, 2010 15:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Nem tuom melyik vers telepítőjét szedted le (nálam 4.31)
Két lehetőség is van: menü:- ezt bárhol az asztalon is eléred egy egy bal-egér clikkel-
1.setup,network wizard,majd ott kijelölöd az aktuális hálókártyát eth0,1 stb a következő ablakban Auto DHCP,done.Megkérdezi hogy mentse-e (igen) máris van neted. (gondolom a router már be van tanitva a hálókátya címére...)
2.az asztalon az ikon setup(csavarhúzó-villáskucs-fölötte a skull :D ) connect to internet or intranet. ue.procedúra
Ezek után a Browse ikonra kartinntva a neten vagy.:
Menü
A messenger beállítása hasonlóan egyszerű menü,internet,Ayttm és beírod a jelszavadat..a szokásos módon.
Ue. a telefonoskliens (skype) beállítása is-bizonyos kamerákkal gondban van,de mindegyik működik.-néha darabos a kép,ha a gépben kevés a memó :roll:

Jajj! -madnem elfelejtettem! lényeges mind az msn,mind a skype,filmlejátszás előtt a hang!:Setup,Alsa sound wizard-ez csak kozolosan jelenik meg és csak okézni kell!,A következő újraindítés után lesz hang is,nem is akármilyen.
A lényeg nem elég a Live-CD-ről futtatni,egyrészt,mert baromi lassú,másrészt a vátoztatásokat nem tudja hova elmenteni,hiszen csak a ram-ból fut.Telepíteni kell akár egy fash-kártyára,vagy pendr"ájvra".A második indítás kb.15-20s vagy még annyi sem a gép kiépítésétől függően
Egyetlen hátrány.. nem beszél magyarul a rendszer :oops: ,de az ídőzónája és egyebek,mint billenytűzet,helyesírás stb korrekten működik


hétf. jan. 18, 2010 15:04
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. jan. 09, 2010 13:23
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
üdv

Kábeles netem van de egy routerrel el van osztva(nem wifis).
próbálgattam beállítgatni és a tesztnél azt írja ki hogy van élő net kapcsolat de ha el akarom indítani a böngészőt akkor nem sikerül.
az az igazság hogy még soha nem használtam linux rendszert és nem nagyon tudom hogyan tudok tovább lépni.
Ha tudnál segíteni akkor az jó lenne.:D


vas. jan. 17, 2010 16:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:shock: Mire gondolsz?
Ha a Puppy-ra akkor:
1.attól függően hogy DHCP-s,vagy PPPoE-s a neted vagy akár wireless mindegyikhez van wizard.
2.Nem kell telepítetened,mert van benne Ayttm néven ami az MSN/Yahoo/IRC/ICQ kliens,a Skipe PsPp VOIP+IM cliens uu. megvan.-nagyobb lenne csak a messenger mint maga az egész op. :)


vas. jan. 17, 2010 16:28
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. jan. 09, 2010 13:23
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Köszönöm a segítséget valószinűleg a linuxos témánál maradok a másik nekem valahogy nem működött.:(.
Ha még kérhetnék egy kis segítséget akkor azt szeretném tudnihpgy:
1 hogyan csatlakozzak a nethez
2 ha már fent vagyok akkor az msn-t és a skype-ot hogyan tudom feltelepíteni.

Köszönöm előre is.


vas. jan. 17, 2010 15:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Idézet:
(vagy bármilyen más oprendszert amivel lehet internetezni msn,skype esetleg filmnézés max world excel) rá szeretném tenni egy pendrivra és onnan futtatni.

Puppy.
Kicsi,már 128MB falash-n is elfér.Jelszót biztosan nem kér,ezért is szídják többen mint a bokrot.
Minden van benne,még torrent kliens is.(de ahhoz kell egy másik háttértár is ahova mented az anyagot)


vas. jan. 17, 2010 6:16
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
platina tag

Csatlakozott: vas. okt. 31, 2004 19:57
Hozzászólások: 593
Hozzászólás 
A Windows Embedded lesz a megoldás számodra.
Tavaly használtam a WEPOS kiadást (Windows Embedded Point of Sale), az egy szinte teljes értékű Windows XP SP3 volt, 2 gb-os pendrive-ról futott. Kikapcsoltuk benne a lemezre írást (azaz nem swapolt) így lényegesebb hosszabb volt a pendrive élettartama.

Ezt beszerezni honnan lehet, jó kérdés, én kivágtam a meglévő telepítőt :D
Asszem ebben a fórumban írtam erről, ha visszakeresed, biztos megvan még.


szomb. jan. 16, 2010 19:55
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. jan. 09, 2010 13:23
Hozzászólások: 4
Hozzászólás windows xp telepítése pendrivra
Sziasztok!

A kérdésem az lenne van-e lehetőség olyanra, hogy az xp-t (vagy bármilyen más oprendszert amivel lehet internetezni msn,skype esetleg filmnézés max world excel) rá szeretném tenni egy pendrivra és onnan futtatni.
Lehetőleg úgy hogy töltse be a gép memóriájába és onnan fusson:D
Egy pár dolgot már találtam volt ami be is bootolt de valamilyen oknál fogva a belépéshez a jelszót nem tudtam megszerezni.
Köszönöm


szomb. jan. 16, 2010 15:44
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 18 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség