Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd márc. 19, 2024 8:06



Hozzászólás a témához  [ 8 hozzászólás ] 
Házi stúdió 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: kedd ápr. 07, 2009 12:21
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Hi.
Használni nagyon tudom és nem bir sok vst plugot miatt. azt tudom hogy a hangkari is beleszol csak nem tudom menyire és ezt szeretném megtudni hogy érdemes e venni.
sebeségre gondoltam a program kapcsán a hang keverés miatt.
elöre is köszi-.


szer. ápr. 08, 2009 10:13
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 18, 2009 23:25
Hozzászólások: 75
Hozzászólás 
A sebességre vagy a minőségre gondolsz?
Még egy kérdés merült fel bennem.
Ahogy nézem, ez a hangszerkesztő, elég sokat tud, De!
A Photoshop is sokat tud, de a használatához még nem láttam normális leírást, Annak ellenére, hogy Magyar, a program kezelésére, egyénileg rájönni reménytelen.
A Cubase sx3 kezelését mennyire tudod kihasználni?
Ha lapvető kérdések problémát okoznak, feltételezem, hogy ezzel a programmal nagy fába vágtad a fejszédet.
Mi az a feladat, amit ezzel akarsz megoldani? Esetleg van egy komplett berendezett stúdiód, amiből semmi sem hiányzik, de mondjuk ott van ez a program is, de egy kicsit döcögősen megy. De ha csak általános hangszerkesztési feladatok megoldása a lényeg, akkor tudom javasolni az Audacity-t. Rendkívül felhasználóbarát és Magyar! Szinte az összes funkciójára rá lehet jönni, mert úgy van kialakítva, hogy akik fejlesztették, feltételezték, hogy nem a marslakók fogják használni, hanem az egyszerű emberek. Nekem nagyos sok örömet szerzett. Például az általad jól ismert zenédet úgy vágom meg vele, hogy el nem tudod képzelni, hogy hol vágtam meg. Sajnos az orsós magnót azonban még ez sem pótolja.


kedd ápr. 07, 2009 21:05
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd ápr. 07, 2009 12:21
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Hi egy kérdésem lenne:

alaplap: asrock p4v88
Processor: Intel Pentium 4 2.6ghz hyper threading.
Ram: 1024 Mb
Videó: 256 Mb
Hang: sb live ct4830

hogyha ebbe vennék egy esi maya 44-es hangkarit akkor az menyit számitana nekem a zene szerkesztésben ha számit.
Cubase sx3 prg.-t használok vst plugokkal.
választ elöre is köszi.


kedd ápr. 07, 2009 12:31
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 18, 2009 23:25
Hozzászólások: 75
Hozzászólás 
Hát igen, egy kicsit késve láttam meg ezt ez írást.

A következő a tapasztalatom. A szimmetrikus jeltovábbítást a hosszú vezetékek zavarmentes átvitelére fejlesztették ki. Ez azt jelenti, hogy 4-5 méter asszimetrikus vezetéknél már felléphetnek zavarok. De ebbe a fogadó egység, például a keverő bemeneti ellenállása is beleszól. Vagy például a kimeneti jelszint. De vegyük csak a Din szabványú 0 db-t ami 775 mv váltó. Miről is kell felvételt készíteni? mondjuk egy 3 tagú zenekarról. Ez mikrofononként legalább 6 méter. Itt már érdemes szimmetrikus rendszert használni. A szimmetrikus hangtovábbítás diferenciál elven működik. Vagyis különbségi jelek megjelenésére a keverő bemenetén. Egy föld pont és két meleg pont, ami egymáshoz képest ellentétes polarítású jelek megjelenését érzékeli. Ha azonosak kerülnek a két vezetékre, a diferenciál elv szerint nem kerülhet a keverőbe, mert az előfokában elveszik. A zajt, innentől kezdve a keverő és más áramkörök termelik. Ha ezt kiküszöböljük, akkor a jelfeldolgozás zajtalanná válik. Az Osztrákoknál elég olcsón hozzá lehet jutni 6-8 csatornás, nulla zajú keverőhöz. Ha érdekel, utána nézhetek. 20-40 000 Ft. Egy jó hangkártya szintén lehet annyira jó minőségű, hogy nyugodtan ráfoghatod, hogy stúdióban készült. A mikrofonok régen valóban nagyon sokba kerültek, de azóta a Kínaiak (sajnos) olcsón gyártanak nagyon jót. 10 000 Ft-ért lehet kapni olyan mikrofont, ami a 100 000 Ft-os márkásakkal vannak partiban. Nóném, de kit érdekel. Az egyik hangmester ismerősömtől konkrét tipusokat is tudok mondani, ha érdekel.


pén. márc. 27, 2009 18:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11864
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Amennyire ismerem a témát, PC-be beépített hangkártyával gyakorlatlag soha nem lesz stúdióminőségü a felvétel, keverés stb. Méghozzá a jel/zaj viszony, a földrendszeri problémák és egyéb okok miatt. A stúdió eszközök szimmetrikus csatolásuak, az egyszerű kártyák mind asszimmetrikusak.
Ezért használnak külső megoldásokat, ahol csak digitális jelfolyam van a PC-vel, és nem számít a jel/zaj vagy egyéb földrendszeri probléma.

Ami meg a stúdiót mint helyiséget illet (ha már láttál ilyet), komoly anyagi beketetés. Főleg, ha nagyobb (zenekernak, több személynek). Ez nem a te kategórád.

És akkor még nem beszéltem a mikrofonokról stb.

Add lejjebb az igényed, vagy lottózzál. :D


vas. okt. 05, 2008 19:40
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. okt. 05, 2008 0:12
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Súdió
Egy Sound Blaster Live hangkártyám van,és a Reason 4.0-val készítem az alapzenéimet!Valahogy elkéne azt érnem,hogy a hangfelvétel,stúdió minőségben megtörténjen!A keverés és masterelés S.Cubase 4-el történne!


vas. okt. 05, 2008 17:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11864
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Az a gyanúm, hogy olcsón ebből nem lehet kijönni.

Egyáltalán milyen hangtechnikai, számítógépes ismereted van? Mert akkor ismernéd a programokat és az eszközöket. :shock:


vas. okt. 05, 2008 16:32
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. okt. 05, 2008 0:12
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Házi stúdió
[color=indigo][/color]
Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem!
Valaki össze tudna nekem írni egy olcsó házilag kialakított zene és hang stúdió berendezést!Mit szerezzek be hozzá(progik,keverő,mikrofon stb.)
Kiadható minőséget szeretnék elérni! :?:


vas. okt. 05, 2008 0:26
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 8 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség