Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 12:00



Hozzászólás a témához  [ 7 hozzászólás ] 
AC3 center csatorna kivágása. 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. júl. 09, 2005 12:19
Hozzászólások: 45
Hozzászólás 
KöCCe :D
A besweet megvan, de ezzel nem tudtam ac3 szétszedni,
Soft Encodedot ismerem, van DTS meg DD változata ezzel már szét tudtam szedni, de Shareware volt, lementeni nem lehetett :twisted:


pén. júl. 29, 2005 19:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 14:57
Hozzászólások: 470
Hozzászólás 
tuleon írta:
Ksv írta:
Helló tuleon!
Az AC3-as hang fájlt szét kell bontani 6 külön wav sávra és akkor már beilleszthető a Vegas-ba.

Igen épp ez az, nekem olyan progi kell ami tud ac3 filet kezelni, de nincs mivel szétszednem, tudsz valami programot? :D

A Sonic Foundry-nak (amit felvásárolt a Sony) volt régebben egy eszköze erre a célra, Soft Encode névvel. Valószínűleg megtalálható valamelyik DC++ hubon... :twisted:

De mivel vannak freeware/shareware eszközök is ilyen célra...


pén. júl. 29, 2005 18:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. júl. 09, 2005 12:19
Hozzászólások: 45
Hozzászólás 
Ksv írta:
Helló tuleon!
Az AC3-as hang fájlt szét kell bontani 6 külön wav sávra és akkor már beilleszthető a Vegas-ba.

Igen épp ez az, nekem olyan progi kell ami tud ac3 filet kezelni, de nincs mivel szétszednem, tudsz valami programot? :D


pén. júl. 29, 2005 16:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 51
Hozzászólás 
Helló tuleon!
Az AC3-as hang fájlt szét kell bontani 6 külön wav sávra és akkor már beilleszthető a Vegas-ba.


szer. júl. 27, 2005 21:39
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. júl. 09, 2005 12:19
Hozzászólások: 45
Hozzászólás 
Köszi szépen :D
Megpróbáltam ezt a megoldást, de nem jó :( . Próbáltam úgy hogy a hangot mp3 ba konvertáltam, és a jobb és bal csatorna jelét levetem, de még mindig ottmaradt a háttérzaj, tökéletesen nem vette le a beszédet,van egy adobe progim, megpróbáltam azzal is,de ismét megmaradt a héttérzaj, pedig ha mp3 ról akarom levenni a vocált némelyik számnál tökéletesen leveszi,de van aminél nem. Valami olyan megoldásra gondoltam, hogy pl a Vegasban külön lehet állítani mind a 6 csatornát, külön lehet hozzárendelni hangokat meg ilyenek, csak az a gond hogy menteni lehet AC3ba, de AC3 filet nem tud megnyitni.


kedd júl. 19, 2005 13:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 14:57
Hozzászólások: 470
Hozzászólás Re: AC3 center csatorna kivágása.
tuleon írta:
Egy 5.1 AC3 file center csatornáját szeretném kivágni és másikat beilleszteni a helyére. Vannak olyan dvdk amiben fenn van az 5.1 angol hang és a sima 2.0 magyar a kettő között semmi más különbség nincs, mint a center, a centert kell kivágni a magyar 2.0 hangból és beilleszteni az angol 5.1be.
Tud valaki olyan programot ami ezt megcsinálja? Megvan a Sony vegas studio és az Acid pro5.

Először is: bocs a késői válaszért, gondoltam, talán más is tudja a "megoldást.

A center csatorna általában a szereplők beszélgetését tartalmazza. 5.1 :arrow: sztereó konverziónál a jobb csatorna és a bal csatorna jeléhez egyaránt hozzáadják a center csatornát, egyforma intenzitással (kb a felére redukálják a center csatorna jelszintjét).

Sztereóból úgy kaphatod meg a center csatornát, hogy a jobb és a bal csatorna hangerejét leveszed a felére, és összeadod a két csatorna jelét. Sajnos e megoldás nem tökéletes. ugyanis az ál-center csatornához hozzáadódik a jobb és bal csatorna eredeti jele is.


hétf. júl. 18, 2005 20:59
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. júl. 09, 2005 12:19
Hozzászólások: 45
Hozzászólás AC3 center csatorna kivágása.
Egy 5.1 AC3 file center csatornáját szeretném kivágni és másikat beilleszteni a helyére. Vannak olyan dvdk amiben fenn van az 5.1 angol hang és a sima 2.0 magyar a kettő között semmi más különbség nincs, mint a center, a centert kell kivágni a magyar 2.0 hangból és beilleszteni az angol 5.1be.
Tud valaki olyan programot ami ezt megcsinálja? Megvan a Sony vegas studio és az Acid pro5.


szomb. júl. 09, 2005 18:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 7 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség