Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. ápr. 28, 2024 2:00



Hozzászólás a témához  [ 4 hozzászólás ] 
Cloud Computing és a rendszergazdák - hogyan tovább? 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Cloud Computing és a rendszergazdák - hogyan tovább?
Kétségtelen ez a jövő zenéje,de ezzel mint "mezei rendszergazda" sokmindent nem tudsz kezdeni.Azon kívül hogy Cloud-szervert(eket) üzemeltetsz,de ezeket is csak konfigurálás szinten,mert a gépekből fizikálisan semmit nem látsz,mert virtuális..ill,ha helyileg az egyik gép nálad van abba bele tudsz rúgni:sok kárt az adatokban nem tudsz elkövetni.
Maga az adattárolás is furmányosan megoldott gyakorlatilag az adat a világba mindenhova szétszórva több szerverpark szabad kapacitása között reduánsan-amihez kapcsolódik a te helyi virtuális részed,amin gyakorlatilag nincs adat-csak egy része a nagy egésznek.Valamelyest hasonlít a P2P adatmegosztásra,de a coludban nincs fizikálisan központi szerver ergo BSA-nak nincs mit lefoglaltatnia a karhatalom által,holott a szerveren(eken) ott az illegális adat-erre írták már többen mindez a bizalomra épül.Pl. halovány flátuszom nincs arra hogy ezeket hogyan lehet biztonságosan megvédeni egy jogosulatlantól.
Aztán sok okosságot még én sem tudok róla mondani,azon kívül,hogy van már magyar érdekeltségű cég aki az adatai egy részét ilyeneken tárolja.


hétf. okt. 11, 2010 15:14
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
platina tag

Csatlakozott: vas. okt. 31, 2004 19:57
Hozzászólások: 593
Hozzászólás Re: Cloud Computing és a rendszergazdák - hogyan tovább?
Arra gondoltam, hogy mi mezei rendszergazdák most merre figyeljünk.
Pl. aki csak az exchange levelezéshez ért, az kezdjen el virtualizációt és rendszerfelügyeletet tanulni (p. system center), mert cloudot ez működteti(?)


hétf. okt. 11, 2010 8:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Cloud Computing és a rendszergazdák - hogyan tovább?
:hm: Mire vagy kiváncsi?
Mint renszergazda?-akkor inkább maradok a saját (szvsz:'jólmegvédedet')szervereimnél,
avagy a "facebuckás-mindentmegosztós önkiteregetős emberi szubjektum és az objektív valóság "v"iszonyára gondolsz? :roll: :arrow: akkor,remekk :lol:


csüt. okt. 07, 2010 22:59
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
platina tag

Csatlakozott: vas. okt. 31, 2004 19:57
Hozzászólások: 593
Hozzászólás Cloud Computing és a rendszergazdák - hogyan tovább?
Oh, cloud...we're all in the cloud.

E szavakkal kezdte Steve Ballmer a 2010-es WPC rendezvényen a mondandóját. Nem is titkolta: cél a cloud, nincs más opció.

Az egész világ cloud lázban és a Microsoft is emellett tette le a voksát. De hogyan érint ez minket, IT-rendszermérnököket, üzemeltetőket? Hogyan tudunk felkészülni a cloud computingra és az adatközpontokra? A HP már riogat: sokezer IT-s elbocsátásra készül, sok szolgáltatását kiszervezi a datacenterekbe.

Tehát a véleményeteket szeretném kérni:miként készülhetünk fel mi erre a kihívásra? Milyen területekre érdemes összpontosítani?
Az én meglátásom szerint a virtualizáció és a rendszermenedzsment a kulcsfontosságú. De mi lehet még, amire érdemes odafigyelni, tanulni?

Kíváncsi vagyok mindenki véleményére, kérem mindenki össze meg velünk.

Köszönöm,
Orlando


szer. okt. 06, 2010 20:50
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 4 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 23 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség