Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 20:26



Hozzászólás a témához  [ 28 hozzászólás ] 
Otthoni hálózat XP-s és Win7-es gépek között 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Otthoni hálózat XP-s és Win7-es gépek között
Uraim, mégegyszer köszönöm a kimerítő segítséget mindenkinek. Tanultam belőle. :)


pén. aug. 12, 2011 16:18
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Otthoni hálózat XP-s és Win7-es gépek között
Laci_L írta:
Ha egy drótos magánhálózaton nincs jelszó a User Login-nál, az miért baj?

Két ok miatt.
Először is ha jól tudom, még mindig nem megy az ominózus két gépes magánhálózatod. Igen, persze, mennie kellene ezzel a jelszó nélküli nyüves egyszerű fájlmegosztással is. De nem megy, valamit rosszul csináltál.
Jelszóval jó lesz. Hacsak még mindig nem csinálsz majd valamit rosszul. Legalább próbáld ki. :wink:

Másodszor, ha egyszerű fájlmegosztást használsz, akkor nem tudod szabályozni a jogosultságokat. Vagy teljes hozzáférést adsz, vagy semmit.
Ha most úgy gondolod is, hogy ez jó neked, meg Outpost, meg visszaghost, később még megszívhatdod, amikor nem is gondolsz rá. Miért, a Virutra gondoltál :?: :!: :twisted:
Vagy elég annyi, hogy a másik gépről véletlenül jól beletörölnek a megosztott fájljaidba.
Nem kötünk össze gépeket jelszó nélkül. A jelszó bepötyögés elkerülését meg már kétszer írtam, ha az annyira tűrhetetlen volna.


pén. aug. 12, 2011 4:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Otthoni hálózat XP-s és Win7-es gépek között
Hogy magyarázzam el a paranoiámat hogy számodra is érthető legyen:
Van egy házad=XP op amin, nem hogy kapu,de még kerítés sincs, budi meg kint a kertben.. és lopótököt futtattál fel az oldalára, Betörők,razbolnyikok és egyéb aljas briganti-behajtók ellen ellen véletlenszerűen aknákat ásol el a kertben(tűzfal..és ez eredményes is)és van egy kutyád akt out(pustite=szávul dögöjl meg :jajne: )hívnak és darab sajtokkal,'kóbásszal' megetethető időnként ebbe bele is döglik,de előtte még körbepisili a ház oldalát és a salétrom miatt('a patkószeg miatt..) összedől a ház magával rántva a telket is budistul 8) kék-fekete (zöld halál-omány)-tudom nálad a helikopter föddel együtt 15 min (ghost) hozza az új -régit
Mikor tudod eldönteni hogy aki a telekre lépett az a házadba akart betörni vagy éppen a pottyantósba hajtott volna, avagy a pottyantós oldaláról csak egy lopót akar ellopózni nem is beszélve az átfutásról(aknamező)?:"Mi vagyunk azok a lovagok akik az mondják NI!" máris egy jelszó! és nem robban fel:mert Ő az a futár aki hozta a budi-papírt, a gatyáját se tépi le a a sarki-vegyes annak is adtál egy Rózsabimbó jellegű jelszót..'második jelszó'..és akkor hol vannak egyéb értékeink:,ha helikopterrel a ház tetejére ereszkednek és az első asztalon egy sajtcédulán mind a kutya ,mind az aknamező jelszava ott van :hihi:
Kényelmes sőt logikus egy egyfelhasználós-desktop rendszeren,de egy hurnciblált(netbook,laptop egyéb mobil kütyü) kötelező!nem hiszem hogy ezzel a kb 5s v még rövidebb idővel(amig bepötyögöd a (..minnyá eszembe jut,hogy hogy hívjak Win alatt a gereblét,csak még nem szemből léptem rá :hm: (run as admin?),de nem az kell ,hanem a juser-pass) felhasználói jelszó ennyit érdemes lenne kockáztatni,de azt megjósolom előre 'kártékony' szoftod lesz így is
-OFFff:ezen röhögni fogtok az angol nyelvben közelebb vannak ezek a kifejezések bármilyen op alatt mint magyarul:pl bármilyen op alatt az atyaisten a root Ami nem ami nem egyenlő a Win alatti rendszergazdával pedig gyakorlatilag az a win alatt,(de máshol több neki joga van a kernelbe is belebuherálni mutassatok csak egy rendszergazdát aki megpróbált a hibrybe belevájkálni és meggyártotta W7+T) > superjuser =useradmin,adminuser>users etc.pl kft
A Vista,Win 7 UAC kiiktatja az első kettőt ha határozottan felkéred :wink:


pén. aug. 12, 2011 0:26
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Otthoni hálózat XP-s és Win7-es gépek között
nacorvus írta:
... Ha hálón nincs jelszó a szomszédát autóriasztója is megosztja a hálót ...

Vagy én tévedek, vagy te, vagy mind a ketten. :)

A WIFI-nek van egy 32 karakteres bejelentkező jelszava (ritkán van bekapcsolva). A többin meg kábel van. Abba meg hogy tör be? Vagy rosszul értek valamit? :shock:
Ha egy drótos magánhálózaton nincs jelszó a User Login-nál, az miért baj?


csüt. aug. 11, 2011 20:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Otthoni hálózat XP-s és Win7-es gépek között
Off: lehidalok.. még mindig itt?(bevallom nekem egy az egyszerű fájlmegosztás eszembe sem jutott:ezt anno még a 98-ből átörökítették az nt vonalra (eredetileg az soros ill paralell kapcsolatok kiváltására a 'hálózaton...")
On
A jelszó egy hálózathoz szigorúan kötelező,az hogy bejelentkezéskor autologin a hálózatba az megoldható utólag is.
Ha hálón nincs jelszó a szomszédát autóriasztója is megosztja a hálót a "CIA?FBÍ?NYEM?MIx"terroristákkal.
Pont neked ilyeneket előfigurázni,aki paypallal fizet?..Kép


csüt. aug. 11, 2011 19:32
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Otthoni hálózat XP-s és Win7-es gépek között
Laci_L írta:
Nagyon nem szeretem, ha van jelszó a bootolásnál, és megáll bekérni. Csak egy User van, nekem felesleges.

Mint említettem volt, a jelszavas user automatikus bejelentkezése megoldható. Legegyszerűbben TweakUI.
A jelszó nélküli garázdálkodás több gép és net esetén szerintem nem célszerű.

Nem kell több user. nbela ugyan említette, hogy vedd fel a usereket kölcsönösen. Ez kényelmes, bár nem feltétlenül szükséges, hiszen ismered a másik gépen oda-vissza a user nevét és jelszavát a csatlakozáshoz.
Ha még kényelmesebb vagy, a jelszó elmentést bepipálva csak egyszer kell megadni a jelszót.
Ha mégis több usered lenne felvéve és zavar, hogy indításkor választani kell, akkor meg elrejthető a "felesleges" user. Szintén legkényelmesebben TweakUI-val.

Idézet:
Volt ilyen kábelem, azt húztam ki a routerből, és dugtam át a PC-be.

Okéoké, gondoltam én, meg semmi baj. Csak megemlítettem, hogy már nem feltétlen követelmény a crosslink.

Idézet:
Pedig a Win hálózatkezelése, és a hálózati varázslója korrektnek tűnt eddig.

Még a hálózat varázsló az, amit inkább kihagynék. :wink:


csüt. aug. 11, 2011 18:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Otthoni hálózat XP-s és Win7-es gépek között
TargeT írta:
... Jelszavas userrel? ...
... Manapság crosslink kábel sem feltétlenül szükséges ...

Nagyon nem szeretem, ha van jelszó a bootolásnál, és megáll bekérni. Csak egy User van, nekem felesleges.

Volt ilyen kábelem, azt húztam ki a routerből, és dugtam át a PC-be.

Annyira nem fontos -mint írtam-, de bosszant. Ezek szerint ilyen az XP (vagy csak nekem van pechem). :shock:

Pedig a Win hálózatkezelése, és a hálózati varázslója korrektnek tűnt eddig.


csüt. aug. 11, 2011 18:08
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Otthoni hálózat XP-s és Win7-es gépek között
Laci_L írta:
Nem cifrázom tovább. Feladtam. :cry:

És mi van az egyszerű fájlmegosztás kikapcsolásával? Jelszavas userrel?
Az újratelepítés mellett ezeket nem említetted. Az IP címeket és átjárót, DNS szervert sem.
Mehetne nyugodtan routerrel is.
Manapság crosslink kábel sem feltétlenül szükséges, egy jó ideje az adapterek automatikusan váltanak.


csüt. aug. 11, 2011 17:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Otthoni hálózat XP-s és Win7-es gépek között
Hálózati kapcsolatok, Tulajdonságok, Fájl és nyomtatómegosztás telepítve? (Ott ahol a TCP/IP is van.)


csüt. aug. 11, 2011 17:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Otthoni hálózat XP-s és Win7-es gépek között
Futottam néhány kört:

1. újra lett telepítve az XP a laptopon, tűzfal és antivírus nélkül
2. fix IP címekkel, azonos alapértelmezett átjáróval
3. a routerben letiltva a DHCP kiosztás
4. közvetlen keresztkábellel összekötve a két gép (router nélkül), fix IP címekkel

Egyik esetben sem lehetett az elérhető megosztást létrehozni. Volt eset, hogy látta a másik gépet (a nevét), de annak tartalmából semmit.

Nem cifrázom tovább. Feladtam. :cry:
Köszi a segítséget mindenkinek.


csüt. aug. 11, 2011 14:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Otthoni hálózat XP-s és Win7-es gépek között
Nekem egyik ip/proxy váltogató sem jött be. Mondjuk a NetSetMan valahogy nem is került látoterembe. Végül is a céges laptop gyönyörűen váltogat parancsfájlból is. Desktopon van egy céges.bat meg egy otthoni.bat ilyesmi tartalommal (op=xpsp3):

céges.bat:
netsh interface ip set address wlan static ipcím maszk átjáró 0
netsh interface ip set dns wlan static 1.dnscím
netsh interface ip add dns wlan 2.dnscím index=2
regedit /s proxybe.reg

otthoni.bat:
netsh interface ip set address wlan source=dhcp
netsh interface ip set dns wlan source=dhcp
regedit /s proxyki.reg


szer. aug. 10, 2011 21:36
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Otthoni hálózat XP-s és Win7-es gépek között
Még a laptopra lehet NetSetMan programot tenni, hogy könnyebben váltogathasson IP címet hurcolászás közben.
Ha domain is kell, meg proxy és több adapter beállítás akkor a Pro verzió kell.


szer. aug. 10, 2011 20:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Otthoni hálózat XP-s és Win7-es gépek között
Én is azt mondom, legyen kikapcsolva az egyszerű fájlmegosztás. Legyen mindkét felhasználónak jelszava. Mindkét felhasználó legyen felféve mindkét gépen. A megosztásnál megjelenik egy engedélyezés gomb. Ott engedélyezni kell a másik felhasználót is (vagy rendszergazdának kell felvenni).
Laci_L írta:
A PC látja a laptopot, a laptop nem látja a PC-t.
Látja? Nem látja? Na látja! :lol: Nem is tudom, hol kell azt nézni, hogy látja-nem látja. Én mindig direkt linkeket használok. És persze fix ip címeket. Mondjuk a laptopot szokták vinni más wlan helyekre is, ezért a lapin aut ip van. De a routernek meg van mondva, hogy a macnak mindig ua ip-t adja ki. Szóval a bedrótozott direkt link pl totalcmd parancs sorában:
cd \\192.168.0.101\d -ez mindig bejön, sosincs olyan, hogy nem látja.


szer. aug. 10, 2011 20:29
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Otthoni hálózat XP-s és Win7-es gépek között
Már ezzel a routerrel is szívtál, ahogy emlékszem. Nem volt egy jó vétel, még ha olcsóbb is volt egy 1043ND-nél.
Nyilván ez a gond nem a routertől ered.

Mi a hibaüzi? Mit ír ki, amikor csatlakozni akarsz a másikhoz.
Azt próbáld ki, amit mondtam, az IP címekkel nem lehetett gond. Egyszerű fájlmegosztások kikapcsolása, jelszót a usereknek, és ossz meg mappát.
Ha nem akarsz jelszót pötyögni, az automatikus bejelentkezést is meg lehet oldani jelszóval. Vagy elég a op. rendszer alól jelszót beállítani a próba idejére.

Az Outpost hálózat beállításnál is megnézhetnéd a hálózatokat.


szer. aug. 10, 2011 20:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Otthoni hálózat XP-s és Win7-es gépek között
TargeT írta:
... az Outpost bekavar valamit, mert egyszerű fájlmegosztásnál a jelszó nem játszik...

... fix IP, azt csak be tudod állítani...

Az Outpost-ot nem piszkáltam. Annyira bonyolult, hogy csak eltolnám. Ahova feltettem eddig, mindig jó volt úgy, ahogy saját magát beállította. Kikapcsoltam (suspend), úgy sem megy a dolog.

Az IP címeket átállítottam, ugyanaz a helyzet.

A fene ebbe hálózatba, hogy mindig evvel szívok. Igaz nem értek hozzá semennyire sem.

Mellesleg csak arról van szó, hogy ne kelljen pendrájvon hurcolgatni néhány dogot ide-oda. A hálózat itthoni, hogy a fenében tudnának belenyúlni? A router 32 karakteres jelszóval van védve (bár hallottam hogy vannak megoldások, de itt semmilyen más hálózat nem látszik, csak az enyém).

Ps: az az érdekes, hogy a laptopon (innen nincs kapcsolat) a csatlakozás felvételénél a "Tallózás a mappák között" ablakban a munkacsoportra kattintva a gép saját neve sem látszik (megy a homokóra 30 mp-ig, aztán semmi). A PC-n mind a két név ott van.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Laci_L szer. aug. 10, 2011 20:31-kor.



szer. aug. 10, 2011 20:19
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Otthoni hálózat XP-s és Win7-es gépek között
Ezt a nyüves egyszerű fájlmegosztást nem szeretem, sosem használtam. Pedig ennek kellene egyszerűbbnek lennie. :mrgreen: Emellett kevésbé biztonságos.
Jelszavas user bejelentkezéssel és normális fájlmegosztással az egyszerűt kikapcsolva szokott lenni. Ez persze macerás, meg a jogosultságokat is be kell állítani.
Teljes partíciót se nagyon osztanék meg, inkább csak mappákat, de végül is biztosan valami adatpartíció.
Vagy még az van, hogy az Outpost bekavar valamit, mert egyszerű fájlmegosztásnál a jelszó nem játszik.

Amit nacorvus mondott fix IP, azt csak be tudod állítani. :wink:
Bár nem ez lehet a baj, ha egyébként látják egymást, vagy egyik legalább a másikat. DHCP-vel ugyanúgy mennie kell.
Az adapterek legyenek a router IP cím tartományában egymástól különböző címeken, átjáró és DNS szervernek legyen a router IP címe beállítva.


szer. aug. 10, 2011 20:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Otthoni hálózat XP-s és Win7-es gépek között
nacorvus írta:
Adj mindkettőnek uua alapértelmezett átjáróval fix IP-t! Pl:az egyik 1 a másik 2 véggel és máris látják egymást megosztott mappáit,feltéve a tűzfal-rules is lehetővé teszi.

Ha megtennéd, részletesebben az IP-t. Hol, hogyan.
A tűzfal mind a kettőn ugyanaz (Outpost), ami állítgatva nem volt, minden Default.


szer. aug. 10, 2011 19:17
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Otthoni hálózat XP-s és Win7-es gépek között
Adj mindkettőnek uua alapértelmezett átjáróval fix IP-t! Pl:az egyik 1 a másik 2 véggel és máris látják egymást megosztott mappáit,feltéve a tűzfal-rules is lehetővé teszi.


szer. aug. 10, 2011 19:13
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Otthoni hálózat XP-s és Win7-es gépek között
Segítséget kérek. Bár nem W7 az egyik oldal.

Adott egy hálózat egy routerrel: egy PC ami kábellel csatlakozik, és egy laptop, ami Wifi-vel. Mindkettőn XP SP3 Prof van, és egyszerű fájlmegosztás. A munkacsoport neve azonos. A gépnevek nem azonosak.
Mindkét gép hibátlanul kommunikál a Net-tel.
Egy-egy partíció van megosztva. A PC látja a laptopot, a laptop nem látja a PC-t.

Ami érdekes: a laptopon meg lett változtatva a gép neve, a helyekből ez törölve lett, majd a gép újra lett indítva. Ennek ellenére a PC úgy látja azt is, mint egy másik hálózati helyet, persze csatlakozni nem tud. Az átnevezés előtt sem kapcsolódott a laptop, de fura ez a dolog is.

Van ötletetek hol a hiba?


szer. aug. 10, 2011 17:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Otthoni hálózat XP-s és Win7-es gépek között
Logikusan így is lenne.,de már az Vistában elintéztem(tük), :roll: ,hogy olyan mint amit TargeT írt.
W7 alól az összes felhasználót xp alatt meg lehet támadni és 'magadévátenni',fordítva (kétirányban) csak akkor ha a biztonsági szinteket lényegesen visszaveszed.


hétf. jún. 27, 2011 18:03
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Otthoni hálózat XP-s és Win7-es gépek között
:shock: Jééé! Ugyanezt kérdezte valaki a w7 topicban is :wink:
Az XP gépen van egy felhasználóneved. Állíts be hozzá jelszót is! A win7 gépen vedd fel a felhasználók közé az xp-s nevet jelszóval, és állíts be neki hozzáféréseket a meghajtókhoz (vagy vedd fel rendszergazdának).
Igaz nem használok w7-et, de én ebben ai irányban kutakodnék. Ha nem jön be, akkor valamelyik w7 szaki megmondja...


vas. jún. 26, 2011 20:07
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. júl. 19, 2010 5:04
Hozzászólások: 34
Hozzászólás Re: Otthoni hálózat XP-s és Win7-es gépek között
Hello! Egy olyan problémám lenne, hogy van egy win 7 ulti x64 oprendszerem és egy másik gépen meg win xp prof x86 rendszerem a két gép látja egymást a win 7-ről tudom módosítani a win xp filejait, de win xpről a win 7 fileokat nem tudom módosítani. A hálózatban megjelennek a megosztott meghajtók, de nem tudom megnyitni őket állandóan felhsználó nevet és jelszót kér, ELVILEG a titkosítást átállítottam 128bitről gyengébre és a jelszó kérést is kikapcsoltam, de xpről nem tudok beleturkálni a win 7en megosztott meghajtókra. mi lehet a megoldás, hogy oda vissza jelszó nélkül tudjak mint két gép meghajtóin turkálni? Előre is köszi a segítséget.


szomb. jún. 25, 2011 3:30
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Otthoni hálózat XP-s és Win7-es gépek között
Szerintem nincs a Win7-tel semmi különös probléma.
A munkahelyi hálózatra állítva gyakorlatilag ugyanaz, mint az XP Professional kikapcsolt egyszerű fájlmegosztás mellett. Ez így egy normális, részletesen szabályozható és biztonságosnak tekinthető hálózat. Mondom én, vagy cáfoljon meg valaki.
A Win7-ben még nagyobb biztonságra tettek. Egyrészt. Ezért használnak 128 bites titkosítást, de ez csak egymás között jó, a korábbi XP-nél még nem így van. Ezért ha az feltétel, hogy XP és Win7 oda-vissza lássák egymást, a Win7-et vissza kell butítani a 128-bitről az XP szintjére. Eddig oké. Ez visszafele kompatibilitás.
Most az, hogy a fájl- és nyomtatómegosztás bekapcsolása mellett még külön van hálózatfelderítés, az talán nem nagy ügy.
Még az is rendben van, hogy a jelszókérés ki- és bekapcsolását az átlagembernek is jobban elérhető helyre rakták Win7-nél. Már aki ki akarja kapcsolni :P , ami jó a kényelemnek, de kevésbé a biztonságnak.
Eddig is nagyjából oké. Talán.

Viszont az MS valami ellenállhatatlan vágyat érez, hogy a még minimális rendszergazda jellegű affinitást is nélkülöző személyeknek is könnyen tegye lehetővé a hálózati csatlakozást.
Ez volt már az XP-nél az egyszerű fájlmegosztás, ami a Home esetében nem is volt kikapcsolható, csak trükkökkel lehetett megpiszkálni, nem volt biztonság fül sem, csak csökkentett módban a fájl- és mappatulajdonságoknál.
Win7-nél meg lett ez az otthoni csoport nevű szülemény, ami az otthoni hálózatot is "egyszerűsíti". Megmondom nekem személyesen fogalmam sincs, hogy pontosan mit csinál, sohasem használtam így. Bár lehet leírást találni.
Munkahelyi hálózatra állítva és jelszavakat használva a usernél, beállítva a szükséges jogosultságokat a világon semmi probléma nincs


szer. jan. 26, 2011 18:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Otthoni hálózat XP-s és Win7-es gépek között
A biztonság miatt ilyen elizélten bonyolult a W7 ? Nincs benne valami korrekt varázsló, ami egy laikust is meg tud vezetni a célig?
Az XP-é egészen korrekt.

Mi a fenét tud csinálni egy átlag felhasználó Bivalybürgözdön. Csak néz ki a fejéből, vagy fizet valakinek, aki beállítja. :cry:


szer. jan. 26, 2011 16:39
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Otthoni hálózat XP-s és Win7-es gépek között
Ha csak kábel van rádugva, akkor előszeretettel csak nem azonosított hálózatot jelez.
Ha van lehetőséged wifire, akkor állítsd be wifit is, és utána már azonosított hálózat lesz, és az SSID lesz a hálózat neve. Ezután át tudod váltani otthonira a nem azonosított LAN-t.
Nálam egyébként munkahelyi hálózatra van állítva.


szer. jan. 26, 2011 6:31
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. dec. 24, 2010 11:45
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Re: Otthoni hálózat XP-s és Win7-es gépek között
Köszönöm a segítséget, a fájlmegosztás így már működik, de még mindig nem ismeri fel otthoni hálózatként. Azt írja, hogy nem azonosított hálózat, és a nem azonosított hálózat alapértelmezetten nyilvános hálózat, és sehogy sem sikerült rávennem hogy otthoniként azonosítsa, a gépet pedig gyakran használom az egyetemen, és az ottani hálózatnál is a nyilvános profilt használja, így vagy folyton állítgatom a nyilvános profilt attól függően, hogy éppen hol használom, ami elég macerás, és idegesítő tud lenni bizonyos helyzetekben, vagy vállalom a kockázatot, hogy ha nyilvános helyen használom a gépet, akkor könnyen támadható. :?


kedd jan. 25, 2011 23:37
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Otthoni hálózat XP-s és Win7-es gépek között
Ha a Win7-es géppel XP-ket is el akarsz érni, akkor csökkenteni kell a biztonságon.
A Hálózati megosztási központ speciális beállításainál az alapértelmezett 128 bites titkosítást át kell állítani 40 vagy 56 bitre a rádiógombbal.
Ezen túl kell a hálózatfelderítés és a fájlmegosztás bekapcsolása, igaz ha nem volna, azt jelzi a próbálkozáskor.
Van még ugyanitt a jelszóval védett megosztás ki vagy bekapcsolása attól függően, hogy mit akarsz.
Munkahelyi hálózat beállításánál jelszavas legyen, de ekkor minden gépen jelszavas bejelentkezés kell.
A Win7 meg van "boldogítva" :P még az otthoni hálózattal.


vas. jan. 23, 2011 9:03
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. dec. 24, 2010 11:45
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Otthoni hálózat XP-s és Win7-es gépek között
XP-s és Win7-es gépeim között szeretnék normálisan működő otthoni hálózatot kialakítani. Korábban már sikerült elérni, hogy az XP-s gépek látták egymást, és a Win7-est is, de az utóbbi semelyik gépet sem látta. Azóta a Win7-es gép újra lett telepítve, és most már azt sem sikerül elérnem, hogy az XP-s gépek lássák a Win7-est. Nem vagyok éppen szakembernek mondható, annyit csináltam, hogy futtattam a hálózat beállítása varázslót, majd mikor ezután nem működött a hálózat, próbáltam kézileg beállítani: korábban a Win7-es gép felismerte a hálózatot, csak az adatkommunikáció nem működött, de ha rákattintottam az otthoni hálózatra a vezérlőpultban, akkor kihozott valami beállításokat, azokat variálgattam, míg sikerült elérni, hogy legalább a többi gép lássa azt, de az újratelepítés óta nem ismeri fel a hálózatot, így ezeket a beállításokat sem tudom elérni.


szomb. jan. 22, 2011 23:04
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 28 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség