Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 11:01



Hozzászólás a témához  [ 22 hozzászólás ] 
WINDOWS 7 OEM ujratelepitese 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: WINDOWS 7 OEM ujratelepitese
Nehogymá` a telepítőkészlet gond legyen. :wink:
Eddig is le lehetett tölteni az MSDN eredeti telepítőt a netről.
Nemrég óta pedig az MS maga teszi lehetővé, hogy a kiválasztott nyelvű és verziójú telepítőt letöltsd egy kis programmal .iso-ban, vagy akinek úgy tetszik direktben egy pendrive-ra.
Még annyi előnye van, hogy kábé a fele fontos hotfix bele van integrálva, így azt nem kell frissíteni a WU-ról.
Csak azt nem értem, miért nem tudták már akkor a többi hotfixet is belepakolni. :roll:


pén. dec. 05, 2014 17:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: WINDOWS 7 OEM ujratelepitese
Eeegen.. jó!.., ha van kiírt telepítőlemezképfiléd.
Ellenben hogyan rántod ki a filét egy 'ange'bótban vásározott laptopból mint közönséges halandó? :hm: a 8-ból az install.wim-et a 8.1-bül meg a hogyishívják kiterjesztésűt :?:
Minekutána diag a flag recovery parton nem is látod..


pén. dec. 05, 2014 17:27
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: WINDOWS 7 OEM ujratelepitese
A Win To Go az nagyon jó a 8.1-nél. :rulez: Bár nem a méret miatt játszik.


pén. dec. 05, 2014 14:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: WINDOWS 7 OEM ujratelepitese
Az nyilvánvalóan Tudor (nem a lancesteri,hanem a snowithei ) és egyben Vidor is mert,összeollózta valami nLite jeljellegű programmal.-ami itt természetesen már nem játszik.
Valahol már fejtegettem ,hogy a rendszer számára fenntartott diag partot ami a 100-ról 350 Mb ra növekedett hogyan lehet mégis visszavarázsolni 100 Mb-re ámde itt másról van szó mint a nyelvi támogatások mérete.
A'Más rendszer' sem ad olyan lehetőséget hogy magát a "RENDSZER TELEPÍTŐT'megheréld,magyarul a kernelt.-azaz hagy ezért szabad szoftver,de a módosításokat is uu szabaddá kell tenned..majd,ha működik másnál is keményen meghipolnak a világ miden részéről a guruk.
A még a "százlábu elindul"-de,ott egészen meghökkentő méretek vannak a floppytól-az 5-6 Gb méretig-Előző többnyire text-mod és mindent a netról vagy a szerverről,a többi a slapp slapp-Legfeljebb csak olyan csomagokat telepítesz amiről biztosan tudod,hogy kell-bevallom én sem tudom hogy melyik perl libc ,java bin stb a 'Mitmiveltárcsa'
Aztán írsz magadnak egy egyedi telepítőt ami akkora lesz
Idézet:
...amekkorának látod a világot

A win ben is meg van ue szaporítótechnika a wash and go,akarom mondani win to go,de azt egy Cd méretre nem tudod osszevágni... :cry:


csüt. dec. 04, 2014 17:38
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: WINDOWS 7 OEM ujratelepitese
TargeT írta:
Nem annyira maga a Windows nagy, hanem a visszamenőleges kompatibilitás miatt telelapátolt WinSxS mappa. Win8.1 alatt ez nekem most egymaga 6,79 GB.
http://support2.microsoft.com/kb/2795190/hu

Köszi.

És ha valakinek nem kell az ilyen bőkezűen mért visszamenőlegesség a 8 vagy 8.1-nél? Arról még nincs szó. legalább is itt.


szer. dec. 03, 2014 21:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: WINDOWS 7 OEM ujratelepitese
Nem annyira maga a Windows nagy, hanem a visszamenőleges kompatibilitás miatt telelapátolt WinSxS mappa. Win8.1 alatt ez nekem most egymaga 6,79 GB.
http://support2.microsoft.com/kb/2795190/hu


szer. dec. 03, 2014 20:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: WINDOWS 7 OEM ujratelepitese
nacorvus írta:
... mert hetéra volt a nőm..

Így már értem... :D


szer. dec. 03, 2014 19:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: WINDOWS 7 OEM ujratelepitese
Háát! :hm: minden nézőpont kérdése.. ez a redmondi gondolat.. hogy menjen akár a dzsunkán is, az oppozícó meg az 'almás cég',az ő rendszerüket csak a célhardveren tudod futtatni-vagy vért izzadva megfeszülsz ha más gépre akarod felgallyazni :arrow: ezért pofátlanul drága és szerintük bolondbiztos. :roll:-ellenben magyarul...azt nem tud,ráadásul ha sikerül is levadászni egy Yosemitit-kiderül nagyobb mint win8! !-F
De,mit is várjon el az ember egy jenkitől, amikor a Neuman is csak egy gyütt-ment volt! 8) Vajon, miért nem az abacust használjuk?..,vagy ha horologiumban működik a 60-as,akkor miért nem ékírunk?!-Tudom,'gyünnek minnyá' a mélymagyarok hátrafelé nyilazva
Idézet:
Őseink:'nobozdmeg' kiáltással rontottak az ellenre
:van rovásírás is! ,no meg Kurultáj :roll: -meg van kőbalta,is csak ritkán teszik arrébb a vitrinben :D -fura ahogy a világ alakult,de mi a világ egyik legfurcsább országában iszogatjuk a szokrateszi bürköt nem tudván,hogy azért kell meginni mert a fiúkat is, vagy mert hetéra volt a nőm..


szer. dec. 03, 2014 18:16
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: WINDOWS 7 OEM ujratelepitese
nacorvus írta:
...+ egy csomó új hardver-driver készlete a wista-óta! ...

Hát ez az.
De minek ezeket mind rárakni a merevlemezre? Telepítésnél tegye fel azt ami kell, és kész. Ha lesz hardver változás, kérje be a telepítő lemezt, vagy töltse le. Erre is nagy esély van, mert az idő halad, ami a lemezen van, az meg elavul.
Vagy legalább lehetne választani, hogy mit akarok telepíteni.
Nagy kretének ülnek Redmondban (akik a koncepciót kitalálják). Ilyen majmok találták ki a kizárólag csempés W8-at is. Be is fürödtek vele. Megérdemlik, de nagyobb bukás kellet volna ott egy-két tahónak. :|


szer. dec. 03, 2014 17:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: WINDOWS 7 OEM ujratelepitese
...+ egy csomó új hardver-driver készlete a wista-óta! Egy win8 ritkán kéri azt,hogy dugd be neki a mellékelt Cd-t,DVD-t.Ennek meg van az az előnye hogy,nem telepít fel az alaplappal videokártyával egyéb kütyürükkel mellékelt lemez nem telepít fel ezeréves shareware vírusblockereket és egyéb szemrevaló,de ártalmas csilivilit és megvan a hátránya is pl egy nyomtatót usb-s kártyaolvasóként telepít fel az okos Ms driverköteg....és erre a válasza nem talált mást.A helpikében: ...kérdezd meg a haveroktól! :x

Az xp eredetileg egy nyomoronc usb-t sem tudott kezelni.Vész esetén egy usb floppyról nem tudtad futtatni a harddiszkre felmásolt telepítő lemezedet sem..i tak dalse :nemar:


szer. dec. 03, 2014 16:31
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: WINDOWS 7 OEM ujratelepitese
Tron írta:
... Sokminden, pl office, mozilla, java, flash, .net, ora és foxpro kliens, ...

Jaj. Az más. Én azt hittem, hogy az alapból telepített Win már ekkora. :idea:


szer. dec. 03, 2014 16:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: WINDOWS 7 OEM ujratelepitese
Laci_L írta:
Mi lehet abban a 11 (főleg 21) GB-ban? ...

Sokminden, pl office, mozilla, java, flash, .net, ora és foxpro kliens, hogy csak a fontosabbakat emlegessem.
Meg egy csomó szerintem is felesleges, de néha hiába vitázok az okos projektmanagerekkel.


szer. dec. 03, 2014 11:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: WINDOWS 7 OEM ujratelepitese
Off:...tisztelt Et (nők is!):valamiről mélységesen megfeledkezik mindenki: kinek érné meg a szabad-szoftver világán kívlül- kétszer nem kódonak egy olyan szoft óriásnál mint az Ms.:Amit megírtam egy szerverre,az 'yoú lesz" a homhe jusernek is-vagy nem,mert a vas már gyenge.
Vajon miért is kellet a 70 ROZ-t használó oldtimereket újraszelepezni és átalakítani :hm: elmúlott felettük az idő?-vagy a 'gazdaság érdekei mást kívántak' :?:
Tudom hülye példa,de a Z80 és a Coomodore 64 is teljesen tökéletes volt a maga világában..és még most is a szívem csücske a V20 basic (8 bit).ámde hány újdonsült programozó használja?-A 64-s arhitectura (harverileg és programozásilagÍ) nem is tud vele mit kezdeni.
On!


kedd dec. 02, 2014 22:23
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: WINDOWS 7 OEM ujratelepitese
Tron írta:
... Kisebb? Igen! (21 vs 11 giga *) ...

Mi lehet abban a 11 (főleg 21) GB-ban? Az XP még kb 2 GB volt.
Csak nem azért, mert úgyis van bőven hely, hadd zabálja a memóriát, akkor is ha nem kell.
A User meg fizeti az új hardvert, mert a régebbi már persze nem jó. Amire meg használja, az nagyjából ugyanaz.


kedd dec. 02, 2014 16:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: WINDOWS 7 OEM ujratelepitese
nacorvus írta:
... Kisebb és butább,de gyorsabb bizonyos alkalmazásokban ...

Kisebb? Igen! (21 vs 11 giga *)
Butább? NEM! Sokkal jobb a driver támogatása. Tény, hogy csak 3.2G-ig címzi a memóriát, de nekem az elmúlt 20 évben ezzel még nem volt gondom.
Gyorsabb? Igen! Kb fele alatt indul mint az x64 Az alkalmazások látványosan gyorsabban dolgoznak *

* -> Céges gép feltelepítve ugyan azokkal a mindenféle vacakokkal, ami ott kell.


kedd dec. 02, 2014 13:56
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd dec. 02, 2014 6:57
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: WINDOWS 7 OEM ujratelepitese
Ez nagyon szép üzenet köszönet! :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:




_______________________________
pass4-sure.info


kedd dec. 02, 2014 6:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: WINDOWS 7 OEM ujratelepitese
Ps: Találós kérdés miben jobb egy 32 rendszer egy 64-nél..?
Kisebb és butább,de gyorsabb bizonyos alkalmazásokban.Na és melyik az-amit használsz is? :roll:


szer. dec. 21, 2011 20:31
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 169
Hozzászólás Re: WINDOWS 7 OEM ujratelepitese
koszonom


szer. dec. 21, 2011 19:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: WINDOWS 7 OEM ujratelepitese
Éppen írtam is, hogy ugyanaz a termékkulcs egyaránt jó a 32 bites vagy 64 bites rendszerhez.
Én elfogult vagyok, a 64 bitest javasolnám. De ha csak 2-3 GB RAM-od van, lehet éppen 32 bites is.


szer. dec. 21, 2011 19:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 169
Hozzászólás Re: WINDOWS 7 OEM ujratelepitese
koszonom a hozzaszolasod

meg egy kerdes, ha windows 7 home 64bit -es verzio volt rajta akkor csak ezt a verziot tolthetem le hozza es a regisztralhatom a szeriszammal ???


szer. dec. 21, 2011 19:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: WINDOWS 7 OEM ujratelepitese
Ha beindulna, vagy még ha előtte lett volna ilyen mentésed, van a TokenRestore dolog.
Próbáld csökkentett módban indítani, hátha úgy bejön.

Ha meg nem, és OEM verziósként vetted, kell rajta lennie matricának, amelyiken a product key rajta van. Ezzel tudod telepíteni. Egyaránt jó akár 32 vagy 64 bites verzióhoz.
Egyebekben a termékkulcsot az Aida64 is kiírja. Ha beindulna a rendszered.


szer. dec. 21, 2011 19:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 169
Hozzászólás WINDOWS 7 OEM ujratelepitese
Hello Mindenki,

azt hiszem már lehet hogy unjátok ezt a kérdést, de én azért felteszem.

Vettem egy notebookot amit OEM verziós windows 7-tel vettem és mikorra csinaltam volna róla a backupot addigra (2 nap után) elojott a kék halál. Már próbáltam a legutolsó helyes verziót visszaállítani de sajnos nem ment.
Most az az otletem támadt hogy inkább újratelepíteném, de sajnos nem tudom hogy hogyan lehet az OEM verziót újratalepíteni úgy hogy a windowsom legális aradjon, vagy hogyan lehet elinditani a bootolást???


Koszi


szer. dec. 21, 2011 18:54
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 22 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség