Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 22:21



Hozzászólás a témához  [ 30 hozzászólás ] 
Asztali ikonok nagyságának beállítása Win 8.1 alatt 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Asztali ikonok nagyságának beállítása Win 8.1 alatt
Jól látod, mert ha mégis megveszi és nem működik joga van hallgatni vagy reklamálni...


szer. okt. 21, 2020 20:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Asztali ikonok nagyságának beállítása Win 8.1 alatt
Supervisor írta:
Így meg sokan nem fogják megvenni a legújabb Méry készüléket
Ez nem biztos, mert csak a megvásárlás után derül ki, ha nem működik a szoftver...
(Vannak cégek, akikre csak tömeges anyázással lehet hatni, vagyis sokan kellene hogy reklamáljanak.)


hétf. okt. 19, 2020 16:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Asztali ikonok nagyságának beállítása Win 8.1 alatt
Csak jóindulat kérdése lenne az egész, mindössze elérhetővé kellene tenni a korábbi működőképes 1.24-es verziót.
Így meg sokan nem fogják megvenni a legújabb Méry készüléket, mert van jobb konkurencia bőven és ez végül is a forgalmuk jelentős kiesését fogja eredményezni, de meg is érdemlik...


hétf. okt. 19, 2020 12:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Asztali ikonok nagyságának beállítása Win 8.1 alatt
vackor írta:
... Elavult technológia. A 90-es években volt divat, hogy megvettél valami kütyüt, de még véletlenül sem USB interfész volt rajta, hanem valami egyedi megoldás ...

Ilyen volt a hardverkulcs is. Volt a cégemnél egy olyan nyomtatott áramkör tervező program, ami csak a hozzá adott hardverkulccsal működött (soros portra kellett dugni). Lemásolni nem lehetett. Végül egy kollégám szoftveresen oldotta meg. Nagyon drága program volt, valami megoldás kellett. :)


csüt. okt. 15, 2020 15:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Asztali ikonok nagyságának beállítása Win 8.1 alatt
Amiket én fő problémának érzek:

1. Elavult technológia. A 90-es években volt divat, hogy megvettél valami kütyüt, de még véletlenül sem USB interfész volt rajta, hanem valami egyedi megoldás, ezért külön venned kellett hozzá egy speciálisan az adott készülékhez készült adatkábelt, amiben általában egy mikrokontrollerrel oldották meg azt, ami a készülékből kimaradt, de sok esetben még így is külön drivereket kellett telepíteni hozzá, mert az interfész még így is csak valami modemként működött.

2. Bonyolult megoldás, aminek számos hibaforrása van. Problémás lehet maga a mérő, az adatkábel, az operációs rendszer, a driver, a szoftver, a többi telepített szoftver, a tűzfal, az internet kapcsolat, a gyártó/forgalmazó saját rendszere.

3. A cég honlapján semmit nem írnak alapvető rendszerkövetelményekről, még azt sem, hogy Windows kell hozzá. Ma már sokan használnak Mac-et, még kis országunkban is, miért lenne alap dolog a Windows?


kedd okt. 13, 2020 11:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Asztali ikonok nagyságának beállítása Win 8.1 alatt
Sajnos már ott tartunk, hogy a mért adatokhoz a külső szolgáltatón keresztül sem lehet hozzájutni, mert nincs működőképes elérhető szoftver.

Az OMRON vonatkozásában a számítógépes adatátvitelt használom, kábelen keresztül a saját gépekre.
Nem értem, hogy ugyanezt miért nem tudja a Di-Care megcsinálni?
Egyáltalán nem is érdekli őket, hogy hónapok óta használhatatlan szoftver van a honlapon.
Tipikus magyar hozzáállás...


pén. okt. 09, 2020 7:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Asztali ikonok nagyságának beállítása Win 8.1 alatt
vackor írta:
Én már az alapelvet sem értem, hogy valaki a saját maga által mért egészségügyi adataihoz csak egy külső szolgáltatón keresztül juthat hozzá.

Szerintem a készülék tárol jónéhány mérési adatot. Ez a feltöltősdi szerintem egy plusz ingyenes(?) szolgáltatás lenne több adat tárolásához, esetleg grafikus megjelenítéshez, átlagokhoz, trendekhez.

@Supervisor
Lehet, hogy az Omron ment PC-re is, azt nem tudom. De az Android appal Bluetoothon keresztül az Omron is hasonlóképpen a felhőbe tölt a cég szerverére. (Omron Connect)


szer. okt. 07, 2020 21:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Asztali ikonok nagyságának beállítása Win 8.1 alatt
Álláspontom szerint lehet alapja annak az illetékes szerveknél előterjesztett kérelemnek, hogy az öt-hatéves működőképes készülékekhez miért nem biztosítják továbbra is az adatátvitelhez szükséges szoftvert.

Ami pedig a személyes adatok kötelező feltöltését illeti, szintén nem tartom törvényesnek...


szer. okt. 07, 2020 20:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Asztali ikonok nagyságának beállítása Win 8.1 alatt
Supervisor írta:
Amennyiben máshol is ezt a gyakorlatot követnék, akkor az öt-hat éves nyomtatókhoz is megszüntetnék a gyártók a szoftvereket, vegyenek újat új szoftverrel jelszóval?
Sajnos ilyen is előfordul. Meg olyan is, hogy éppenséggel van támogatás, csak időközben jól felkúszik az ára.

Supervisor írta:
Egyszerűen dühítő ennek a magyar társulásnak a hozzáállása [...] mert ez a hozzáállás egyáltalán nem a fogyasztók érdekeit szolgálja.. .
Én már az alapelvet sem értem, hogy valaki a saját maga által mért egészségügyi adataihoz csak egy külső szolgáltatón keresztül juthat hozzá. Azt is el tudom képzelni, hogy épp a GDPR miatt nem működik az online szolgáltatásuk. Személyes adatokat kezelni csak meghatározott céllal lehet, az egészségügyi adatok pedig a különleges kategóriába esnek, amire még szigorúbb adatgyűjtési és adatkezelési előírások vonatkoznak. Nyilván ezeket a cég nem tudja teljesíteni.

Igen, a megoldás egy olyan szoftver lenne, ami a számítógépre menti az adatokat, aztán az illető majd eldönti, hogy kinek és milyen célból küldi el őket.


szer. okt. 07, 2020 19:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Asztali ikonok nagyságának beállítása Win 8.1 alatt
Küldtek egy új adatkábelt, ezzel meg úgy működik, hogy csatlakozás után egyet-kettőt villan és kikapcsolja a vércukormérőt, megszünteti a csatlakozást az 1.24-es verzió esetében.
Azt nem értem, hogyan gondolták, hogy működésképtelen szoftver mellett adatátviteli kábellel megoldható lenne a probléma.

Nagyon dühítő, hogy az öt-hatéves készülékekhez már hosszú ideje elérhetetlenné illetve működésképtelenné tették az addig kifogástalanul működő 1.24-es verziót.
Ha már a honlap nem elérhető, akkor miért nem engedik saját mappába a saját gépre letölteni az adatokat, ahogyan például az Omron vérnyomásmérők esetében ez nagyon jól működő bevált megoldás.
Miért ragaszkodnak az adatoknak honlapra való feltöltéséhez, amikor ez már nagyon hosszú ideje nem működik.

Amennyiben máshol is ezt a gyakorlatot követnék, akkor az öt-hat éves nyomtatókhoz is megszüntetnék a gyártók a szoftvereket, vegyenek újat új szoftverrel jelszóval?

Egyszerűen dühítő ennek a magyar társulásnak a hozzáállása, mert nem elfogadható az a hivatkozás, hogy az öt-hatéves készülékek rendeltetésszerű használatát az adatátvitel tekintetében lehetetlenné tették.
Azért érdekelne az illetékes felügyeleti szervek álláspontja a fentiek vonatkozásában, mert ez a hozzáállás egyáltalán nem a fogyasztók érdekeit szolgálja.. .


szer. okt. 07, 2020 19:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Asztali ikonok nagyságának beállítása Win 8.1 alatt
Biztosan sokan elmentették, ahogyan én is.
Azonban mindössze annyira használható, hogy szinkronizálni tudja az időt és a mérési értékeket lehet vele beállítani.
Kapcsolódnia kellene egy honlaphoz, ahova fel kellene tölteni az adatokat, de ez már nem lehetséges.

Egy magyar társulás tulajdona. Amit nem tudok megérteni, hogy miért nem lehet úgy megcsinálni, hogy az adatokat egy saját mappába töltöd fel a saját gépedre, ahogyan egyes vérnyomásmérők esetében van.
A súlyos hiba itt abban van, hogy honlapra kell/ kellene feltölteni de ez nem lehetséges és problémát ezáltal lehetne megoldani, de úgy tűnik, hogy egyáltalán nem is akarják...


vas. szept. 27, 2020 20:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Asztali ikonok nagyságának beállítása Win 8.1 alatt
TargeT írta:
... Valaki elmentette. Csak ez a Mary 1.24 vált kámforrá a neten is, meg a világ összes háttértárán. :roll:

Az biztos. Ezt a programot nyilván sokan mások is használják. Akkor meg ott is elő kellett ennek a problémának jönni, így ennek nyomának kell lenni a Neten. Ha meg csak nálad van, akkor az egy csoda lenne.


szomb. szept. 26, 2020 20:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Asztali ikonok nagyságának beállítása Win 8.1 alatt
TargeT írta:
Azt se tudom hirtelen, hogy a Win 8/8.1 egyáltalán még támogatott oprendszer-e, de talán már a kezdeti Win10 buildek sem azok.

Valójában még támogatott a Win8.1 is 2023.01.10-ig. Használni viszont már nem érdemes.


szomb. szept. 26, 2020 7:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Asztali ikonok nagyságának beállítása Win 8.1 alatt
:hm: Egy kicsit azért nem értem. Volt az 1.24 verziójú szoftver, ami jól működött. XP-n is. Szóval is.
Ezt "eltüntették", a hivatalos oldalról letölteni már nem lehet. Nem szép dolog, oké, főképp, hogy nincs helyette használható verzió.
Na de az az 1.24 verzió az valahol megvan. Neked, vagy másnak, aki már letöltötte. A teleptőkészletet gondolom ki lehetett nyerni akkor is, ha csak egy downloader volt direktben letölthető. Előfordul, hogy a mappát másolva is használható egy program, még ha hivatalosan nem is portable. A teleptett drivert is el lehet menteni, még időben persze.
Azt mondják, ami egyszer a neten megjelent, az nem tűnik el. Valaki elmentette. Csak ez a Mary 1.24 vált kámforrá a neten is, meg a világ összes háttértárán. :roll:


pén. szept. 25, 2020 21:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Asztali ikonok nagyságának beállítása Win 8.1 alatt
A Méry vércukorszintmérő vonatkozásában évekkel ezelőtt agyonreklámozták, hogy milyen kiváló készülék. XP-n is működött róla az átvitel az 1.24-es szoftverével. Aztán ezt a szoftvert eltüntették és mindenki aki XP-t használt, már nem tudja számítógépre átvinni a mért értékeket. (Ez volt a piros.)

Aztán jött és van most a kék, amelyhez nincs használható szoftver. Hasztalanul próbálkoztam elérni a rendszergazdájukat, de csak az ügyfélszolgálatig jutottam el.
Ott megígérték, hogy küldenek új adatátviteli kábelt azzal próbáljam. Mondtam, hogy van három hibátlan adatátviteli kábelem, de ha nincs megfelelő működőképes szoftver, akkor a kábel mit sem ér.

Szóval itt tartunk, aki öt évvel ezelőtt megvette a készüléket az már lemondhat arról, hogy valaha is még sikerüljön neki számítógépre átvinni a mért adatokat.
Még mindig nem értem, hogy egy évekkel ezelőtt megvásárolt készülékhez miért nem lehet letölthetővé tenni azt a szoftvert, amellyel kifogástalanul működött.

Próbáltam Win 10 alatt is de a letöltött 510kb-s setup sorozatos kékhalált okozott.


pén. szept. 25, 2020 18:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Asztali ikonok nagyságának beállítása Win 8.1 alatt
Egy adatfeltöltőnek mi köze van a böngészőhöz? Lehet hogy nem is ugyanazon a gépen lesz majd használva.

Az XP-t szerintem azért nem tüntetik fel a támogatott rendszerek között, mert az már rég nincs játékban. Lehet hogy 2000 alatt is futna, csak már nem használja senki. A Win8/8.1 is sok szempontból kilóg a sorból, nem véletlen, hogy nem lett népszerű. Az nem garantált, hogy egy program egy op.rendszer minden jövőbeli verziójával futni fog. Az op.rendszerek is változnak, bizonyos dolgok belekerülnek, bizonyos dolgok meg kikerülnek belőle. Ettől persze a szoftvernek illene működnie, főleg ha a gyártó is azt mondja, vagy legalább akkor adjon hozzá technikai segítséget is. Nem minden számítógép-használó informatikus.


pén. szept. 25, 2020 15:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Asztali ikonok nagyságának beállítása Win 8.1 alatt
Ma már nem kellene olyan termékeket forgalmazni, ami Windows XP kompatibilis. Illetve, ha mégis kompatibilis, az egy dolog, még jó is lehet akár, de meg se kellene említeni. Szerintem.

Azt nem igazán tudom, hogy miért nem megy valami Windows 8-on vagy 8.1-en, ha Windows 10-en meg igen. Ezeknél jóval kevesebb kompatibilitási probléma lehet, mint a Win7-hez vagy pláne az XP-hez képest.
Azért valószínűleg ez valami driver gond lehet.
Én viszont ezt is a másik végéről fogom meg. Nem indokolja ma semmi, hogy valaki Windows 8 rendszert használjon. Helyette használjon Windows 10-et, ami jobb és kezelhetőbb, mint a Windows 8.1, vagy pláne a Windows 8.
Ingyen lehetett frissíteni Windows 10-re. Azt se tudom hirtelen, hogy a Win 8/8.1 egyáltalán még támogatott oprendszer-e, de talán már a kezdeti Win10 buildek sem azok.
Az adott esetben az igaz, hogy ha Win8 kompatibilisnek írják a programot, akkor illene annak lennie. De nem tudjuk, hogy ez egy általános probléma, vagy csak valamiért az adott gépen nem jött össze neked.
Viszont az én hozzáállásom a te problémád is megoldja. Windows 10-et kell használni, és írod, hogy azon semmi gond. :D
Oké, mondhatod, hogy a 80 éves Mari néninek Windows 8-a van, és még az unokája se tud vagy akar neki 10-re frissíteni, és akkor mi legyen...? :wink:


pén. szept. 25, 2020 14:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Asztali ikonok nagyságának beállítása Win 8.1 alatt
XP alatt ez látható:
Fontos figyelmeztetés
A teljes telepítési folyamat elvégzése előtt NE CSATLAKOZTASSA számítógépéhez a LiteLink Mini USB adatfeltöltő eszközt, illetve vércukormérő készülékét!

Rendszerkövetelmények
Aktuális verzió Szükséges frissítés / kiegészítő
Operációs rendszer Windows XP
Megfelel a feltételeknek.
Internet böngésző
Chrome v49
Megfelel a feltételeknek.

.NET Keretrendszer
Az Ön számítógépén jelenleg telepített .NET Keretrendszer detektálása nem lehetséges.
Amennyiben valóban nincs az Ön számítőgépén telepítve a .NET Keretrendszer, kérjük kattintson ide.
Fontos! A .NET Keretrendszer sikeres telepítését követően sem vált zöld pipára a sárga kérdőjel.

Dcont® Adatfeltöltő
Fentiekben leírt lépések végrehajtását követően számítógépe készen áll a Dcont.hu Adatfeltöltő telepítésére és használatba vételére. Kattintson az "Adatfeltöltő telepítése" gombra majd a megnyíló ablakban a futtatás gombra. A telepítés befejezését követően automatikusan elindul a Dcont.hu Adatfeltöltő.

Telepítés indítása
Dcont® ETALON
Dcont® ETALON vércukormérő készüléke beállításainak módosításához és vércukoradatainak feltöltéséhez töltse le és telepítse az alábbi programot!

Rendszerkövetelmények: Windows 8 vagy Windows 10 operációs rendszer.

Dcont® ETALON szoftver
Letöltése

Akkor ha a XP és a Crome49 megfelel a feltételeknek a rendszerkövetelmények alább meg Windows 8 vagy Windows 10 operációs rendszer van feltüntetve.
XP alatt nem Win 8.1 és Win 10 alatt működik.
Ki érti ezt?
Miért nem lehet olyan szoftverrel forgalmazni, amellyel XP-től a Win 10-ig minden oprendszer alatt működik?


pén. szept. 25, 2020 8:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Asztali ikonok nagyságának beállítása Win 8.1 alatt
Van Méry és nem is egy a betegeimnek.
Most Accu-Cheket és D-Contot használok, de azért nagyon dühítő, hogy már hosszú ideje nincs hozzájuk működőképes szoftver.


csüt. szept. 24, 2020 18:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Asztali ikonok nagyságának beállítása Win 8.1 alatt
Jó, értem én, hogy neked ez a Méry van, és azt szeretnéd használni.
De azért tényleg megfontolandó lenne átállni mondjuk a D-Contra. Azt elég folyamatosan fejlesztik, a kütyüt is, a tesztcsíkot is.
Kedvezményes akciók is voltak a korábbi években az újabb típusra (egyúttal újabb fajta tesztcsíkra) váltáshoz, többször is.
Van az, hogy el kell engedni dolgokat, mert van újabb, jobb. És nem csak az, hogy fogyasztói társadalom van. :wink:


csüt. szept. 24, 2020 17:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Asztali ikonok nagyságának beállítása Win 8.1 alatt
Ez is nagyon bosszantó dolog amelyről írtál.
Nekem most a Méry vércukorszintmérő szoftverrel vannak gondok, a letölthető legfrissebb szoftverrel.
Délután felhívtak, hogy ingyen küldenek adatkábelt, de ha szoftver nem működik mit érek vele?
A korábbi 1.24-es verzió kifogástalanul működött és talán ezért alkalmazták a klasszikus mondást: Ha egy szoftver beválik, akkor sürgősen változtatni kell rajta. Változtattak és már nem működik...


csüt. szept. 24, 2020 17:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Asztali ikonok nagyságának beállítása Win 8.1 alatt
Az,hogy maga szoft.nem támogatott a kisebbik gond...
Ügyfeleimnél EKG készüléket kellet amortizálni+fizetős szoftver :| -holott maga szoft.xp alatt működik,a készülék is jó,de egyéb (honi körülmények miatt:pl jelenés az ÁNTISZ-nak) nem megfelelő!
Ki a hülye a MS,a készülék gyártója,avagy az egész honi hálózat :arrow: összeesküvés ?!


csüt. szept. 24, 2020 15:00
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Asztali ikonok nagyságának beállítása Win 8.1 alatt
Supervisor írta:
A gond az, hogy a W8.1 és a W10 alatt működő szoftvereket már nem írnak a fejlesztők, maradtak az XP-nél és a W7-nél...

Megpróbáltad a Virtual Box virtuális gépen futtatni az XP-t? Nekem megy gond nélkül. Van egy-két régi 16 bites játékom, ami pl. csak ott fut. A 64 bites Virtual Box meg futhat a Win10-en. Egy próbát megér.


csüt. szept. 24, 2020 14:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Asztali ikonok nagyságának beállítása Win 8.1 alatt
A gond az, hogy a W8.1 és a W10 alatt működő szoftvereket már nem írnak a fejlesztők, maradtak az XP-nél és a W7-nél.

Egy példa: Méry vércukorszintmérő hosszú ideig kifogástalanul működött ez 1.24-es szoftver verzióval.
Aztán fejlesztettek és már nagyon hosszú ideje működésképtelen szoftver tölthető el a honlapról.

Már többször is jeleztem nekik, de semmiféle érdemi intézkedés nem történt. Az új szoftver egyetlen oprendszeren sem működik, már hosszú ideje.
Többször is szerettem volna beszélni valami vezető nagyhatalmú illetékessel, de az ügyfélszolgálat még a nevét sem volt hajlandó elárulni miként az elérhetőségét sem.
Így a Méry helyett ajánlom az Accu-Cheket, és/vagy a D-Cont készülékeket, amelyekről a mért adatok gond nélkül átvihetők számítógépre és kinyomtathatók.


csüt. szept. 24, 2020 11:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Asztali ikonok nagyságának beállítása Win 8.1 alatt
Supervisor írta:
Ezért is szeretem az XP-t, mert ott sokmindent lehet változtatni, amit a 8.1 és 10-ben nem.

Csak az Op rendszernek nem ez az elsődleges feladata, hanem a programok futtatásának a kereteit biztosítani. Na, ez az, amire már nem jó. :hm:
Marad a változtathatóság. :shock: :D


szer. szept. 23, 2020 19:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Asztali ikonok nagyságának beállítása Win 8.1 alatt
Ezért is szeretem az XP-t, mert ott sokmindent lehet változtatni, amit a 8.1 és 10-ben nem.


szer. szept. 23, 2020 16:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Asztali ikonok nagyságának beállítása Win 8.1 alatt
Supervisor írta:
Asztali ikonok feliratháttérszínének változtatása Win8.1 és Win 10 alatt lehetséges?

A Win8-at nem ismerem, de Win10-nél nincs háttérszíne a feliratnak (átlátszó). Az árnyékolást lehet ki-/bekapcsolni.


hétf. szept. 21, 2020 16:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Asztali ikonok nagyságának beállítása Win 8.1 alatt
VadGyermek írta:
Sziasztok!

Bosszantó, hogy minden számítógép bekapcsolásakor az asztali ikonok mindig nagyobbak lesznek. Hol tudom beállítani őket az eredeti méretre Win 8.1 alatt, mivel sehol sem találom ezt a lehetőséget. A win 8.1 eredeti, és naprakész frissítése van.

Köszönöm előre is a segítséget!


Asztal jobb gomb katt- Nézet- Kis ikonok.


vas. szept. 20, 2020 9:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Asztali ikonok nagyságának beállítása Win 8.1 alatt
Asztali ikonok feliratháttérszínének változtatása Win8.1 és Win 10 alatt lehetséges?
XP esetében ez a D-Color XP vagy az Iconoid programokkal egy perc alatt megoldható volt.
Sajnos W8.1-nél és W10 esetében nem találok működő programot, bár az Iconoid elvileg mindkettőn működik sajnos a gyakorlatban nem.
Ismer valaki olyan programot, amellyel az asztali ikonok háttér és szövegszíne megváltoztatható?


vas. szept. 20, 2020 9:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 18, 2008 21:47
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Padlásszoba kicsi számítógépasztala
Hozzászólás Asztali ikonok nagyságának beállítása Win 8.1 alatt
Sziasztok!

Bosszantó, hogy minden számítógép bekapcsolásakor az asztali ikonok mindig nagyobbak lesznek. Hol tudom beállítani őket az eredeti méretre Win 8.1 alatt, mivel sehol sem találom ezt a lehetőséget. A win 8.1 eredeti, és naprakész frissítése van.

Köszönöm előre is a segítséget!


hétf. aug. 17, 2015 17:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 30 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség