Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 10:23



Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ] 
Xp alatt letiltás, help! 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Xp alatt letiltás, help!
Idézet:
mert sok gépről van szó...valahogy a registry-ben bizonyos file-típusokat le lehetne tiltani,hogy ne lehessen őket futtatni,lejátszani

Erre találták ki a szervert és a jogosultságok kiosztását..Nem minden gépen kell szerkesztened a registryt..bár ki tudja, lehet hogy win alatt kellene egy fejesvonalzót vinned magaddal és a körmére koppintani,hátha valaki mégis beletúr..de többnyire annyira nem ügyesek egy cégnél még a házi rendszergazdák sem-mert ők sem ellenségei maguknak-volt ilyenem.Annyit mondtam csak neki ha ilyen ügyes volt,akkor vissza is tudja csinálni mert nekem egy napomba telik,amit vagy ő fizet ki zsebből vagy megy másik céghez, mert én simán kiszámlázom mint felhasználói hibát,hiszen kifutottam a határidőből..-de az már a naplózásból is látszik, hogy ki mikor milyen jogosultsággal indította a Pucér Mosómedvék videót melyik gépről stb jogokat.A szerverről annyira korlátozhatsz,hogy pl: max terminálon begépelheti a hellót..majd a megjelenik a most már kikapcsolhatja a gépet felirat..és hogy miért nem végezte el a munkáját az is ott van a naplófájlban időre pontosan.


kedd nov. 06, 2012 21:49
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Xp alatt letiltás, help!
Sorry, odalett az egész amit a telefonon bepötyögtem. Megismételni már nincs türelmem, és nem lennen ugyanaz.


szomb. nov. 03, 2012 22:54
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. nov. 01, 2012 22:46
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Xp alatt letiltás, help!
Igazából arra gondoltam,hogy talán valahogy a registry-ben bizonyos file-típusokat le lehetne tiltani,hogy ne lehessen őket futtatni,lejátszani. Pl. avi, mkv,mp3...stb. Játékoknál pedig pl. sol.exe (pasziánsz).
Internet nincs a gépeken így max pendrive-ról tudnának új dolgokat bevinni,esetleg azt is v.hogy letiltani,hogy usb meghajtókat ne kezeljen a rendszer. Amúgy az usb a munkához szükséges tehát teljesen nem lehet letiltani.
De úgylátom lehetetlen dologra akartam vállalkozni, a bébiőr programok felejtősek,mert sok gépről van szó,így mindegyikre telepítgetni ,konfigurálni elég macera.


szomb. nov. 03, 2012 18:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Xp alatt letiltás, help!
És távolítsd el az összes netböngészőt JAVAstól Flashestől !
Ja igen, meg az excel-wörd párost is (igen, már ezekben is kaptam flash alapú játékot és beágyazott videót)

tkabai!
Kicsit határozottabban meg tudnád fogalmazni, mire kell a gép?


pén. nov. 02, 2012 20:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Xp alatt letiltás, help!
Attól, hogy nem gyereknek kell, még úgy néz ki. :wink: Ezért mindentől függetlenül még egy bébiőr programmal jutnál a legközelebb szerintem. Annak ellenére, hogy nem ismerem ezeket közelről.
Azért az túl általános, hogy játékot en bloc ne lehessen.
Hasonlóan a video is, mert még a fájl összerendeléseket törölheted is, de ha egy telepített videolejátszó programból direkt megnyitja, úgy még lehet.
Vagy mi legyen a pendrive-ról futtatható portable programokkal?

Az tuti, hogy egy korlátozott jogú fiókkal kell kiindulni, meg kell nézni, hogy mire lehet jutni a biztonsági házirend beállításával.
Ne legyen telepítve semmi, amit nem akarsz, a user meg ne telepíthessen semmit.
Plusz még a bébiőr program korlátozásai. Valahogy így, de nekem kicsit túl általánosnak és nagy falatnak tűnik. Ettől még összejöhet.


pén. nov. 02, 2012 13:33
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. nov. 01, 2012 22:46
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Xp alatt letiltás, help!
Hogy lehet letiltani a videó lejátszást win xp-n?
Ha azt szeretném elérni,hogy egy gépen ne lehessen filmeket és zenéket lejátszani semmilyen szoftverrel és játékot futtatni sem, akkor ezt hogy lehet megoldani? Valahogy letiltani a registry-ben,vagy más módon,van-e rá lehetőség?
De nem ilyen bébiőr programok kellenek,mert nem gyerek "ellen" kell bevetnem.

Köszi!


csüt. nov. 01, 2012 23:02
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 6 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség