Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd márc. 19, 2024 11:40



Hozzászólás a témához  [ 7 hozzászólás ] 
Lekottázás 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: szomb. dec. 06, 2014 10:31
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Lekottázás
Azaz láthatóvá teszi a hangjegyeket, majd azt tudom változtatni és felcserélni a hangjegyeket a kedvem szerint, majd azt lejátszani, és ha tetszik a mű, amit alkottam, azt elmentem kottába, azaz bármikor elővehetném, és kinyomtatthatnám, akár tovább szerkeszthetném, alkothatnám a művemet, mint egy Mozart és hallgathatnám... :) :D :gigalol:???
http://pass4-sure.info


szomb. dec. 06, 2014 11:26
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás Re: Lekottázás
VadGyermek írta:
Az az igazság, hogy a villogó billentyűk nem sokat érnek, sőt! 1 év alatt magadtól is megtanulhatsz rendesen alapfokon kottát olvasni jó könyvekből. Ajánlom a Zongoraiskola kezdő könyvét. Én több mint 30 évesen kezdtem el zongorázni, de a kottaolvasást semmi sem pótolja, pláne nem villogó billentyűk. Én havonta csak 1500-3000 Ft-ot költöttem zongoratanárra, a többit pedig én izzadtam ki. Amúgy nem rossz a szintid. Nekem is Yamaha van, DGX-640. A számítógép összekötése a szintivel nekem gyorsan összejött. Igaz nem adtak hozzá USB-s kábelt, de nekem egy sima USB-s nyomtató kábel is elég volt hozzá. A telepítő Cd-jét elindítottam, és amikor kéri akkor a szintit be kell kapcsolni és csatlakoztatni a pc-hez. Utána esetleg számítógép újraindítása szükséges lehet. Ezek után lehet új midi fájlokat rátelepíteni a Yamahára. Fontos: Egy Yamaha port program fog megjelenni a Vezérlőpultodban. Ezeket a beállítások ne piszkáld, mert könnyen gond lehet.


Üdv... :rulez:

A Syntihez én csak RCA kábelt kaptam.
A Midi összekötő kábelhez meg semmit, legalább is úgy emlékszem, hogy nem volt hozzá CD telepítő lemez, mert az állítólag Integrálva van a kábel elektronikájában vagy is annak a kis dobozának a memóriájában van az XP-t állítólag felismeri, bár most egy jó ideje nem is foglalkozom vele, mert más gondom van, egyébként azt külön kellett megvennem hozzá. :hm:


pén. dec. 02, 2011 15:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 18, 2008 21:47
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Padlásszoba kicsi számítógépasztala
Hozzászólás Re: Lekottázás
Az az igazság, hogy a villogó billentyűk nem sokat érnek, sőt! 1 év alatt magadtól is megtanulhatsz rendesen alapfokon kottát olvasni jó könyvekből. Ajánlom a Zongoraiskola kezdő könyvét. Én több mint 30 évesen kezdtem el zongorázni, de a kottaolvasást semmi sem pótolja, pláne nem villogó billentyűk. Én havonta csak 1500-3000 Ft-ot költöttem zongoratanárra, a többit pedig én izzadtam ki. Amúgy nem rossz a szintid. Nekem is Yamaha van, DGX-640. A számítógép összekötése a szintivel nekem gyorsan összejött. Igaz nem adtak hozzá USB-s kábelt, de nekem egy sima USB-s nyomtató kábel is elég volt hozzá. A telepítő Cd-jét elindítottam, és amikor kéri akkor a szintit be kell kapcsolni és csatlakoztatni a pc-hez. Utána esetleg számítógép újraindítása szükséges lehet. Ezek után lehet új midi fájlokat rátelepíteni a Yamahára. Fontos: Egy Yamaha port program fog megjelenni a Vezérlőpultodban. Ezeket a beállítások ne piszkáld, mert könnyen gond lehet.


pén. szept. 23, 2011 20:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás Re: Lekottázás
Üdv... :)

Nekem van egy YPT-200 MiDi Syntetizátorom, amit csak Hobby szinten szeretnék használni, de a kottázás dolog, engem is érdekelne mivel kottát nem tudok olvasni, hogy van-e olyan funkció vagy egyéb lehetőség, esetleg program, ami az általam leütött hangjegyeket, egy visuális kottává varázsolja… :P
Azaz láthatóvá teszi a hangjegyeket, majd azt tudom változtatni és felcserélni a hangjegyeket a kedvem szerint, majd azt lejátszani, és ha tetszik a mű, amit alkottam, azt elmentem kottába, azaz bármikor elővehetném, és kinyomtatthatnám, akár tovább szerkeszthetném, alkothatnám a művemet, mint egy Mozart és hallgathatnám... :) :D :gigalol:

Ja... !:)
Azt megtudnátok mondani, hogy a syntit, hogyan tudom összekötni a PC-vel helyesen... :?: :hm:
Van egy USB-s E-MU X-MiDi 1x1-es kábelem, de szeretném a telepítést nem elrontani és szétbarmolni valamit a PC-en... :evil:
Szóval, akinek van benne gyakorlata és tapasztalata, az tegye meg, hogy végig vezet ezen, köszönöm... :)
CUBASE 1.07 LE van meg hozzá programnak, bár még sosem telepítettem fel, állítólag kell hozzá... :oops: :?: :hm:

Üdv... :P
'HókuszPók' :twisted:


vas. aug. 07, 2011 17:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 179
Hozzászólás 
Üdv!

Meg tudnád írni a nevét a proginak? Még mindig kellene valami ilyesmi és még nem találtam rá megoldást.


csüt. jan. 21, 2010 18:43
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. jan. 20, 2010 18:10
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Szia!
ha még nem lelted meg.... van rá megoldás van ilyen program,
de csak a midi filéket kottázza....
István


csüt. jan. 21, 2010 0:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 179
Hozzászólás Lekottázás
Sziasztok!

Tud e valaki olyan progiról, ami a lejátszott zenefájlot le tudja kottázni?


csüt. okt. 22, 2009 19:36
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 7 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség