Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 15:21



Hozzászólás a témához  [ 63 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Windows 8 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 8
Supervisor írta:
Free Win8 skint x32 kártevőmenteset lehet-e valahonnét letölteni Win7-re?

Küldtem egy PÜ-t.


hétf. nov. 04, 2019 9:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 8
Supervisor írta:
Free Win8 skint x32 kártevőmenteset lehet-e valahonnét letölteni Win7-re?

:shock: :roll: Minek? A (máig) Win7-et használók marhára nem szokták csípni a Win8-at, főleg a dizájnja, felhasználói felülete miatt.
Egyébként is pont a Win8 volt a legelcseszettebb ebből a szempontból.
Ha már ez az igény, inkább teleptenék simán Win10-et. Az legalább használható.
Hacsak nem jön az, hogy van 2,5 olyan programod, ami nem fut a Win10 alatt. De akkor meg minek nézzen ki úgy, vagy hasonlóan a rendszer? :?


szomb. nov. 02, 2019 12:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 8
Supervisor írta:
Free Win8 skint x32 kártevőmenteset lehet-e valahonnét letölteni Win7-re?
A Googleban eddig még nem sikerült ilyent találnom.

Nem is fogsz találni, mert a Win8 témái már más elven működnek, visszafelé nem csereszabatosak. Meg emiatt előre sem. A Win8 már nagyban hasonlít a Win10-re ebben.

Vannak fórumok, de nem erőltetném. Win7-re van egy rakás hozzávaló, azt keress. Nem tudok tanácsot adni, mert elvből nincs nekem semmilyen skin, csak egy kék háttér.


pén. nov. 01, 2019 21:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows 8
Free Win8 skint x32 kártevőmenteset lehet-e valahonnét letölteni Win7-re?
A Googleban eddig még nem sikerült ilyent találnom.


csüt. okt. 31, 2019 7:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows 8
Nagyon köszönöm Laci_L.
Még egyszer átnézem a beállításokat hátha kimaradt valami.


csüt. jan. 28, 2016 15:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 8
Supervisor írta:
... Az IObit free-t nagyon nem ajánlják...

Ezt stell írta már nagyon régen. Ha jól emlékszem, egy összelopkodott szemétnek nevezte. Én hiszek neki. :D

Ja igen: ha a Classic Shell-t jól beállítottad (bőven akad állítgatni való), érdemes elmenteni, hogy egy új telepítésnél, vagy rendszer visszaállításnál ne kelljen vele nulláról kezdve tökölődni. Van benne mentés opció (külön Menu Settings, IE Settings, Explorer Settings).


szer. jan. 27, 2016 16:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows 8
Megnéztem 10 alatt is a beállításoknál bejelöltem a magyart és azóta meg nem találom hol/hogyan lehet a többi beállítást elérni?

Ui:: Megtaláltam.


szer. jan. 27, 2016 11:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows 8
Nagyon szépen köszönöm a segítséget Laci_L!
Tegnap este néztem többek között ezt is, de gondoltam inkább megkérdezem.
Az IObit free-t nagyon nem ajánlják.
Felraktam amit ajánlottál és tényleg nagyon jó.


szer. jan. 27, 2016 10:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 8
Supervisor írta:
Win 8.1-hez hol találni a neten free magyar startmenűt?
Nem IObitre gondolok.

Classic Shell
http://www.classicshell.net/

Tud magyarul is, ingyenes, tök jó. Én a 4.1.0 verziót használom, az újabbakban valami nem tetszett. De már nem emlékszem, hogy mi.


kedd jan. 26, 2016 21:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows 8
Win 8.1-hez hol találni a neten free magyar startmenűt?
Nem IObitre gondolok.


kedd jan. 26, 2016 21:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 8
Hát a 4k elég gáz, mert a Windowsok felbontás skálázása elég gyatra.
A Win 8.1 ebben állítólag még javult is, egyébként fullHD vagy 1920x1200 felbontásokig semmi gond.
Javasolni tudom a frissítést Win 10-re. Egyrész állítólag javítottak valamit a skálázáson, plusz a beállítások között találtam olyat, hogy egyes jellmzőknek, szövegeknek külön állíts be méretet pontban. Az XP-ben volt hasonló.
Azután hogy a betű és szövegméret növekedéssel együtt mekkora dobozokba pakolja, nem tudom. Kipróbálni nem tudom, nincs 4k-s megjelenítőm. Ami van 1920x1200, ahhoz meg nekem pont jó a default, nem szoktam birizgálni. XP-nél kellett.


pén. aug. 14, 2015 14:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. márc. 06, 2006 20:14
Hozzászólások: 145
Hozzászólás Re: Windows 8
Hello,
Win8.1 64 bitem van, radeon kártya.
4k tv a kijelző, és a betűk annyira minik, hogy bele kell bújnom a tv-be.
Próbáltam a Kijelző - medium, nagy beállításait, de ott csak az ablakok nőnek meg, a szöveg nem.
Próbáltam lent a "csak a szöveg nagyítása" de ekkor se nagyít minden szöveget.
Pl vezérlőpultban, és még sok helyen a szöveg ugyanolyan mini.
Ha lehet csak a szöveget szeretném, ha nagyobb lenne.
A felbontás visszavétele, vagy üljek bele a tv-be nem megoldás.
Hogyan tudom megoldani, hogy olvasható legyen a szöveg?


csüt. aug. 13, 2015 22:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 8
nacorvus írta:
... Pedig többször is szerepelt,igaz nem itt,hanem a Unix-topicban...

Aha. Akkor mégsem hülyülök. :)

Csakhogy azt a topikot én nem olvasom, mert semmilyen mértékben nem érint. :shock:


hétf. aug. 10, 2015 11:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows 8
Belegabalyodtam: Rendszergazdai jogokkal kellene megváltoztatni a host fájlt egy program hibátlan működése érdekében. Egyszer megtaláltam már a beállítást, de most nem tudok ráakadni...
Azt írja ki, hogy engedély kell a rendszergazdától, de honnét és hogyan?
Csak a Dokumentumok mappába engedélyezi a mentést, ilyen az XP-ben nincs.
Hogyan és honnét tudom ismét beállítani illetve megszerezni az engedélyt a módosításhoz?

Ui.: Kimásolva az asztalra beírva a módosítást és ezután felüliratva az eredeti, így működik.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Supervisor kedd aug. 11, 2015 15:54-kor.



hétf. aug. 10, 2015 7:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Windows 8
By TargeT :
Igaz,kicsit túllihegtem a dolgot.,. :oops: Well!.egy házi laptop,vagy akár egy kisebb 'Cíber-cafés kis hálónál' erre semmi szükség!
"Na pimer:...' ,ha sok sört iszol nem mindegy,hogy csak a tükörből látod a "kakaskádat"!-Bevallom én is felülről szemlélve...nem láttam át a hasamat,de azt igen,hogy a fajanszba találok-e biztos módszerrel... :D

By Laci_L :
Pedig többször is szerepelt,igaz nem itt,hanem a Unix-topicban-tud wnies partot is töpöríteni-igaz,nem kimondottan egy Acronis,Norton,de kisebb és nem is csak a 'home-jusereknek" találták ki..Hasonló mint a Hiren's ami sajnos ..az enyészeté lett :( -jóval kevesebb szolgáltatással-viszont majdnem a fizikai halálból képes adatokat visszarángatni a sérült lemezről is.


csüt. aug. 06, 2015 20:19
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 8
nacorvus írta:
... igaz csak külföldiül beszél...

Az összes többi is angol. Olyan kevesen használják (és -főleg- veszik meg :jajne: ), hogy nem éri meg lefordítani.

Én nem emléxem, hogy javasoltad volna a System Rescuer-t, de ebben a hajlott korban már minden előfordul. :)


kedd aug. 04, 2015 18:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 8
Nem az volt a kérdés, hogy érdemes-e cserélni a meghajtóbetűjeleket, vagy milyen esetben, hanem hogy lehet-e. Supervisor barátunk még eléggé rá van, volt erre cuppanva.
Erre meg nemleges vagy 3rd party megoldást írtál, ha jól emlékszem. De a boot.ini azért az eléggé mellbevágott ezzel kapcsolatban, mert egy hozzáértőtől vérciki. :wink:
A partíció GUID egy dolog, a meghajtóbetűjel meg egy másik. Nem volt itt szó GPT partíciókról sem, meg 64-200 gépes szerverről. Supervisor szerette volna magának logikusan elrendezni azt a néhány partíciót, amit MBR-es rendszerében használ, és erre szerintem eléggé félrevitted a dolgot.
Persze, nem kérdés, én is eléggé utaltam rá, hogy a meghajtóbetűjel csere az adott rendszerről bootolva lesz érvényes, egy másikról bootolva újra be kell állítani. De ez miért gond neked?
Hogy szörnyülködj :mrgreen:, elárulom, hogy én is szoktam meghajtóbetűjeleket változtatni, mert több vinyón és SSD-n, több elsődleges és logikai partíció esetén a Windows elég érdekesen rendeli hozzá a betűjeleket az egyes partíciókhoz, és így az Intézőben elég katyvasz lenne, plusz ott vannak a feleslegesen megjelenített egyéb boot partíciók betűjelei. Ráaadásul az XP-hez képest a Vista óta ez a hozzárendelés kicsit más logikával történik, fedeztem fel ebben megfelelő összefüggéseket, de ebbe ne menjünk bele.
Plusz ott van a pendrive, amit szeretek, ha mindig és minden gépen azonos betűjellel jelenik meg, ráadásul az ezen lévő programra mutató parancsikon szempontjából sem mellékes. Lehet, hogy ez neked mind hülyeség, meg mi van, ha annyit ráaggatok, hogy már elfoglalta az előzőleg hozzárendeltet is Z-ig, de ez az esetek hány százaléka? :P
Mondjuk vagy kétszer már eszembe jutott, hogy mi van, ha eljutunk Z-ig, és még van jó pár, de sose próbáltam ki. :twisted:


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára TargeT kedd aug. 04, 2015 18:30-kor.



kedd aug. 04, 2015 18:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Windows 8
HuUba------szaki!..csak föl lellet tennem a 'szemügét' egy 23"-n is! :oops:
By Target- lehet cserélgetni a betűjeleket-lehet,de minek,AZT CSAK WIN alól bootolt lemez érti..,de a legújabb BIOS sem.Az t hogy a win alól átnevezed a máig c meghajtónak elkeresztelt hhd01-t az a te dolgod-Z(ZS már nincs benne :lol: )-ig ok,de mivan egy 64-200 gépes szerverrel?-Attól egy pendrive is megtalálja az első bootolható lemezt,de az aztán mit tesz egy UEFI/GTP-part-al :átgyalulja.-és azóta Apuka se balra,se jobbra nem forgatja a fejét-by: Eszkimó Asszony Fázik(anno Kult-film)
Pontosan ebben dobot nagyot a KicsiPuha egy részt Az UEFI-vel és "Globally Unique Identifiers rövidítése, és – noha igen bonyolultnak hangozhat, egészen egyszerű a működése: minden egyes partíció egyedi, véletlenszerűen generált, 36 karakterből álló Unicode nevet kap a rendszertől. Annak az esélye, hogy két partíció egy gépben ugyanazt a nevet kapja, nagyjából zéró (ha mégis, erről a rendszer gondoskodik)."Poetamusto= eztért nincs a"rendenszer számára fenntartott helynek betűneve-meg azér'hogy a kretének ne tudják eba.. 8)"-egyébiránt nem KELL! egy házi laptopon-lehet úgy win 8.1 telepíteni hogy nincs rajta :!: -és BY Öveges(most és is)-"láss csudát! :D és U.Geller:"Dolgozjál!-Múúködj!
-PS..és a százlábú,bár kitépték az összes lábát..ment volna, ha hallanallana,mert szegény csak megsüketült.[size=85].az utolsó pár láb elvesztése után.. :hm:

Rendszermentésre ill part mentésre már többször javasoltam a System Rescuer-t..kicsi egyszerű elfér egy 128-as pendrivén is-igaz csak külföldiül beszél..(kell hozzá adathordozó amire mentesz Az meg valószínű nagyobb!)


kedd aug. 04, 2015 17:29
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 8
A Ghost 15-nek a telepített változata nem megy 8.1-en, de utána kell nézni. A bootos rész persze hogy működik a Win 8.1 partíciókra is, olyan nagy különbség az NT fájlrendszer verziókban valószínűleg nincs.
Az Acronisnak is van hasonló telepítés nélküli bootos recovery verziója, sőt sokáig csak annak volt, a Ghostnak nem. Részben ezért is dobtam a 2003 verzió után, illetve váltottam.
A recovery .iso elkészítéséhez mindegyiket telepíteni kell egyszer, vagy direktben azt letölteni.
Most hogy hány MB ez a bootos rész, pár 10 vagy netán 100 MB-tal kisebb, szerintem nem igazán szempont. Kinek mi szimpatikus vagy megszokott.


kedd aug. 04, 2015 15:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 8
TargeT írta:
... Partíciómentőnek Laci_L változatlanul a Ghost 15-öt tartja jónak. Nem tudom, lehet, hogy az tényleg nem megy Win 8/8.1-en vagy pláne Win 10-en...

Működik mindegyiken. Ki van próbálva. :wink:
És 200 MB az egész, egy kis USB pendrájvon bőven elfér (azaz nem kell semmit sem telepíteni sehova). A hozzá tartozó Ghost Browser 12 MB, amivel bármit ki lehet utólag szedni az elmentett anyagból (ami kb fele méretű, mint az elmentett partíció).

Ha más funkció nem kell, mint a hideg mentés, és visszaállítás, ez untig elég. Az Acronis többet tud, de telepíteni kell, és kb 300 MB. :huha:


kedd aug. 04, 2015 13:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 8
Mintha rémlene valami, hogy csak Win 7-ig jó a Ghost 15, viszont ezzel ismét lehet boot eszközt készíteni, így kevésbé probléma. Nekem valamiért nem szimpatikus annyira.

A partíciókra már nem kell ilyen bedrótozott jellegű meghajtóbetűjeles módon hivatkozni, mert bármelyiket indítod, az lesz a C: (Vista óta). Kábé 1587-szer elmondtam már neked. :wink: Nem kell ezen görcsölni, ott és ahol van üres helyed, meg létrehozol erre kívánt és megfelelő partíciót, arra telepítesz, oszt annyi.
Valóban van az még, hogy amit nacorvus is említett, hogy létrehoz egy 350 MB-os boot partíciót is, ami nem rejtett, csak a saját boot partíciójának nem ad meghajtóbetűjelet, így default nem látszik. De te adhatsz neki, ha matatni akarod, illetve ha több meghajtó van, akkor az azok hasonló boot partíciójának ad meghajtóbetűjelet is.
A Win 7-ig csak 100 MB volt ez a boot partíció, de nem azt jelenti, hogy a meglévő 100-assal a Win 8 ne menne. Ezzel együtt szerintem jobb ma már a 350-est megcélozni, mert nincs érdemi különbség a nagy egészhez.
Amit tudni kell, hogy ez elfoglal egy elsődleges partíciót, és MBR-nél max. 4 elsődleges lehet, ezért ha több partíciót akarsz, akkor 3 elsődleges és egy kiterjesztett, amin lehet több logikai.

Na most hogy miért nem tudsz XP-t telepíteni, az lehet SATA és egyéb driver kérdés, de tényleg jó lenne már elfelejteni végképp az XP-t. Nem tudom van-e olyan extra fontos, nélkülözhetetlen, helyettesíthetetlen orvosi program, ami Win 7 alatt ne futna. Vagy legfeljebb lehet, hogy 64 bitesen nem, de 32 bitesen mégis igen. Passz, ki kell próbálni, legfeljebb megnézni kompatibilis módban.

Még a telepítés, partíciókérdés. Az MBR-rel önmagában nemigen szokott baj lenni, de ez is felülírható szabványos MBR-rel különféle parancsokkal, rendszertől függően. (Lehet ezt kár volt mondanom. :hm:)
Viszont a boot szektor nem mindegy, hogy XP vagy Win 7, ezért is legegyszerűbb és legjobb szerintem a telepítővel előbb töröltetni a partíciót, majd újra létrehozni és arra telepíteni.

Úgyhogy szerintem annyira nem kell wdclear - kb. sejtem mi lehet a nevéből adódóan -, és ilyen ezoterikus nemlétező dolgokkal foglalkozni, mint "signics".

Orvosi programnál én is belefutottam egy kompatibilitási problémába. Az egyik program nem tudta telepíteni 64 bites Win 8.1-re a működéséhez szükséges SQL Server Expresst. Csak a 64 bites Win 7-re tudtam telepíteni, de 1 GB-tal megnövelte a foglalt tárhelyet, meg más miatt egyelőre nem jött be, így hanyagoltam a további próbát.


kedd aug. 04, 2015 12:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows 8
Belegabalyodtam a dolgokba…
Szóval, ha érdemes lenne a Win10 a későbbiekben akkor az alapból a C:\ Win10 meg a D:\Win8.
A Win 10-ről eddig meglehetősen ellentmondásos dolgok vannak a neten. Aztán meg főként az egészségügyi programok közül, amelyek főként XP-re íródtak vajon hány működne rajta. Szóval vannak még kérdőjelek egy próbaverzió felrakása után már tisztább lehet a kép, hogy mit tud.
Nekem asztali PC-nél ha Win7 helyett XP akarok felrakni az gond nélkül feltelepül. Laptopnál kékhalál hibaüzenet és nem megy fel az XP ugyanez a helyzet a szomszédnál is.
Ilyenkor, ha a wdclear programmal felülíratnám mi lenne? Ezután felmenne az XP? A wdcleart már sok éve nem használtam.
Norton Ghost: 2003 XP alatt a legjobb. A 15-ös verzió gondolom már jó Win7 és Win8 alatt is.


kedd aug. 04, 2015 9:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 8
Na most ne bonyolítsuk már túl. Ha már jogtiszta Win 7-ed és jogtiszta Win 8-ad van, akkor miért akarod a 7-et 8-ra, a 8-at meg 10-re frissíteni? :roll: Én így értem, amit írtál. Ez így tök fölösleges.
A Win 8 marad Win 8, pontosabban már régen 8.1-re kellett volna frissíteni, a Win 7-et meg frissíted Win 10-re, oszt jónapot. Vagy ha ragaszkodsz a Win 7-hez, akkor az marad, a 8-as meg lesz frissítve Win 10.
Apropó, a Win 7-ről Win 8 upgrade nem szűnt már meg ingyenesen? Most legálisan értem az aktiválást persze. valahogy gyanús, hogy ezeket az upgrade licenszeket egy ideig lehetett csak használni, illetve aktiválni. Utána kellene nézni.

Partíciómentőnek Laci_L változatlanul a Ghost 15-öt tartja jónak. Nem tudom, lehet, hogy az tényleg nem megy Win 8/8.1-en vagy pláne Win 10-en.
Az Acronis True Image Home 2014 17.0 Build 6688 elég jó szerintem, de az fizetős. Az újabb nem volt szimpatikus. Talán működik, amin kell. Ingyenesben is lehet találni, pl. Macrium Reflect.
http://www.macrium.com/reflectfree.aspx


hétf. aug. 03, 2015 21:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows 8
Jogtiszta Win8 és Win7 van C:\Win8 és D:\Win7.
A Win10-ről itt:http://ittahelye.hu/ leírtak még nem győztek meg, hogy érdemes lenne-e a későbbiekben.

Csak úgy érdekelne, hogy azon a laptopon 4 GB RAM ahol Win 7 és Win8 fut elvileg menni kell/kellene a Win10-nek is.
Ha igen, akkor a Win 10 frissítené a Win8-at a C:\-n a Win 8 meg a Win7-et a D:\-n?
Még valami: Partíciómentésre itt az XP-nél jól bevált Ghost nem működik, milyen partíciómentő program lenne megfelelő?


hétf. aug. 03, 2015 20:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 8
Job klikk a Sajátgépen, Ez a gépen, és Kezelés. Ott van a Lemezkezelő. Ehhez persze nem árt kipakolni az ikonját az Asztalra a személyre szabásnál.
Amúgy meg ott van, ahol az XP-nél. Parancssorból lehet diskmgmt.msc, de Intézőből is elindíthatod a Windows\System32 mappából.

Feltelepíthető a Win 8 és Win 10 is a laptopra, ha kompatibilis a Win 10-zel, de ha a 8 megy rajta, szerintem tuti.
Most mi a jogtiszta? Vagy honnan van Wiindows 10 licenszed? Mert egyelőre a Win 10 csak a már korábban Insider program alatt aktivált Win 10 előzetesről (új aktiválás megszűnt egyelőre) és Win 7/8.1-ről frissíthető - hivatalosan.
Tiszta telepítéshez elvileg kulcs kellene, vagy először frissíteni a valamelyik elődöt, és ezután a frissítéskor képzett hardver azonosító elég a tiszta telepítéshez.
Esetleg valamilyen hivatalos ingyenes Win 10 forrásod van, vagy vásároltad?


hétf. aug. 03, 2015 19:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows 8
1.:XP alatt a servicesből a lemezkezelővel lehet változtatni a meghajtó betűjelet. Ezt a Win 8-nál nem találtam. Egy free partíciómentővel sikerült.
2.: Jogtiszta a telepítő, de mégsem akar sikerülni, így marad az egy oprendszer.
3.: Azt nem tudom mivel formázták, mivel üres meghajtóval jött.
Amennyiben wdclear programmal felülíratnám, mi lenne az eredmény? Mert így az XP-t sohasem lehet már erre a merevlemezre felrakni.

Win 8 alatt hol/hogyan lehet megtalálni a lemezkezelőt?


hétf. aug. 03, 2015 19:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 8
Na de kedves nacorvus, miért terjesztesz téves eszéket? :wink:
1/ Mi az hogy sehogy, vagy pontosan melyik betűjel a sehogy, és legfőképp mi az hogy boot.ini? :roll: A boot.ini az XP-ben volt utoljára, a Vista óta nem játszik, úgyhogy nyugodtan szerkeszgetheted Win 8 alatt, semmi hatása.
DE. Meghajtóbetűjelet természetesen simán lehet cserélni ugyanúgy a Lemezkezelővel, nem kell 3rd party program. Kivétel a rendszer C:, mert az C: marad a boot után, bármelyik partícióra is telepítettük, legyen az logikai vagy elsődleges.

Ezt a signics-et meg ne nagyon kezdjük újra, mert ilyen nincs. Ezzel a szóval biztosan nem, de amúgy se. XP boot manager nem tölt újabb rendszert természetesen, de a többié visszafelé kompatibilis.

Supervisor, felejtsd már el ezt a partíciókijelölős, XP begyöpösödöttséget. Szerintem már értekeztünk erről. Talán nem is egyszer. Azt telepítesz és oda, ahová akarsz Vista óta, és ha nem tetszik a többi betűjel, ám kedvedre megcseréled az adott rendszer alól. A rendszer meg mindig C: lesz, nincs ezzel baj, első helyen lesz a mindenkori futó, ha több lenne, oszt nem kell azt csereberélni. :wink:


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára TargeT hétf. aug. 03, 2015 19:33-kor.



hétf. aug. 03, 2015 19:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Windows 8
1:Sehogy,vagy mint eddig is:vagy egy külső part programmal ill.a legegyszerűbb ha több fizikális meghajtóról van szó átdugod a kanócot szerkeszted a boot.ini-t,hogy a másik device nem a 0 ill1-ről indul..
(...igaz,win alatt is müködik,de zárójelesen pl C alias D:: :? átnevezve.. :jajne:)
2.Én is ezzel kínlódok..az MS-szerint igen ámde mégsem...pedig,ez 8.1 jogtiszta...lefagy telepítéskor a pen-es telepítőkészlet-a helyreállításkor tönkreba..ajta a 8.1 is :(
3.Milyen linux formázóval gyalultad?-A formázás után be van e állítva a Set Active (boot)mint inditható-telepíthető jelőlés a disk-en :hm:
A win7-8 nyilván telepíthető hiszen azok saját beépített partícó-managgerel jöttek ki mint telepítőlemez,de ami a 'lexebb" egy w7-Wistára sem tudsz win alól egy Xp- telepíteni ue. miatt... Vagy Linux v. Hiren's (ami uu.linux 8)-lesz egy külön part:100 :arrow: -300 :arrow: -350 part ami egy win partólós alatt úgy jelenik meg:Rendszer majdan a indítható part Indító partícióként jelenik meg..regéltem erről már nem is keveset Lsd:Target vs nacorvus -indító signics :)

Ps Most olvastam PS-edet: Nyilván nem!hiszen ha végig gondolod a kérdést..miért is menne fel? :D


hétf. aug. 03, 2015 16:21
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows 8
Windows kérédések: 1.:Windows 8 alatt hogyan lehet vagy lehet-e egyáltalán meghajtó betűjelet cserélni?
2.:Laptopra D:\Win8, C:\Win10 feltelepíthető-e és mindkettő fog működni?
3.:Laptopon előzően Linux volt formázás után az XP-t nem engedi feltelepíteni. Mi lehet az oka?
Win7 és Win8 feltelepíthető.

Ui.:A 2. alapból hülye kérdés a részemről, mert a Win8 akkor is a C:\-re fog feltelepülni, ha a D:\ van neki kijelölve.
Amennyiben először a Win10 lenne telepítve az alapból megy a C:\-re attól még a D:\-re felmenne a Win 8?


hétf. aug. 03, 2015 11:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 8
Azért, mert a Win 8-tól lett ilyen. Korábban az alapbeállítással is jó vagy elfogadható volt, de természetesen lehetett ott is módosítani.
Egyébként pont a Windows 8-tól lett valamivel jobb a nagyfelbontású képernyő skálázása, de erre a CMD parancssora nem gondoltak, hogy ezzel vagy másért bolhapiszok lesz.
A Windows 10-ben még javul a skálázás, de nem túl sokat szórakoztam még vele, így most nem ugrik be, hogy ott is hasonlóképp állítani kell-e.

Nekem jobban bejön a TrueType Lucida font, de legyen a papné effektus. Azt nem tudom nacorvus miért jött elő vele megint. :wink:


pén. jún. 12, 2015 9:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 8
nacorvus írta:
A cmd beállítása olvasható méretre ...

Hogy lehet, hogy nálam (Win7) a telepített alapbeállításokkal jól látható (sosem állítgattam), olvasható a cmd ablak:

Kurzorméret: kicsi
Betűtípus: Raszteres..


pén. jún. 12, 2015 8:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Windows 8
A cmd beállítása olvasható méretre:
A picsándi bal felső "csőrike"= c'promt az ablak keretén-Tulajdonságok :arrow: Beállítás :arrow: Kurzor nagy!,Betűtipus 10*18-egészen a kikapcs-újraindításig marad,...olvasható minden monitoron-Nadrágszij aránylag olvasható 'nagy betűkkel" :wink:
...a betűtípus váltást nem ajánlom,semmivel nem jobb,de rosszabb..ámbátor: kinek a pap...


csüt. jún. 11, 2015 21:30
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Windows 8
A 'paracs-soros avagy a dos-os terminal ablak maradt méreteiben a 3.1 win,-ha megnézitek a csak parancsor inditáskor,ámbátor ez nehéz menüben előcsalni a 8 után-...ott teljes ablakos... :hm:
Ezt már a Wista 'fejlesztésében" :roll: is előadtam-ott én voltam az egyik paraszt-miért akarok én az ablakon nem csak KI nézni :arrow: lsd:Kitekintő Gyorsvonat,hanem BE is.,..tallózok a levelezőmben,de nem találom meg az akkori okos B!!sz fejlesztőt:aki azt a goromba válasz adta anno hogy aki nem látja a programsor mögött az ablakot az ne akarjon belepofázni...a lényeg,hogy mint TargeT is 'irá' van rá megoldás-olvasható,de nem tejes-képernyős-és nagyszaris a 64-s rendszereken..16-32 biten belenyúlni!..Ebbe nem mélyülnek bele,hogy miért nem lehetett a kernelt úgy megcsinálni, mint más-OS-on,nem mondok igazat mert a mac még bosszantóbb..abba amit beletettek benne van meg a Store-ban-ember onnan se ki-se be- :jaj: oszt azis csak megvírusosodott a sok bankkártyás fizetésestűl-magyarán,'dógozzon mindeki lopott vagy szabad-szoftverrel"-ha nyűgje van oldja meg :arrow: vegyen droidos telefont oszt nem hallja a hívást de lekűzd még 2 sárkányt 3 ropiért +-ban


kedd ápr. 28, 2015 19:11
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 8
Ugyanez a beállítás megvan a Win 7-en is, és elég valószínű, hogy előtte is. Csak senki nem nagyon foglalkozott vele, legfeljebb ha csicsásítani akarta a parancssort, mert eddig elfogadható volt az alapértelmezett kinézet.
A Win 8-nál valamiért olyan miniatűr ablakban és karakterekkel jelenik meg, hogy kvázi használhatatlan így. Talán a kicsit másfajta és egyébként javított felbontás skálázhatóság miatt.


hétf. ápr. 27, 2015 4:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 8
TargeT írta:
Hát igen, ezt át kell állítani, mert alapból ilyen...

Ez csak a 8.1 jó tulajdonsága? :jaj:
Mert eddig ilyet nem láttam. :shock:


vas. ápr. 26, 2015 17:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Windows 8
Nagyon köszönöm a segítséget, sikerült beállítani :)


vas. ápr. 26, 2015 11:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 8
Hát igen, ezt át kell állítani, mert alapból ilyen.
Megnyitsz egy parancssort. Az ablak bal felső sarkában lesz egy C:\ ikon. Ráklikklesz és alul lesz a tulajdonságok menüpont.
Ez alatt tudsz változtatni az ablak tulajdonságain. Amit mindenképpen változtatni érdemes, az a betűtípus. Én Lucida 14 pontosat szoktam beállítani, de ízlés és képernyőfelbontás függvénye.
Az elrendezés fül alatt lehet módosítani a megjelenő ablak szélességén és magasságán. Az ablakméret oszlopait és sorait változtasd, növeld nagyobb felbontásnál. Elkerülhető a sortörés hosszabb szövegnél.
Továbbá beállíthatod, hogy ne a rendszer dobja fel az ablakot maga szerint, hanem mondjuk mindig a képernyő bal felső sarkában kezdődjön.
Esetleg a háttér és betűszínekkel is játszhatsz, ha szimpatikusabb, hogy különbözzön a normál és az admin jogú parancssor megjelenése.
Az admin jogú parancssornál ugyanezt végig kell játszani.


vas. ápr. 26, 2015 5:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Windows 8
Feltelepítettem a gépemre a Windows 8.1-et, viszont lenne vele egy problémám:
CodeBlocks progival gyakorlok, és mikor megnyitom a kész programot, majd elindítom, a terminál olyan kicsi betűkkel ír, hogy nem látom, mit ír ki. Be lehet valahogy állítani, hogy nagyobb betűkkel írjon?


szomb. ápr. 25, 2015 13:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 8
Vannak ezek a frissítés dolgok, de jobb egy tiszta telepítés. Ez mindig így volt.
A Win 8-ról 8.1-re már valóban gond nélkül lehetett frissíteni, sőt az első időkben legálisan csak így lehetett. A 8.1 tiszta telepítés nem ette meg a 8-as kulcsát. Később ez mintha megváltozott volna, vagy valami ilyesmi.

Ami meg a csempéket illeti, hagyjuk már ezt. Nem kell ezt látnod, ha nem akarod. A Win 8.1 tökéletesen és folyamatosan használható az asztali, Win 7-szerű felületen.
A csempékkel meg még a legkevesebb baj, ahogy kinéznek. Viszont többnyire igen gyenge kis programocskák állnak az új nevükön Windows appnak nevezett ModernUI alkalmazásoknak. Hacsak meg nem változott azóta, mert én nem nagyon böngészem az Áruházat ezek keresésére.


csüt. márc. 26, 2015 18:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 8
Kipróbáltam a Win 8.1-et. :jaj:
Működik. :shock:
De nem nekem. Legalább is egyelőre. :)

A beajánlójában az van, hogy a Win 7-re való rátelepítésnél választhatóan megtartja a személyes beállításokat, és a telepített alkalmazások nagy részét is.
Ehelyett gyakorlatilag semmit sem sem tartott meg (beállítást sem). Ami megmaradt: a nevem, 1 telepített program (a kb 90-ből). Azaz egy teljes újra telepítés nulláról szinte ugyanezt adja. Ezt nem vállalom be.
Amikor megláttam a csempéket, kirázott a hideg. :mrgreen:

Lehet, hogy nehezen váltok, de azt nem komálom, ha átvernek. :wink:


csüt. márc. 26, 2015 16:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 8
TargeT írta:
... csak 32 bites 8.1 rendszert tudsz rárakni. De azt hiszem akkor más a hibajelenség és nálad nem erről van szó, mert a G1630 ezt az utasításkészletet tudja...

A telepítő 32 bites. :shock:
De a telepítőn kívül letöltöttem az MS-ről egy hardver vizsgáló programot (OSGS14-WindowsUpgradeAssistant-32bitand64bit-ClientSKU-4141411.exe), és az is ugyanazt jelenti:

Kép

Most már tényleg kíváncsi vagyok, mi lehet ez?
************************************************************

Szerk: A probléma megoldódott :D (hátha valakinek még lesz ilyen problémája):

A Bios beállításban a "No execute Memory Protection"-t nem "Enabled"-re, hanem "Disabled"-re kell állítani. Még egyszer figyelmesen elolvastam a szöveget, és a "No" miatt pont fordítva kell beállítani.
Mentségként mondom, hogy az Asrock Support javaslata volt a beállítás a 4-ik pontban, itt: http://www.asrock.com/support/QA/TSDQA-88.hu.pdf

Jól elszúrták. :jaj:


szer. márc. 25, 2015 19:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 8
Minden lehetséges, meg az ellenkezője is. :wink:
Nekem viszonylag ősrégi Core 2 Duo procis gépen is tökéletesen fut a 64 bites Win 8.1. Ugyanis a 64 bites verzióval van gond egyes prociknál, mert az további utasításkészleteket igényel. (CMPXCHG16b, a PrefetchW és az LAHF/SAHF)
http://windows.microsoft.com/hu-hu/wind ... quirements
Ha ezt a proci nem tudja, akkor csak 32 bites 8.1 rendszert tudsz rárakni. De azt hiszem akkor más a hibajelenség és nálad nem erről van szó, mert a G1630 ezt az utasításkészletet tudja.
Pl. itt jelzik. http://www.cpu-world.com/Compare/132/In ... G1820.html


szer. márc. 25, 2015 19:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 8
Tisztelt Urak!

Miután két hónapja kicseréltem a hardvert (ASROCK B75M R2.0 alaplap, Intel Celeron G1630 processzor, 4 GB RAM, GeForce MSI N210 video kártya, 250 GB SSD), és felraktam a Win 7 Prof.-ot (32 bit), némi alakítás után hátradőltem: szépen működik, nekem jó lett. Én nem játszom, nem húzom a gépet, de elvárom, hogy néhány régebbi program fusson. Ezek mind teljesülnek.

Na, gondoltam egyet, kipróbálom a Win 8.1-et (MS-ről letöltött ISO). Azonnal az elején elakad a telepítés: a processzor nem támogatja végrehajtás védelmet. Na nee. Árulnak manapság olyan hardvert, amin nem fut a 8.1? Közben meg látom a Neten, hogy van ehhez a processzorhoz 8.1 driver. Ahhoz telepíteni is kellene előbb a Win 8.1-et.

A Bios-ban engedélyezve van: Advanced > CPU Configuration menu > No execute Memory Protection > Enabled

Szerintetek mi lehet a gond?


szer. márc. 25, 2015 17:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 8
Tron írta:
... meg olyan, ami tutibiztosan jó ...

Tényleg volt ilyen az XP-hez: Campus Code. Nekem is ilyen van/volt 10 évig.
Nem is adtak ki ilyet soha többet az újabbakhoz.

De hát "van másik" (megoldás). :D


hétf. márc. 16, 2015 18:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Windows 8
Részemről szintén maradi vagyok kissé.
Ezen a gépen még mindig XP, az otthonit mostanság húztam újra 7-esre ...

Amúgy egy élmény volt, amikor a fél ismeretségi körömben egyik napról a másikra kiderült, hogy a náluk lévő mennyiségi XP kulcsot letiltották.
Nem mintha nem lenne másik, meg harmadik, meg olyan, ami tutibiztosan jó, de nagy élmény volt.

Ez nem az a fórum, ahol részletezném (amúgy sehol), hogyan lehet megoldani a kérdést.
Piszkosvindózt nem innen szerzünk be :-)


hétf. márc. 16, 2015 14:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Windows 8
Köszönöm a segítséget, ez esetben nem foglalkozok vele :)


vas. márc. 15, 2015 17:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 8
Elektromann írta:
Ebay-en találtam olcsón Windows 8.1 Pro. regisztrációs kódot ...

Csodák nincsenek. A szoftver ára mindenhol hasonló. Ha nem, akkor ott átverés van. Szvsz itt is. :shock:

Hallgass Target-re (warez megoldás). Vagy, ha van felesleges pénzed, megveheted (10 láda sör ára :D ).

Nekem Win7 Prof van, én sem adakoztam. :wink:
Abszolút korrekten működik minden funkciója a "megoldással".


vas. márc. 15, 2015 17:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 8
A telepítőkészlet egyáltalán nem gond. eddig is le lehetett szedni a netről eredeti MSDN telepítőkészletet, vagy akár aktualizált integrált hotfixes telepítőkészlet módosításokat.
Egy ideje a Microsoft is lehetővé teszi saját eszközével a telepítőkészlet letöltését Windows 8/8.1-re. :arrow: MediaCreationTool.exe

A gond nem ez, sose volt. Én nem vennék ilyen bizonytalan eredetű cuccot az eBayről. Mi van, ha nem eredeti, csak valami generál kulcs, ami már nem oké, mert letiltották?
Vagy eredeti ugyan, de már aktiválták. :twisted:
Szóval szerintem jobban jársz, ha elfelejted. A szegény ember többet fizet a végén :P, spórolásból ne rizikózz. Inkább akkor már legyen akár full warez. :wink:

Ja, az meg talán külön érdekes, hogy 32/64 bitesnek hirdetik, mert egyébként minden kulcs úgyis eleve ilyen. :lol:


vas. márc. 15, 2015 15:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Windows 8
Ebay-en találtam olcsón Windows 8.1 Pro. regisztrációs kódot (DVD nélkül).
Azt írja az oldalon, hogy Windows 8.1 Digital 32/64 bites (multilanguage) gyári kódot adnak. Úgy gondoltam, előbb rákérdezek, hogy ebből hogy lesz nekem eredeti oprendszerem? Le tudom valahonnan tölteni a telepítőt legálisan?


vas. márc. 15, 2015 13:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Windows 8
Well.., 8)
Habár mindenki ismeri a prehisztorikus hozásállásodat az új technikákkal szemben,tökéletesen osztom a véleményedet:"cipőt a cipőboltból"(azt nem fogom a fejemre húzni ha esik az eső,holott lehet ernyőnek is használni,de minek.ha olyan mint a Magyar narancs)..márpedig mint egy másik topicban már "elbárdoltam"=megénekeltem(sic.hogy mindenki értse!):ha felhőben nem produkál eladható terméket (cloud) lehúzhatja a rolót..ott meg nem egy Oracle vagy Intel!
-eme remek szoftveróriás évtizedeken ült a babérjain aztán amikor a konkurens valami újat kitalált (..pl.phone,tablet.stb)-puppet-dummy-ként nekiállt vasat bányászni a X-box-hoz...megvett hard.gyártókat pl: Nokia-akik uu.lestek mint az a bizonyos béka a kocsonyában.. most csudázik hogy lassan fizetnie kell ha egy új vállalati gépre(rendszerre) feltelepítik az op-rendszerét tesztelésre!
Pedig,lett volna más megoldás az önnönvillogáson és tömjénfüstön kívül see:Google&lin.kernel&chinese trade markt-igaz az pont arra nem jó! :) -amin ők erőlködnek az övék meg,lassan semmire.Az első(szoft és ész) és a harmadik most is megvan hozzá,csak egy kicsit merev a derekuk a megalázkodáshoz-mert,a marketing még mindig az elmúlt évekre alapoz.

PS:Hja!Tudta a Billy,hogy mikor kell kiszállnia a boltból..menet közben már mások is tudták,természetesen hatványozott osztással a maradék "tökéből"


szer. jan. 15, 2014 1:32
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 63 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség