Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd márc. 19, 2024 8:49



Hozzászólás a témához  [ 31 hozzászólás ] 
Sound Forge 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: csüt. okt. 24, 2013 4:36
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Sound Forge
You must change you perspective if you are convinced that electronic rc helicopter would not fly for long then. Most modern electrical rcs are along with brushless motors and powered by lithium batteries. This causes it to be travel a lot longer. In fact it may out last a number of the gas rcs.
rc plane
Rctophobby.com is a professional online dealer selling Radio Control Products including RC Helicopters, RC Cars, RC Airplanes, RC Boats, RC Tanks and RC Accessories. We have Radio Control Products of world top brands. Walkera, Nine eagles, Dynam, Esky, Art-Tech. We have the best Mini Remote Control Helicopters and Model Airplanes, as well as Nitro RC Cars at low price.we provide you various kinds of rc helicopters.Funny and functional


csüt. okt. 24, 2013 4:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11864
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Sound Forge
taylormaster írta:
... lehet e egyáltalán egyformára hozni 2 különböző hangot? és ha igen hogy? ...

Talán digitális hangstúdióban, nagyon profi hangmérnöknek. :shock:


pén. okt. 26, 2012 20:30
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. okt. 26, 2012 11:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Sound Forge
Sziasztok!
Olyan gondom volna, hogy videózás közben, emberi beszéd hallatszik, a háttérben meg egy pohárcsörömpölés, amit nyilván nem lehet levenni. A mondatot felvettem újból valaki más által.
A kérdésem az, hogy lehet e egyáltalán egyformára hozni 2 különböző hangot? és ha igen hogy?
Köszi!


pén. okt. 26, 2012 12:05
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. jan. 06, 2012 19:34
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Sound Forge
Sziasztok!
Nagyon nagy segítség kéne nekem! A sound forge 10et használnám, de nem tudom:)
2 dolog érdekel csupán, hogy hol kell beállítani!
1. Hangmagasság korrigálása, magyarul transzponálás felfelé-lefelé
2. Tempó beállítása (gyorsítás, lassítás) úgy hogy ha elmentem, akkor valóban a módosult tempóval mentse el, mert sajna ez még egyszer sem sikerült. :(
Előre is köszönöm a segítségét annak aki válaszol majd nekem:)

és hát utólag is búék:)


pén. jan. 06, 2012 19:41
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. feb. 11, 2010 12:04
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Sound Forge 9.0
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni Sound Forge 9.0-hoz. Az a problémám, hogy nem tudom, hogyan kell egy tracket úgy zajszűrni, hogy én választom ki azt a részt, ahonnan a mintát veszi a szűréshez. Próbáltam kijelölni egy szakaszt, de akkor csak azt az adott szakaszt szűrte meg. A 9.0 előtt a 4.5-öt használtam, ott én jelöltem ki a kívánt részt, ahonnan a mintát vette.

Előre is köszi!

Mustache007


csüt. feb. 11, 2010 15:56
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. szept. 04, 2009 16:39
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
sziasztok

segítség kellene,
eddig sound forge 8 ast használtam, mert szeretem benne a vágásnál ,hogy amikor ki akartam jelölni benne egy hosszú szakaszt, megkezdtem a kijelölést és közben a görgővel le tudtam kicsinyíteni a vágandó rész, így hamar végig tudtam futni egy 30 perces részen is
de sajnos a 9 ben vagy 10 ben nem tudom hol lehet ezt bekapcsolni, ott kijelölés közben nem engedi hogy használjam a görgőt és emiatt 30-40 másodperc is eltelik mire ki tudom jelölni az egész kivágandó részt,

ha tud valaki kérem segítsen


pén. szept. 04, 2009 16:41
Profil Privát üzenet küldése YIM
ezüst tag

Csatlakozott: vas. dec. 02, 2007 22:39
Hozzászólások: 34
Hozzászólás Sound Forge 9.0
Sziasztok!

Sony Sound Forge 9.0-ban, hogyan tudok pl.: 10 csatornából kiexportálni 1-et?
Vagy nekem az is jó lenne, hogy egyszerre mindegyik csatornát kimenthessem csak ne legyen egybe...


hétf. feb. 09, 2009 14:02
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: kedd dec. 16, 2008 21:14
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: London
Hozzászólás 
Ok koszi erre voltam kivancsi!
Technics-ek vannak a gep elott vestax keverovel ugyhogy a tobbivel nem lehet problema:)
A mixeren van egy usb csatlakozo amin keresztul soha nem vettem meg fol de most vegre kiprobalhatom, eddig jack rcat hasznaltam.

koszi megegyszer Zesa!


kedd dec. 16, 2008 22:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Wylhelm írta:
Szevasztok!
, mennyi hz-el es bit-tel vegyek fol??


Nem értem kristálytisztán a kérdést, de ha arra vonatkozik, hogy mi a szabványos CD formátum wave fájljainak paramétere, akkor 44100Hz és 16bit és sztereo.
Ha azt akarod, hogy jól szóljon, akkor megfelelő lemezjátszót kell a szgép elé kötni. A pattogásokat pedig ne szűrd vagy csak mértékkel, többet ronthat, mint javít.
Üdv:

zesa


kedd dec. 16, 2008 22:13
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: kedd dec. 16, 2008 21:14
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: London
Hozzászólás 
Szevasztok!
Tud e nekem valaki segiteni abban hogy:
Ha veszek fol bakelitrol, es azt szeretnem hogy jol szoljon es megse legyen a falj hatalmas , mennyi hz-el es bit-tel vegyek fol??

Azt szeretnem hogyha csinalok egy 60 perces mixet felferjen egy audio cdre,nem mp3ban....
Valaki??

Koszi!!!


kedd dec. 16, 2008 21:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: hogyan működik?
[quote="zesa"] Sziasztok!

Nem tudom, valaki olvassa-e a fórumot..., két kérdésem lenne:

[/quote]

Nos, nagynehezen, és segítséggel, az első kérdést talán már sikerült megoldanom. Viszont a basszuskiemelést nem találom :( Pedig biztosan van.
Legalábbis az Audacity nevű programban ez nagyon kéznél van. Abban viszont nem tudok markereket elhelyezni :(
Ahh!


pén. dec. 05, 2008 2:14
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás hogyan működik?
Sziasztok!

Nem tudom, valaki olvassa-e a fórumot..., két kérdésem lenne:

1. ha egy kijelölt szakaszon valamilyen módosítást szeretnék végrehajtani, akkor lehet-e a kezdő és végpontoknál finom átmenetet beállítani, vagyis, hogy ne durván kezdődjön és végződjön a módosítás, hanem finom átmenettel?
(Photoshopban a "Feathet" értékkel lehet megadni ilyen átmenetet)

2. adott frekvencia erősítésére-gyengítésére (pl. basszuskiemelés) milyen mód létezik?

Köszönettel:
z e s a

öregecske Sound Forge 6-os a program


csüt. dec. 04, 2008 1:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 14, 2008 14:58
Hozzászólások: 57
Tartózkodási hely: Negyedik emelet
Hozzászólás 
Nagy tapasztalatom nincs az ilyen zeneszerkesztő programokban, de eddig amit megakartam csinálni, azt sikerült összehozni az SF-el :) Az alapvető dolgokat tudja, már csak okosan kell használni.


szer. máj. 14, 2008 19:40
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. máj. 10, 2008 14:11
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Na most sikerült egy nagyon jó beállítást összehozni, fajinul kiszedi a zúgást.:) Noise Reduction-al


hétf. máj. 12, 2008 16:31
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. máj. 10, 2008 14:11
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Van egy olyan a tools menüben hogy "Audo restoration.." de ez nagyon keveset segített. Ezekkel próbáltam eddig is, de olyan megoldásra gondoltam h valaki leírja mit menyire állítsak pl ennél az opcónál is lehet álíltgatni, hogy jó legyen.


hétf. máj. 12, 2008 16:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 14, 2008 14:58
Hozzászólások: 57
Tartózkodási hely: Negyedik emelet
Hozzászólás 
SF-el csak annyit tudsz tenni, hogy eltávolítod vele a zúgást, kattogást, aztán equalizerrel beállítod a megfelelő hangot és hangosítod még utána egy kicsit, hogy ne torzuljon, de jó legyen. Olyan tökéletes programot, ami tökéletesen kiszűri a zajokat még nem láttam (csak a TV-be), de ha valaki tud profi programot, szólhat :D

ui: azt hiszem a hangjavítás az Audio repair az SF-ben (bakelitkorong ikonja van).


vas. máj. 11, 2008 11:38
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. máj. 10, 2008 14:11
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Hang javítás
Sziasztok
segítséget szeretnék kérni hang javítással kapcsolatban.
sajnos tvkarival van olyan adás ami kicsit zúgó, pattogó hangal jön csak be.
mivel tvripeket gyártok, kell a jobb minőségű hang.:)
valahogy ezen lehet segíteni Sound Forge-val? nagyon jó lenne most a segítség, köszönöm előre is.
Üdv


szomb. máj. 10, 2008 14:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 14, 2008 14:58
Hozzászólások: 57
Tartózkodási hely: Negyedik emelet
Hozzászólás 
Nincs mit :)
De ha a legjobb minőséget akarod elérni, akkor a legjobb minőségben vedd fel és úgy alakítsd át! Gondolom ez evidens !-Đ


hétf. ápr. 21, 2008 20:48
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. ápr. 13, 2008 9:04
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Sajna a lemezjátszóm nem fordulatszám állítós - és nem 45-ös fordulaton használtam :D - azonban rábukkantam a megoldásra. A statikus hangmagasságeltolással sikerült elérnem az eredményt. Effect / Pitch / Shift. Leírtam, hátha valaki hasonló gonddal küzd. Azért nagyon köszönöm! :wink:


hétf. ápr. 14, 2008 7:34
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 14, 2008 14:58
Hozzászólások: 57
Tartózkodási hely: Negyedik emelet
Hozzászólás 
Szerintem ne a már kész hanganyaggal foglalkozz, mert ha valamit gyorsan veszel fel és után lelassítod, akkor romlik a minősége és az se mindegy majd, hogy milyen technikával lassítod le, ugyanis a "széthúzás" az szüneteket rak a széthúzott részek közé és ez nagyban rontja a minőséget.
Próbáld meg a lemezlejátszót megbuherálni, hogy rendesen játsza le a lemezeket, általában egy kis kapcsolóval lehet váltani kis- és nagylemezek között, valamint valahol (talán belül) kell lennie egy forgópotméternek azzal finomhangolni lehet a lemez forgási sebességét.
Ha mégis a számítógépes technika mellett döntesz, akkor ugyanezt a Time Stretch módszert használhatod, ebben meglehet adni, hogy milyen hosszúra legyen nyújtva egy adott zene, valamint a kitöltési módszert (végig kell próbálni, melyik lesz a legjobb). Bár én még most is azt mondom, hogy a hibákat a gyökerüknél kell megszüntetni! :zzz:


vas. ápr. 13, 2008 11:44
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. ápr. 13, 2008 9:04
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás Soung Forge
Szia!
Lemezjátszóról veszem fel a zenét, ezzel minden rendben - nem úgy a lejátszómmal. Sajnos a kelleténél kicsit gyorsabban játsza le a lemezeket, így olyan minden szám, mint a Mikiegér-showban. Szeretném úgy lassítani a már felvett hanganyagot, hogy a lassítással együtt a hangmagasság is változzon. Lehetséges ez? Hálás lennék minden ötletért.
Üdv.: Riti


vas. ápr. 13, 2008 9:16
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 14, 2008 14:58
Hozzászólások: 57
Tartózkodási hely: Negyedik emelet
Hozzászólás 
Process -> Time Stretch
Final Time-hoz meg beírod hogy 00:03:46.000
Valószínűleg ilyen kis nyújtásnál nem kell a Mode-t állítani. :roll:


pén. márc. 14, 2008 16:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 29, 2004 22:28
Hozzászólások: 113
Hozzászólás 
Helló!

Olyat meg lehet oldanani a SF-al, hogy egy számot hosszabbra lehetne nyújtani? Már mint időben. Olyanra gondolok, hogy 3:40 helyett én 3:46-ra szeretném növelni.

Előre is köszi.


szomb. márc. 01, 2008 22:03
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Sound F
Sziasztok!
Nem tud veletlen valaki a Sound Forge-hoz magyar leirast?
Koszi


szer. jan. 25, 2006 21:09
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2
Hozzászólás S F
Sziasztok!
Nem tud veletlen valaki a Sound Forge-hoz magyar leirast?
Koszi


szer. jan. 25, 2006 20:25
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
Végre rájöttem, hogy nem kellett nekem igazából a SF, hisz amit akartam azt az eddig (nálam) jól bevált Vegassal megcsináltam (az audacity-vel sem ment). Szóval, felesleges volt új programot keresgetni. Simán ki lehet írni tarck-enként akár úgy is, hogy nem vág közé 2 másodperces szünetet. Pontosan azt kapod, mint amit a timeline-on látsz.
Az ide feltett anyagon csak nyomni kell a kívánt helyen az "N" betűt, és ezzel megadod a helyét a track-nek. Aztán Tools -> Burn CD -> "Dis at once audio CD".


szer. jan. 18, 2006 12:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 18:55
Hozzászólások: 79
Hozzászólás 
Hali!

Ezzel a programmal próbálok lemezjátszóról felvenni számítógépre zenéket, maga a felvétel sikerül is, csak az a bajom vele, hogy mikor visszahallgatom, meg-meg ugrik a hang.Mitől van ez? Hogyan lehet kiküszöbölni?
Integrált hangkártyám van ez nagy probléma lehet esetleg?


vas. jan. 15, 2006 18:32
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
Köszi, időközben böngészés közben találtam, hogy az audacity-vel meg lehet csinálni elvileg és az ingyenes. Majd csak ez után fogom kipróbálni.


szomb. jan. 07, 2006 9:26
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. dec. 31, 2004 1:04
Hozzászólások: 109
Tartózkodási hely: Szabadka
Hozzászólás 
Masold ki a felveteleket (kijelolod a kivant reszt, copy majd paste egy File/New-ba) s kulon-kulon lementsd le wav formatumba, majd egy cd-iro programmal ird fel a wav fajlokat mint AudioCD! Ez egy ilyen gyalog megoldas, lehet h van gyorsabb


pén. jan. 06, 2006 21:05
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás Sound Forge
Buék mindenkinek!
Sound Forge 7-tel régi klasszikus audio kazettáról a hangkártyámon keresztül digitalizálok be felvételeket. Kicsipkedtem belőle a nem kívánt részeket, ez a végén egy óra hosszúságú lett. Ha simán kiírom CD-re, csak "Track1" van, nem tudok a számok között váltani. Hogyan tudom ezzel a programmal az egy hosszú felvételt "x" felé bontani? Próbáltam a markereket ("m"), de ez után is csak "Track1" lett.
Van valakinek ötlete?
Előre is köszönöm.


hétf. jan. 02, 2006 12:21
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 31 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség