Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 10:41



Hozzászólás a témához  [ 39 hozzászólás ] 
boot cd auto indulással 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: boot cd auto indulással
Helös a bőgés Oroszán! :D ,de nem kell egy wincsin ilyen 'hajéktalanoknak'-meg ne sértődön egyik sem! 8) -kihasználatlan területet biztosítani,mert minél nagyobb a wicsi ez a terület négyzetesen növekszik..a pazarló ms part-okkal és újajtelepítésekkel.
Kicsi rendszerpart-adat1 v. 2..x nagy-felhasználói adat mindenikek külön,akkoraz csk akkor veszik el ha vincs gallyra megy,erre jók a raides tükrös megoldások ill sávozottan tükrösek és ezek kombinációi,de nyilván ez egy laptopos megoldáson kivitelezhetetlen..ebben a formában..erre kitalálták a cloudot..ami sam-sem..és fizetősha komolyabb mennyiséget pl egy 300 Gb-tárat teszel fel mentés gyanánt.


szer. okt. 12, 2011 0:14
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: boot cd auto indulással
Most legalább értem, hogy mire gondolsz. A particionálatlan terület az elsődleges és a kiterjesztett partíció közt. Már amennyiben jól értem. :wink:
De miért signics ez :?: :roll: :hm: Na mindegy.

Ez a képeden látszó 1,5 MB-nyi particionálatlan terület nem oszt, nem szoroz, semmi gondot nem okoz.
Valószínűleg az lehet az oka, hogy a Vista/Win7 másképp kezeli a logikai partíciónál az elválasztó rész méretét, és emiatt hozta így létre kihagyással a kiterjesztett partíciót. Valahol régen olvastam erről.
Nincs ezzel addig semmi gond, míg egy erre fel nem készített partíciókezelő programot rá nem küldünk. Emiatt nem érdemes használni Vista óta a Partition Magic programot. De ennek sem az üres particionálatlan terület az oka, hanem az eltérő méretű szektor elválasztó.
És csak logikai partíció esetén :!: Elsődleges partíciónál semmi gond.

Egyébként az XP telepítő pedig 8 MB particionálatlan területet hagy a vinyó végén az esetleges dinamikus kötetté konvertálhatóság érdekében. Általában ez totál felesleges, de ez sem okoz semmilyen gondot. Elsődleges partíciók közt, és az elsődleges és kiterjesztett között lehet particionálatlan terület.
Végül is az van, amit mondok. Partíció törlés és létrehozás az XP telepítőn belül megoldja a "signics" vagy minek nevezzem "problémát". (Ami ezek szerint csak Vista által létrehozott logikai partíció mellett lehetne.)
Azzal, hogy most meg a vinyó végén lesz feleslegesen 8 MB üres particionálatlan hely. :wink:
De lehet, hogy a formázás is elég volna...

Talán még annyi, hogy úgy emlékszem, ha volt már elsődleges partíció, akkor az XP telepítő előszeretettel kiterjesztettet hoz létre.


vas. okt. 09, 2011 5:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: boot cd auto indulással
http://kepfeltoltes.hu/111008/magyar_zr ... es.hu_.png


szomb. okt. 08, 2011 22:14
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: boot cd auto indulással
nacorvus írta:
Te is fiam 'Buetoouth''? :jaj:

Yesss. :wink: Télleg fogalmam sincs, mi akar lenni ez a signics.
Nem csak nekem, de a Google barátom is csak a te hozzászólásod emlegeti ezügyben és első helyen.
Lehet, hogy volt egyszer valami problémád Vista telepítés után, vagy nem egyszer, mert a fejlesztésben is részt vettél tesztelőként, de tényleg jó lenne valami kép, info, bármi, hogy mi légyen az.
Egyebekben a bizonyos signics emlegetésétől függetlenül mindenki megoldja a gondját lazán egy XP telepítőlemezzel ahogy látom.
Mert azt nem mondod, hogy konkrétan mit is csináljon a delikvens.
Ha meg a partíció törlés-létrehozás vagy esetleg már a formázás tuti megoldja, nem kellene ilyen ezoterikus miegymással riogatni. :mrgreen:


szomb. okt. 08, 2011 13:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: boot cd auto indulással
By TargeT:
Idézet:
Mert fogalmam signics.

Te is fiam 'Buetoouth''? :jaj: -'öreg',fáradt és többszörhátrányos helyzetbe keveredtem,azóta mióta a vista megjelent-..akkor cikkeztem róla valamint a pendrdive tejesmértreformázásában is ue-ről írtam(ott vannak képek is..).Keresd elő.. :D Egy fixmbrrel lesz kisebb lemezed(marad egy fel nem használt rész a lemezből..,amire természetesen telepítheted..akármilyen Os-odat,de minek
Én modjuk nem futnék köröket,hogy hirens usb-n,by nbela,hanem simán ott azzal CD-vel partolnám és telepítenék:ott látszik a rejtett part is amire a rendszer fel van pakolva (Vista helyreállító driverestül,hacukával!!!) és mint rescue vissza is rakható.. 8) -mitöbb az Xp-nek nem is ártana az a maradék hely..
Köztem szólva, erre a gépre én is inkább W7 pakolnék,ha már Ms vonalon akarok mozogni..


szomb. okt. 08, 2011 12:26
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: boot cd auto indulással
Marila írta:
Sikerült az XP telepítése, de sajna sem a hang, sem a VGA kártyát nem ismeri fel a gépből. Ez így nem jó :(

Részben ezért is mondtam a Win7-et. Ott valószínűleg kevesebb gondod lett volna a driverrel, illetve automatikusan is telepíti többnyire a szükségeseket a netről.
Meg ha már kiadták a kütyüt Vistával, a Win7 csak elfutna rajta. Mégse XP. :wink:
De nbela adott hozzávaló linket, így XP-nél is megoldható a driver kérdés.

@nacorvus
Ezt a Vista signics dolgot mindig előhozod. Mi fán akar ez teremni? :roll: :hm: Mert fogalmam signics. :mrgreen:
Gondolod, hogy ebből valaki meg tudja oldani, mit tegyen? :wink:
Legfeljebb egy szabványos MBR felírása jöhetne szóba a helyreállító konzol fixmbr parancsával, hogy kilője a Vista boot managert. MBR-es Linux bootnál kell, az biztos.
Amúgy meg pont az szokott lenni a bibi, hogy Vista/Win7 mellé raknak XP-t, és emiatt nem bootol csak az XP, míg a BCD boot helyre nincs állítva.
Akkor most kell az XP-hez Vista után egyáltalán a fixmbr is, vagy semmi? :wink: A partíció törlés, létrehozás az meg szokta oldani még azt is, ha a partíciós tábla meg lenne kicsit kutyulódva.
Vagy gondolod, hogy Marila kilőtte a signicsedet valahogy? :wink:


pén. okt. 07, 2011 18:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: boot cd auto indulással
By Laci_L:
Ha telepítetted, jó lesz...

Alapvető probléma, hogy ez a vas eredetileg is Vistás-driverekkel jelent meg..igy valószínűleg nem lesz hozzá mit letölteni.
De, most látom nbela beelőzött :D


pén. okt. 07, 2011 17:11
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: boot cd auto indulással
Marila írta:
Sikerült az XP telepítése, de sajna sem a hang, sem a VGA kártyát nem ismeri fel a gépből.
ftp://ftp.emachines.com/notebook/E510
Kód:
01.Chipset.zip
02.Intel_VGA.zip
03.Audio.zip
04.LAN.zip
06.TouchPad.zip
07.WLAN_Atherors.zip
07.WLAN_Broadcom.zip
07.WLAN_Intel WLAN 11.1.1.22.zip
08.Camera_Bison.zip
08.Camera_Camera_hotfix.zip
08.Camera_Chicony.zip
08.Camera_Suyin.zip


pén. okt. 07, 2011 17:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: boot cd auto indulással
Marila írta:
Sikerült az XP telepítése, de sajna sem a hang, sem a VGA kártyát nem ismeri fel a gépből. Ez így nem jó ...

Naná, hogy nem. Telepíteni kell a hiányzó drivereket. Azaz le kell tölteni a Netről a hang és videokártya drivereit, és telepíteni.

Az Eszközkezelőben (Sajátgép > jobbgomb Tulajdonságok > Hardver > Eszközkezelő > Hang video és...) sárga kérdőjel van mellettük. A pontos nevük leolvasható, ezt kell megkeresni. Felajánlja a letöltést, de az semmit sem ér. Közvetlenül kell megkeresni a hardver gyártó honlapján.

Ha telepítetted, jó lesz. Sárga kérdőjel nem lehet az Eszközkezelőben (hacsak a felhasználó által nincs letiltva átmenetileg).


pén. okt. 07, 2011 16:51
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. okt. 06, 2011 13:31
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Re: boot cd auto indulással
Sikerült az XP telepítése, de sajna sem a hang, sem a VGA kártyát nem ismeri fel a gépből. Ez így nem jó :( nem lehet megfelelően használni. Internetes játékokkal játszom és sokkal rosszabb lett a kép minősége mint amilyen volt hang meg egyáltalán nincs, de legalább működik :lol:.
Nem lehetséges-e az, hogy a gép specifikációja csak a Vistát vagy a Windows 7-et engedi, hogy csak ezeken működik megfelelően?? :hm:


pén. okt. 07, 2011 15:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: boot cd auto indulással
nbela írta:
... A munkahelyi gépemben (Compaq 500B Microtower PC) is sata hdd van, de nincs is ahci mód a biosban, csak ide emuláció. A biosban csak annyit lehet állítani, sata controller enabled/disabled...

Na, ez az. Megnéztem, nálam pont ez van. :shock:
Most sírjak? :cry:
Mert a gép gyors különben. A másolás 25-32 kbyte/mp között van. A partíciók között és külső USB HD-val is.


pén. okt. 07, 2011 15:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: boot cd auto indulással
Ja úgy persze hogy. ;) Ha nincs is ahci vagy natív SATA lehetőség.

Még azért felvetető, hogy inkább jobb lenne Win7-et rakni a Vistára XP helyett. Az kevesebb erőforrással beéri, mint a Vista.


pén. okt. 07, 2011 12:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: boot cd auto indulással
TargeT írta:
Nyilván azokon a gépeken IDE emuláció volt beállítva a BIOS-ban.
Különben pont úgy jártál volna, mint Marila.
A munkahelyi gépemben (Compaq 500B Microtower PC) is sata hdd van, de nincs is ahci mód a biosban, csak ide emuláció. A biosban csak annyit lehet állítani, sata controller enabled/disabled. Enabled esetén emulált ide, disabled esetén meg semmi. Erre is simán ment fel az originál xp telepítő.


pén. okt. 07, 2011 7:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: boot cd auto indulással
Marila írta:
Biztos, hogy van különbség a kettő között, mert az egyiken elindult, míg a másikon még formázni sem akart
Nem erre a különbségre gondoltam:

AHCI mód:
Sata vezérlő alapértelmezett üzemmódja pár apró plusz szolgáltatással az IDE módhoz képest. Hátránya: gyári xp telepítővel nem tudod telepíteni. A telepítéshez le kell tölteni a laptop gyártójától a sata drivert és bele kell integrálni az xp telepítőbe. Vagy szerintem sokkal egyszerűbb egy Hiren's boot usb-vel telepíteni és megmutatni neki a sata driver útvonalát és az xp cd útvonalát.
IDE mód:
Előnye, hogy simán felmegy az XP. Hátránya, hogy az emulációtol függően picit nagyobb az erőforás igénye, picit kisebb lehet a sebessége a csomagszervezés miatt és nem támogatja a sata eszköz üzem közben csatlakoztatását. Ezért ha nem túl kényelmes az ember, AHCI módban célszerű telepíteni.

És ahogy nacorvus írta, nem fog menni simán a telepítés. Kell csinálni egy Hiren's boot usb-t és a miniXP indítani róla. Indítani a Partition Wizard Home Edition progit és a disk menüből Rebuild MBR paranccsal alapba kell tenni a boot szektort. Utána ugyanezzel a progival kedvedre kialakíthatod a particiókat, utána mehet az XP telepítés.


pén. okt. 07, 2011 7:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: boot cd auto indulással
Annyit azért még hozzátennék,ha előkerül a wincsi: egy Hiren's Cd-vel nem ártana törölni a Vista signicst,mert az xp-t máskülönben nem fogod felhúzni a gépre


pén. okt. 07, 2011 6:27
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: boot cd auto indulással
@Laci_L
Nyilván azokon a gépeken IDE emuláció volt beállítva a BIOS-ban.
Különben pont úgy jártál volna, mint Marila.
Csodák nincsenek. ;)


pén. okt. 07, 2011 4:24
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. okt. 06, 2011 13:31
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Re: boot cd auto indulással
Biztos, hogy van különbség a kettő között, mert az egyiken elindult, míg a másikon még formázni sem akart, a telepítésről még nincs infóm ... egyenlőre.... még formáz (lassú formázáson van IDE Mod-ban)


csüt. okt. 06, 2011 23:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: boot cd auto indulással
Igen, ezt írtuk többen is, hogy ahci helyett ide emulációs módot kell használni. Átkapcsolod akkor tuti jó lesz. Mondjuk én azért egy hiren's boot cédével végeznék egy sebesség tesztet, hogy van-e sebesség különbség az ahci mód és az ide mód között. Illetve célszerűbb (és macerásabb) ahci módban instalálni, az ide emuláció csak kényszerű megoldás.


csüt. okt. 06, 2011 22:54
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. okt. 06, 2011 13:31
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Re: boot cd auto indulással
Az AHCI Mode-ot csak IDE Mod-ra tudom átváltani. Amúgy most AHCI Mod-on van.


csüt. okt. 06, 2011 22:37
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. okt. 06, 2011 13:31
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Re: boot cd auto indulással
A laptop tipusa: emachines E 510


csüt. okt. 06, 2011 22:35
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. okt. 06, 2011 13:31
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Re: boot cd auto indulással
Pillanat mindjárt kipróbálom :)


csüt. okt. 06, 2011 22:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: boot cd auto indulással
Bekapcsoláskor belépsz a laptop bios beállításaiba és a hdd beállításoknál kikapcsolod az ahci vagy sata módot.
Mi is a laptop pontos tipusa?
Vagy ha van kedved macerálni, akkor kis ügyeskedéssel ahci módban is fel lehet az xp-t telepíteni.


csüt. okt. 06, 2011 22:16
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. okt. 06, 2011 13:31
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Re: boot cd auto indulással
Igen eredeti xp lemezem van és a telepítés elkezdése után nem ajánlja fel sem a particionálást sem pedig a vinyó formázását. :(

Tehát ezt írja ki:" A telepítő nem talált a számítógépben telepített merevlemezes meghajtót. Ellenőrizze, hogy van-e bekapcsolt merev lemezes meghajtó, és az megfelelően csatlakozik-e a számítógéphez és a lemezzel kapcsolatos hardver beállítás megfelelő-e. Ehhez lehet, szükség van a gyártó által biztosított diagnosztikai, illetve beállító program futtatására. A telepítés nem folytatható."

Windows Vista volt a gépen ami összeomlott és semmi féle lemezt a vásárláskor nem kaptunk hozzá és a lényeg ez egy LAPTOP. :)


csüt. okt. 06, 2011 22:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: boot cd auto indulással
TargeT írta:
... SATA vinyónál vagy integrált SATA driver, vagy ugyanez floppyról adagolva, vagy BIOS beállításoknál IDE mód szükséges.

Off:

Már több SATA-s gépre (az enyém is ilyen) raktam fel az XP SP3 HU -t, és sosem volt ilyen gondom. Simán felmentek mindenféle trükk nélkül. A telepítő CD-n az eredeti gyári SP3-van, semmilyen integrálás nincs benne. Ez hogy lehet?


csüt. okt. 06, 2011 19:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: boot cd auto indulással
Ha XP-t szeretnél feltenni, akkor gondolom van XP telepítőlemezed.
Arról kell bootolnod. Ehhez a BIOS boot sorrendben az optikai lemeznek kell előbb szerepelni, így ideiglenesen állítsd a CD-t első helyre. Vagy elég, ha erre az alaplap is képes, ideiglenesen magad választasz boot eszközt.
Pl. Gigabyte alaplapoknál F12 gomb.
Ha az XP telepítő elindul, akkor lehetőséged lesz partíciót törölni, formázni.
SATA vinyónál vagy integrált SATA driver, vagy ugyanez floppyról adagolva, vagy BIOS beállításoknál IDE mód szükséges.


csüt. okt. 06, 2011 17:00
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. okt. 06, 2011 13:31
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Re: boot cd auto indulással
A gép indulásakor azt írja ki, Bootmgr is Missing mit lehet ilyenkor tenni?? Vista van a gépemen. Telepítő lemez nincs hozzá, mert gyárilag már rajta volt, így vettem meg. A most szeretném törölni a Vistát és az XP szeretném feltenni rá ( gyári). Hogyan tudom formázni a vinyot, ha mindig ezt a szöveget írja ki és még alája kiírja, hogy nyomjam meg CTRL+ALT+DEL gombokat. A boot menűbe betudok lépni, de ott három lehetőséget ajánl fel, hogy honnan bootoljak, de én formázni akarom a vinyot?


csüt. okt. 06, 2011 13:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás Re: boot cd auto indulással
Megpróbálom én is.


vas. jan. 23, 2011 13:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: boot cd auto indulással
Most nekem is hasznos lett ez a Press any key to boot from ... kivétele az .iso fájlból.
Még jó, hogy a múltkor rákerestem. :D
Az Eset SysRescue miért is várjon erre a gombnyomásra, ha boot menüből töltöm USB-ről? :roll:
UltraISO-val kiszedtem a BOOT mappából a bootfix.bin fájlt, és nincs várakozás.


vas. jan. 23, 2011 11:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: boot cd auto indulással
Akkor,telepíts Puppyt magadak pen-re-vagy akármilyen Grubos mbr-t és nem kell nyomnod semmit csak nézed a "szörnyűséget" amit magadnak alkottál azzal indul amit belőttél a pen-re:
Intravánásan-gyorsan indul(True-Image,SystemRescue..stb)...és még Cd,DVD sem kell hozzá hiszen ott a várakozást simán kilőtted!
Pl: Bart stb vagy pen-Xp...egyedül a BIOS-ban egyszer variálni kell hogy onnan induljon 'first-ként',már ha az alaplap is tudja-ott nincs várakozás semmire! :lol:

Ps :Lehet hogy rosszul értelmezhettem a dolgot,helyi gépnél:először a BIOS,a távoli gépnél (szerver) ha ez nem egészen így,de hasonlatos és az nem úszod meg: a rendszer inítása c résznél akkor is kell nyomni,hanem is akarod... :wink:


kedd jan. 18, 2011 21:18
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás Re: boot cd auto indulással
Nem titok. A Ghost2003 együttműködik ugyan az USB 2.0-ás winyókkal is, de - tekintve, hogy 8 éves progi és akkoriban tán még kipróbálni sem lehetett ilyesmivel - elég lassan kezeli. 1.1-nél ugyan gyorsabban, de csak olyan 3-4 Mb/sec körül. A Ghost15 rendesen írja 25 Mb/s-mal, mellesleg valamivel erősebben is tömörít, tehát még ezáltal is gyorsabb.


hétf. jan. 17, 2011 21:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: boot cd auto indulással
EFi írta:
... Ez egy Ghost15 amúgy, eddig egy Ghost2003 volt ...

Ha nem titok, miért kellet lecserélni? :shock:


hétf. jan. 17, 2011 21:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás Re: boot cd auto indulással
nacorvus írta:
Ez,most fake? :hm:
Ha ilyen pervez igényid vannak hogy egy win patícó imágót akarsz készíteni,akkor jon a Parted Magic ami az 5.9 nél tart vagy a Sytem Rescure Cd..ezek jóval kisebbek minakár a mostani Ghost v Truie-image,mitöbb telepíteni sem kell-Live-Cd kiadás ,de még annál is kisebbek.

Elárulom, hogy a Ghost2003-at, sőt a Ghost15-öt sem kell telepíteni. Az első ráadásul 1,4 MB, nem hiszem, hogy ezt bármelyik is alulmúlná méretben. (még floppyn is elfér akár)
nacorvus írta:
Egyébként a CD induna ha nem nyomnál semmit..és az valóban bootos!

Nem mondod? Te is tudod, hogy ennek nincs értelme, ez azzal egyenértékű, mintha azt kérdezné: most bootoljak a CD-ről vagy 5 mp múlva? Esetleg, hogy döntött: igen vagy igen ?
Miért nem akarok gombot nyomkodni feleslegesen? Ahogy nem akarnék Windowsnál sem. Végül is beépíthették volna, úgyis ott ülünk a gép előtt, amikor bekapcsoljuk, nem? Felesleges, azért van átállítva a boot sorrend, hogy arról induljon, ami az első, nem akarom ott őrizni és lesben állni, nehogy elmulasszam az 5 mp-es időablakot.


hétf. jan. 17, 2011 20:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: boot cd auto indulással
Az ext3-at egyelőre én kevertem bele, mint egy lehetséges TI előnyt.
Ha meg nem akar press any keyt, hát nem akar. :wink: Nem is a gombnyomás a baj, illetve pont az, mert ha nem nyom senki semmit, akkor az op. rendszer indul el a vinyóról. vagy adott esetben csak indulna.
És pont ez utóbbi volna elkerülendő. Bármilyen okból, ha végül jól értettem. Mert elsőre nem. :mrgreen:


hétf. jan. 17, 2011 19:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: boot cd auto indulással
Ez,most fake? :hm:
Ha,benne van a cd-dvd nyomj egy gombot és elindul a Ghost vagy a True-image vagyis az optikai lemez..nehogymár,ez akkora probléma legyen,mert menten köberosálom magam! -mindkettőnek mindegy hogy milyen partíciót állit vissza...alinuxosak közül a mostani ext4 ill Btrft egyik sem tudja,de azokra nem tudsz win-es filerendszert telepíteni így szóba sem jöhet az ext3 sem'
Ha ilyen pervez igényid vannak hogy egy win patícó imágót akarsz készíteni,akkor jon a Parted Magic ami az 5.9 nél tart vagy a Sytem Rescure Cd..ezek jóval kisebbek minakár a mostani Ghost v Truie-image,mitöbb telepíteni sem kell-Live-Cd kiadás ,de még annál is kisebbek.
Egyébként a CD induna ha nem nyomnál semmit..és az valóban bootos!


hétf. jan. 17, 2011 19:16
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: boot cd auto indulással
Bocs, de tényleg nem értettem meg. :lol: Néha valahogy pont az ellenkezőjére gondolok, mint most is volt.
Szóval nem betenni, hanem kivenni akarod a boot kérdést.

Ha XP volna, akkor az i386 mappából kellene törölni a bootfix.bin fájlt. Nem tudom, ez a Ghost hogyan csinálja. Talán már Vista/Win7 alapú ez az új Ghost. A linuxos boot nemigen kérdez ilyet.
Habár a Vista WinPE Builderre is azt írják, hogy a \ISO\boot mappából kell törölni a bootfix.bin fájlt.
Az most elég egyszerű volna, ha azt mondanám, hogy használj Ghost helyett True Image-t, és nem lesz ilyen problémád. Sem. :D
A True Image boot eszköz ext3 partícióra is tud menteni, ha ez előny.


hétf. jan. 17, 2011 18:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás Re: boot cd auto indulással
Ilyesmi jön fel:
Kép
de minek, ha direkt CD-ről való bootolásra van állítva?
(Értem én, hogy hátha bent hagyott a user egy adat CD-t, dehát akkor könyörgöm, ha arról nem tud bootolni, jöhet a 2. eszköz, minek megfordítani a problémát és rákérdezni ?)


hétf. jan. 17, 2011 17:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás Re: boot cd auto indulással
TargeT írta:
:roll:
Ha ez a bootolható CD jó és benne van abban az optikai meghajtóban, ami a boot sorrendben megelőzi a vinyót, akkor mindenképpen automatikusan elindul.


Nem nem, megerősítést vár, méghozzá a CD-boothoz. Ha anélkül is (automatikusan) a CD-re lépne, akkor nincs is értelme megkérdeznie, mert a HDD felé nem tudnék "továbbmenni".
Ez egy Ghost15 amúgy, eddig egy Ghost2003 volt és az nem tökölt semmit, CD be, XP újraindítás, CD-ről bootol, betölti a Ghostot.
ISO fájlt lenne mivel turkálni, a kérdés az, hogy mit kéne belenyúlni?


hétf. jan. 17, 2011 17:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: boot cd auto indulással
:roll: Valahogy nem pontosan értem a problémát, pedig többször nekifutottam.
Ha ez a bootolható CD jó és benne van abban az optikai meghajtóban, ami a boot sorrendben megelőzi a vinyót, akkor mindenképpen automatikusan elindul.
Ha nem akarod elindítani, ne legyen a meghajtóban.
Ezek szerint olyan megoldást keresel, hogy benne lehessen mindig a meghajtóban a lemez és mint az op. rendszer telepítésnél egy billentyű megnyomásával döntöd el, hogy elinduljon-e?
Vagy nem értem. Mert különben a jelenlegi megoldás is jó lenne.

Az .iso fájl piszkálgatására, boot cseréjére az UltraISO programot javasolnám, ezzel mindent tudsz cserélni benne, és rákeresni a bootolható CD megoldásokra.

Hozzátenném, hogy az .iso fájlokat USB-ről is bootoltathatod akár multibootosan a Grub4DOS program segítségével.


hétf. jan. 17, 2011 14:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás boot cd auto indulással
Üdv.
Adott egy ISO képfájl rajta egy Win nélkül, önállóan futó Backup progival, ami kiírva egy bootolható CD-t eredményez, ahogy kell.
Sajnos olyat, ahol bootolásakor kéri a szóköz billenyű lenyomását a CD-ről való indulás engedélyezéséhez, ellenkező esetben továbblép a 2. boot eszközre (ami a HDD, vagyis az XP, az első természetesen a DVD-meghajtó). Mit kéne az ISO-ban megpiszkálni - vagy milyen módon kéne kiírni - ahhoz, hogy kérdés nélkül (vagyis felügyelet nélkül is) CD-ről történjen a bootolás, ha a meghajtóban van a lemez?


hétf. jan. 17, 2011 13:49
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 39 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség