Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd márc. 19, 2024 7:28



Hozzászólás a témához  [ 56 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Mélynyomó 1 m átmérő felett? 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Mélynyomó 1 m átmérő felett?
Marhaság az egész.
Mint azok a PC-hez árult mikrofonos fülesek, amiknek a gyári kábele 120 cm. (hol is van a géped??)
100 KHz (de legyen csak 40) pont elég arra, hogy az összes kapcsolós táp sípolása benne legyen.
Amúgy fejhallgatóban még nem láttam szűrőt sose.


vas. okt. 04, 2015 13:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11864
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Mélynyomó 1 m átmérő felett?
TargeT írta:
... Ahhoz mit szóltok, hogy elkezdték 80 vagy 100 kHz-ig :shock: átvinni a felső frekit a fejhallgatókban.
A mély meg 3-4 Hz-től indul.

Minek? Még a denevérek sem hallják. :shock:
A 3-4 Hz-től pedig egy biztos: nem kell hashajtó, simán összetojja magát a delikvens nélküle is.


szer. feb. 18, 2015 9:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Mélynyomó 1 m átmérő felett?
Eléggé elfogytak itt a fórumon a hozzászólók, bár nézelődők még akadnak. Örülünk, hogy itt vagy.
Laci szeret utánanézni a dolgoknak. :wink:

Ahhoz mit szóltok, hogy elkezdték 80 vagy 100 kHz-ig :shock: átvinni a felső frekit a fejhallgatókban.
A mély meg 3-4 Hz-től indul.


kedd feb. 17, 2015 22:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 18, 2009 23:25
Hozzászólások: 75
Hozzászólás Re: Mélynyomó 1 m átmérő felett?
"Mondjuk az sem mindennapos, hogy HAT ÉVE szóltál hozzá utoljára, és most hirtelen újra ráakadtál erre a topikra. :shock: "

Ezt nem értem.
Miért érdekes ez az észrevétel?


kedd feb. 17, 2015 22:02
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 18, 2009 23:25
Hozzászólások: 75
Hozzászólás Re: Mélynyomó 1 m átmérő felett?
Az a helyzet, hogy mikor a mérnökök az erősítők minőségét a harmonikus torzítással akarták meghatározni, később kiderült, hogy ez tévút volt. Arról is szó volt, hogy a 16-18 KHz fölötti hangokat minek lesugározni, ha úgysem halljuk. Később kiderült, hogy egy csomó felharmonikus van ott, ami a hangszinezetet befolyásolja. A napokban hallottam mély tartományra hasonlót. Bizonyára vannak, akiknek feleslegesnek ekkora mélyhangok lesugárzása. Számomra nem lenne felesleges. Én fel tudnám használni.
Például a legtöbb rádió állomás narrátorának mikrofon hangszínjében teljesen felesleges az 50 Hz lesugárzása. Sőt! rendkívül zavaró, mikor a beszéd, teljesen természetellenesen dübörög. Pedig ott a beszéd sávszűrő, csak be kellene kapcsolni.


kedd feb. 17, 2015 21:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Mélynyomó 1 m átmérő felett?
Már csak az a kérdés, hogy falbontáson és népirtáson kívül mire lehet még használni?


kedd feb. 17, 2015 12:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11864
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Mélynyomó 1 m átmérő felett?
Pászti Vilmos írta:
... nagyon durvaaaa! ...

Mondjuk az sem mindennapos, hogy HAT ÉVE szóltál hozzá utoljára, és most hirtelen újra ráakadtál erre a topikra. :shock:


hétf. feb. 16, 2015 20:27
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 18, 2009 23:25
Hozzászólások: 75
Hozzászólás Re: Mélynyomó 1 m átmérő felett?
Hát ez a hatalmas hangsugárzó nagyon durvaaaa!
Talán most lenne igazán stílusos ha azt mondanám, "basszus" !


csüt. feb. 12, 2015 13:33
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: szer. jan. 25, 2012 23:02
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Mélynyomó 1 m átmérő felett?
Sziasztok

Még régebben csináltam ilyen kutatást, akkor leltem rá egy nagyobb fajta mély sugárzóra, ezt pedig a
DIATONE D-160 160 cm átmérő.
http://audio-database.com/MITSUBISHI-DIATONE/diatonesp/d-160-e.html

Itt megtalálhatjátok a többi MITSUBISHI - DIATONE hangfalról az infót, van 80cm átmérős is :
http://audio-database.com/MITSUBISHI-DIATONE/diatonesp/index.html


szer. jan. 25, 2012 23:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jan. 27, 2008 16:19
Hozzászólások: 224
Tartózkodási hely: Kaposvár
Hozzászólás 
rendben megpróbálom levadászni valahonnan valahogy. ha nem sikerül jelentkezem.


vas. nov. 01, 2009 21:25
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 18, 2009 23:25
Hozzászólások: 75
Hozzászólás 
A Klinger Hangfalépítés című könyvemben megvan, de a padlásra kellene mennem és beszkennelni. Ha holnapig nem találnál róla semmit, beszkennelem, és felteszem.


vas. nov. 01, 2009 21:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jan. 27, 2008 16:19
Hozzászólások: 224
Tartózkodási hely: Kaposvár
Hozzászólás 
mondjuk most az a gondom hogy nemtom felnagyítani ezt a képet így meg nem látszik minden. azt írja hogy nem található vagy nincs hozzá jogom :(
http://kep.tar.hu/bubuflex/50158250/16972322#2


vas. nov. 01, 2009 19:44
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jan. 27, 2008 16:19
Hozzászólások: 224
Tartózkodási hely: Kaposvár
Hozzászólás 
Hát ezek útánn felejtős a somogyi azt hiszem.Majd próbálok szerezni valami normálisat.Esetleg ha tudnál konkrétan mutatni valamilyen hangszórót ami jó lenne abba a ládába.Rákerestem az RFTre de abból is több van.amugy kép alapján nekem is van 1 itthon de az kicsi meg már széthajtotta valamelyik barátom. a linkek hasznosak és köszönöm a segítséget. lassan át is megyek az illetékes forumra :wink:


vas. nov. 01, 2009 18:58
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 18, 2009 23:25
Hozzászólások: 75
Hozzászólás 
Sajnos a somogyi hangszóróval aztán végleg vesztő helyzetben vagy. Nincs az a doboz, ami ekkora hátrányból hangot képes csinálni. A somogyi hangszórónál ugyanis nem létezik rosszabb. Én legalább is nem tudok olyan rossz hangszóróról, ami a somogyi paramétereit alul múlja. Javasolni tudom a régi RFT hangszórókat, amiket, ha szerencséd van és a tulaj nem tudja, mi van a birtokában, olcsón eladja. Példa képen egy 30 cm-es 12,5 w-os (tehát tizenkettő egész öt tized) széles sávú RFT hangszóró 80 W-tal simán hajtható. Így ez a hangszórók kb 10 szer akkora hangot csinál, mint egy 80W-os somogyi. A jó kinézet nem tartozik a paraméterek közé. Ha semmiképp sem szeretnél lemondani a somogyi hangszórókról, akkor a somogyi áttekercselését tudom javasolni. Sok esetben ugyanis kispórolják a tekercset, így nincs mi mágneses erőteret hozzon létre. Vagy például ép nemrég szedtem szét egy somogyi sbx 1320-ast, mert kíváncsi voltam, mitől szól olyan katasztófálisan gyengén. A légrése akkora volt, hogy a résen keresztül simán lehetett volna olvasni. Mintha szándékosan rontották volna el a hatásfokát. Ennek a hangszórónak a feljavítása például esztergályos feladat. Eredeti beállításban akkora hangerőt szolgáltatott, mint egy Sokol rádió.
Hallottam szólni például az SPA 4050-est 200 W-on, egy 5x7-es szobában. Simán tudtunk beszélgetni mellette. Aztán nagyon rövid ideig 600 W-on kipróbáltuk. Már hangosabban kellett beszélnünk, hogy megértsük egymást, de például nem nagyon akart leesni semmi a polcokról. PS hangszórón 600 w-on akkora hangnyomást produkál, aminek hatására homályosnak látunk mindent, mert a szemgolyónk pulzál a zene ütemében. Szobában például komoly veszélyt jelet a tv-re, mert a képernyő katódsugarát szétosztó rácsát annyira rázza, hogy pulzál a kép, ezért félő, hogy károsodik a képernyő.
Ha továbbra is somogyi hangszórók mellett döntesz, és nagy hangerőt szeretnél, akkor a tekercs körüli dolgokat kell átnézned. Még egy dolog jutott az eszembe, hogy kettő hangszórót légmentesen szembe fordítva össze szereled , természetesen ellentétes fázisban kötve, hogy a membránjuk együtt mozogjon. Ezzel további 3 db-t nyerhetsz. Somogyi hangszóróhoz talán nem is a tölcsér lenne a legjobb, hanem inkább egy reflex doboz.
Találtam egy topikot, ahol pont a te hangszóróddal foglalkoznak, elég hozzáértő emberek.
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?t=4506

Na, találtam egy felültet

http://kep.tar.hu/bubuflex/50158251#2

Nézz kötül rajta, elég sok ötletet adhat.


Ezen az oldalon ezt a hangfalat tudom javasolni. Nagyon egyszerű és nagyot szól.
http://kep.tar.hu/bubuflex/50158250/16972322#2

Ez a hangfal a karlson névre hallgat. Biztosan máshol is megtalálható.

Üdv: Vili


szomb. okt. 31, 2009 16:39
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jan. 27, 2008 16:19
Hozzászólások: 224
Tartózkodási hely: Kaposvár
Hozzászólás 
Persze tudom én azt hogy nagyon sok kísérletben nem igazán hitelesek...de még mindig jobb mint a brainiac! igazából csak szórakozásból nézem meg el le7 lesni pár érdekes kísérletet is belőlük nameg a robbantásokat is szeretem :D
Hát többszöri elolvasás és emésztgetés útánn már kezd kibontakozni előtte hogy a SAL mégsem lenne nyerő választás a célra.Megmondom őszintén hogy nagyon kevés pénzem van a projektre...azért gondolotam a SALra.
Nem tudodm hogy a ládát itt is a hangszóró adatai határozzák meg? vagy itt le7 fix ládát csinálni amiben esetlegesen le7 cserélgetni a hangszórókat?
A rajzokat megköszönném.
Igazából most még 1 dolgon töröm a fejem bár valószínű hogy ez az egész nem ebbe a topikba való :?
Naszóval az is le7 hogy inkább csinálnék 1 pár komplett hangfalat. A cél az lenne hogy szépen szóljon és kb annyira hangosan mint 1 olcsó diszkós hangfal.jah és hogy a mély valamennyire csússzon le a sub tartományba is.tudom elég nagy elvárások ezek...és persze az egészet minél olcsóbban kihozni.
Ha ebben is tudnátok segíteni akkor nagyon meghálás lennék :) :)


szomb. okt. 31, 2009 0:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 18, 2009 23:25
Hozzászólások: 75
Hozzászólás 
A fotón látható két figuráról elég rossz emlékem van.
Ne haragudj meg érte, nem téged szeretnélek bántani, de muszáj vagyok megemlíteni egy baklövésüket. Pechjükre egy hangtechnikai kísérletbe fogtak. Azt a tételt szerették volna bizonyítani, hogy az alacsony frekvenciás hangok hatással vannak az emberi szervezetre, ezért összepakoltak egy csomó hangfalat és ráadtak 5 Hz körüli frekvenciát és figyelték, hogy mi történik. Persze negatív lett az eredmény. Tiszta röhej!! Csak azt felejtették el, hogy a kipakolt hangfalak teljességgel alkalmatlanok a kísérlethez!! 5 Hz-hez ugyanis kb 60 méter úthossz kell, hogy az 5 Hz-es hullám ki tudjon alakulni. Ők azt hitték, hogy ha a szemükkel látják a membrán mozgását, akkor az a frekvencia le is válik a hangszóróról!
Ha így lenne, akkor az összes hangfal egységesen nézne ki, mert hiszen minden hangszóró membránja, bármilyen frekvenciára mozog.
A marhák meg kipakoltak egy csomó dobozt, biztos, ami biztos.
Közben az összes doboz, tökéletes akusztikus rövidzárban dolgozott, 5 Hz-es hangot semmiképp sem sugározhatott volna ki.
De visszatérve a tölcsérre. Ne felejtsd el, hogy a tölcsér egy lehetőséget ad, de csodát semmiképp nem tesz. Nyilván a legócskább hangszóró is jobban fog szólni benne, de ha jó minőségű hangszórót használsz, az eredmény is többszöröse lesz. Úgy fogalmaznék, hogy egy somogyi hangszóróval szerelve nem ér annyit. Ha viszont egy Porkoláb hangszórót teszel a tölcsérbe… apukám… kő kövön nem marad!!! Van egy konkrét tapasztalatom. Egy Szentendrei rendezvényen vittük a saját hangosításunkat. Ez két w tölcsér, amibe a Potkoláb Sanyi két 30-as Neodímium mágneses, fazon huzalos 600 W-os hangszórói voltak, és két kicsi TL doboz, amibe szintén PS hangszórók, de ezek 300 W-os ferrit mágnesesek voltak. Mind a négy hangsugárzó, pofátlanul könnyű, egy ember kényelmesen pakolhatja. Az erősítő, Sass Péter által létrehozott, teljes kapcsoló üzemű, erősítő, 2x1200 w, amit akár kisújjal is emelgethetnék. A teljes hangosítás letelepítése kb fél óra volt, ebből a Dunai töltéssel megküzdés vett el a legtöbbet. Mellettünk volt egy együttes, akik már zenéltek, mikor mi odaértünk. El kellett ismernem, jól szólt a cuccuk és hangos is volt. No gondoltam, most derül ki, hogy jól gondoltam-e a rendszerünk kialakítását. A zenekar egyik szünetében megzörgettem a hangosításunkat. Kb 1800 W-t voltam képes a hangsugárzókra juttatni, mert a két 600-as 8 Ohmos és a két 300 W-os 4-Ohmos hangszórókon ennyi képződött, feltéve, ha kijött a 220. Aztán megnyugodva könyveltem el, hogy a négy „fityfiritty” hangfal partiban van a zenészek cuccával. De a döbbenet csak ezután látszott. A rendezvény végén, mi sec perc alatt elpakoltunk, és míg pakoltunk, a zenekar, a sátor alól folyamatosan termeli ki a kerekeken guruló 4 személyes hangfalakat. Kb 5 köbméter hangfalat vonultattak fel!!!
Természetesen ők is látták a cuccunkat és nem értették, hogy mi volt ez. Bárki olvassa ezt az írást, jól jegyezze meg!!! A trükk, elsősorban a hangszóró hatásfokában, és a tölcsérben van!!!! Elsősorban a JÓ hatásfokú hangszóró beszerzésére kell törekedni, Minden csak ezután kezdődjön!!! Sokan ezt eltévesztik, és pont azt spórolják ki a rendszerükből, amitől függ a végeredmény. 100 dB alatti hangszóró alkalmazása csak bohóckodás! Aztán már hiába pumpálja be a teljesítményt, „valami miatt” sose lesz olyan, amilyennek hallani szeretnék a rendszerünket.
Én, 40 000 Ft/db-ért jutottam hozzá a PS hangszóróhoz. Igen! Nekem is egy érvágás volt, de amikor megszólat, mindent kárpótolt!!!
A tölcsér olyan hatásosan terheli a membránt, amitől az mentes lesz a nagy kilengésektől. Következésképp, a tekercs, ott tud maradni egy ideálisan homogén mágneses térben, ahol jó hatásfokkal tudja mozgatni a rajta ülő légtömeget. Egyszerű példa, egy emelőkarral akkor tudunk hatásosan emelni, ha annak feltámasztási pontjai stabil felületekhez támaszkodnak. Ha az elmozdul, az az emelés rovására megy. Például a Zsiguli emelőbak elhajlik, az autót nem tudjuk olyan magasra emelni.
A tölcsér és más hangszórók közötti különbség legfőképpen a szabadtérben hallható. Ott viszont drámaian!!!!!
Már nem tudom, írtam-e a 80-as évek végén a Gödöllői reptéren majálist rendeztek. A végtelen szabadtér!!
Fellépet, az akkori disco világ egyik legismertebb DJ-je, Éliás Gyula. Természetesen hozta a legmodernebbnek látszó, legdivatosabb hangfalait. A kinézetre csillagos 5-öst kellett volna adnom. A színpad előtt akkora volt a hangerő, hogy majd levitte a fejem. De aztán hátrébb léptem 10 métert és érdekes módon már tudtunk beszélgetni, a további 10 méter után pedig azt füleltük, hogy hallunk-e valamit, pedig a 220-as tápkábel majdnem füstölt. Aztán tovább mentünk a következő helyszínre, ahol a Benkó Dixieland Band játszott. Az volt az érdekes, hogy a Gyula rendszerének hatásköréből kilépve már tisztán hallatszott az együttes élő játéka, pedig kb 100 méterre volt a DJ-től. A hangosításuk, az „ősrégi” aktív három utas tölcséres rendszer volt. Egyenletes kristálytiszta, élvezhető hangzás volt, ami szinte a reptér utolsó szegletében is jól hallható volt. Még közvetlen közelről is tökéletes hangzást produkált.
Majd küldök tölcsér rajzokat.


pén. okt. 30, 2009 22:17
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 18, 2009 23:25
Hozzászólások: 75
Hozzászólás 
"sziasztok!!!MTX Jackhammer!!!ez azé odavágSmile"

A felirat minden esetre jól mutat.
Ha méréssel igazoltad is a feltételezhető dicshimnuszt, majd visszatérhetünk a paraméterekre is.


pén. okt. 30, 2009 22:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jan. 27, 2008 16:19
Hozzászólások: 224
Tartózkodási hely: Kaposvár
Hozzászólás 
Üdv!
Olvasgattam a topikot és felfigyeltem erre a Clipsh tölcsérre. A pincémben szoktam kisseb bulikat tartani ahol eddig autós mélyláda szolgáltatta a mélyet. Viszont most építettem 1 egyedi ládát a kocsiba és abba kerültek be a hangszórók.
A lényeg a lényeg, hogy szeretnék 1 20centis hangszóróval olyan nagy hangerőt elérni amekkorát csak le7.Nem baj ha a minőség rovására megy.Csak nem tudom milyen ládába érdemes rakni.Megpróbáltam utánnajárni ennek a Clipsh tölcsérnek de a google semmit nem hozott ki rá kivéve ezt a fórumot.
A segítséget előre is köszönöm.


csüt. okt. 29, 2009 17:47
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 18, 2009 23:25
Hozzászólások: 75
Hozzászólás 
Hát igen, ez már a ló másik oldala. Kétségtelenül tud jól is szólni a cucc, annak ellenére, hogy nem az a cél. Miért próbálnak mégis embert ölni és ezért az élvezhetetlen tartományba vinni a beállítást...? Jó lenne, ha itt valaki érintett is írna valamit, hogy miért csinálják. Nekem egyébként az a véleményem, hogy sok hangosító, nem érzi, mennyi só és fűszer kell bele, de van olyan, aki érzi. Na az a koncert jól is szól. Ilyen volt például életem egyetlen nóórmálisan hangzó koncertje a Kati és a kerek perec nevű formáció a 80-as években. Voltam már jó néhány koncerten, de annál jobbat még nem hallottam.


hétf. júl. 27, 2009 22:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Hát ja, néha tényleg egy kicsit túlzásba viszik a szerelkezést a hangtechnikások...
A múltkor városi fesztivál volt itt mifelénk, és a lezárt "főutcán" (mert sétálóutca nincs) volt a nagyszínpad: olyan széles "alagutat" hangosítottak, mint a színpad, mert kétoldalt emeletes házak vannak. Fel volt pakolva mindkét oldalára a színpadnak 8-8db méretes Martin Audio "top" láda, alul meg meg volt pakolva mélysugárzókkal... El kellett mennem úgy 30-40 méterre a színpadtól, hogy halljam is a zenét, ne csak fájjon...

Szerintem ez nagy hülyeség, élvezhetetlenné tette az egészet: a tömeg "hátralépett", amikor elkezdődött egy-egy koncert. Kivéve persze a bepiált fiatalokat: ők a fejüket is bedugják a mélyekbe ;-)))

Üdv: Vasti


szomb. júl. 25, 2009 22:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 18, 2009 23:25
Hozzászólások: 75
Hozzászólás 
Mazsoláztam a linkek között és megláttam ezt a nagyon tudományos kinézetű hangszórót.

http://www.mtxaudio.com/caraudio/produc ... Hammer.cfm

A laikus biztosan hasra esne tőle.
Csak megjegyezném, hogy a maga 92 dB-jével szoba fűtésre talán alkalmas. Vagy nehezéknek, hogy a szél ne sodorja le az abroszt.
A komolyságot ilyen paraméter mellett talán nem kellene szóba hozni.


pén. júl. 24, 2009 20:43
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 18, 2009 23:25
Hozzászólások: 75
Hozzászólás 
Repeta kérdezte 5 évvel ezelőtt.

"A nagy szabadtéri koncertek hangfalaiban mekkora mélynyomó van?"

A Dunaújvárosi tánc vb-n 2 db rucse volt letéve valahová és sugározta 100 Hz alatti hangokat. A hangszóró 50 cm-es volt. Érdekes, ez se nyomókamrás volt. Tehát erre se lehet rámondani, hogy "mély nyomó".
Jut eszembe. Miért pont nyomó? És miért nem szívó? A membrán ugyanis pont annyit mozdul az egyik irányban, mint a másikban. Tehát amennyi nyomást csinál az egyik oldalon, pont annyi vákumot a másikon.
Én semmiféle ész érvvel sem tudom megmagyarázni a "mély nyomó" kifejezést.
Egyébként a nyomókamrás kifejezés sem jó, pont az említett okok miatt. A pontos kifejezés egyébként "gyorsító kamrás" lenne.
De hát ismerjük nyelvünk félresiklásának idétlen törvényeit. A Jass nyelvben a kiló százat jelent, pedig 1000 a helyes. Azt mondja, "kiló hússzal ,megyek, pedig "hekto húsz" lenne a helyes. Azt mondja A "legideálisabb" pedig ha tudná, mit jelent az ideális, elszégyellné magát. Ennek ellenére, ismert közéleti személyek serényen beszélnek félre. "Elszeparálni (: ; ledagradálni (: ; stb. Így nyom a "mélynyomó" is valamit addig, míg ki nem hal ez az érthetetlen divat.


csüt. júl. 23, 2009 21:31
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 18, 2009 23:25
Hozzászólások: 75
Hozzászólás 
Még annyit a Clipsh által szolgáltatott hangerőhöz, hogy 1000 w-nál több hangerőt értelme nincs ráadni, mert a koncert inkább a háborúra hasonlítana. Persze biztosan szép látvány az is, amikor a környező házak ablakai betörnek, a riasztók állandóan víjjognak, a lakók percenként futkosnak, mert a tárgyak a zene Ütemében ugrálnak a szobában. Hát igen. Kinek, mi a lényeg?.


csüt. júl. 23, 2009 10:48
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 18, 2009 23:25
Hozzászólások: 75
Hozzászólás 
Na!!
Talán ide vágó téma!
Már jó pár évtizede figyelem a hangosítás technikákat szerte az országban és egyre azt veszem észre, hogy a színpadtechnikáknál felvonultatott hangsugárzók kialakításánál valami elképesztő tudatlanság kezd kibontakozni. Azt látni ugyanis, hogy számomra megmagyarázhatatlan hangfal tornyokat építenek, dobozonként gigantikus teljesítményű hangsugárzókkal, elképesztő. A végeredmény elég meghökkentően hangzik, 10 000 Watt!! Fú a betyár! Vagy 20 000? Vagy még ennél is több? A mindenét. Hogy elkápráztatja ez a kedves megrendelőt, aki mit sem ért az egészhez, és büszkén elkönyveli, hogy enélkül a felvonulás nélkül nem is lehetne hangosítani. Először komolyan azt hittem, hogy én nem tudok valamit, aztán bevásároltam. Vettem egy körfűrészt és egy dekopír fűrészt és nekiláttam a nyugdíjba ment kollégám szabadon felhasználható pozdorja lapok szétszabdosásának. Megépítettem a Clipsh tölcsért, de csak hosszában felezve, mert az hatalmas. Eredeti mérete 220 x 80 x 96. Eddig csak egy 12 egész 5 tized wattos hangszóróval próbáltam 40 és 160 Hz közötti tartományban, de akkora hangerőt produkált, hogy helyre rakta az emésztésemet. 600 W-tal komolyan embert lehet ölnni. Hogy könnyebben szállítható legyen, összerakhatóra építettem. Emberek! Egyetlen Clipsh egy koncerten nem több 600 w-tal, bárkit és bármit elsodor, ami a közelében van!!
Épületes látvány továbbá, szintén koncerteken a zárt közép sugárzók alkalmazása. Ez bizony, a totális hozzá nem értés példaképe. A zárt hangsugárzó hatásfoka ugyanis jó esetben 1 - 2 %, a tölcsér sugárzóé 20%. Ezt megmagyarázni elég nehéz, de azért kíváncsi vagyok, ki, mivel vígasztalja meg saját magát, mert, hogy a néhány milliós felszerelését bizonyára nem fogja lecserélni csak ezért, mert megszóltam a cuccát.
Csak emlékeztetőül, a válaszokat Spafi lektorálja.


csüt. júl. 23, 2009 10:25
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 18, 2009 23:25
Hozzászólások: 75
Hozzászólás 
Szia Laci.
Ez egyértelmű.
A pontos mechanizmusát szerintem Spafi egész részletesen el tudja neked magyarázni, (ha akarja) de én, mint lelkes amatőr, már néhány erősítőt sikerrel tönkre tettem, pont emiatt.
Ez ziccer. Erre egyébként is kínosan oda kell figyelni. Ez kb olyan, mintha a lovakat hibás hámmal kötnénk a lovaskocsihoz. Egy erősebb húzásnál szerintem simán hasra esnének a lovak. :)


csüt. júl. 23, 2009 9:55
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. júl. 22, 2009 11:09
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Helló!
Okozhatja-e az erősítő tönkremenetelét az, hogy a mélynyomó kivezető (sodrott) vezetékben egy-két rézvezeték meg tört ? A tranzisztorok 2 hete lettek cserélve és most újra be krepált az erölködő.Szerintem a rossz érintkezés miatt szikrázik és feszültséget generál ami visszapofázik az erősítőnek?
Ha tudtok valami értelmes magyarázatot léci írjatok.
Köszi: Lacci


szer. júl. 22, 2009 11:59
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 18, 2009 23:25
Hozzászólások: 75
Hozzászólás 
Jut eszembe. Valamelyik tv csatornán láttam, valami technikai analfabétákból verbuvált csapat, egy autó főtengelyéhez fabrikáltak egy akkora hangszóró membránt, ami az utastérben ép elfért. Beindították a motort és a mebrtán mozogni kezdett. Csak vigyorogni tudtam az egész marhaságon. Ők meg komolyan mértek valami hangerőt és nem értették, hogy miért nem szól akkorát, amit vártak tőle. Durva!! :shock:


hétf. márc. 30, 2009 20:57
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 18, 2009 23:25
Hozzászólások: 75
Hozzászólás 
((:
Gondolom, ráadásul, valami ferrit magos volt.
Most jut eszembe, ha infra hangok lesugárzásáról lehet szó, és javítani szeretné a hozzá illesztett rezonátor méretarányát. Bár....


hétf. márc. 30, 2009 20:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11864
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Pászti Vilmos írta:
... A topik létrehozójától kellene megkérdeznem ...

Nehéz lesz, mert eltünt. 2007 Máj. 24-én 12:29-kor volt az utolsó hsz. :D

Mellesleg ekkora hangszórónak semmi értelme nincs. Ami legnagyobbat én láttam, az kb 60cm volt, de alig lehetett felemelni. :shock:


hétf. márc. 30, 2009 20:35
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 18, 2009 23:25
Hozzászólások: 75
Hozzászólás 
Jut eszembe. A topik neve az egy méter feletti hangszóróátmérőről szól. A topik létrehozójától kellene megkérdeznem, hogy melyik az a paraméter, amihez ezt a méretet szeretné. Ha csak nem a Ginnesz rekord a cél, egyéb miatt véleményem szerint szükségtelen ekkora átmérő.


hétf. márc. 30, 2009 20:20
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 18, 2009 23:25
Hozzászólások: 75
Hozzászólás 
Ha kérhetném, a mély nyomó kifejezést mellőzzétek.
Sejthető, hogy sokan azért használják, mert divatos kifejezés. Az lehet a hátterében, hogy a használója már annyira ki van éhezve a gyomrot rengető mély hangokra, hogy a pusztító hangnyomásra vágyik. Egy olyan hangszóróra, ami nyomja a mélyet. A hangszóró, már számára nem elegendő, mert valami régi klaffogásra emlékeztet. Véleményem szerint azért nem kellene átesni a ló másik oldalára. Mert attól, hogy nagy hangnyomást szeretne, nem a mély hangszóró nyomásától kellene a csodát várni. Vagy mondjuk a nyomókamrás mély sugárzóra gondol? Akkor a magas is lehet magas nyomó, hiszen a tölcséres magasok szinte kivétel nélkül nyomó kamrásak. Egy olyan ember, akinek egy kicsi bele látása van, nem használja a mély nyomó kifejezést. Épületes látvány, a Somogyi weblapján, amikor külön említik a mély sugárzókat és külön a mély nyomókat. A laikus meg vakarja a fejét, hogy mi lehet a különbség.
Szóval ha már nem lehet megmagyarázni, hogy a mély nyomó mit nyom, talán nem kellene rá hivatkozni. Legyünk egy kicsit hozzáértőbbek és használjuk a mély sugárzó kifejezést. Még érthetőbb is.


szer. márc. 18, 2009 23:47
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. aug. 02, 2008 18:57
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
sziasztok!!!MTX Jackhammer!!!ez azé odavág:)


szomb. aug. 02, 2008 19:03
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jún. 18, 2007 1:14
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Repeta....az összes olyan cuccok alatt mint ami pl az ARÉNÁBAN szépen megszólal oda álltalában 2X18"os a subládákban a hangszoró....de csak 4.útként van hajtva mert ott már LINE ARRAYk( vonalsogárzó hangrendszerek ) vannak ami 3 utas.....


hétf. jún. 18, 2007 1:33
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jún. 18, 2007 1:14
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Pr3dat0r......igen vannak komolyabbak....mint Pl az L' Acoustics, Martin Audio, Meyer Sound csak hogy egy pár nevet említsek az alábbi felsőkategóriás cuccokból...mi is L' Acoustics-al dolgozunk és ha érdekellne bővebben hogy mit tud sziovesen küldök egy két dolgot róla:D


hétf. jún. 18, 2007 1:26
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jún. 18, 2007 1:14
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Sub hangszoró 1méter felett? Én eddig nem,láttam 80cmes hangszorót de semmi értelme sincs 21" feletti hangszorónak....18"os is csak sub hangora való max 250Hzig....21"fölött meg csak a levegőt pumpálja és szinte semmi értelem mert úgy sem lehet hallani emberi füllel...ez tapasztalat mivel egy nagy hang és fénytechnikai cégnél vok hangtechnikus...szal nem alaptalan azt amit itt írtam:D


hétf. jún. 18, 2007 1:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. máj. 16, 2007 12:41
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, Hungary
Hozzászólás Re: Mélynyomó 1 m átmérő felett?
Dj Faustus írta:
Csak úgy kiváncsiságból tenném fel a kérdést:
létezik-e 1 m (100 cm) feletti átmérőjű mélynyomó hangszóró? 80 cm-esről tudok (a Clarion gyártja).

Válaszaitokat előre is köszönöm


A Clarionon kívül mást nem ismerek, de komolyabbak vannak (SOKKAL KOMOLYABBAK:-))

http://www.mtxaudio.com/caraudio/products/subwoofers/jackHammer.cfm


szer. máj. 16, 2007 13:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
bár az hogy mélysugárzó,nem teljesen pontos kifejezés.
az a találmány ami hangsugárzásra alkalmas,egy pár éve létezik és a lényege hogy csak abba az irányba terjed a hang amerre a hangfal néz.ha mellette állsz vagy mögötte tökre nem hallasz semmit.ez otthoni használatban igen értékes dolog,főleg panelban lakóknak.úgy hallgathatsz max.hangerőn zenét hogy a szomszédokat nem zavarod.
a mai haszálatos ilyen cuccokat hangszórónak hívják,mert mint benne van a nevében,szórja a hangot és terjed mindenfelé,hallható minden irányból.


pén. márc. 02, 2007 23:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
vile írta:
Valaki meg tudná mondani nekem, hogy a mélynyomó az mit nyom?
Ugyanis sokat hallani mostanában ezt a kifejezést, és nem tudom eldönteni, hogy mire gondolnak azok, akik ezt mondják.
Valaki segítsen


mélyhangokat............szerintem.(subwoofer=mélysugárzó)

OFF:2004 szeptember 29-2007 február 17
csöppet nagy itt a szünet
ON
tök felesleges olyan nagy mélyládákat csinálni.bár mondjuk attól függ mire kell.otthonra bőven elég 20 centis,de az jól szóljon.


pén. márc. 02, 2007 22:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jan. 17, 2006 14:17
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Üdv! Vannak ám electro topicok is a világon! Ez egy dupla feles tölcsér csak betonból. Egyébként a 80as a legnagyobb mély szerintem és fölösleges is nagyobb, ha jól emlékszem a 20Hz-nek 70cm az amplitúdója. És először a Fostex csinált 80asat, benn van a Klinger könyvben is.


szer. feb. 21, 2007 18:55
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. feb. 17, 2007 23:01
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Valaki meg tudná mondani nekem, hogy a mélynyomó az mit nyom?
Ugyanis sokat hallani mostanában ezt a kifejezést, és nem tudom eldönteni, hogy mire gondolnak azok, akik ezt mondják.
Valaki segítsen


szomb. feb. 17, 2007 23:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
http://www.audiocraftersguild.com/Xtreme/xtreme.htm


szer. szept. 29, 2004 3:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 14:57
Hozzászólások: 470
Hozzászólás 
Repeta írta:
OFF:

Tudom hol láttam 100cm-nél nagyobb mélynyomót!
A professzor házában!
Marty McFly ki is próbálta... :)

Bocs!

ON:

A nagy szabadtéri koncertek hangfalaiban mekkora mélynyomó van?


Hahgfala válogatja. Általában 15-18 inches (38-46 cm) mélynyomókat használnak a mélyládákban.


szer. szept. 29, 2004 3:25
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jún. 15, 2004 10:44
Hozzászólások: 585
Tartózkodási hely: Miskolc, a gyönyörű acálváros
Hozzászólás 
OFF:

Tudom hol láttam 100cm-nél nagyobb mélynyomót!
A professzor házában!
Marty McFly ki is próbálta... :)

Bocs!

ON:

A nagy szabadtéri koncertek hangfalaiban mekkora mélynyomó van?


hétf. szept. 27, 2004 13:43
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 14:57
Hozzászólások: 470
Hozzászólás 
hableány írta:
http://www.royaldevice.com/custom3.htm
Itt is van egy csoda SUBWOOFER tölcsérke, vagy mi.

Jajj, de aranyos! :twisted: Gondolom szépen is szól (már amennyire az adatokból kiderűl)


csüt. szept. 09, 2004 9:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Miaz, itt senki nem látta a 'Vissza A Jövőbe' -című filmet?!
:lol: :wink:


hétf. aug. 09, 2004 20:26
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: H-Gyor
Hozzászólás 
hableány írta:
http://www.royaldevice.com/custom3.htm
Itt is van egy csoda SUBWOOFER tölcsérke, vagy mi.

huuu
evek ota nem lattam ezt az oldalt, tokre elfelejtettem, de szuper :)
becsben, a flex nevu szorakozohelyen van hasonlo beepitve a szimpad ala, a szinpad teljes eleje a tolcser szaja, hat ha vhol hallottam eletemben igazi nagybetus szub hangzast, az ott volt
az orrcimpam remegett, szo szerint
ha vkit erdekel: http://www.flex.at/html/datasheet/datasheet.html


[/url=http://www.fostex.co.jp/int/pages/products/spunits/unitpdf/fw800n.pdf]a fostex is gyart 800mm-es nyomot[url]meg a klinger konyv emliti[/url]


szomb. aug. 07, 2004 15:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jún. 30, 2004 21:36
Hozzászólások: 52
Hozzászólás 
http://www.royaldevice.com/custom3.htm
Itt is van egy csoda SUBWOOFER tölcsérke, vagy mi.


pén. júl. 23, 2004 12:28
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jún. 30, 2004 21:36
Hozzászólások: 52
Hozzászólás 
ZsoloMC írta:
Láttam régebben BNV-n három és fél méter körülit.
A fószer benne feküdt. Hatalmas volt, a gyártóra sajna nem emlékszem.


Az csak valami díszlet lehetett :)


csüt. júl. 15, 2004 12:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 14:57
Hozzászólások: 470
Hozzászólás 
ZsoloMC írta:
Láttam régebben BNV-n három és fél méter körülit.
A fószer benne feküdt. Hatalmas volt, a gyártóra sajna nem emlékszem.


:D De nem müködött, miközben a fószer benne feküdt... :twisted:


hétf. jún. 14, 2004 15:24
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 56 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség