Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd márc. 19, 2024 12:36



Hozzászólás a témához  [ 11 hozzászólás ] 
Magyar Cubase Közösség 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: hétf. feb. 22, 2010 12:10
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok! Sürgősen szükségem lenne egy Cubase sx3 oktató dvd-re magyar nyelven. Ha valaki tud segíteni, kérem tegye meg.


hétf. feb. 22, 2010 12:17
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. okt. 26, 2009 18:22
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Szlovákia
Hozzászólás Re: CUBASE 5
haverock írta:
vapro írta:
Ezen az oldalon azt irják, hamarosan lehet kapni magyar nyelvű cubase oktató dvd-t. Az ingyenes bemutató egész jónak tűnik bár jó lenne látni valami tematikát... Valaki tud valamit az árról? http://www.cubaseoktato.hu


Az árát nem tudni, de nagyon tetszett nekem is a bemutató és már meg is rendeltem, mert megvásároltam a Cubase 5 sofware-t, de használni sajnos nem nagyon tudom. Eddig az Adobe Audition 1,5-t használtam a házistúdiómban, aminek a használata nagyon egyszerű de szeretnék komolyabban is foglalkozni a stúdió munkával, meg érdekel is.


:D Mostmár több info is van a http://www.cubaseoktato.hu oldalon a DVD-k megjelenéséről!


hétf. feb. 08, 2010 23:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. okt. 26, 2009 18:22
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Szlovákia
Hozzászólás CUBASE 5
vapro írta:
Ezen az oldalon azt irják, hamarosan lehet kapni magyar nyelvű cubase oktató dvd-t. Az ingyenes bemutató egész jónak tűnik bár jó lenne látni valami tematikát... Valaki tud valamit az árról? http://www.cubaseoktato.hu


Az árát nem tudni, de nagyon tetszett nekem is a bemutató és már meg is rendeltem, mert megvásároltam a Cubase 5 sofware-t, de használni sajnos nem nagyon tudom. Eddig az Adobe Audition 1,5-t használtam a házistúdiómban, aminek a használata nagyon egyszerű de szeretnék komolyabban is foglalkozni a stúdió munkával, meg érdekel is.


hétf. okt. 26, 2009 20:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. szept. 04, 2009 10:18
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!

3 kérdésem lenne:

1. Működik-e a Cubase Vista alatt? (egy cikkben azt olvastam, hogy ajánlott: win2k, xp. Vistáról nem volt szó...)

2. Van valakinek tapasztalata notebook-on való használatról, milyen notebook-ot használ, esetleg milyen ajánlott?

3. Milyen szempontok fontosak: proci, RAM, winch.?

Köszi a választ....


pén. szept. 04, 2009 10:27
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. dec. 01, 2008 21:43
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Ezen az oldalon azt irják, hamarosan lehet kapni magyar nyelvű cubase oktató dvd-t. Az ingyenes bemutató egész jónak tűnik bár jó lenne látni valami tematikát... Valaki tud valamit az árról? http://www.cubaseoktato.hu


kedd jún. 02, 2009 2:26
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 20, 2009 1:44
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Cubase kérdés, segítség.
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hozzátok, lehet-e olyant elkövetni a Cubase progival, hogy importálok egy Midi fájlt-t, de nem tetszik a dob amivel fel van játszva, szeretném kicserélni a dobot mai kornak megfelelő dobra, perszte csak kicserélném, nem játszanám fel. Lehetséges-e avagy ha lehet hogyan tudnám megtenni. Teljesen kezdő vagyok a Cubase programmal. Irgattok emailt is az adreenalin@indamail.hu címre

Köszi a segítséget.


hétf. ápr. 20, 2009 1:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 05, 2007 2:11
Hozzászólások: 37
Hozzászólás 
Sziasztok,nekem az lenne a problámám,hogy sok plugint használok,amitől a proci kihal,szerintetek mi az optimális gép a cubase hez?Intel p4 2,8ghz fsb 533mhz ,msi 875 p neo alaplapom, 1gb 400mhz memóriám van! A max ami elmegy az alaplappal az egy 3,4 ghz es proci fsbje 800mhz!Szerintetek ruházzak be erre?Vagy van más ötletetek!!!!A választ előre is köszi!!


kedd aug. 07, 2007 0:29
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. jan. 12, 2007 18:46
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!


1. probléma:

MIDI-keyboardról szeretnék VST-pluginokat (pl.: a1, Embracer, Monologue) vezérelni Cubase SX 3.1 alatt. Korábban a kissé együgyű Logic Fun 4.8 sequencerprogival teljesen rendben sikerült a 128 alap GENERAL MIDI hangszínt vezérelni. A Cubase-ben viszont nem. A Transport Panel ugyan mutatja a bejövő MIDI jelet amikor leütök egy billentyűt a keyboardon, mégsem szólal meg egyik megnyitott VST-plugin sem. A SoundForge 8.0-nál ugyanez a probléma. Biztos valamit még a Cubase-ben be kéne állítani, csak nem tudom, hogy hol és mit.


2. probléma:

Ez talán a komolyabbik. Valahányszor megpóbálok a Cubase-ben "New project"-et csinálni, kiír valami irtó rondát:

"A seriuous problem has occured: Please try to save your project under another name and then restart Cubasesx3.exe. If this problem persisits please contact Steinberg Technical Support with a description of what you do to create this problem, and the created file E:\Program Files\Steinberg\Cubase SX 3\Cubasesx3.LOG.

Click 'OK' to be informed about further occurences of serious problems, or 'Cancel' to suppress these warnings is case of cascading warnings!"

Nos bármelyiket választom a Cubase lefagy. A gépem AMD 2000 MHz, 768 Mb RAM, SoundMax hangkártya. A Cubase pedig crack-kelt. Nem hiszem, hogy a hardverek gyengék, mivel régebben ugyanezen a gépen 256 Mb RAM-mal is tudtam a Cubase-ben audiót rögzíteni. Igaz, némi késéssel (0.3 sec), de azt vágásnál mindig korrigáltam. Próbáltam egy másik crack-kelt Cubase-t is, de annál is ugyanez volt a hiba. Próbáltam hangkártya és Cubase újratelepítést is, de az se segített.


A két probléma nem hiszem hogy összefügg. Ha tud valaki egy SX-nél régebbi, de full Cubase-t (a legjobb egy full Nero lemezképfájl /.nrg/ lenne), vagy linket küldeni a boreus@vipmail.hu címemre, azt nagyon megköszönném.
Előre is köszönöm mindenkinek a segítségét!


pén. júl. 20, 2007 15:43
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. jan. 27, 2007 11:02
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Cubase
Hello!Akkor én most kérdeznék 1et..Egyis ismerősömtől kaptam 4 cdt,amin a cubase van rajta, a többi meg sampler..Nos a promlémám az,h a sampler cdket nem nyitja meg a windows,mert azt irja 'ismeretle fájlrendszerű'... :shock: Akkor most hogy nyissam meg..?pls help..A samplerek:AKAI Dance 2000.AKAI JD-800,AKAI Dream Experience...Várom az ötleteket.Előre is Thx
Ibra


szomb. jan. 27, 2007 11:09
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jan. 22, 2007 16:53
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Magyar Cubase Közösség
Kép


Sziasztok



Elindult a Magyar Cubase Közösség portálja. Célja olyan közösséget építeni, akik támogatják egymást a talán legismertebb zeneszerkesztő szoftver megismerésében, lehetőségeinek kiaknázásában.

Segítsétek egymást leírásokkal, tapasztalataitok megosztásával, a fórumban tegyétek fel kérdéseiteket…

Tekintettel arra, hogy csak egy-két szűkszavú cikk és fórum téma foglalkozik a Cubase-el, reméljük, hogy rövid időn belül - a segítségetekkel - hasznos tartalommal szolgálhatunk minden zenekedvelő társunknak.

Gyere…. Regisztrálj…Publikálj…. Vagy csak zenélj velünk


Üdvözlettel



Magyar Cubase Közösség

www.cubase.hu


hétf. jan. 22, 2007 16:56
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 11 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség