Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 19:15



Hozzászólás a témához  [ 12 hozzászólás ] 
Pc-s stúdióprogramok 
Szerző Üzenet
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 26, 2006 8:56
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
Stilex írta:
Sziasztok!
Reason 3.0-val, és Cubase 2Sx-el csinálok zenét, de hallani lehet a különbséget!! Én a Cubase Sx-t ajánlom!! Ha tud valaki kikeverésügyileg vmit mondani, azt jól venném! Köszi előre!

Hali Stilex!
Ezekkel, a programokkal és egy jó géppel olyan minőséget lehet előállítani, ami szerintem hobbi szinten otthonra, vagy haveroknak mutogatni, netre feltenni, sőt akár demó anyagnak is elég (ha ügyes valaki). Ha full profi minőségű keverésre van szükség, akkor tényleg irány egy stúdió. De lényegesen csökkenthető a stúdió idő ha a vitt anyag eleve jó. Ehhez érdemes otthonra egy jobb hangkártya.


kedd márc. 06, 2007 14:54
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd márc. 06, 2007 13:38
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
De csináltam már Fruity Loops-al is zenét!!


kedd márc. 06, 2007 13:43
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd márc. 06, 2007 13:38
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Sziasztok!
Reason 3.0-val, és Cubase 2Sx-el csinálok zenét, de hallani lehet a különbséget!! Én a Cubase Sx-t ajánlom!! Ha tud valaki kikeverésügyileg vmit mondani, azt jól venném! Köszi előre!


kedd márc. 06, 2007 13:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 05, 2007 2:11
Hozzászólások: 37
Hozzászólás 
Azaz a rewire-dolgot hogyan kell használni????


hétf. feb. 19, 2007 22:25
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 05, 2007 2:11
Hozzászólások: 37
Hozzászólás Help
Na sziasztok,nem tudom,hogy hogyan kell a fruity loopsba integrálni vsti szintit,plugint,tunátok segíteni???

Köszi


hétf. feb. 19, 2007 13:42
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 26, 2006 8:56
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
FyRo írta:
Ahhan!!Na hát igen a MAC.......

Sok sikert !!!


kedd jan. 09, 2007 12:53
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 05, 2007 2:11
Hozzászólások: 37
Hozzászólás 
Ahhan!!Na hát igen a MAC.Azthiszem a pro tools fut pc-n,csak M-audio,vagy Digidisign hangkari kell bele.Viszont,én már 6 évge fruity loopsot használok,és ebben a progiban vagyok a legprofibb,ezért használom még mindig ezt.Sok jó dolog van már a 6.x.x-be,csak hát a minőség **** a végén,de ha lenne olyan progi,amivel stúdióminőséget lehet elérni,akkor azzal lenne zenekikeverés!De azt írják,jobban járok,ha egy hangmérnökre bízom a dolgot,mert ha itthon csinálom meg az középszintű lesz nagyeséllyel!

Csak a pénz tudod...

Holnap veszek 2db pioneer cdj 100-asokat,115 000.űűjajj

Akkor következő fizumból megyek stúdióba,szal hihetetlen,és a szobám se áll sehogy!!

De remélem,amit ígérnek,hogy lesz debrecenbe egy dj verseny,az nem ****,és akkor ott talán 1. leszek,és visszatérül valamilyen szinten ez a sokminden!!!!

De köszi a segítséget!Ha lesz dellám,akkor viszont veszek egy m-audió karit,és ránézek a pro toolsra!!!

Köszönettel FyRo


kedd jan. 09, 2007 12:50
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 26, 2006 8:56
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
FyRo írta:
Hello Loop!!Én Fruity Loopsal írok zenét,........

Ezek alapján már értem, hogy miért szeretnél 30 csatornát.. :)
Kb. 4 éve csináltam én is zenét Fruity Loops- al. Arról tértem át a reason -re. Miután egy kicsit meg tanultam nyomkodni a midi billentyűzetet. Ezt azért írom, mert elég nagy különbségek vannak a zeneszerkesztésben, ha használsz billentyűzetet, vagy más midi eszközt és , vagy "csak" szerkeszted a meglévő, vagy általad rögzített hangmintákat. Nekem a Reason a benne lévő, szintik, szemplerek és a hozzá beszerezhető hangminta készletek miatt miatt ideális. A Pro Tools-ról sok jót olvastam, de én konkrétan nem használtam, és van egy olyan gyanúm hogy csak Mac -en fut PC nem. Ami szerintem olyan tudásu és tényleg profi az a Cubase, azzal meglehet oldani mindent. Igaz teljesen más mint a Fruity Loops. De ha wav- loop-okat szeretnél egymás mellé pakolni effektezni professzionálisan, akkor a sony acid pro is szóba, jöhet.


kedd jan. 09, 2007 11:59
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 05, 2007 2:11
Hozzászólások: 37
Hozzászólás 
Hello Loop!!Én Fruity Loopsal írok zenét,ezért írtam,hogy stúdió progi kellene,mert Fruityval nem lehet minőséget elérni!!A másik fele,hogy progressive goát írok,és a rengeteg effect,dallam,cinek stb. ezek minimum 30 csatornát kívánnak,igaz van olyan zeném,ami eléggé minimálos lett,de itt is a minimum 20 csatorna!!De azért köszi a segítséget,nem tudom ismered e a pro tools nevezetű programot,hza igen írd már meg mi a véleményed!A reasonnal kapcsolatban meg annyi,hogy nem tud 30 wav loopot egyszerre kezelni,de ez nem is lenne annyira baj!(6csatornából csinálok egyet,másik 6 ból egyxet,majd a végén lesz 4 csatorna,abból csinálok egyet)De a végeredmény siralmas,bántja a fülem!!!!

De köszi!!


hétf. jan. 08, 2007 16:27
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 26, 2006 8:56
Hozzászólások: 89
Hozzászólás Re: Pc-s stúdióprogramok
FyRo írta:
Sziasztok,segítség kellene!!!Keresnék először is olyan stúdióprogramot,amibe legalább 30 csatornát be lehet tölteni,és kezelni egyszerre....

nálam a Reason a favorit . De vannak akik a Cubase-re esküsznek. Mások pedig a Frutiy Loops- ra. Azt nem tudom, hogy ezek kezelnek e 30 csatornát, de ezek a legprofesszionálisabb szoftverek Pc-re. A 30 csatornát én kicsit sokalom. A 16 sztereo csatornának is illik elégnek lennie, műfajtól függetlenül.


hétf. jan. 08, 2007 12:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 26, 2006 8:56
Hozzászólások: 89
Hozzászólás Re: Pc-s stúdióprogramok
FyRo írta:
Sziasztok,segítség kellene!!!Keresnék először is olyan stúdióprogramot,amibe legalább 30 csatornát be lehet tölteni,és kezelni egyszerre!!!Ha tudtok ilyet,légyszíves szóljatok,illetve a másik,hogy milyen hangkártyát kéne vennem,ahhoz hogy minőséget érjek el pc-n.Tehát hogy mikor a 30 csatornából egyet csinálok,akkor minden egyes csatorna tisztán kivehető legyen a zenéimből!!!

Gépem: intel p4 3000Mhz,1g ram amik 400 mhz-esek,és sb live hankari.

Néztem 50 000 ft-ért e-mu 1212 v2 hangkarit,de nem értem működését,mivel az sb live-nál zöld kimenet,erre a füles,de ezeknél nincs ilyen kimenet,nem értem,akkor hogyan hallom a pc-ből jövö hangokat,vagy ezt a karit kell összekötni az sb-vel???


Kérlek segítsetek,mert megőrülök,hogy nem tudok masteringet készíteni,és nem szeretném kidobni stúdiózásra a pénzem!!Goa zenét írok.

Köszi FyRo

HAli !

Ez ár/érték arányban szerintem is ez a legjobb kártya (ebben a kategoriában ) Már néztem én is , hogy nincs külön fejhallgató kimenete. 2 mono analóg kimenete van. Abból tudsz csinálni 1 sztereó kimenetet ha szerzel / veszel hozzá megfeleő kábelt. Abba tudod majd bedugni a fülest vagy mást . Szerintem ahol megveszed a kártyát biztos tudnak segíteni, hogy honnan lehet kábelt venni, ha esetleg nálluk nincs.


hétf. jan. 08, 2007 12:02
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 05, 2007 2:11
Hozzászólások: 37
Hozzászólás Pc-s stúdióprogramok
Sziasztok,segítség kellene!!!Keresnék először is olyan stúdióprogramot,amibe legalább 30 csatornát be lehet tölteni,és kezelni egyszerre!!!Ha tudtok ilyet,légyszíves szóljatok,illetve a másik,hogy milyen hangkártyát kéne vennem,ahhoz hogy minőséget érjek el pc-n.Tehát hogy mikor a 30 csatornából egyet csinálok,akkor minden egyes csatorna tisztán kivehető legyen a zenéimből!!!

Gépem: intel p4 3000Mhz,1g ram amik 400 mhz-esek,és sb live hankari.

Néztem 50 000 ft-ért e-mu 1212 v2 hangkarit,de nem értem működését,mivel az sb live-nál zöld kimenet,erre a füles,de ezeknél nincs ilyen kimenet,nem értem,akkor hogyan hallom a pc-ből jövö hangokat,vagy ezt a karit kell összekötni az sb-vel???


Kérlek segítsetek,mert megőrülök,hogy nem tudok masteringet készíteni,és nem szeretném kidobni stúdiózásra a pénzem!!Goa zenét írok.

Köszi FyRo


pén. jan. 05, 2007 14:53
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 12 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség