Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd márc. 19, 2024 9:05



Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ] 
hanganyag egységesítés 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: csüt. okt. 09, 2014 8:00
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: hanganyag egységesítés
thanks for share...





Join online SY0-401 braindumps and EXIN to pass The Johns Hopkins University exam in first try.


csüt. okt. 09, 2014 8:07
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. dec. 09, 2011 17:08
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: hanganyag egységesítés
Kösz Laci a választ. Valószínűleg igazad van. Utólag rendbe rakni ezeket a hanganyagokat reménytelennek tűnik. Újra csinálni meg túl melós lenne. Most úgy tűnik a legtöbb amit tehetek, hogy megpróbálom kihozni belőle a legjobbat.


vas. dec. 11, 2011 0:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11864
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: hanganyag egységesítés
vatta írta:
... amikor a narrátor a hibás mondatokat újra felmondja, akkor, mivel előtte nem kellett több órán át szöveget felmondania, kicsit más hangulatban, más lendülettel és hangszínnel mondja fel ugyanazt a szöveget...

Hát ezek szerint itt van a probléma. Mert elsőre nem derült ki.
Sajnos az a helyzet, hogy ez a narrátoron múlik. Nem véletlenül alkalmaznak a szinkronstúdiókban képzett színészeket, akik pontosan tudják, hogy kell előadni ismétlésnél a szöveget. Egy amatőrnél ez bizony problémás.

Tanácsot nem tudok adni, miután én mérnök vagyok. Talán azt, hogy újra fel kell venni az egészet, vagy pedig addig kell gyakorolnia a narrátornak, míg sikerül a felvétel.

Ez nem műszaki probléma. Az valószínű, hogy olyan program, ami ezeket javítja nincs. Ha meg lenne, az olyan drága lenne, és olyan szakértelem kell hozzá, hogy akkor meg ez lenne a gond.


szomb. dec. 10, 2011 20:43
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. dec. 09, 2011 17:08
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: hanganyag egységesítés
Már a beillesztés előtt rosszak, mások. Nem igazán értem mitől lehet ez. Ugyanaz a narrátor, ugyanazzal a mikrofonnal, ugyanazt a szöveget mondja fel és másként hangzik. Nem tudom, hogyan kellene ezt jól csinálni. Elég hosszú videók (van 45 perces is). Óhatatlanul is becsúszik pár hiba, amiket újra fel kell mondani. És akárhanyszor is próbáltuk újra, valahogy az utólag felmondott mondatok mindig elütnek a korábban felmondottaktól. Talán azon múlhat ez, hogy amikor a narrátor a hibás mondatokat újra felmondja, akkor, mivel előtte nem kellett több órán át szöveget felmondania, kicsit más hangulatban, más lendülettel és hangszínnel mondja fel ugyanazt a szöveget. Folyamatában hallgatva a teljes hanganyagot, simán érzékelni lehet, melyek azok a mondatok, amelyek utólag lettek felmondva. Ha valaki tudna ebben segíteni, hogyan lehetne ezt jobban, másként csinálni, azzal sokat segítene.


szomb. dec. 10, 2011 18:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11864
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: hanganyag egységesítés
A beillesztett anyag volt már alapból eltérő hangszínű, vagy csak a beillesztés után lett rossz?
Ha az előbbi, akkor azt kell javítani, vagy újra felvenni. Ha meg az utóbbi, akkor a beillesztő programmal van gond. Mivel ezekről semmit sem írtál, többet nem tudok mondani.


szomb. dec. 10, 2011 17:07
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. dec. 09, 2011 17:08
Hozzászólások: 3
Hozzászólás hanganyag egységesítés
Sziasztok,

oktató videókhoz készítettem narrációt, a hanganyag jó minőségű, alapzajmentes lett. Sajnos bizonyos részeket újra fel kellett mondani és ezeket miután beillesztettem a korábban felmondott szövegrészek közé, azok hangszínben kissé elütnek a környezetüktől. A szöveget egyben meghallgatva ez meglehetősen zavaró. Nem tud valaki olyan programot ajánlani, amivel ezt rendbe lehetne rakni, amivel kicsit egységesebbé tudnám tenni a hanganyagot?

Előre is kösz a segítséget.


pén. dec. 09, 2011 17:33
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 6 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség