Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd márc. 19, 2024 8:39



Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ] 
Zúgó SB Fatal1ty Champion hangkártya 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Zúgó SB Fatal1ty Champion hangkártya
Laci_L írta:
Coulthard írta:
... Viszont azt továbbra sem értem, hogy miért csak a centeren sistereg és a többi hangszórón nem...

Mint már írtam, vagy a zajzár szintje magasabb és/vagy egy sávszűrő van bekapcsolva azon a csatornán, ami kiszűri azt a spektrumot, amit te zajnak hallasz.


Ok, ez már nekem így túl tudományos. :D


pén. nov. 04, 2011 22:05
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11864
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Zúgó SB Fatal1ty Champion hangkártya
Coulthard írta:
... Viszont azt továbbra sem értem, hogy miért csak a centeren sistereg és a többi hangszórón nem...

Mint már írtam, vagy a zajzár szintje magasabb és/vagy egy sávszűrő van bekapcsolva azon a csatornán, ami kiszűri azt a spektrumot, amit te zajnak hallasz.


pén. nov. 04, 2011 17:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Zúgó SB Fatal1ty Champion hangkártya
nbela írta:
Coulthard írta:
olyan, mintha a képernyőn zajló dolgok gerjesztenék (bár amint írtam is, ha semmihez sem nyúlok akkor is van egy alap sistergés). Audio creation módban is dettó ez van.
Van ötletetek rá, hogy miért lehet és gamer módban miért nem jön elő?
Esetleg meg lehetne próbálni, hogy a hangkarit távolabbi foglalatba tenni a videokaritól - ha van rá lehetőség.


Köszi a tippeket!
Megpróbálom, mert most tény, hogy közel van hozzá. Kb. 5cm-re (1 slot van kihagyva a kettő között). Viszont azt továbbra sem értem, hogy miért csak a centeren sistereg és a többi hangszórón nem...


csüt. nov. 03, 2011 22:20
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Zúgó SB Fatal1ty Champion hangkártya
Coulthard írta:
olyan, mintha a képernyőn zajló dolgok gerjesztenék (bár amint írtam is, ha semmihez sem nyúlok akkor is van egy alap sistergés). Audio creation módban is dettó ez van.
Van ötletetek rá, hogy miért lehet és gamer módban miért nem jön elő?
Esetleg meg lehetne próbálni, hogy a hangkarit távolabbi foglalatba tenni a videokaritól - ha van rá lehetőség.


csüt. nov. 03, 2011 22:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11864
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Zúgó SB Fatal1ty Champion hangkártya
Coulthard írta:
... Van ötletetek rá, hogy miért lehet és gamer módban miért nem jön elő?

A kártya és az alaplap nem kellő tápszűrése, és árnyékolása miatt van. A gamer módot csak saccolni tudom, mivel nem játszom semmilyen játékot (nem érdekel). Valószínűleg az a csatorna ki van kapcsolva, vagy a zajzár magasabb értéken van.

Nem véletlen, hogy a komoly hangkártyák, keverők mind külső eszközök, és saját táppal, és optikai csatolással (földhurok kizárva) vannak ellátva.
Az a gyanúm, hogy nem sokat tudsz tenni, legfeljebb garanciában (ha még van) megreklamálni. Talán elko cserék segítenek. Tájékozódj, hogy hasolló konfigurációk (táp-alaplap-hangkártya) milyenek.


csüt. nov. 03, 2011 20:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Zúgó SB Fatal1ty Champion hangkártya
Sziasztok!

Van egy SB Platinum Fatal1ty Champion hangkártyám, ami alapból gamer módban működik és nincs vele semmi gond. Viszont ha mondjuk zenehallgatáshoz átrakom entertainment módra, akkor az 5.1-es hangfalamon csak a centerből elkezd ilyen sistergő hang jönni és nem tudom miért. Ami még érdekes, hogy ha mozgatom az egeret vagy egy linkre ráviszem akkor a sistergés erősödik, de még az is beleerősít ha egy oldalon egy banner mondjuk átvált. Tisztára olyan, mintha a képernyőn zajló dolgok gerjesztenék (bár amint írtam is, ha semmihez sem nyúlok akkor is van egy alap sistergés). Audio creation módban is dettó ez van.
Van ötletetek rá, hogy miért lehet és gamer módban miért nem jön elő?


csüt. nov. 03, 2011 16:46
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 6 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség