Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 18:54



Hozzászólás a témához  [ 22 hozzászólás ] 
mp3-ból midi (csengőhang) készítése 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 14:57
Hozzászólások: 470
Hozzászólás 
sanyi1979 írta:
És lehetne mp3-ból mmf.et csinálni? Ha igen hogyan?

Ha az mmf-en alatt a Synthetic music Mobile Application Format-t érted, a Yamaha oldalán találhatsz konvertáló segédprogramokat (leginkább a Wave to SMAF Converter, illetve a WSD (Wave Sound Decorator) lesz megfelelő számodra, mely normál .wav-ból csinál .mmf-et.)

MP3-ból wav-ot a következőképp csinálhatsz:
  1. Megnyitod a Winampot.
  2. Jobb klikk a lejátszón/Options/Preferences/Plug-ins/Output/Nullsoft Disk Writer plug-in-en dupla klikk.
  3. Output directory: hova tegye be a wav-okat. (A többit hagyd úgy, ahogy van.)
  4. Ok/Close
  5. Jobb klikk a lejátszón. Az Options/Repeat-nél meggyőződsz arról, hogy nincs bejelölve.
  6. Betöltöd az MP3-akat, és lejátszod őket.
  7. Miután végzett, jobb klikk a lejátszón/Options/Preferences/Plug-ins/Output/waveOut Output vagy DirectSound Output-on dupla klikk, majd Ok, Close. (Hogy visszaállítsd az eredeti helyzetet.


hétf. máj. 23, 2005 19:37
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 05, 2004 16:44
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
És lehetne mp3-ból mmf.et csinálni? Ha igen hogyan?


hétf. máj. 23, 2005 19:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 14:57
Hozzászólások: 470
Hozzászólás 
Sanyesz82 írta:
Sziasztok!

Fordítva milyen progival lehet megcsinálni??
Szóval mid-ből mp3at alakítani???
Előre is köszi

Lehet pl: Winamppal.
Az eljárás a következő:
  1. Letöltöd a Winamphoz az MP3 kimeneti plugint (pl az out_Lame-et - abból is a full binaries-t).
  2. Feltelepíted, és utána elindítod a Winampot.
  3. Jobb klikk a lejátszón/Options/Preferences/Output Plugins/Lame Output writer-en dupla klikk.
  4. Állítsd be a "CD" preset-et.
  5. Az Output Directory-ban beállítod, hogy hova mentsen.
  6. A Find the LAME Dll-el pedig megkeresed a Winamp könyvtárában a lame_enc.dll-t.
  7. OK/Igen/Close
  8. Betöltöd a MIDI-t, meggyőződsz arról, hogy a "Toggle repeat" (a Winamp ikon mellett balról) ki legyen kapcsolva, majd lejátszás!


csüt. máj. 12, 2005 8:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. ápr. 14, 2004 9:31
Hozzászólások: 32
Hozzászólás 
Sziasztok!

Fordítva milyen progival lehet megcsinálni??

Szóval mid-ből mp3at alakítani???

Előre is köszi


szer. máj. 11, 2005 9:31
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 31, 2004 21:47
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
Hali!
Wav-ból MIDI-t csinálni tényleg nem egyszerű, de azért már léteznek kezdetleges programok amik megpróbálják fölismerni a zenét.
Szerintem hasonlóan mint ahogy a Recognita fölismeri a betűket, ezek a programok is megpróbálják fölismerni a különböző hangokat.
Egy ilyen progi a WIDI is.
Letölthető a http://pappfer.uw.hu ról.
Üdv. : Attila


vas. okt. 31, 2004 23:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Hát az biztos, hogy elég kemény. Ez egy ok, hogy miért ne hallgassunk dragostea, meg ilyesmi marhaságokat. Kicsit meghülyül tőle az ember. Vagy nem is olyan kicsit? :lol:


kedd okt. 12, 2004 9:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 232
Hozzászólás 
köszönöm a választ, a belinkelt avi is ultradurva!:))


kedd okt. 12, 2004 7:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Igen megtudod pl. a psmplayer olló funkciójával. Itt megtalálod a progit:
http://nagyfesz.fw.hu/egyebek/psmplayer.zip


hétf. okt. 11, 2004 22:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 232
Hozzászólás 
No, mégegy Midis kérdés, hogy az öreg rókák örüljenek:

Van egy midi file-om, amit a telefonom tudna értelmezni csengõhangként, ha nem lenne ekkora nagy (több mint 4 MB)

Meg tudom valahogy vágni, rövidíteni ezt a zenét (hogy kisebb legyen) vagy hagyjam a fenébe?

Köszönettel: Klayman


hétf. okt. 11, 2004 16:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Nagyon régen láttam már a filmet és csak én is ugyan arra az egy számra emléxem. Joe Cocker - Summer In The City


szer. okt. 06, 2004 23:51
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 24
Hozzászólás 
Üdv Kispedro ill. többiek!

Azt állítod hogy midi kérdésben sokaknak segítettél már. Akkor elsősorban hozzád fordulok de ha bárki más tud segíteni szívesen veszem.
AZT a polifónikus midi számot keresem csengőhangnak ami a die hard 3-ban játszanak. Sajnos nem tudom sem a címét sem az előadóját , csak annyit hogy nem a summer in the city. Tök ismert dallam régi katonai filmekben játszották már többször is.
Ha esetleg ráismersz és megvan szívesen fogadom e-mail címemre.

köszönöm mindenkinek


hétf. okt. 04, 2004 23:06
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. szept. 25, 2004 19:01
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
Egy olyan lehetőség lett volna, hogy darabonként 300 forintot fizetnek néhány mai sláger midibe ültetéséért. Valószínüleg olyan számokról van szó, amiket még senki nem dolgozott fel csengőhangra, tehát nincs meg midiben.
Tehát akkor annyi.. Akár le is zárhatjuk a topicot, és elmondhatjuk, hogy erre a problémára az orvostudomány mai állása szerint nincs megoldás. De lehet, hogy hozzám hasonlóan még néhány tucat ember fog új topicot nyitni ezzel a témával, aki hozzám hasonlóan nem használja a keresőt.


vas. szept. 26, 2004 20:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Hallásra csak nagyon profi zenész (aki játszani tud rengeteg hangszeren) tudná ezeket megcsinálni. Amúgy lehet is venni ilyen midiket, darabját 300-400 Ft-ért. Ha érdekel megadom a weboldal címét.
Amúgy milyen munkalehetőségre gondolsz te ezzel kapcsolatban?


vas. szept. 26, 2004 19:42
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. szept. 25, 2004 19:01
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
Engem különösebben nem érdekelnek a mobil polifónikus csengőhangok, csak a munkalehetőség miatt kerestem ilyen konvertáló progit, de mint kiderült - ilyen nem létezik. Tehát csak egy módszer van, fülhallás alapján bejátszani valamilyen midi szerkesztőbe, hangszerenként. Ez egy elég macerás megoldás.


vas. szept. 26, 2004 19:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Mármint milyen problémára? Az mp3-bók midi átalakítsára? Felesleges keresned rá megoldást! Látszik, hogy nem érted a midi felépítését. Ha kicsit is lenne róla fogalmad, akkor te is felfognád, hogy lehetetlen mp3-ból midit csinálni!!! Ez kb. olyan, mint a fából vaskarika. Gondolod, hogy pont te fogsz találni rá megoldást? Ha eddig nem talált rá senki a világon, akkor neked sikerülni fog? Ááá! Dehogy!
Amúgy sok midi kellene? Vagy folyamatosan kellenének az új slégerek? Mert egy jópárat adhatok neked. Persze ha csak nekem is megvan. Itt a fórumon általában én osztogatom mindig. Csak írd le, mik kellenének és utána nézhetek, ha gondolod.


szomb. szept. 25, 2004 23:52
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. szept. 25, 2004 19:01
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
Köszi a segítséget kispedro! Azért majd még próbálkozom keresni valami megoldást erre a problémára.


szomb. szept. 25, 2004 21:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Hogy a midiket hogy csinálják? Hát újra lejátszák, csak midi hangszerekkel, ami külön csatornákba veszik fel az anyagot, ezért lesz belőle midi. A külömböző programok semmit sem érnek. Vagyis, ha pl. 1 hangot akarsz mp3-ból átkonvertálni midibe, azt megtudja csinálni a progi. Pl, egy füttyöt, vagy egy síphangot. De egy egész számot, már nem tud szétbontani neked külön hangszerekre. Amúgy keressél midiket pl. DC++-on. Ott rengeteg csengőhangot megtalálsz.
Ha nem ismrenéd a DC++-t (ez egy fájlcserélő program).


szomb. szept. 25, 2004 20:55
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. szept. 25, 2004 19:01
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
Bocsi, hogy ilyen amatőr módon már a 83. topicot nyitottam a témában, de valóban nem néztem végig a keresővel. A helyzet az, hogy lenne egy munka, ami arról szól, hogy mai ismert slágereket kellene átültetni minél rövidebb mid-be, hogy polifónikus csengőhang legyen belőle-mobilokra.
Már több napja kutakodom a net-en, de nem találtam olyan progit, amivel ez megvalósítható lenne. Amit találtam annak a végeredménye lehangoló, nem is hasonlít az eredetire. Pedig mint tudjuk, jópár polifónikus, nem is rosssz csengőhang készült már különböző telefonra.
Akkor, azokat hogyan csinálták? Ez érdekelne engem.


szomb. szept. 25, 2004 20:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Elmondok neked valamit! A premier egy videószerkesztő. Nem lehet vele midit csinálni, azt csak mérgembe írtam, de már megnyugodtam. Tudod, az a lényeg, hogy NEM lehet se mp3-ból, se wav-ból és semilyen más hanganyagból midit csinálni. Már több ember is nyitott ezzel a kérdéssem topicot és már soxor elmondtam, hogy nem lehet ilyet csinálni. Ezért lettem mérges, mert te megint nyitottál egy új topicot, minthogy használnád a fórum keresőjét. Nem akarom elmagyarázni, hogy miért nem lehetséges ez a hang átalakítási folyamatat. Ha érdekel, használd a fórum keresőjét. Amúgy milyen midi kellene? Lehet, hogy tudok segíteni. Milyen telefonra, hány szólamú, milyen szám? Vagy nem telefonra kell csengőhangnak? Mert sokan ezért szeretnének midit kreálni.


szomb. szept. 25, 2004 20:22
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. szept. 25, 2004 19:01
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
Köszi kispedro ! Én eddig úgy tudtam hogy a Premier egy video szerkesztő. Ilyeneket is tud?


szomb. szept. 25, 2004 19:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Igen tudunk! Az a neve, hogy Adobe Premier 9.0


szomb. szept. 25, 2004 19:13
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. szept. 25, 2004 19:01
Hozzászólások: 9
Hozzászólás mp3-ból midi (csengőhang) készítése
Tud valaki olyan progit amivel mp3-ból, vagy wav-ból midi file-t lehet csinálni, amit polifónikus csengőhangként lehet felhasználni? Ezért a mid file-nak nagyon rövidnek kellene lennie, néhány Kb-nak.


szomb. szept. 25, 2004 19:12
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 22 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség