Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd jún. 04, 2024 4:11



Hozzászólás a témához  [ 9 hozzászólás ] 
herélt windows xp 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: herélt windows xp
djlatino írta:
... pl. letiltott (még a tüzfalban is) win update simán fut. és tölt és telepit...

Azért ebben nem vagyok olyan biztos. :shock:
Vannak, amik tényleg törölhetők a Win-ben, de sok fájlról egyértelmüen nem derül ki, hogy milyen alkalmazás és hogyan használja. A szívás jóval később is jöhet a törlés miatt.
De kísérletezni lehet. Van forgalomban a Neten elég sok lecsontozott verzió. És vannak kérdések a Fórumban, hogy miért fagy a gépem, stb...


szer. szept. 08, 2010 16:20
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. jún. 24, 2009 9:41
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Re: herélt windows xp
nem helyhiánnyal küzdök. windowst meg azért használok mert ezen szocializálodtam. de azért nem fogadok el mindent amit mások rám akarnak tukmálni. a gyomlálásba meg azért fogtam bele mert sok olyan funkciot találtam amire nincs szükségem. söt! a letiltás az csak parsztvakitás. pl. letiltott (még a tüzfalban is) win update simán fut. és tölt és telepit. az egyetlen megoldás a file-ok eltávolitása. exe+dll amit kidobtam annak a 90% rol tudom hogy mi volt. biztos töröltem olyat is amit nem kellett volna de a gyanusakat elraktam és ha kell megvan. eddig még csak két dll-t kellett visszarakni.


szer. szept. 08, 2010 10:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: herélt windows xp
Az adott felhasználásban a feleslegeseket talán azért érdmes kiapcsolni, esetleg átgondoltan törölni, hogy a particiómentés ne legyen hatalmas méretű és így hosszú ideig tartó.
Aki nem ment, annak mindegy. Manapság már van hely bőven, olcsón.


szer. szept. 08, 2010 9:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: herélt windows xp
Csatlakozom az előttemszőlókhoz..nem kötelező,sőt magad is irád,ha csak a pofázmánya miatt vágysz a a dologra ott van pl a Bart-Pe-az is linux,Xp kinézettel és fut egy penről is,de bámelyik minilinuxot hasznáhatod ui.és mindegyik magyarul beszél.Más kérdés,hogy sokkal többb dolgot meg tudsz rajta gyártani akár XP-s gondolkodással hiszen mindegyikben van wine sőt virtuális gép is...ami a kemény 128-256Mb!-on elfér!
(a virtuál-maschinet kivéve,mert ahhoz bővebb háttértár kell a futtatáshoz-wincsi és memó+szerény 8-64 videókártya.Tejesképernyős XP-d lesz) :D


kedd szept. 07, 2010 18:34
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: herélt windows xp
Nem fogok belemenni vitába, de használtad bármelyiket (Vista, Win 7) legalább egy hónapon keresztül, úgy hogy nem úgy ültél, oda, hogy hát ez sz.ar és én utálom és dögöljön meg?

A másik pedig, hogy ugye mind az ezer file-ról, amiket töröltél, pontosan tudod, hogy micsoda, mivel, milyen függőségben áll, milyen biztonsági kockázata van a törlésének és még sorolhatnám. Nyílván sokkal többet tud egy OS, mint amit átlag user kihasznál, de a TB-s vinyók korszakában miért fáj, hogy az a szerencsétlen könyvtár 500 mega vagy 1 giga vagy 5 giga?!

Idézet:
ahol én dönthetem el hogy miböl álljon. mint a linuxban

Nem kötelező Windowst használni...


hétf. szept. 06, 2010 11:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. jún. 24, 2009 9:41
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Re: herélt windows xp
na de ha nem xp akkor mi? netán vista, vagy windows7? egyik borzasztobb mint a másik. egy ruszki oldalon láttam coustomized xp-t, ahol én dönthetem el hogy miböl álljon. mint a linuxban. sajnos az csak orosz nyelvü. marad a szeletelés. levágunk itt egy kicsit meg ott. xp még sokáig lesz.


hétf. szept. 06, 2010 10:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás Re: herélt windows xp
Most nem azért mondom, de lassan az egész XP mehet a levesbe. Úgy ahogy van. :lol:
Csak azért, mert pont most kellett nyitni egy ilyen topicot? :wink: :roll:
A félreértések elkerüléséért használok én is még XP. Inkább, ha muszáj.


vas. szept. 05, 2010 18:33
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. jún. 24, 2009 9:41
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Re: herélt windows xp
ja és a telnet is mehet a levesbe.


vas. szept. 05, 2010 17:57
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. jún. 24, 2009 9:41
Hozzászólások: 6
Hozzászólás herélt windows xp
ide jöhet minden amit ki lehet törölni az xp-böl.
pl. widows update, mesenger, netmeeteng, rendszer visszaállitás, távoli asztal, file megosztás, ms backup, dll cache, driver cache, stb.
nálam a widows 500 mega. system32 böl már kiraktam vagy 1000 szükségtelen filet és még minden müködik amire szükségem van. de gyanitom hogy a maradék felét még simán ki lehetne dobni. javaslatok?


vas. szept. 05, 2010 17:47
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 9 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség