Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 15:06



Hozzászólás a témához  [ 9 hozzászólás ] 
Registry 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Registry
juanito írta:
hogyha korlátozom a jogaimat akkor nem tudok valószinüleg usb drivert felrakni hozzá vagy rosszul tudom?

Ezt ki kell próbálni. Olyan eszközhöz lehet, amit a Windows felismer. Amit nem (külön driver telepítés kell), ahhoz nagy valószínűséggel admin jog kell.

juanito írta:
Illetve az volna a legjobb hogy full képernyőn legyen a virtuális gép és a guest ne lássa a jobb alsó sarokban lévő ikonokat , ezt hogy tudnám megoldani?

Válts át teljes képernyős módba! Van rá külön menüpont, de billentyűvel is csak Host+F. (Host = Jobb Ctrl, ha nem változtattad meg).


szomb. júl. 03, 2010 22:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Registry
Idézet:
hogyha korlátozom a jogaimat akkor nem tudok valószinüleg usb drivert felrakni hozzá vagy rosszul tudom?

magyarul mint a második kérdésedben szépen meg is válaszoltad:
Idézet:
Viszont hogyan tudom letiltani a jobb alsó sarokba lévő gombokat a jobb alsó sarokban?IIlletve az volna a legjobb hogy full képernyőn legyen a virtuális gép és a guest ne lássa a jobb alsó sarokban lévő ikonokat , ezt hogy tudnám megoldani
-ez csak egy virtuális gép és a jogokat nem valósan tudod kiosztani!-van erre megoldás..pl ghost-server és egyebek..de ebbe nem kéne mélyebben beleúszni.Egy virtuális gépről ebben a felállásban nem tudsz hálózatot üzemeltetni!-akkor már nem is kéne szerverpark-sem hiszen mindeni "jól megvirtualizálja a saját vasát"-aztán őröstül hűtőtermestül,bérleti jogostul mennyen mindenki teli kebellel a szélnek :) -ez lesz a Crome-OS !


szer. jún. 30, 2010 22:26
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd jún. 22, 2010 20:29
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Re: Registry
úgy nézz ki ez megoldodott mostmár látja a virtuális gép az usb-t.Egyébként ez alapján csináltam meg:http://techtooltip.wordpress.com/2008/09/22/how-to-use-host-usb-device-from-guest-in-virtual-box/

egy probléma van , hogyha korlátozom a jogaimat akkor nem tudok valószinüleg usb drivert felrakni hozzá vagy rosszul tudom? Gyönyörüen müködik így , tudom használni a pendrivet .
Feladatleírás szerint így kellett megcsinálni:
Settings/USB/add filter from device - Pendrive hozzáadása
Driver installáció
Jobb alsó sarokba lévő USB ikonra kattintás és pendrive hozzáadása. => müködik rendesen

Viszont hogyan tudom letiltani a jobb alsó sarokba lévő gombokat a jobb alsó sarokban?
Illetve az volna a legjobb hogy full képernyőn legyen a virtuális gép és a guest ne lássa a jobb alsó sarokban lévő ikonokat , ezt hogy tudnám megoldani?


vas. jún. 27, 2010 14:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Registry
Nem olyan egyszerű dolog ez, mellesleg admin jog nélkül a registryt sem lehet tetszőlegesen buherálni.

Egyrészt telepíteni kell a gazda gépre a Virtualbox USB támogatást, a virtuális gépre pedig az integrációs szolgáltatásokat. Enélkül nem fog menni. Utána a virtuális gépet leállítva, a konfigurációban engedélyezni kell az USB vezérlőt, majd amikor fut a virtuális gép és csatlakoztatva van az USB eszköz, akkor át lehet adni a virtuális gépnek.


csüt. jún. 24, 2010 19:42
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd jún. 22, 2010 20:29
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Re: Registry
Nem jó sajnos , mert Virtualboxhoz sem tudok hozzáférni :(
Esetleg valamilyen Registry-s megoldás?


szer. jún. 23, 2010 11:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás Re: Registry
Asszem ez jó lesz:
http://techtooltip.wordpress.com/2008/09/22/how-to-use-host-usb-device-from-guest-in-virtual-box/
vagy
http://agnipulse.com/2009/07/boot-your-usb-drive-in-virtualbox/


szer. jún. 23, 2010 1:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd jún. 22, 2010 20:29
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Re: Registry
Úgy tudom hogy Windows Xp és talán VirtualBox-al van megoldva a virtuális gép.


kedd jún. 22, 2010 23:40
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Registry
Először azt kellene tisztázni, hogy milyen OS-ről van szó?


kedd jún. 22, 2010 21:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd jún. 22, 2010 20:29
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Registry
Sziasztok,

Egy virtuális gépen le van tiltva az usb.A kérdésem az volna , hogyan lehetne feloldani ezt egy sima felhasználóként , tehát nem adminként?
Hallottam valamilyen registry-s megoldásról de érdemi információt nem találom róla a neten sajnos.


Előre is köszi!


kedd jún. 22, 2010 20:35
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 9 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség