Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: hétf. jún. 03, 2024 23:26



A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 6 hozzászólás ] 
Win 7 - lemezkép mentése sikertelen 
Szerző Üzenet
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
A téma itt folytatódjon: http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?t=39044
Köszönöm!


szer. feb. 10, 2010 12:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 96
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
OK, a fényképezõgépet (connection software feltelepítve mindkét esetben) az XP még meghajtónak látta, betûjelet adott neki, a Total Commanderrel tudtam kezelni. A Win7 mindezt nem akarja.
Az említett két partíciót sem látja, betûjelet sem ad neki, de a Lemezkezelés alatt megmutatja õket, a FAT16-os OEM-rõl megállapítja, hogy kifogástalan, más lehetõséget nem ad, a Recovery partíciót jobb-egérgomb után csatlakoztathatom valamelyik NTFS mappába, vagy betûjelet rendelhetek hozzá.
A tartalmakat nem látom.


vas. feb. 07, 2010 23:37
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Én is azt mondom, mint TargeT, biztosabb a TrueImage.
Fényképezők sokszor úgy vannak megoldva, hogy csak a saját programjával tudod másolni a képeket, a windows nem látja, mint "Cserélhető lemez".
Lemezkezelésben mit látsz? Tudsz betűjelet adni a partícióknak?


vas. feb. 07, 2010 20:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 96
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Úgy tûnik, ez az új Windows megválogatja, mit tekint meghajtónak, pl. a fényképezõgépemet nem, így pl. a Total Commander sem látja. Ugyanez a helyzet az OEM és a Recovery partíciókkal, ezért egyelõre gõzöm sincs, mivel nézhetem meg a tartalmukat.


vas. feb. 07, 2010 20:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
Én meg azt mondom, maradj a True Image-nél.
Úgy kábé ezerszer jobb, de lehet hogy csak 999. :wink: És ráadásul működik. 8)
Azt meg nézd meg mi van az OEM partíción, mielőtt lepusztítod. Ezen szoktak lenni speckó driverek, meg hasonló nyalánkságok.
Hasonló a recovery, mert abból tudod helyreállítani a kiinduló állapotot. Na persze True Image mentés után ez talán kevésbé fontos.


vas. feb. 07, 2010 19:07
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 96
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás Win 7 - lemezkép mentése sikertelen
Új gépet kaptam, rajta egy OEM Win 7. A HDD-n gyárilag rajta van egy FAT16-os OEM partíció, egy NTFS RECOVERY partíció és egy NTFS OS /C:/ partíció. Ez utóbbit két részre osztottam, így lett egy D: logikai meghajtó is.
A Win 7 biztonsági mentésként felajánlja lemezkép létrehozását, hurrá, nem kell Ghostot telepíteni, lássuk!
Sajnos a funkció nálam nem mûködik, "A biztonsági másolat fájljainak egyike nem hozható létre (0x8078002A). További információ : I/O eszközhiba miatt nem lehetett a kérést végrehajtani (0x8007045D)."
Rágugliztam ezekre a kódokra, de nem sokra jutottam, talán a FAT16-os partíció okozza a galibát. Külföldi fórumokon az OEM és a RECOVERY partíciók eltávolítását javasolják.
Egyelõre csináltam egy True Acronis Image mentést, de jobban szeretném a belsõ fícsört használni.
Segítséget, javaslatot kérek.


vas. feb. 07, 2010 18:40
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.   [ 6 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség