Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 9:17



Hozzászólás a témához  [ 4 hozzászólás ] 
Retro: Windows 2000 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Retro: Windows 2000
Akkor próbáld naplózott indítással, talán abból ki lehet hámozni valamit.


pén. nov. 04, 2011 13:53
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 578
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Retro: Windows 2000
Látszólag úgy tölti le, mintha XP lenne. Az első menetben már hosszabb ideje frissített és volt újraindítás is és működött. Aztán mennem kellett és leállítottam a frissítést, hogy másnap folytatom, de másnapra fekete képernyő fogadott. Ekkor próbálkoztam csökkentett módban leszedni a frissítéseket, de ahogy normál módban indult, megint fekete lett a képernyő. Leszedtem a videóvezérlőt is, csak vga kompatibilis módban menjen, de akkor sem lett más a vége.
Utána nulláról (formázástól) újra telepítettem és már az első frissítések után az előbbi játszódott le, csak csökkentett módban hajlandó futni.


pén. nov. 04, 2011 13:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Retro: Windows 2000
Mennyi frissítést akar letölteni? Ha nem túl sokat, akkor meg kéne próbálni egyenként telepíteni, vagy kisebb csoportokban, és úgy behatárolni, melyik a ludas közülük.


pén. nov. 04, 2011 12:55
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 578
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Retro: Windows 2000
Sziasztok.
Jó rég jártam errefelé. :oops: Remélem azért segítetek. A téma is eléggé régies, ezért is elnézést. :roll:
A gondom a Windows 2000-el akadt. Adott egy régi gép OEM W2000-el, aminek az alaplapja a hosszú működés után megadta magát. Adott egy nehéz körülmények között lévő kis cég, akinek a gép kiesése komoly gondot okoz, mert nem tud újat venni. Találtam olyan alaplapot, amivel működik a gép összes ósdi eleme, így viszonylag kis költséggel még életet lehet a gépbe lehelni, míg nem lesz pénzük korszerűbbre (tudom elvileg OEM szoftver nem vihető át, de volt idő amikor nem volt ennyire alaplaphoz kötött). A gond ott adódik, hogy felmegy a gépre szépen a Windows 2000, az összes alaplapi driver és az SP 4 is. Érdekes módon az IE 6 feltelepítése után elindul a Windows update szolgáltatás és töltögeti le a frissítéseket, de a telepítés utáni újraindítással kinyírja a Windowst. Elindul, elkezd tölteni, majd fekete ablak villogó kurzorral és kész, többre nem hajlandó. Kétszer telepítettem újra, mind kétszer elhalt a Windows, akkor is ha nem raktam fel az alaplap drivereit.
Azt tudom,nincs már MS támogatás a 2000-re, de reméltem az elkészültek letölthetők. Láthatólag hajlandó is rá, de mégsem.
Mi lehet vele? Rossz frissítéseket tölt le és az akasztja ki a rendszert, vagy valami más baj van vele?
Maradjak az SP4-nél és örüljek ha működik a gép? :hm:


pén. nov. 04, 2011 11:49
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 4 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség