Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 22:12



Hozzászólás a témához  [ 606 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
Windows 10 tapasztalatok 

Hányasra osztályoznád a Win 10-et?
1 0%  0%  [ 0 ]
2 30%  30%  [ 3 ]
3 60%  60%  [ 6 ]
4 10%  10%  [ 1 ]
5 0%  0%  [ 0 ]
Szavazatok száma : 10

Windows 10 tapasztalatok 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Asztal megjelenítése van, csak nem olyan széles, mint eddig. Szinte csak egy vonal ugyanott jobb szélen.

A biztonsági dolgokat mindig fejlesztik a rendszerben, így ami mélyen beépül és már nem kompatibilis, az nem az. Az Agnitum elég valószínű, hogy ki fog adni kompatibilis verziót, amire frissíthetsz. Majd valamikor. ;)
Egyébként én már jó régen nem használok 3rd party tűzfalat, eluntam a folyamatos okézgatásokat egy vacak piti telepítésnél. Meg nem is érdekel. Ha valamit ritkán mégis le akarok tiltani, hogy ne kommunikáljon kifelé, akkor letiltom a saját windowsos tűzfalban. A Win 7 óta alkalmas erre.

A Feladatkezelő ikonját is ki lehet húzni a tálca értesítési területére, mint a többit, amit nem akarsz, hogy eltűnjön. Ez már a Win 7-ben is így volt. Azt ugyan nem tudom, hogy a százalékos procifoglaltságot mennyire jelzi, de mintha igen. Nem szoktam ezt figyelni, nekem van kitéve egy gadget erre, azt se nagyon nézem, inkább csak hogy legyen. Kétségtelen, az nem mindig látszik, ellentétben a tálcával.
Egyébként a Win 8-tól kezdve fejlettebb, jobb a Feladatkezelő, mint a Win 7-ben.
:hm: Biztosan vannak, lehetnek tényleges problémák, amire megoldás kell, de ha az esetek egy része user error, a funció megtalálásának, megszokásának vagy a kíváncsiság hiánya... :wink:

Nem tudom, hogy azon a hagyományos Windows témán mit értesz. Az még a Windows 2000-hez hasonlatos volna?
Lehet, hogy ilyen tényleg nincs már, és akkor kár is rá várni.
Nekem nem okozott semmi gondot XP-nél az XP, Win 7-nél a Win 7 stílus. És igen, említettem, hogy egész megkedveltem a Win 8.1-et is, ami pont puritánabb. Nekem amúgy se igazán jött be az aero áttetszősdi. Pedig, ha nagyon akarjuk, a Win 10-ben is van itt-ott.


szer. aug. 19, 2015 11:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Saját tapasztalatom
vackor írta:
... még nem érett a használatra, és szépen visszaváltottam Win 7-re...
... a Win 10 (és a Win 8 is) nekem egy kicsit puritán, túlságosan is minimalista, bár nem szeretem a csicsázást sem.

Egyetértünk. :)
Nekem sosem volt semmilyen háttérkép, nem is lesz. Nem egyszer látom haveroknál, hogy molyolnak, hol is van az ikon. Persze, mert eltűnik a háttérben. Akkor meg minek?

A Win10-nek még van mit kiforrani. Nem kapkodok, idő (és aktivált telepítő) van. :shock:

Mellesleg nektek van "Asztal megjelenítése" ikon a jobb alsó sarokban? Mert a Win Help az írja, hogy kattintsak a jobb alsó sarok ikonra. Naná, ha lenne. Az sem tetszett, hogy szó nélkül kivágta az Outpost tűzfalat (ezt ráadásul pénzért vettem :jaj: ).
Vagy a Feladatkezelőt nem lehet kis méretben a tálcán indítani (a proc. foglaltság kijelzésére). Nincs hagyományos Win téma sem (nekem az kell). Mindezek a Win7 alatt simán mennek. Úgyhogy várok.


szer. aug. 19, 2015 9:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Vackor, ezek szerint neked nem tudott a Windows Update-ről drivert frissíteni?
Ez nem igazán a Microsoft hibája, a drivert a gyártóknak kellene biztosítani. Ettől még nem RC a rendszer, vagy nem ettől lenne az. Egyébként meg a modell megváltozott, folyamatos frissítést ígértek egy ideig. Egyes még el nem készült funkciók a frissítésekkel léphetnek életbe.
Újabban, főképp a Win 8 óta ezzel a driver dologgal el vagyunk kicsit kényeztetve, mert valami működő, alap driver le szokott jönni a WU-ról automatikusan.
Nekem nem volt hiány az Eszközkezelőben. A tapipadra egyes gyártóknál tényleg külön kell feltenni, lehet vadászni a neten WHQL drivert a Win 10-hez.
Azért a Win 10 nem most az égből pottyant, még ráadásul az Insider program is ment, de a gyártók anélkül is nyilván hozzáfértek, amennyire kell. Ezzel együtt szégyen, ha nincs megfelelő driver. A Sony pl. nem javasolja a frissítést még, októberre készül el csak a driverekkel a laptopjaihoz. :P Ha igaz. :wink:

Most mindenütt ez a minimalista dizájn megy. A Win 8.1 asztali kinézetét megszoktam, az végül is nekem már bejön. A Win 10-et szerintem kicsit át kell pofozni hasonlóra. Vannak, lesznek ehhez tweaker programok.
A most visszahozott Start menü szerűség viszont nem igazán tetszik.


kedd aug. 18, 2015 18:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Telepítettem tisztán is, frissítettem Win 8.1-ről USB telepítőkészlettel. Nekem semmi gondom. A tálcaikonos regisztrálós megoldást kihagytam, nem szükséges, én nem javaslom.
Kicsit szokni kell Win 8.1 után is, de nem rossz.
Az aktiválás megy helyi fiókkal bejelentkezve, nem kell hozzá MS fiók feltétlen.
A frissített rendszernél megmaradt minden, adat, program, néhány rendszerbeállítást kellett újra lejátszani. Nekem lassabban bootol, de ez tesztben is kimutatták. Megfontolandó a frissítés után tisztán újrarakni, ha van rá idő és szándék.


kedd aug. 18, 2015 16:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Saját tapasztalatom
Én Win 7-ről váltottam (Toshiba Satellite L750), a telepítés aránylag gyorsan ment, bár egyik újraindításnál lefagyott, reset után folytatta. Sajnos hiába írta előtte, hogy minden szoftver és hardver rendben van, és a Win 10 ugyanazt a driver modellt használja, jó néhány dolog driver hiányában mégsem működött, és a Win 7 drivert sem volt hajlandó felrakni. Nem volt hang, nem működött a kamera, az érintőpad csak a legalapvetőbb mozdulatokra volt használható, és hasonló bosszantó dolgok.
:(

Pár órányi küzdés és ismerkedés után úgy döntöttem hogy ez legfeljebb csak egy RC változat, még nem érett a használatra, és szépen visszaváltottam Win 7-re. Na az legalább simán ment.

Amúgy a Win 10 (és a Win 8 is) nekem egy kicsit puritán, túlságosan is minimalista, bár nem szeretem a csicsázást sem.


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára vackor kedd aug. 18, 2015 16:48-kor.



kedd aug. 18, 2015 16:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Windows 10 tapasztalatok
Sziasztok!
Mostanra sajnos kevesen maradtunk a fórumon, de azért jó lenne ha megosztanátok miket tapasztaltatok a Windows 10 telepítésével kapcsolatosan. Mennyire ment gördülékenyen, működik-e minden aminek kell, mennyire használható és tetszetős az új felület, stb.


kedd aug. 18, 2015 16:27
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 606 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség