Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd márc. 19, 2024 9:16



Hozzászólás a témához  [ 9 hozzászólás ] 
gitárhoz kapcsolódó kérdés 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Viszont neked is!Örülök,hogy segíthettem. :D


csüt. dec. 31, 2009 14:56
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 30, 2009 10:37
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Lőkösháza
Hozzászólás 
Megnéztem...
Leengedtem a húrokat és betekertem a testbe azt a két csavart. Felhangoltam a gitárt és azt látom, h tökéletes. :D
Köszönöm szépen, erre rá nem jöttem volna.
UI: Boldog új évet kívánok neked!


csüt. dec. 31, 2009 14:47
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 30, 2009 10:37
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Lőkösháza
Hozzászólás 
Sztem az lesz, h meg kell húzni azokat a csavarokat, mert nekem kijjebb van, s a csavarok ferdén állnak, s a rúgok sincsenek ennyire meghúzva + nem áll ilyen egyenesen. Meg próbálom megcsinálni, s majd írok.


csüt. dec. 31, 2009 14:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Idézet:
És a 2 csavar kijebb van kb. 3 - 4 mmre a testből.

:hm: Így látlanban nehéz okosat mondani,de nézzd mit találtam neked! (7.oldal-tremoló block-és még a méretre is jól emlékeztem,pedig 10..-n éve nem is volt a kezemben hasonló szétszedve) :D


csüt. dec. 31, 2009 13:53
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 30, 2009 10:37
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Lőkösháza
Hozzászólás 
Leszedtem a fedelet. És a 2 csavar kijebb van kb. 3 - 4 mmre a testből. Azt csavarjam vissza be?


csüt. dec. 31, 2009 11:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
A tremoló blokk az külön állítható.Ha a hátáról leszeded a platnit.Egy műa.fedél alatt 3 rugó 2 csavarral állíthatod (lehet hogy nálad ez a két csavar szakadt ki?),ha jól rémlik a középállása kb:9,5mm a széle és a tömb között amit a karral huzigálsz.


csüt. dec. 31, 2009 11:34
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 30, 2009 10:37
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Lőkösháza
Hozzászólás 
:oops: Bocsi, de félre írtam az a cm nem centi, hanem milli. Megnéztem és kb. 2 - 3 - 4 mm körül lehet. A nyaknak pedig semmi baja, egyenes, mint a nyíl. Egy picit kelet állítani rajta, de semmi több. Semmilyen féle fajta deformáció nincs rajta, csak a tremoló részt érinti, de azt is lehet simán használni. Ha lejebb hangolom a húrokat, akkor teljesen vissza áll a húrláb. De, ha lejebb hangolom akkor már az intonáció nem olyan mint kéne lennie, akkor már mellék zörely hallatszik. A húrok Yamaha, a gitár pedig Fender / Squier Bullet Strat. Mégegyszer bocsi, h marhaságokat írtam, de köszi, h válaszoltál!


csüt. dec. 31, 2009 9:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:shock: Hogy a bánatban sikeredett annyira megtépni a húrokat hogy 2-3cm-t emelkejen,mm-ben is sok!?A hátán a platni áttépte a testet?Mert, olyan van rajta mint a nyakánál is merevítésnek.
Vagy,mint írád Squier szerűség akkor valójában csak formára olyan-akkor az egy "keymart' mint az esőembertől tudjuk egy sz*r.
A Fendereken(az olcsóbb kategóriát Squier néven dobják a piacra)mindegyiken meg van ue.Ezekszerint a tied max.alakjában,hasonlít,de még az sem mert a Squier bárminő lehet (Tele,Strato,akármelyik bass).
Idézet:
Ilyenkor mit lehet tenni, hogy, ha nem akarom szervizbe vinni?

:hm: Nehéz ezt leírni-főként véghezvinni mert 'hentesmunka',-de örökös:a facsavarok helyén átfúrod a testet és beleraksz helyettük átmenő fémcsavart és a gitár hátára teszel egy fémplatnit alátétnek.Az a része masszív lesz.A következő izmos húrfeszítésnél a nyaka fog ui meggörbedni,na az már kányásabban javítható,mert ott elsőként a bound-platnit kell lebányászni-ha sikerül is épségben,azt házilag vissza nem teszed anélkül,hogy ne legyen hullámos. :wink:


szer. dec. 30, 2009 19:04
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 30, 2009 10:37
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Lőkösháza
Hozzászólás gitárhoz kapcsolódó kérdés
Tiszteletem mindenkinek!

Én 8 hónapja gitározom, és lenne 1 db kérdésem:
Kb. 1 - 2 hónapja újra húroztam a gitáromat (Squier szerűség) és a húrláb, pontosabban amibe a húrokat be kell fűzni (sztem a húrok miatt) felemelkedett kb. 2 - 3 centit. Kérdés: Ilyenkor mit lehet tenni, hogy, ha nem akarom szervizbe vinni?

Üdvözlettel: Busa...


szer. dec. 30, 2009 10:50
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 9 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség