Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 23:18



Hozzászólás a témához  [ 15 hozzászólás ] 
Eszközkezelő- sárga? jelek-. 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Eszközkezelő- sárga? jelek-.
zoli12megint írta:
Nekem az IE7 sokkal barátságosabb volt. Nem értem, hogy ami egyszer bevált azt miért kell elrontani. Mert, hogy elcseszték az tuti. Semmi extra nincs az új verzióban, ha csak az nem hogy tökölni kell vele és lassítja a gépet..

Semmi extra? Azért akad néhány:
- gyorssegédek,
- web slices,
- domain-név kiemelés,
- fejlettebb összeomlás-kezelés,
- beépített fejlesztői eszközök,
- privát böngészési mód,
- smartscreen szűrés a kártékony weboldalak ellen,
- ajánlott weboldalak,
- normális keresés az oldalon,
- jobb bővítménykezelés,
- jobb CSS kezelés,
- jobb képátméretezési mód,
- jobb stabilitás, kevesebb összeomlás,
- jobb teljesítmény (ami mondjuk még így is botrányos),
- jobb szabványkövetés,
- kompatibilitási nézet (öngól a korábbi szabványtalanság miatt).

Persze ezek nem annyira látványos külsőségek, de a böngésző működését és a böngészés élményét nagymértékben javítják. Ennek ellenére sírni kell ha lefuttatsz egy acid3 vagy sunspider tesztet IE8-on és egy másik böngészőn. Nem véletlenül alakulnak így ezek a grafikonok: Magyarország és Európa.


csüt. dec. 29, 2011 9:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Eszközkezelő- sárga? jelek-.
Ha tényleg 4GB van a gépben, akkor ott bizony valami nagyon nagy gáz lehet. Kipróbáltam egy olyan gépen, amiben 1GB ram van, 2GHz-es Celeron proci, és teljesen jól használható a képkereső, annak ellenére, hogy az IE sebessége gyakorlatilag sehol nincs a többi böngészőhöz képest. Az 5 megás kapcsolat sem lehet akadály, a képméretet alapul véve 20-30 képet át lehet tolni rajta másodpercenként.


csüt. dec. 29, 2011 9:10
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. szept. 05, 2010 10:50
Hozzászólások: 17
Hozzászólás Re: Eszközkezelő- sárga? jelek-.
vackor írta:
Oké, így már értem miről van szó, csak össze lett mosva az IE8 és a képkeresés, mintha annak lenne valami extra kereső szolgáltatása.


----------------------------------------------------------------------------------

Well..akkor neked a géped komoly memóriahiányban szenved,opreációs rendszertől függetlenül.




Erre már én is gondoltam. De már 4x1GB 800 as Geil Black Dragon Ram van a gépembe. Még rakjak bele memóriát? Mikor 2 GB volt benne akkor is ugyan olyan volt. Semmi gyorsulást nem veszek észre a plusz 2 GB memóriatöbblettel. A porci meg AMD Athlon 5200+. Azért ne kelljen már csúcs szuper gép sima mezei internetezéshez. Bár lehet, hogy az internetsebességemmel van a gond. Az csak 5 megás T-online. Ettől több nincs, vagyis nagyobb sebességet nem tudnak biztosítani a számomra. Azt mondták az online fejesek, hogy ennyi van, oszt slussz. Önnek még ez is sok! Messze lakom a t-onlinés központtól. KB 1,5 kilométerre. És azt az áthidalhatatlan távolságot csak 5 megával bírják bombázni. Sőt még annyival sem. Örüljek annak, ami van.


csüt. dec. 29, 2011 8:03
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. szept. 05, 2010 10:50
Hozzászólások: 17
Hozzászólás Re: Eszközkezelő- sárga? jelek-.
Nekem az IE7 sokkal barátságosabb volt. Nem értem, hogy ami egyszer bevált azt miért kell elrontani. Mert, hogy elcseszték az tuti. Semmi extra nincs az új verzióban, ha csak az nem hogy tökölni kell vele és lassítja a gépet..


csüt. dec. 29, 2011 7:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Eszközkezelő- sárga? jelek-.
Oké, így már értem miről van szó, csak össze lett mosva az IE8 és a képkeresés, mintha annak lenne valami extra kereső szolgáltatása.


szer. dec. 28, 2011 23:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Eszközkezelő- sárga? jelek-.
Well..akkor neked a géped komoly memóriahiányban szenved,opreációs rendszertől függetlenül. :?


szer. dec. 28, 2011 23:30
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. szept. 05, 2010 10:50
Hozzászólások: 17
Hozzászólás Re: Eszközkezelő- sárga? jelek-.
Mikor beírom azt, hogy mit is akarok keresni a Google keresőjébe, mondjuk, legyen most a Rubik kocka, akkor kapok egy rahedli Web találatot. De nekem nem a Web oldalak érdekelnek, hanem a képek. Átváltok képkeresésre és akkor bejön egy csomó kép a Rubik kockáról. De mivel nekem már az új inertet Explorer 8 van a gépemen ott már átalakították azt a funkciót olyanra, hogy az összes képtalálatot egymás alá halmozza, és ez az új módi nálam lassítja a gépet. Lehet, hogy másnál nem, de nálam igen. Minél alább keresem, a képeket annál nehezebben tudom megnyitni a képet vagy a hozzátartozó weboldalt. Ráadásul úgy nyitja meg, hogy a weboldal közepébe belerakja a képet, hogy nehogy egyből megnyissa azt a páciens a képre kattintásával, mint régen, hanem még külön rituálékkal kelljen eljutni a weboldalra, ha a képet a helyén, akarja látni. Hiába váltok a lap alján az alapverzióra, ha kilépek, vagyis bezárom a keresőt akkor vissza jön vagy vált az új kereső funkcióra. Próbáljátok ki a régi funkciót a lap alján. Bár a régi funkció annyiban maradt régi, hogy oldalakra bontatja a rengeteg képtalálatot. Ennél is berakja a képet középre nem nyitja meg a weboldalt azonnal a kis képre kattintással. Régen, ha a képeket kerestük, akkor azok oldalakra voltak bontva, és ha valamelyik kis képre rákattintottunk egyből megnyílt a weboldal. Most nem…


szer. dec. 28, 2011 20:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Eszközkezelő- sárga? jelek-.
zoli12megint írta:
Nem szeretem az új Internet Explorer 8 képkereső funkciót

:shock: Miről is van szó??? Hol van ez a képkeresés?


szer. dec. 28, 2011 16:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. szept. 05, 2010 10:50
Hozzászólások: 17
Hozzászólás Re: Eszközkezelő- sárga? jelek-.
Azt próbáltam már de nekem az maga a rettenet volt..


szer. dec. 28, 2011 14:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Eszközkezelő- sárga? jelek-.
:roll:..akkor ne az Xploret haszáld,hanem a Chromiumot,az sem jobb,de kényelmeseben keres :)


kedd dec. 27, 2011 23:08
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. szept. 05, 2010 10:50
Hozzászólások: 17
Hozzászólás Re: Eszközkezelő- sárga? jelek-.
Végül is fél napom ráment a gépészkedésre. Gond több is volt. Bár szakszerűen nem tudom megfogalmazni őket, mert nem vagyok számítástechnikai szakember. Volt egy két drasztikus malőröm. Például nem tiltottam le az alaplapi hangkártyát. Azt hittem, hogy igen, de végül mégsem. Ezért nem működött rendesen a HDAudio busz. Most úgy látszik minden jó. A Widowsomról annyit hogy XPSP2 van. Ezt szoktam telepítgetni és frissíteni. Most amiről írok ezen az aktuális verzió van. Még egy szösszenet. Nem szeretem az új Internet Explorer 8 képkereső funkciót, egyszerűen kriminális. Hiába váltok az alapverzióra, ha kilépek a képkeresési funkcióból visszaáll erre az újítottra. Minden képet egy oldalra halmoz egymás alá. Észrevehetően lassú így a keresés. A réginél legalább valami logikai rendszerbe, oldalakba voltak sorakoztatva a képtalálatok. Most meg végtelen sok kép van egymás alatt. Erre nincs ötlete senkinek, hogy hogyan lehetne a képkeresőek megtartani a funkcióját alapverzióban?


kedd dec. 27, 2011 20:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Eszközkezelő- sárga? jelek-.
Valamint manapság már ne használjunk SP2-es XP-t, csak SP3-ast.
Azt is az azóta megjelent biztonsági frissítések telepítésével. Olyan 100 körüli van érvényben.


kedd dec. 27, 2011 6:43
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. szept. 05, 2010 10:50
Hozzászólások: 17
Hozzászólás Re: Eszközkezelő- sárga? jelek-.
Ha lesz a jövő héten időm, akkor feltelepítek rá minden drájvert. Az M2N-E lapommal semmi gond nem volt soha..... Arra akár hányszor újratelepítettem a windowst ,vagy bármit csináltam vele , mindig jól szuperált.. Ott nem voltak sárga kérdőjelek..Egyedül az alaplapi hangkártyája úgy nokedli ahogy van.Azon kívül meg vagyok vele elégedve. Lehet hogy most az M2N32 megfogott, de nem adjuk fel..


hétf. dec. 26, 2011 21:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Eszközkezelő- sárga? jelek-.
zoli12megint írta:
De megmondom őszintén nem vagyok tisztában azzal sem hogy mik is lennének a kérdőjelek, milyen drájvert is kellene telepíteni, hogy megoldódjon a probléma.
Sok esetben kevés kerestetni a cédén a hiányzó drivert, mert gyakran exe-be vagy zipbe van csomagolva - esetleg több driver is. Pl hálókártya is lehet több különféle chip vezérlésű ugyanazon a laphoz. Pl Aidával végig kell nézni milyen eszközök vannak a lapon és a cédéről - vagy sokkal inkább a gyártó honlapjáról leszedni a legújabb drivert és telepíteni. A linkelt képek ebben a formában nem segítenek. A Részletek fülön lévő Eszközpéldány azonosítóját kell kiguglizni.


hétf. dec. 26, 2011 19:17
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. szept. 05, 2010 10:50
Hozzászólások: 17
Hozzászólás Eszközkezelő- sárga? jelek-.
Üdvözletem az uraknak!

M2N32-SLI Deluxe alaplap. Szóval vagy két éve vettem ezt a lapot és most volt időm arra, hogy kipróbáljam. Összeraktam a motyót, új házat kapott stb., stb. A lényeg mikor az eszközkezelőt megnéztem rendben van e miden hát egy csomó sárga kérdőjellel találtam szembe magamat. Nagy részét orvosoltam, de maradt három sárgaságom, amivel nem tudok mit kezdeni. Annyit hozzá kell, hogy tegyek az alaplapi drájver-lemezen nem talál semmit mikor az illesztő programot próbálom újratalapíteni. De megmondom őszintén nem vagyok tisztában azzal sem hogy mik is lennének a kérdőjelek, milyen drájvert is kellene telepíteni, hogy megoldódjon a probléma. Annyit hozzátennék negint, hogy a Wifi kártyát nem dugtam bele a foglalatába, mert nekem arra nincs szükségem. Bele kellett volna dugni a foglalatba vagy az nem fontos? Operációs rendszer Windows Sp2.

Előre is köszönök minden segítséget.

http://kepfeltoltes.hu/view/111226/eszk ... es.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/111226/pci_ ... es.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/111226/pci- ... es.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/111226/pci- ... es.hu_.jpg


hétf. dec. 26, 2011 18:23
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 15 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség