Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 11:46



Hozzászólás a témához  [ 13 hozzászólás ] 
Hangelosztó 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás 
Érdekes. És te is szétosztottad a két 4pólust 3 stereo jack-re, és nem úgy kötötted be, mint ahogy leírtam?


szer. szept. 14, 2005 18:44
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: "Acélváros"
Hozzászólás 
Saját készítés, bocs ezt nem írtam, csak azt, hogy a Platinum adta az ötletet. A doboz hátsó felén vannak az erősítőkhöz a kimenetek, illetve a bejövő kábelek a hangkártya felől. Az előlapon egy poti, a füleshez kimenet, illetve mikrofon és vonal bemenetek.


szer. szept. 14, 2005 14:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás 
Az 5.1-et azért kérdeztem, mert azzal nekem sincs gondom. Nem próbáltam megnézni, de gondolom, ha a softvert erre kapcsolom, akkor a megfelelő lábak rákötődnek a földre egy-két tranó segítségével :)

Egyébként meg a Start Menü -> Programok -> Creative -> Audigy 2 ZS -> online help, vagy ilsemi doksi Connectivity részében van a dugók leírása.

Azt a hosszabbítót egyébként Te csináltad, vagy Creative kütyüje?


szer. szept. 14, 2005 9:14
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: "Acélváros"
Hozzászólás 
A 7.1-ik a monitor két hangszórója. :) Amikor kell.
Nekem egy elosztó dobozka van a gép mellett, abba került egy szabályozható fejhallgató erősítő, a nyolc RCA aljzat a kimeneteknek, illetve a mikrofon, és két vonalbemenet. Így nem kell a gép mögött kotorászni. A Platinum adta az ötletet. :)
Attól, hogy 5.1 vagy 7.1 a beállítás, a csatlakozók fizikailag ugyanolyan bekötéssel vannak. Az, hogy használod-e a két szélső hangszórót, szoftból kapcsolod. Az általad említett műszaki leírás hol található?
Néztem a másik topikban a fotót a dugóról, amit sikerült venned, az a kivitel a jobb változat. Nekem volt szerencsém olyat is vennem, amiben három fülecske van, az nagyon gagyi. Ezt a hengerest nekem nem volt gond szerelni, mivel a Weller pákához van olyan hegy, amivel hozzá lehet férni rendesen.


szer. szept. 14, 2005 7:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás 
Charlie61 írta:
Nekem már több mint egy éve ez van, még anno Ausztriából hozattam, mivel idehaza csillagászati összegbe került volna. (Mármint a 2ZS.)
Azóta használom az általam leírt bekötéssel, és minden hang a helyén van. Nem Creative rendszerrel használom, ennek ellenére, bármilyen beállításban használom, jól szól.

Nade 5.1-es hangcuccot használsz?


kedd szept. 13, 2005 21:02
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: "Acélváros"
Hozzászólás 
Nekem már több mint egy éve ez van, még anno Ausztriából hozattam, mivel idehaza csillagászati összegbe került volna. (Mármint a 2ZS.)
Azóta használom az általam leírt bekötéssel, és minden hang a helyén van. Nem Creative rendszerrel használom, ennek ellenére, bármilyen beállításban használom, jól szól.


kedd szept. 13, 2005 20:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás 
Vágjak screenshot-ot a műszaki leírásból?
A fent vázoltak szerint kötöttem be a vezetékeket, és minden működik. Szóval ki a hülye? Mi, vagy a Creative Labs mérnökei? :pislog:
Egyébként Charlie: 7.1-es rendszerrel használod? Ha igen, akkor Creative, vagy más gyártmány?


kedd szept. 13, 2005 19:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. júl. 14, 2005 15:32
Hozzászólások: 311
Tartózkodási hely: Itten vagyok
Hozzászólás ...
Charlie61 írta:
Egyrészt egyetértek, másrészt nem.
A készen kapható kábel ára valóban kissé magas.
A hangkártyán lévő kimenetek azonban nem az általad leírtak szerint vannak bekötve. Nekem már több mint egy éve van 2ZS, és semmi gondom nem volt (van :) ) a bekötésével. A föld ennél is ugyanott van, mint a sztereó dugónál.


Igen, így kell lennie, mert ha nem szabványos lenne, és nem lenne kompatibilis az előzőekkel alap szinten, akkor lazán ki is lőheted az előerőlködőt, jobb esetben csak 1-et :roll:


kedd szept. 13, 2005 15:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: "Acélváros"
Hozzászólás 
Egyrészt egyetértek, másrészt nem.
A készen kapható kábel ára valóban kissé magas.
A hangkártyán lévő kimenetek azonban nem az általad leírtak szerint vannak bekötve. Nekem már több mint egy éve van 2ZS, és semmi gondom nem volt (van :) ) a bekötésével. A föld ennél is ugyanott van, mint a sztereó dugónál.


vas. szept. 11, 2005 21:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: Hangelosztó
Charlie61 írta:
Ezekhez olyan dugóra lesz szükséged, amin nem három, hanem négy szegmens van. Lehet ilyet is kapni külön, de ha nem sikerülne, vagy nincs kedved forrasztgatni, akkor készen vehetsz szerelt kábelt, amit kamerákhoz használnak. Az egyik végén ilyen dugó, a másikon három RCA van.


Igen, azóta művelődtem.
A kamerákhoz kapható vezetékkel két gond lehet. Az egyik az az ár. A másik meg a Creative stáb kreativitása.
A csatlakozó lábkiosztása ugyanis pl a következő: Bal hátsó, Jobb hátsó, Föld, Jobb oldalsó
Tehát azon a kábelen valószinűleg az összes föld a jobb oldalsó hangszóró jele lesz, tehát az egész nem ér semmit ez esetben.
Egyszer már megcsináltam de erre nem gondoltam, ráadásul szétesett az egyik csatlakozó. Vettem másikat, de az meg forraszthatatlan. Infó róla az Elektro/ Száraz-féle generátorban van.
Ja, egy gond maradt: nem kapni 4pólus anyát, ezért ha véletlenül creative féle 7.1-es rendszert veszek, akkor saját kábeleket kell használnom :D


vas. szept. 11, 2005 12:19
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: "Acélváros"
Hozzászólás Re: Hangelosztó
-=RelakS=- írta:
Üdv!
Csináltam okosságot az SB Live!-omhoz, miszerint a hangszórókat páronként át lehet kapcsolni (Front, Rear, C+SW). Ez arra jó, hogyha valamelyik nemszól, a driver előkaparászása helyett (ami pl egy játék közepén igen macerás) csak lecsapom a jónak tűnő hangoskodókat, majd anyázás, hogy a balháccsóménemszól?!, illetve ha fülesre akarok kapcsolni, akkor is csak egy kapcsolót kell átbillenteni.

Namármost vettem SBAudigi2 ZS-t, ami már tud sokpontegy-et is, ezért kezdem előlről a dolgot, plusz már nem huzalozni akarok, hanem nyákot használni.
A kérdés: köthetem-e egybe az összes kimenet földjét. Értem ez alatt azt, hogy a line-in, microphone, meg a hangszórók földje is lehet-e azonos vezeték?

A válaszokat köszönöm.


Közös a föld az összes csatlakozónál, abból is láthatod, hogy az aranyozott csatik egy azon lemezen vannak, tehát azonos potenciálon van a jack dugók hideg pontja.
Az már más kérdés, hogy az Audigy2 ZS-n, ha analóg kimeneteket használsz, nem elég az összes csatorna (5.1 vagy 7.1) kivezetéséhez az eddig használt sztereó dugó. Az 1-es kimenet a két front, ehhez jó, a másik két kimeneten viszont három csatorna jele jön ki.
Ezekhez olyan dugóra lesz szükséged, amin nem három, hanem négy szegmens van. Lehet ilyet is kapni külön, de ha nem sikerülne, vagy nincs kedved forrasztgatni, akkor készen vehetsz szerelt kábelt, amit kamerákhoz használnak. Az egyik végén ilyen dugó, a másikon három RCA van.


vas. szept. 11, 2005 11:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. júl. 14, 2005 15:32
Hozzászólások: 311
Tartózkodási hely: Itten vagyok
Hozzászólás ...
Nemtom, asszem lehet, bár nekem is így át van kábelezve, hátul kihoztam RCA aljakra a **** jack-eket. Bár én külön kötöttem a földeket, de elvileg ugyanoda mennek, szal sztem nem zavarnák egymást. Én azért nem akartam, hogy zavarás legyen, ezért **** leárnyékoltam, duplán, és külön földet mindenkinek. Sztem jó lett, zavarás nincs, azóta **** megy


szer. szept. 07, 2005 7:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Hangelosztó
Üdv!
Csináltam okosságot az SB Live!-omhoz, miszerint a hangszórókat páronként át lehet kapcsolni (Front, Rear, C+SW). Ez arra jó, hogyha valamelyik nemszól, a driver előkaparászása helyett (ami pl egy játék közepén igen macerás) csak lecsapom a jónak tűnő hangoskodókat, majd anyázás, hogy a balháccsóménemszól?!, illetve ha fülesre akarok kapcsolni, akkor is csak egy kapcsolót kell átbillenteni.

Namármost vettem SBAudigi2 ZS-t, ami már tud sokpontegy-et is, ezért kezdem előlről a dolgot, plusz már nem huzalozni akarok, hanem nyákot használni.
A kérdés: köthetem-e egybe az összes kimenet földjét. Értem ez alatt azt, hogy a line-in, microphone, meg a hangszórók földje is lehet-e azonos vezeték?

A válaszokat köszönöm.


hétf. szept. 05, 2005 12:35
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 13 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség