Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd márc. 19, 2024 7:53



Hozzászólás a témához  [ 3 hozzászólás ] 
Silent Room avagy a némaszoba 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 18, 2007 18:52
Hozzászólások: 402
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Régen én a csendes felvételeket, (valami szöveg felolvasása) egy MK 29-essel csináltam, a pincében és kiváló (khöm. használható :D )minőséget kaptam.

Mostanában pedig nem csinálok ilyeneket mert nincs rájuk szükség és a magnó mechanikája kipurcant....

És lehet hogy a szükségedre lesz Csabai Dániel: HI-FI HANGSTÚDIÓ c. könyve.


kedd márc. 17, 2009 16:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11864
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Csak drága megoldások vannak.

Amit megpróbálhatsz:

1. Menj messzebb az ablaktól a mirofonnal.
2. A lehető legközelebbről (ahol még nem torzít, nem hallatszik a légzés zaja) beszélsz a mirofonba.
3. Behúzod a függönyt (ha van), esetleg valami vastag anyaggal lecsréled
4. Nem ismerem a mirofont, de vese karakterisztikáju talán jobb lesz,m háttal az ablaknak. Göb karakterisztika semmi kéépen sem. Használj másik mikofont, beszédre jó az olcsó Electrelt is.
5. Költözz másik helyiségbe, ahol kisebb a zaj.


szomb. márc. 14, 2009 18:13
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 04, 2009 10:14
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Silent Room avagy a némaszoba
Sziasztok,

Mindenek előtt:
nagyon örülök, hogy rátaláltam erre az igényes fórumra. Viszont olyan sok a téma, hogy kénytelen vagyok önzően készíteni egy-egy topic-ot a kérdésemnek.

Jelen témával egy hónapok óta húzódó problémámra keresek megoldást, melyben szeretném e segítségeteket kérni.

Készítek, illetve készítenék hangoskönyvet a következő felszereléssel: US-122L Tascam külső hangkártya, T-Bone SCT 700 stúdiómikrofon, Cubase SX3.
Eddig ugyan az énekelgetésnél nem zavart a külső zaj, de most már tűrhetetlen a Régi Fóti úton lévő autós forgalom-okozta zaj. A novellák felolvasása közben, ha elmegy-egy-egy autó, azt elég keményen felveszi a cucc, mellyel nem tudok mit kezdeni.

Kérdéseim a következők:van-e ötletetek amolyan ideiglenes ablakszigetelésre vagy valami, esetleg keverési kompresszoros beállítási dolgokban tudtok-e tanácsot adni.

Jelenleg stúdióba nem tudok bevonulni, de a projekt azért fontos, mert a hangoskönyv kiadásából származó összeget, valamely alapítvány kapná. (reményeim szerint)

Köszönöm előre is a segítséget!


szer. márc. 04, 2009 10:31
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 3 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség