Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 12:19



Hozzászólás a témához  [ 19 hozzászólás ] 
Windows update 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Windows update
Csinálja sajnos.
Volt olyan masina a kezemben, ami 24 (igen: HUSZONNÉGY!) órán keresztül telepítette a frissítéseket.

Most meg volt ugye ez az extra friss.


kedd máj. 16, 2017 12:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows update
Tableten volt ilyen nekem is már. Annak elég lassú procija van, Z8300. Tekert, tekert nagyon sokáig, azután eluntam és a bekapcsológombbal sikerült kilőnöm.
Legutób direktben raktam rá az 1 gigás kumulatív biztonsági hotfixet, azt eleve lassan futtatta le és persze utána lett ez a karikás játék. Hagytam neki időt, utána átváltott a százalékos frissítés kijelzésre és megcsinálta maga. Szóval van tényleg ilyen.
Azt hiszem a DISM paranccsal korábban pucoltam is valamit benne.


kedd máj. 16, 2017 4:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows update
Friss: Bekapcsolom a laptopot, megnézek a neten pár dolgot, aztán kikapcsolom. Nem áll le, hanem bejön a jól ismert frissítési szöveg: A Windows előkészítése, ne kapcsolja ki a gépet. Fölötte futkároznak a fehér pöttyök körbe-körbe. Eltelik 3 perc, 5 perc, 10, perc, 15 perc, semmi változás, nem akarja abbahagyni. Kikapcsolom, aztán be. Elindul, 1 másodpercig előkészít, és már kész is, lehet használni. Kikapcsolom, simán leáll.
Kösz, B+


hétf. máj. 15, 2017 20:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows update
vackor írta:
... Ezt a méret-növekedést én nem figyeltem, de ha így van, akkor brutál. A +2 GB frissítésnek sok.

Már pedig így van. Többször is telepítettem a VirtualBox-ra, miitán nagyon gyorsan, gond nélkül települ. Tanulmányoztam, próbálok vele ismerkedni, és erre tökéletes a VirtualBox. A növekmény meg egyértelműen látszik a .vdi fájl méretén. Fut a DUMeter is gépen, és ott minden hálózati forgalom látszik a kis ablakban. Itt vettem észre, hogy dőlnek lefelé a bájtok. :)


vas. máj. 14, 2017 7:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows update
Szívás az volt elég. Nem az a bajom, hogy problémák vannak, csak nincs eszköz amivel meg lehetne oldani.

Ezt a méret-növekedést én nem figyeltem, de ha így van, akkor brutál. A +2 GB frissítésnek sok.


szomb. máj. 13, 2017 23:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows update
Jaj. Csak most leletem meg ezt a topikot (ha nem bogarászok, sosom tudom meg, mert értesítés nincs addig, mig legalább egszer nem voltam ott).

Szóval: nem irigyellek. Így egészen másképp néz ki a szívásod. Én csak itt olvastam a problémádat.

Az egész csak megerősíti azt, hogy az MS-nél sincs minden rendben. Van egy-két majom, aki szabadon garázdálkodik. Az nem létezik, hogy erről ne tudnának. Csak tojnak rá. Inkább csinálnak használhatatlan, logikátlan kezelőfelületet egy jó háttérre (W10). Azt továbbra sem értem, hogy nálam hogy lehet jó az, ami Nálad meg sz_ar.

Mellesleg csak nézem a Win10-et. Amikor telepítem (VirtualBox) a két napos, vadonatúj ISO-t, 6,3 GB lesz. Egy negyed óra múlva már 7,2 GB, egy fél óra múlva 8,3 GB. Semmit sem telepítettem. Semmit sem ír ki, hogy mit, miért csinál. Mindezt akkor, amikor a telepítés után azonnal letiltottam a Defender-t, a rendszer helyreállítást. Hát ezt nagyon utálom. A méret annyival nőtt, mint az egész XP volt komplett. Mi a franc ez? Minek? Ki kérte? :jaj:


szomb. máj. 13, 2017 14:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows update
Na, a problémát megoldottam. Természetesen egy újratelepítéssel, másképp nem lehetett.
A játékokat is újra kellett telepíteni, de a régi mappákat elmentettem, így az adatfájlok megmaradtak.


hétf. máj. 01, 2017 21:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows update
Akkor tényleg jobb lesz már egy tiszta telepítés.
Az MCT-vel én nem szoktam online frissíteni, és a telepítéskor sem szoktam a frissítéseket engedni, nekem inkább ráér utána. Már csak ilyen régimódi vagyok. :wink:
Az MCT-vel az .iso fájlt töltöm le, abból a Rufus programmal szoktam USB telepítőt csinálni. Igaz legalább kétféle kell, ha GPT UEFI és MBR BIOS/UEFI partíciók is játszanak.
A pendrive telepítőről azután lehet tiszta telepítést csinálni, ha bootol, vagy frissíteni ha a rendszer alól indítod el a pendrive setup.exe fájlját.
Nekem online ne töltögessen telepítés előtt, közben. Talán tényleg régimódi gondolkodás, még ha macerásabbnak tűnik is. :lol:


pén. dec. 16, 2016 19:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows update
Ha a windows update repair-t többször lefuttatom, minden alkalommal hibát talál és JAVÍTJA. Ennek ellenére semmi sem változik, szóval hazudik.
A windows összetevők telepítésénél mindig sikertelen. Akkor is ha eltávolítani akarok belőle.
A .net telepítőből a 4-es (4.6.1) hajlandó javító telepítést csinálni, de ettől sem változik semmi.
A 3.5-ös telepítője semmit sem csinál. Nem ír ki semmit, még a -repair opcióval sem.
A .net repair tool is konfigurál valamit, de ettől semmi nem lesz jobb.
A DISM paranccsal is lehet próbálkozni, dolgozik is, eljut 100%-ig, aztán semmi eredmény.

Találtam egy magyar nyelvű leírást, mi szerint a MediaCreationTool, amivel a telepítő csomagot (dvd vagy usb) lehet összeállítani, tud olyat is, hogy egyből frissíti a windows-t, és ez tökéletes megoldás, mert létrehoz egy újonnan telepített rendszert, a frissítésekkel együtt, és abba áttolja az összes felhasználói beállítást és dokumentumot, a telepített alkalmazásokat, stb. Vagyis nem veszik el semmi, miközben az oprendszert beújítja. Szépen el is indult, letöltötte és összeállította a telepítő csomagot, megkezdte a frissítést, és 25% körül közölte, hogy "A telepítés sikertelen". Így. Ennyi. Indoklás nincs, hibaüzenet vagy hibakód nincs. Lehet hogy van valahol egy log fájl, de már lesz*rom. Ez a rendszer menthetetlen. Van egy kazalnyi dll fájl, amibe becsúszott valami hiba, és nincs az a szoftver ami ezt képes lenne kijavítani, vagy újratelepíteni.


pén. dec. 16, 2016 7:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows update
TargeT írta:
Esetleg Windows összetevők hozzáadásánál, eltávlításánál?
Nem tudom megjelenik-e, vagy engedi-e magát törölni. Utána vissza lehetne pakoltatni talán. De lehet, hogy csak a korábbi .net verzió jelenik meg pluszként. Inkább erre emlékszem.


Megvolt. Eredmény: "A hivatkozott szerelvény nincs telepítve az Ön számítógépén."
(Akkor mi a k***a anyádért nem telepíted???????)


pén. dec. 16, 2016 1:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows update
Letöltöttem a .net 4.6.1 telepítőt, aztán csináltam vele egy javító telepítést. Utána ráengedtem a frissítést. Szépen végigment, újraindítás után egy qrva szó nélkül elindult a windows. Megnéztem a frissítési előzményeknél, természetesen sikertelen.

A .net repair tool totálisan tanácstalan, nem találja a hiba okát. Gratulálok hozzá a Microsoftnak!


pén. dec. 16, 2016 1:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows update
Esetleg Windows összetevők hozzáadásánál, eltávlításánál?
Nem tudom megjelenik-e, vagy engedi-e magát törölni. Utána vissza lehetne pakoltatni talán. De lehet, hogy csak a korábbi .net verzió jelenik meg pluszként. Inkább erre emlékszem.


csüt. dec. 15, 2016 15:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows update
A jelek szerint a hiba nem a windows update működésében van, hanem a .net-ben. Valami hiányzik, emiatt nem hajlandó felmenni a frissítés. Normál esetben ez a .net framework újratelepítésével gyógyítható lenne, csakhogy itt az oprendszer része, ezért a telepítő semmire nem hajlandó, még javító telepítésre sem. :(


csüt. dec. 15, 2016 10:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows update
Oké, az lehet. Viszont erre is lehet egyik módszer a Windowsnak az update hiba diagnosztizálója, hibaelhárítója.
Most ránéztem, egy másik fájlt nyomott Win 10-re, mint az eddigi WindowsUpdate.diagcab volt. https://support.microsoft.com/en-us/ins ... bleshooter
A Win 10 jóval kevésbé szokott így beragadni, ellentétben a Win 7-tel, de nálam is akadt már hasonló egy rendszeren. Ott valamelyik Office frissítésbe ragadt be, ahogy láttam, majd a KB kód alapján letöltöttem direktben és telepítettem, meg még párat akkor. És helyreállt.

Amit korábban írtam, még azért jó, ha esetleg valamiért nem akarnád telepíteni a 1607 funkciófrissítést, akkor ezzel elkerülhető, és a megjelent 1511 frissítéseket mégis felteheted.


csüt. dec. 15, 2016 5:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows update
Köszi, de ez csak a frissítések időzítésében segít, azt a problémát sajnos nem oldja meg, hogy a már letöltött frissítés képtelen feltelepülni.


szer. dec. 14, 2016 22:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows update
Javaslom a Windows Update MiniTool használatát a frissítéshez. Ezzel lehet egyenként is frissíteni, sőt az ajánlott és driver frissítések is feltehetők vele. Már amennyiben akarjuk.
Ezen túl javaslom a full automata telepítés átállítását a gpedit.msc-vel csak értesítésre, ha Pro, illetve registry moddal, ha Home verzió.
(Most pontisabbat nem tudok írni mobilról a buszon.)


szer. dec. 14, 2016 17:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows update
SSD-t cseréltem a gépben, és telepítettem rá egy friss, ropogós windows-t, majd ráengedtem az update-et. Az összegző frissítés - bár elég komótosan töltötte le - sikeresen felment, viszont öt másik frissítés nem. Az anyjuk p*! Ennek sosem lesz vége???

Visszaraktam az eredeti SSD-t, közben az jár a fejemben, hogy ha pl. az APT így működne, már rég lecserélték volna másikra.


szer. dec. 14, 2016 15:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows update
Bocs, a részletek: Az a baja, hogy "hiányzik egy szerelvény" (ez a szuper fordítás a .net assembly akar lenni). Természetesen a .net nem telepíthető, mert már az oprendszer része. Ha a javító telepítést választom, akkor sem, mert már az oprendszer része. Próbáltam a DISM használatával helyreállítani, az se megy. SFC /scannow - el sem indul. Akármit próbálok, csak újabb és újabb hibaüzenetek jönnek.

Magánvélemény: Ekkora sz*rt, mint a Windows Update és az egész WinSxS, még a büdös életben nem láttam. Totálisan kezelhetetlen, ha meg valami hiba van, akkor helyrehozhatatlan.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vackor szer. dec. 14, 2016 15:10-kor.



szer. dec. 14, 2016 12:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Windows update
Helló!
A Windows update ökörségére szeretnék valami megoldást találni. Az összegző frissítéseket egyszerűen képtelen telepíteni, de minden nap megpróbálja. A csomag olyan 1 GB körül van, és ezt minden nap ÚJRA ÉS ÚJRA letölti. Most jött egy újabb kiadás, most az sikertelen.

Már minden általam fellelt megoldást, javítást, végigpróbáltam, de ez a köcsög nem adja meg magát. Az újratelepítést egyelőre nem szeretném meglépni. Tudtok erre valami okosságot?

Kép


szer. dec. 14, 2016 9:18
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 19 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség