Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd márc. 19, 2024 3:36



Hozzászólás a témához  [ 9 hozzászólás ] 
Midi billentyűzet+Fruity!! 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: kedd dec. 15, 2009 17:22
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
rem tud vki segíteni mert én már szinte próbáltam mindent. na egy jamaha djx2 őt akarok a gépre kötni ami egy midi kontroller is. van is hozzá midi kábelem (edirol um-1x) fel is tettem a drivert fruity loop fel is ismeri inputnál. és itt meg is áll a tudomány mert ugyanis ennél többet nem csinál. nem tudna valaki segíteni abba hogy amit játszanék azt valahogy betenni hogy lehetne? előre is köszi:)


csüt. dec. 17, 2009 20:55
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. márc. 23, 2009 22:02
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
sziasztok!

segítségre lenne szükségem, vásároltam egy tascam us-122l tipusu hangkártyát a notebookomhoz illetve kaptam egy barátomtól egy yamaha su200 samplert/ bocs ha hülyeséget irok de még nagyon nem vagyok otthon a témában/. feltelepítettem a fruity8 progit, gondoltam irok, remixelek pár zenét. na most a problémám az hogy hiába kötöm be a hangkártya midi out portját a sampler midi in portjába a hangkártyán nem villan fel az aktivitás jelző led. kifele a samplerről van hang de a samplerre nem tudok bevinni hangot. a kérdés az volna hogy jó irányba megyek-e? illetve milyen beállítási lehetőségek vannak fruityban?

előre is köszönöm válaszotok

Tamás


kedd márc. 24, 2009 0:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 29, 2006 14:32
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
szsrobert írta:
Korpa, jelenleg milyen szoftvereket/hardvereket használsz a zenéhez?

Bocs hogy csak most válaszolok Rég jártam itt !:oops:
Szoftvereket rengeteget, mindent ami jön.
Hardverek :
Fatar TMK61 5 oktávos dinamikus Midi billentyűzet
E-mu 1x1 USB MIDI interface
Behringer FCA202 firewire hangkártya, SB Audigy 2 hangkártya
Behringer XENYX 802 keverő
AKG D660 S Dinamikus mikrofon
Behringer C-1 Kondenzátor mikrofon
Behringer HPS 3000 Fejhallgató (füles)
Akuszikus hangszerek: Öreg Kremona akusztikus gitár, Yamaha műanyag furulya, kis konga, pán síp, és minden ami hangot vagy zajt ad :D :rulez:


szomb. szept. 06, 2008 15:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. márc. 09, 2008 19:58
Hozzászólások: 375
Tartózkodási hely: Szentes
Hozzászólás 
Korpa, jelenleg milyen szoftvereket/hardvereket használsz a zenéhez?


csüt. júl. 17, 2008 5:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 05, 2007 2:11
Hozzászólások: 37
Hozzászólás 
Na hell.Igazából most ruháztam be egy dualprocis gépre,meg midibillentyűzetre,most így zsír minden,amúgy biztos a vst-k ölték le a gépem,csak én ugye fruitys voltam,azzzal nem volt gond iklyen téren!Azért köcce...


pén. szept. 14, 2007 20:16
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 29, 2006 14:32
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
A Cubase alapban nem nagy gépigényű. A sok VST effekt és a VSTI pluginek lehetnek a ludasok. A gépigény attól függ, hogy mennyi és milyen virtuális hangszert, effektet használsz egyszerre. Szóval ezt így nem lehet megmondani. Te tudod kb. kikövetkeztetni, hogy most kb., mit bír a jelenlegi géped, és ahhoz képest mit szeretnél.


szer. aug. 08, 2007 12:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 05, 2007 2:11
Hozzászólások: 37
Hozzászólás 
Háj,thanx!!!Azóta cubase van!De az meg lehál "pár" plugintól!azért nem olyan kevés az!

Van ötleted mi az optimális az sx 3 hoz,mármint számítógép!Köszi,hali!!!!!


kedd aug. 07, 2007 0:32
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 29, 2006 14:32
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
Hali !

Bármilyen midi billenytüzettel meg tudod ezt csinálni. A Fruity kezel midi billenytűzeteket és midi kontrolereket is. E miatt ne agodj. Az már inkább kérdés, hogy menyire fog neked megfeleni az álltalad említett score szerkesztő rész. Én pontosan addig használtam fő zeneszerkesztőnek a Fruity-t, amíg nem kezdtem el MIDI-zni. Miután vettem billentyűzetet a MIDI részt, más programokkal játszom fel, és szerkesztettem, és utólag ha kész volt importáltam vissza a Fruity-ba. De már több éve egyáltálán nem,vagy nagyon ritkán használom a FL-ot.


kedd júl. 17, 2007 20:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 05, 2007 2:11
Hozzászólások: 37
Hozzászólás Midi billentyűzet+Fruity!!
Emberek,kérdés!!!!Fruity Lopps 7.0 át használok,és van egy E-mu 0404-es hangkarim!!Szeretnék venni egy midi billentyűzetet,és valahogyan megoldani azt,hogy amit játszok a midibillentyűzeten dallamot,és kiválasztott hangot,azt a progi jegyezze(Ugye egyszer midiben a dallamot,illetve a billentyűzeten kiválasztott hangot!)Lehetséges ez?Ugyebár a fruityban van egy olyan dolog,hogy Score,itt vannak midi dallamok.Amikor behúzok egyet,akkor megjelenik egy táblázat,oldalán a zongorával.Na most ez lenne a cél,csak a bilentyűzeten játszott dallamot szeretném bevinni a progiba.Remélem sikerült értelmesen elmagyaráznom a dolgot,vagyis érthetően,így 12 óra meló után!!!Ha viszont segítség kell fruitiban,vagy kikeverő progit kerestek,van ötletem,és tapasztalatom,ugyanis kb a fruityt 4 éve használom,a kikeverő progit 1 éve!Üdvözletem!!!!!!!!!A segítséget előre is köszi!!!


pén. júl. 06, 2007 22:03
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 9 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség