Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 13:25



Hozzászólás a témához  [ 4 hozzászólás ] 
Gondok a ghost-tal 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Gondok a ghost-tal
:hm: Szerintem ippeg ere javasoltam már régebben a System Rescuet.


vas. dec. 18, 2011 17:27
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Gondok a ghost-tal
Igen, ahogy mondod. Ha eltér a partíciók száma az új rendszerben, vagy a régiben újat hozol létre, akkor nem fogja a bootnál felajánlani s recoveryt.
Ettől még ott van, csak használni nem tudod.
Inkább jobb, ha a kezdetkor a rendszerről magad csinálsz partíciómentést. Meg később is.
A recovery partíciót meg ezután el lehet felejteni.


csüt. dec. 15, 2011 5:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Gondok a ghost-tal
Shrekkk írta:
... a kérdés az, hogy hard disk csere esetén miként lehet ezt a lementett partíciót (a factory imaget) lemezre írni? Köszi előre is!

Az új HD-n is létre kell hozni hasonló partíció struktúrát, mint ami volt. Ha nagyobb a mérete, akkor a factory image -et tartalmazót ugyanakkorára (vagy hasonlóra) kell beállítani, mint volt.
És valamilyen partíció mentővel (pl Ghost) elmenteni mint partíciót valami másik HD-re, vagy partícióra, CD-re (ez el is rakható). A visszaírás után minden ugyanúgy lesz, mint volt.
Ja igen: a partíció sorrendjén (darabszámán) ne változtass, mert a "gombnyomás" valahogy megcímzi a rejtett partíciót, és ha ennek a száma (neve) változik, akkor esetleg nem fog működni.
Ha a sok új helyen mégis több partíciót csinálsz, a sorrend fontos lehet. Lehet, hogy kell néhány kísérlet. Az is lehet, hogy a Ghost nem fogja automatikusan rejtetté tenni, ezt külön kell megcsinálni.

Még nem csináltam ilyet, azért vagyok bizonytalan némileg.
A Ghost használata, ha érdekel: http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=903743#p903743


szer. dec. 14, 2011 20:32
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd dec. 13, 2011 21:39
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Gondok a ghost-tal
Sziasztok, segítséget kérnék!
HP számítógépemen van egy különálló gyári partíció, ezen a factory recovery, amely tartalmazza a Windows és az összes gyári programot és azok kódjait. Normál esetben egyetlen gombnyomással újratelepíthető az egész gép, a kérdés az, hogy hard disk csere esetén miként lehet ezt a lementett partíciót (a factory imaget) lemezre írni? Köszi előre is!


kedd dec. 13, 2011 21:51
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 4 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség