Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 10:29



Hozzászólás a témához  [ 11 hozzászólás ] 
XP, nem aktív ikonok elrejtése/megjelenítése 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re:
Supervisor írta:
Nekem az időtényező nem oldott meg semmit, viszont vackor segítsége azonnal.


Most egy újratelepítés után ismét találkoztam ezzel a hibával: a kettősnyílat sehogyan sem tudom megjeleníteni, vagyis az ikonok nem rejthetők el. Keresem vackor akkori segítségét amellyel akkor megoldódott ugyanez a gond, de sajnos nem találom...

A gépen két felhasználó van, az A-jelűnél működik ez a funkció, de a B-jelűnél nem tudom előhozni...
De jó lenne tudni, hogyan oldottuk meg ezt a problémát akkor...


(Ui.: Közben beugrott, ezért leírom hátha mást is érdekel. Tálca tulajdonságai - Értesítések testreszabása: itt kiválasztunk egy ikont és "Sosem látszik" kijelölését válasszuk. Azon nyomban megjelenik a tálca jobb sarkában az eddig hiányzó nyíl.)


kedd júl. 12, 2011 6:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Nekem az időtényező nem oldott meg semmit, viszont vackor segítsége azonnal.


hétf. ápr. 19, 2010 18:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Nemrég feltűnt nekem is ez egy új XP telepítésnél. Kicsit furcsállottam is.
Azután eltelt egy kis idő, talán napok, bár ki tudja hány indítás, és lőn systray ikon elrejtés és a felfedő nyíl.
Pont előttem zajlott.

Most látom, a másik topicban vackor szintén az időtényezőt említette.


hétf. ápr. 19, 2010 17:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
VaFec írta:
Üdv!
A képernyő jobb alsó sarkában, ahol azok a bizonyos ikonok vannak, van egy kis balra mutató nyíl. Ha erre rákattintasz, láss csodát, megjelennek az elrejtett ikonok.


Hiába jelölöm be az ikonok elrejtése pipát a nyíl sem jelenik meg és az ikonok sem rejtődnek el...


hétf. ápr. 19, 2010 10:29
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Valóban, a személyre szabott kedvencek-kel megoldódott.
Az SP1-et föltettem, a hang problémák nem oldódtak meg, továbbra is megvannak. Remélem a tálca problémát megoldja, most újra engedélyeztem a dugdosást. Azért érdekesen csinálta, mert először az ottlévő 9 ikonból néhányat az elhúzható csík mögé rejtette, de később már el is tüntette őket, így már csak a vírusirtó, a SETI és a bluetooth ikonja maradt meg. Az elhúzható paraván eltűnt az ikonokkal. Na, ez hátha már nem fordul elő. Ha mégis, legfeljebb újra letiltom.


vas. feb. 29, 2004 17:19

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Ki lehet éppen kapcsolni:

IE beállítások, Speciális, Személyre szabott Kedvencek...

De egyébként ha úgyhagyod egyelőre, idővel stabilizálódhat az állapota. Telepítés után van egy ilyen tanulási időszaka, úgytűnik. Ha rögtön kikapcsolod, akkor soha nem fogod tapasztalni a jó oldalát. Hangokkal soha nem volt problémám, és más szempontból is stabil.

Talán feltűnt az előző hozzászólásomban, hogy a Systray probléma is az egyik gépemen jelentkezett, a másikon nem. Hogy mi ebből a tanulság, magam sem tudom, mert látszólag mindkét gép hibátlan, sőt inkább a másodikkal volna elvileg némi probléma.


vas. feb. 29, 2004 14:34
Profil
Hozzászólás 
Egy másik gondom is van, de az nem ikonokkal kapcsolatos. Ugyebár a 6-os Explorer van az XP-ben, azt használom. A Kedvencek között, sokszor van olyan, hogy nem mutat meg mindent, csak egy kis nyíl mutat lefelké. Arra rákattintva jönnek elő a tárolt oldal kedvencei. Ez borzasztóan idegesítő. Hogy lehet ezt kikapcsolnai, hogy mindig ott legyen mind? Teljesen véletlenszerűnek tűnik számomra az elrejtés mikéntje, ugyanis előfordul hogy reggel rákattintok egy linkre, de este már el van dugva. Tehát nincs benne logika, hogy a nem, vagy régen használtakat dugná el. De akkor is, mit dugdossa!
A rendszerhangokkal sem vagyok kibékülve, hiába van beállítva például a Windows indulásához, leállításához, az elmúlt 2 hét alatt, mióta fel lett telepítve, még egyszer sem játszotta le. Viszont az infrához társított hangok működtek 1 hétig. Csatlakozás, bontás, megszakadás hangjai. 1 hét óta ezek is eltűntek, nem is engedi társítani, leokézás után ha visszatérek, azt látom hogy nincs mellette kiválasztva hang. Viszont csak úgy, önhatalmúlag a kapcsolat létrejöttéhez odabiggyesztette a Rendszerértesító funkciót a hozzátársított hanggal. Bontáshoz, megszakadáshoz semmi sincs.
Szóval az ilyen csak úgy megváltozó dolgok nagyon idegesítenek. Nem ehhez voltam szokva a Win 95-nél. Már többször megbántam hogy váltottam, de nem biztos hogy nem visszafelé fogok fejlődni. Egyedül csak azt sajnálom, hogy a 95-el nem megy az infra és a bluetooth mint hardver, és érdekes módon a www.sonyericsson.com és a http://marsrovers.jpl.nasa.gov/gallery/ ... portunity/ honlapok. Ha ezek a gondok nem lennének, már régen ledúrtam volna az XP-t és vissza a 95. Nem 98, mert látom hogy a bátyámnál is mit csinál, össze-vissza kavar az is.


vas. feb. 29, 2004 13:22
Hozzászólás 
Nem jelennek meg, épp ez benne a pláne. Nincsenek ott.


vas. feb. 29, 2004 13:09

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Van egy XP bug, bizonyos gépeken elromlik az a gomb, esetleg eltűnnek ikonok is végleg. A mostani gépemen pl. nem szoktam tapasztalni egyáltalán.

Mindenesetre emiatt nem kell újraindítani a gépet, a Feladatkezelőben kilőheted a Mobit is, vagy mást is, aztán indítható ismét.

Esetleg akkor jöhet a hajtépés, ha örökre eltűnik onnan egy ikon, ez állítólag előfordul némelyekkel.


vas. feb. 29, 2004 11:57
Profil
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
Üdv!
A képernyő jobb alsó sarkában, ahol azok a bizonyos ikonok vannak, van egy kis balra mutató nyíl. Ha erre rákattintasz, láss csodát, megjelennek az elrejtett ikonok.


vas. feb. 29, 2004 10:12
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Ha az XP esetén a tálca beállításánál bejelöljük azt, hogy a nem használt ikonokat rejtse el, akkor azokat hogy lehet előszedni, ha mégis szükség van rá, a gép újraindítása nélkül. Például: a Mobimouse fut, de inaktív állapotban, tehát nem fordít. Egy idő után az XP elrejti, mivel nincs használva. Namost, ha szükségem lenne rá, nem tudom előszedni hogy aktiváljam. Újra elindítani nem lehet, mert kiírja, hogy nem lehet a programot több példányban elindítani. Mi a megoldás, mert én még nem jöttem rá.


szomb. feb. 28, 2004 23:27
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 11 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség