Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd máj. 21, 2024 6:49



Hozzászólás a témához  [ 15 hozzászólás ] 
Reason 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: csüt. nov. 22, 2007 11:56
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Nem régen töltöttem le a reason 4-et és ismerkedek vele nekem naon bejön eddig az FL használtam csak még eszközhiányban szenvedek.Most fogok venni egy midi billenytyűzetet szerintem usb-s lesz .Az lenne nekem is a kérdésem h ha simán rádugom és felismeri akkor működni fog a progival mert még ehez a részhez nem naon értek vagy miket kel beálítani és kel-e hozzá valami más kütyü??????


csüt. nov. 22, 2007 12:18
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. okt. 15, 2007 16:52
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Helló! Volna a reason3. kérdésem. Ha rákötök egy kiséretautómatikás szintetizátort fent a midi in device csatornákon jelzi a csatornák müködését a chaneleknél. Ezeket a küldött midiatatokat vagy dalt lehet e felvenni vele, és hogyan. Köszi.


hétf. okt. 15, 2007 17:09
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 29, 2006 14:32
Hozzászólások: 18
Hozzászólás Re: rízan
musaic_sh írta:
Sziasztok!

Szeretném ha valaki tudna - ha van ilyen - általános módszert adni a muzakkok felkeverésére a midi trekkek, az alaprekkek összerakása, és hangszerkiválasztások után. Próbáltam már én is, de messze nincs olyan eredménye amit szeretnék.
Ez valszeg hangmérnöki tudomány, tehát aki analógban ért hozzá, az is tudhat tipped adni ehhez..

Az alábbi cikket innen másoltam be neked: http://www.impulsecreator.hu/ Remélem segít !

Keverés kezdőknek:

Miután megvan a kész dalunk, szánjunk elég időt a gondos keverésre is. Gondoljunk abba bele, hogy a végső keverés mutatja meg egész addigi munkánkat, zenénk minden apró részletét. Kisérletezzünk nyugodtan, tekerjük a hangoka jobbra és balra, próbálgassunk különböző hangszint-kombinációkat. Meglátjuk, egy jó keverés saját számunk új dimenzióit tárhatja fel előttünk.
A keverésnél sincsenek általános szabályok, de bizonyos alaptételek itt is jól működnek:

Szólószinti (lead): általában kicsit balra keverjük, mert a gyakran alkalmazott delay-ek jobbra hordanak, így teltebb lesz mindkét oldalon a fő-hangunk. Szerepének megfelelően nem bújhat a mix mögé, hangosan, elől kell szólna.

Szőnyeg és vonós (pad, string): feladata, hogy alapot adjon a mixnek, tehát mindkét oldalon, hátúl kell szólnia. Semmiképp sem szabad, hogy túlordítsa a főmotívumokat - a vonósok csak másodhegedűsök (micsoda szófordulat, hehehe).

Basszus - középen szól, mélyen, magas tartomány nélkül. Delayből inkább semmi, zengetőből kevés a basszus jussa. Érdekes, hogy ez a laikus hallgatóság által legkevésbé észrevett hang, ám hiánya nagyon feltűnő (próbálkozzunk csak néha kimute-olásával, meglátjuk).

Szekvencia - semmiképp sem középen, és semmiképp sem hangosan. A szekvenciahangok kiegészítik zenénket, ennek megfelelően halkan, szélesen jobbra vagy balra rendezzük őket.

Dobok - lábdob és pergő középen, cinek jobbra vagy balra, perkák nagyon jobbra vagy nagyon balra. Próbáljunk magunk elé képzelni egy igazi dobfelszerelést - az elektronikus dobhangoknál is hasonló elrendezésre érdemes törekedni.

Vokál - úgy bánjunk vele, mint a szólószinti hangokkal, hisz a zenében kiemelt fontosságúak. A korábban említett kreativitásból itt említhetünk egy példát is: egy rosszul sikerült énekfelvételt például "telefoneffekttel" elkenve tehetünk szalonképesebbé egy mixben (bár ilyen esetekben ha van lehetőség érdemes megismételni a felvételt).


pén. jún. 22, 2007 8:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 51
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás rízan
Sziasztok!

Szeretném ha valaki tudna - ha van ilyen - általános módszert adni a muzakkok felkeverésére a midi trekkek, az alaprekkek összerakása, és hangszerkiválasztások után. Próbáltam már én is, de messze nincs olyan eredménye amit szeretnék.
Ez valszeg hangmérnöki tudomány, tehát aki analógban ért hozzá, az is tudhat tipped adni ehhez..


szer. jún. 20, 2007 10:23
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 29, 2006 14:32
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
dr soma írta:
szega mindenkinek.

annyit szeretnék kérdezni, hogy hogyan lehet a reason 3-al mikrofon segítségével hangot felvenni?


Hali!

Szerintem sajnos sehogy. De Külön van egy kis kiegészítő program a Reason-hoz erre. Recycle a neve. Ezzel, vagy valamilyen más audio szerkesztő, felvevő programmal tudod csak felvenni a a kívánt hangot mikrofonnal. Ha ez megvan, akkor már be tudod tölteni a Reason valamelyik Samler-ébe, Így tudod beépíteni a zenédbe. De ha nem a Recycle-t használod, mielőtt felvennél, nézd meg melyik sampler milyen file formátumokat, tud kezelni. A Recycle -t megnézheted a Reason gyártóinak oldalán: ITT

Üdv!


hétf. jún. 18, 2007 9:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. jún. 01, 2007 13:10
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
szega mindenkinek.

annyit szeretnék kérdezni, hogy hogyan lehet a reason 3-al mikrofon segítségével hangot felvenni?


pén. jún. 01, 2007 13:18
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. nov. 05, 2006 19:22
Hozzászólások: 1
Hozzászólás REASON
SEGÍTSÉG!!!!!!!

HA VALAKINEK ESETLEG LENNE 1 KIS TÜRELME ÉS KEDVE KÉREM SEGÍTSEN ELMAGYARÁZNI,MEGISMERNI EZT A PROGIT,MERT MÁR KEZDEK MEGŐRÜLNI!!!!!!
ELŐRE IS KÖSZI:ANDRIS
andrasalaitner@freemail.hu


vas. nov. 05, 2006 19:31
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 26, 2006 8:56
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
Lil W írta:
Sziasztok!
Nekem 3.0-m van és szeretnék hip-hoppos zenét szerkeszteni.Csak annyi a gond hogy nem nagyon értek hozzá.Vki tudna segíteni egy kicsit?

Ha van konkrét kérdésed írd meg szerintem fognak segiteni. Ha tudok én is szivesen segítek . De ahhoz ez elég összetett dolog, hogy általánosságba leirja bárki is hogy, hogyan írj Reason-nel zenét. Vannak oldalak amik végigvezetnek példákon keresztül, hogy hogyan müködik. itt is vannak leírások amikből sokat lehet tanulni: http://www.musiceditor.hu/index.php?opt ... &Itemid=34
Reason tutoriál sorozat :)
Remélem tudtam segíteni


hétf. júl. 31, 2006 21:49
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. júl. 02, 2006 11:13
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!
Nekem 3.0-m van és szeretnék hip-hoppos zenét szerkeszteni.Csak annyi a gond hogy nem nagyon értek hozzá.Vki tudna segíteni egy kicsit?


vas. júl. 02, 2006 11:30
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jan. 17, 2006 14:17
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
nascra!

Megnéztem őket, és nem bonyolult!
Van a Reason-ben rewire nevű "kütyü". Először ha jól emlékszem a rewire mastert kell megnyitni, ami a Reason. Beteszed a rackbe a rewire-t, és elindítod a rebirth-öt!
Ha minden jól megy megszeretik egymást és boldogan élnek...
A legegyszerűbben a BPM számlálóval tudod leellenőrizni,ha együtt mozognak akkor sikerült. Win XP alatt nem tudom, hogy müxik-e, nekem ME van.
Lefogadom hogy a 303as miatt kell! :lol:


kedd máj. 30, 2006 13:31
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd máj. 23, 2006 11:49
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Hi.

Kb. 1 éve ismerkedtem meg a Reason-nal, Gyorsan vettem is egy 3,0 verziót. Szerintem ez a progi megfelelő hardver háttérrel fantasztikus lehetőségeket kínál, minden zenei irányzatban, feltuningolva néhány GB-nyi refill-lel.
Jómagam 22 éve tengődök zenélésből, így külön örültem a kábelezés lehetőségének, mert ez sokkal áttekinthetőbb, othonosabb környezetet biztosít a vasakhoz szokott felhasználóknak.

Üdv.


kedd máj. 23, 2006 12:43
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. ápr. 12, 2006 18:56
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Hy!

Nekem a REASON 3.04 van meg és azt nyomom!
Olyan kérdésem lenne hogy hogyan tudom együtt használni a rebirth nevü progival!!
Meg ha valaki meg akarja osztani a tapasztalatait a reasonnel kapscolatban abban én partner vagyok!!!


Bye


szer. ápr. 12, 2006 19:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. júl. 14, 2005 15:32
Hozzászólások: 311
Tartózkodási hely: Itten vagyok
Hozzászólás ...
Én nemrég újítottam be a 3.0-ra (na jó, majdnem fél éve :D)

Jó kis program, csak egy-két dolog kissé nehéz benne. Legalábbis nekem. Remélem tudtok majd alkalmanként segíteni. Nagyrészt nyári szünetben fogok vele foglalkozni, mert suli mellett nincs nagyon időm. :?
Jó 5let ez a topic :wink:


csüt. márc. 09, 2006 20:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jan. 17, 2006 14:17
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Üdv! Nem rossz 5let a topic!
Reason 2.0 -ám van, és is tranceben utazok,természetesen hollandban!, de nem vetem meg a yo D&B sem!
Mostanában igaz,hogy kevés időm van rá a suli miatt.


kedd feb. 07, 2006 13:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. dec. 31, 2004 1:04
Hozzászólások: 109
Tartózkodási hely: Szabadka
Hozzászólás Reason
Ugy gondoltam nyitok egy topicot azok szamara akik a Reason programot hasznaljak zeneszerkesztesre! Mi mar egy jo ideje ezt a programot hasznaljuk Trance stilusu szamaink elkeszitesere. Remelem itt osszeismerkedek olyan emberekkel akik szinten ebben a ebben a programban elik ki zenei tudasukat, ihletuket. Remelem nem veszik el ez a topic, hisz a Reason eleg felkapott, teljes program: hangmintakkal(*.rfl fajlok), szintikkel, samlerrel, effektusgepekkel, dobgeppel!
www.propellerheads.se


kedd dec. 13, 2005 11:56
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 15 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség