Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. jún. 07, 2024 23:17



Hozzászólás a témához  [ 5 hozzászólás ] 
Alaplap vagy más zaj? 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 14:57
Hozzászólások: 470
Hozzászólás Re: Alaplap vagy más zaj?
Zsigii írta:
Mi okozza, ha géphasználat közben hallod a hangfalakban a gépen való tevékenységeidet! Ha pl. beteszel egy cd-t még a felpörgetés zaja is hallatszik a hangfalakban! Vagy ahogy húzod le fel a kurzort, és minden apróbb művelet! Ha egy ablakot tálcára viszel az is egy robot hangot ad ki! Hallod a vincseszter, ahogy dolgozik, alapzajként! Ha több feladata van behallszik az a tipikus vinyó "munkálati zaj!" Rolling Eyes Szerintetek? :roll:

Az okozza, hogy a hangkártya analóg része "összegyűjti" a számítógép digitális részei által keltett zajt.
Mit lehet tenni?
  • Szedd ki az optikai meghajtót (CD/DVD/BR-ROM) a hangkártyával összekötő kábelt.
  • Némíts el minden olyan hangeszközt a hangerővezérlő-pulton (Windowsnál a jobb alsó sarokban levő hangszóró ikonra duplán kattintva a tálcán, Vagy Start/Futtatásba sndvol32), amit nem használsz. Például Mikrofon, Vonalbemenet, Aux, stb
  • Ha megteheted, tedd a hangkártyát minél messzebb a processzortól, a vinyóktól, a tápegységtől.
  • Ha van olyan erősítőd, aminek SPDIF bemenete van, és a hangkártyádon is van SPDIF kimenet, akkor használd ki a lehetőséget.


hétf. máj. 21, 2007 14:53
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. szept. 04, 2006 21:15
Hozzászólások: 71
Hozzászólás 
Sebaj, ide is beszúrom!

Hello!

Vettem ma 1 kártyát, mert már idegesített az alaplapi. Az új hangkártya neve sound blaster audigy se. Csak így.
Azért vettem e kártyát, mert a rendszerem(asus a8ne, amd64 3000+ venice,1gb kingmax ram, 80gb samsung sata vinyó, gef6600 256mb vga, lg4163b dvd+-rw, edimax 10/100lan, fsp 400ATX pnf táp) integrált hangkártyája nagyon zajos volt(finoman szólva), minden ablaknyitást-kicsinyítést lehetett benne hallani, meg egérmozgatást, sustorgott zizegett.
Az sb audigy SE is abban az árban volt, hogy jó választásnak tűnt(6k8), helyben. Szép az eq-ja, meg minden. De a gépben eddig alaplapi hangkártyával hallott zajok megtalálhatók az új kártyát hallgatva is ! Csak sokkal halkabbak. + a gépen a hangkártya hangerő csúszkáját feltolva erősödik a sistergés-sercegés a hangfalban! Az erősítőmnek önmagában alig van zaja. Ezt kipróbáltam. Viszont hangkártya ZAJOS! Találkozott már valaki ilyen jelenséggel? Talált rá megoldást?(mondjuk a cserén kívül?)
Ha igen írja meg legyen szíve(s)!
A gyártó 100dB jel/zaj arányt ad meg erre a műre, én úgy hittem, az nem ilyen zajos!
Köszi!


hétf. máj. 07, 2007 22:00
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 18, 2006 10:23
Hozzászólások: 51
Tartózkodási hely: Székelyföld
Hozzászólás Bocsesz, csak láttam ezt a "hang" cuccot
Bocsesz, csak láttam ezt a "hang" cuccot :lol: :lol: :lol: gondoltam előbb is ide kellett volna! "Vas" - tag :) :) vaok :)


pén. máj. 04, 2007 10:45
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3544
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Write-only-ban vagy? :lol: Ahelyett hogy elvasnád mit válaszoltak a hw topicban, írod mindenhova a kérdésed...


pén. máj. 04, 2007 10:38
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 18, 2006 10:23
Hozzászólások: 51
Tartózkodási hely: Székelyföld
Hozzászólás Alaplap vagy más zaj?
Mi okozza, ha géphasználat közben hallod a hangfalakban a gépen való tevékenységeidet! Ha pl. beteszel egy cd-t még a felpörgetés zaja is hallatszik a hangfalakban! Vagy ahogy húzod le fel a kurzort, és minden apróbb művelet! Ha egy ablakot tálcára viszel az is egy robot hangot ad ki! Hallod a vincseszter, ahogy dolgozik, alapzajként! Ha több feladata van behallszik az a tipikus vinyó "munkálati zaj!" Rolling Eyes Szerintetek? :roll:


pén. máj. 04, 2007 10:33
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 5 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség