Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 12:00



Hozzászólás a témához  [ 2 hozzászólás ] 
2003 sbs HUN ről költözés 2008 enterprise ra 64 bit ENG 
Szerző Üzenet
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: 2003 sbs HUN ről költözés 2008 enterprise ra 64 bit ENG
Nagy szenvedés lesz. SBS 2003 érdekes állatfaj. Plusz a különböző nyelvi verziók általában bekavarnak.
http://social.technet.microsoft.com/For ... 20c1019f5/
http://www.experts-exchange.com/OS/Micr ... 88279.html
Tekerj az oldal aljára, ott van egy nagyon hosszú leírás.
Szerintem egyszerűbb, ha újrahúzod a domaint.


hétf. jan. 24, 2011 15:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jan. 24, 2011 12:47
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 2003 sbs HUN ről költözés 2008 enterprise ra 64 bit ENG
Sziasztok egy kis segítséget szeretnék kérni, hátha valaki csinált már hasonlót.
Még 6 éve vásároltunk egy magyar 2003 SBS t .Ő egyedül látott el mindent .Active directory , DNS,fájl szerver stb, és a cég hálózati szoftvere is ezen fut(GC nek irja a windows) .Van rajta Exchange is de azt sose használtuk.Tavaly érkezett
egy 2003 standard magyar mellé.Ő Nagyon profin kezelte , alabból tartomány vezérlőként akarta tenni de az SBS miatt ez nem jött teljesen össze(DC nek irta a windows).De nem is ez volt a feladata(ide költözött a cég hálozati szoftvere.Igy ez már külön szerveren fut végre.Idén Sikerült vásárolni egy uj hardwaret (DellR310) és erre szeretném az SBS átköltöztetni, majd azt le is állítani.2008 Server Op rendszerre gondoltam abból is 64 biteset választottam. Két ötletem volt .

1. Beteszem az sbs mellé beléptetem tartomány vezérlővé(tartomány vezérlő hozzáadás meglévő tartományhoz,és átadatom a jogokat ami a beléptetéshez kell (2003 ezt szépen átvette DNS,AD stb) de 2008 semmit Elöször kaptam egy ablakot amit csatoltam is hogy ő már másik algoritmust használ, gondoltam hogy azért csak megoldották hogy 2003 al komunikájon,Utánna meg
egyszerüen azt mondja hogy futassam az adprep /forestprep parancsot.Persze probáltam de semmi.Gyanus is volt mert 2003 standard simán belépett.Gondoltam kiléptetem a standard 2003 at ,hátha bekavar ,de semmi továbbra se tud belépni a 2003 sbs be.

2. ötletem az active directory tool ban volt.2003 SBS re tudtam csak feltenni.(2008 X64 en nem futott egyik sem)2.0 tool al kezdtem de fentvan a3.1 is ezzel ugyebár azt tunám hogy a 2008 Server uj uj tartomány uj erdőben lenne.A tool fut is az sbs en megtalája a régi és uj tartományt de az istennek se csatlakozik.Gondoltam arra hogy a 2008 angol(itt fent a magyar nylv hivatlasan) létre hoztam mind kettö szerverre re ugyan azt a felhasználot és jelszót de igy sem :(Van valainek ötlete?több 100 forumot elolvastam.Ha valamit kihagytam bármilyen adatot szivesen megadok még.Segitségetket előre is köszönöm.
norby


hétf. jan. 24, 2011 12:54
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 31 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség