Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd márc. 19, 2024 12:57



Hozzászólás a témához  [ 87 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
KábelTV búgás 
Szerző Üzenet
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 59
Hozzászólás Re: Földhurok?
De jó egy tíz éves topicot látni... :wink: Méghogy a mai világban gyorsan változik minden...

Megpróbálok majd egy Móricka-rajzot összedobni a problémáról, hátha más is van, aki "vizuális típus" és úgy érthetőbb lesz.

Csak úgy látatlanban: egyrészt úgy is lehet búgás, hogy egyetlen földelt cucc sincs a rendszerben. Másrészt a legbiztosabb védekezés a galvanikus kapcsolat hiánya (jel-leválasztó transzformátor, optikai kábel stb.).

A te esetedben: ha az árnyékolt kábelek (ill. az árnyékolásuk) nem alkot egy nagy zárt hurkot, akkor első közelítésben elég, ha a két földelt cucc (antennaaljzat és PC) között megszünteted a galvanikus csatolást. Ez legkönnyebben, legolcsóbban és leggyorsabban egy, az antennavezetékbe iktatott leválasztóval oldható meg. (A PC-n kívül a többi cucc általában kettős szigetelésű, földeletlen.) Végy egy dugót és egy aljzatot, ami megegyezik a fali antennakivezetés és az abba dugandó csati kialakításával és a dugó + aljzat mindkét kivezetését (melegpont és árnyékolás) egy-egy 10 nF / 150 V-os kondival kösd össze. Mármint értelemszerűen NEM a melegpontot és az árnyékolást, hanem a dugó és az aljzat melegpontja közé megy az egyik, a két árnyékolás közé a másik kondi. Az így kapott adaptert dugd a fali aljzatba és ebbe a kábelt. Persze érdemes mechanikailag kissé ellenállóbbra csinálni. (Valami kis fémdoboz, amibe becsavarozható vagy beforrasztható apa és anya aljzatokat teszel.)
A kattogásra sajna nem tudok mit mondani...

Mjoey írta:
Üdv.
Az erősítőm össze van kötve a dvd-lejátszómmal, és most rá szeretném kötni a PC-re is. Rákötöttem, és búgott az erősítőn lévő hangszóró. Rájöttem, hogy a földhurok van, még pedig azért, mert a PC földelt konnektorba van dugva, és a dvd-lejátszó pedig össze van kötve a TV-vel, amibe pedig kábeltv megy. Kihúztam az antennavezetéket, már nincs búgás, viszont a hangszóróból valamilyen kattogó hang jön - azt hiszem hogy periodikusan kattog . Ezután kihúztam a jack dugót az erősítőből, ami hozza a jelet a PC-ből, így is hallani a kattogó hangot, viszont így már sokkalta halkabb, én is csak úgy vettem észre, hogy a fülem nekinyomtam a hangszórónak. Ha tekerem a hangerőszabályzó potit, a pattogás/ kattogás hangereje nem változik, szóval a földön van valami zavar. Ha kihúzom a TV-t a konnektorból, akkor a kattogás teljesen megszűnik. Ebből arra következtetek, hogy a TV-ből jön a zavar. Viszont miért hangosodik fel a kattogás, ha összekötöm az erősítőt a PC-vel? Itt is földhurok lehet? Az egész rendszerben most már csak a PC földelt. Akkor viszont mi baja a TV-nek a PC-vel?


szer. júl. 06, 2011 12:36
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd szept. 16, 2008 22:48
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Földhurok?
Üdv.
Az erősítőm össze van kötve a dvd-lejátszómmal, és most rá szeretném kötni a PC-re is. Rákötöttem, és búgott az erősítőn lévő hangszóró. Rájöttem, hogy a földhurok van, még pedig azért, mert a PC földelt konnektorba van dugva, és a dvd-lejátszó pedig össze van kötve a TV-vel, amibe pedig kábeltv megy. Kihúztam az antennavezetéket, már nincs búgás, viszont a hangszóróból valamilyen kattogó hang jön - azt hiszem hogy periodikusan kattog . Ezután kihúztam a jack dugót az erősítőből, ami hozza a jelet a PC-ből, így is hallani a kattogó hangot, viszont így már sokkalta halkabb, én is csak úgy vettem észre, hogy a fülem nekinyomtam a hangszórónak. Ha tekerem a hangerőszabályzó potit, a pattogás/ kattogás hangereje nem változik, szóval a földön van valami zavar. Ha kihúzom a TV-t a konnektorból, akkor a kattogás teljesen megszűnik. Ebből arra következtetek, hogy a TV-ből jön a zavar. Viszont miért hangosodik fel a kattogás, ha összekötöm az erősítőt a PC-vel? Itt is földhurok lehet? Az egész rendszerben most már csak a PC földelt. Akkor viszont mi baja a TV-nek a PC-vel?


csüt. márc. 12, 2009 0:10
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. nov. 01, 2008 13:30
Hozzászólások: 2
Hozzászólás A kulcsszó: GALVANIKUS LEVÁLASZTÓ
Üdv mindenkinek!

Karaoke-val foglalkozom http://www.karaokest.hu és rengetegszer belefutottam ebbe a problémába, sőt ha egyszer kétszer el is felejtettem ezt a videokártya védőkondijai sínlették meg.

Ha meg akarunk oldani egy problémát ismernünk kell az okát, megpróbálom emberi nyelven leírni hogy mi az ok és a megoldást is.

Szakmámban ezt a jelenséget úgy hívjuk hogy földhurok.

Az OK

Minden vezetőnek van fajlagos ellenállása, ami ha az áramkörben van feszültség esik rajta.

Mivel az elektromos hálózat különböző pontjai között eltérő a kábelek hossza, a végpontokon egymáshoz képest feszültség különbség mérhető.

Tegyük fel, be van dugva egy konnektorba egy TV, egy Video, egy házimozi (ezek kettős szigetelésű földeletlen eszközök, mert az antenna árnyékolása a földelés, és hogy önmaguktól ne búgjon ez egy kézenfekvő megoldás.

ÉS van egy társasház ahol még 30-100 lakásban van ugyanez közös kábelezéssel (közös földelés vagy árnyékolás)

(biztosan észeltétek már, hogy ha egy kábeltévé antennát akartatok bedugni a tv-be vagy videóba rázott a csatlakozó. Na ez akár egy kb 70-150V közötti feszkó is lehet, de mivel az áramerőssége csak a kábel feszültségeséséből származik és a kettős zigetelésű eszköz potenciál különbségéből és elvileg nincs terhelve fázis felé, ezért az esetek nagytöbbségében nem veszélyes. 0 szakadásnál már tud meglepetést okozni...:D)

Na és jön a megfejtés, van egy földelt számítógépünk.....:D
mind a hang, mind a kép kimenet a számítógép házával azonos potenciálon, (kivéve felsőkategóriás hang és video kártyák) és csatlakoztatjuk egy az egész társasház által terhelt földeléshez helyenként változó terheléssel, és az olcsó gyári kábelekkel.

Ebben az esetben van a kis jól bevált földhurkon képződött 50-150V os 50Hz-es feszkónk ami "ráül" a jel-re.

Ezt úgy kell elképzelni hogy van egy híd a két part között és az egyik oldal megereszkedik pár centivel ezért egy bucka keletkezik, amin minden áthaladó autó megdobban, ebben az esetben a képkockák az autók a hang pedig a villamos a hídon.

Mivel az eszközök nagy része egy kondival le van választva ezért nem füstöl el az audio és video jel bemenet. (a kondi kapacitásának megfelelően terheli a hálózatot, és mivel ezek elég kicsik (piko Faradokról beszélgetünk) nem okoznak kárt a készülékben, csak elrontják a képet, és a hangot.

Ennek a legegyszerűbb és olcsó módja, a lakáson kívüli hálózatot leválasztani. (antennaboltokban 1000-10000 Ft közötti költség) "Galvanikus antenna leválasztó"
Ezekben többnyire egy trafó RF frequencia tartományra tervezve egy árnyékolt dobozban, a drágábbakban van villám és túlfeszültség elleni védelem is. Találkoztam már képjavító néven is ezzel a kütyüvel.

Remélem érthető volt, Üdv
[/url]


szomb. nov. 01, 2008 14:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. máj. 10, 2008 14:11
Hozzászólások: 4
Hozzászólás zúgás
Sziasztok
nekem is hasonló a problémám, tv karival veszek fel pár adást, és némelyik adó sajnos kicsit zúg, pattog. ez ellen mit lehet tenni? számomra nagyon fontos lenne, előre is köszönöm a segítséget.


szomb. máj. 10, 2008 14:22
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 59
Hozzászólás 
A tanulság miatt ezt csak megosztom veletek, bár igazából érintőlegesen kapcsolódik a témához... :D
Kollégám mondja, hogy búg az otthoni hangrendszere, mondjak már neki valamit. Mutatom neki ezt a topikot, hogy olvassa el. Pár nap múlva mondja, hogy szerinte minden jó, de a gond fennáll továbbra is. A legfurcsább, hogy miután a PC-t teljesen leválasztotta, nincs központi antennája és EGY db védővezetős cucc van csak a rendszerben (aktív basszusláda; minden más kettős szigetelésű), szinte az összes kábel szorosan együtt fut (nagyon kicsi a hurok által közrefogott felület), mégis elég erős brumm van. Ha viszont a szubládát átteszi nem védővezetős aljzatba, a brummot mintha "elvágták" volna! (Tehát mégis földhurok!!!)
Egy ideig küzdöttünk, mint disznó a jégen, míg végül azt mondtam, hogy ez így nem állapot, kezdjünk el egyenként leválasztani mindent, hadd halljuk, mikor szűnik meg. És kiderült, hogy az amúgy is dögrováson lévő, hónapok óta nem használt VHS videó a ludas! Arra gyanakszom, hogy valószínűleg a tápjában lehet valami gond és valami módon (de ne kérdezzétek, hogy hogyan: induktíve, kapacitíve vagy ohmosan, de valahogy) tud némi áram záródni a power drótok felé és vagy hálózati 50 Hz jut a cuccba, vagy egy gyengébb földhurok tud kialakulni.
Ha a videót kihúztuk a konnektorból vagy kivettük a videótól a többi cucchoz menő árnyékolt kábeleket, akkor nyomtalanul megszűnt a brumm.
Vagyis a tanulság az, hogy néha még ilyesmire (táp- vagy egyéb elektromos hibára) is érdemes gyanakodni, ha semmilyen logikus magyarázat nincs a brummra. Másoktól hallottam olyan esetről is, hogy tönkrement (kiszáradt, kapacitását elvesztő) szűrőelkó, vagy elvált forrasztás miatt leeső testelővezeték okozott durva brummot egy rendszerben.


szer. ápr. 23, 2008 15:18
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. márc. 28, 2008 9:59
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Mrt írta:
tudtommal a UPC-nél ingyenesen kérhető ilyen kütyü, ami megszünteti a topic problémát.


Állitásodra ezt a választ kaptam a UPC-nél:

TISZTELT ******* KRISZTIÁN ÚR!


Köszönettel vettük a UPC Magyarország Kft.-hez érkezett megkeresését, mellyel kapcsolatban az alábbiakról szeretnénk tájékoztatni Önt.

Sajnálattal tájékoztatjuk, hogy az e-mailjében említett Isolator-t társaságunknak nem áll módjában biztosítani.
Továbbá kérjük, hogy a téves információ - mely szerint ezt cégünk nyújtja előfizetőinek- forrását ügyfélszolgálatunknak megküldeni szíveskedjen.

Munkánkhoz nyújtott segítségét köszönjük!

Amennyiben további kérdése van, várjuk e-mailen történő megkeresését az ugyfelszolgalat@upc.hu címen, vagy kérjük, forduljon bizalommal ügyfélszolgálatunkhoz, a TeleUPC-hez a 1221-es, helyi tarifával hívható telefonszámon, ahol munkatársaink hétfőtől péntekig 7 és 21 óra között készséggel állnak a rendelkezésére.


Tisztelettel:


UPC Magyarország Kft.
ügyfélszolgálat


csüt. ápr. 03, 2008 8:48
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. márc. 28, 2008 9:59
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: Frissités
sagyuri írta:
krisztian101 írta:
Frissítek, mert kerestem én is az isolatort, de a KT Elektronics már nem ott van, hanem messze. Én itt vettem: http://www.forgat-sat.hu/ 2500Ft és nincs búgásom.

Belenéztél, mi van benne? Mondjuk ha túl bonyolult szétszedni vagy ki van öntve műgyantával, akkor persze nem... :)
Már csak amiatt érdekel, hogy megerősíti-e az elméletemet és hasonlóan oldották-e meg ők is... :D


Igen ki van öntve, így belenézni nem tudok. Sajnálom, hogy nem tudok segíteni, mert jó volt az olvasmányod. :roll:


pén. márc. 28, 2008 19:23
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 59
Hozzászólás 
Mac írta:
Most lehet, hogy nagy hülyeséget kérdezek, de szerintetek létezik olyan átalakító adapter, aminek az egyik oldalára spdif optikai kábelt a másik felére pedig (2) RCA dugókat lehetne csatlakoztatni? Így mivel egy darabig üvegen menne a jel, leválasztódna az 50Hz. Ezt a számítógép hangkártya kimenete és az erősítő közé tenném. :?:

Erre a részére elfelejtettem válaszolni, vagy csak később írtad hozzá? Na mindegy, jobb későn, mint hamarabb.
Nem világos a kérdés, engem a "(2) RCA" zavart meg. Olyan persze létezik, hogy S/PDIF konverter Toslink opto-ról RCA koaxra és viszont (mindkét irányú létezik), de ott digitális marad a jel. Ilyet anno én is vettem a DAT-hoz a Conradtól, hogy a csupa Toslinkes környezetben ki tudjam használni a DAT koax bemenetét. Neked viszont — ha jól értem — egy D/A konverter kellene Toslink bemenettel és két RCA (sztereo) analóg kimenettel? Létezik ilyen is szép számmal, az igényeidnek csak a buksza szabhat határt... :D
Én csak ennyit mondtam a guglinak:

(dac OR "d/a converter") analog rca toslink

...és adott egy csomó linket. :)
Pl. ez a kütyü 68 dolcsi alatt van, az tizenvalahányezer magyar kredit.


pén. márc. 28, 2008 15:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 59
Hozzászólás Re: Frissités
krisztian101 írta:
Frissítek, mert kerestem én is az isolatort, de a KT Elektronics már nem ott van, hanem messze. Én itt vettem: http://www.forgat-sat.hu/ 2500Ft és nincs búgásom.

Belenéztél, mi van benne? Mondjuk ha túl bonyolult szétszedni vagy ki van öntve műgyantával, akkor persze nem... :)
Már csak amiatt érdekel, hogy megerősíti-e az elméletemet és hasonlóan oldották-e meg ők is... :D


pén. márc. 28, 2008 15:22
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. márc. 28, 2008 9:59
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Frissités
Frissítek, mert kerestem én is az isolatort, de a KT Elektronics már nem ott van, hanem messze. Én itt vettem: http://www.forgat-sat.hu/ 2500Ft és nincs búgásom.


pén. márc. 28, 2008 10:32
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 84
Hozzászólás 
tudtommal a UPC-nél ingyenesen kérhető ilyen kütyü, ami megszünteti a topic problémát.


kedd dec. 26, 2006 10:35
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 59
Hozzászólás 
HavocS írta:
...valószínűleg kondiszáradás az oka...


Ha tényleg az volt, akkor elég triviális eset; a megfirkant kondi miatti gyatra (= 0) tápszűrés miatt került a brumm az erőlködőbe... :?


szomb. nov. 04, 2006 15:03
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 19:40
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
Probléma megoldva, mára virradóan bedöglött az erősítő. Valószínűleg kondiszáradás az oka, mindenesetre ki lett próbálva egy logitech 2.1-es hangcucc, az nem búg. Köszönöm a segítséget!

ps: közben kiderült, hogy nem is az új zanussi hűtő az oka (igazából csodálkoztam is), hanem a 20 éves, kiselejtezett, megjavított, majd újra üzembeállított lehel fagyasztó :roll: csak erről nekem nem szólt senki.


szomb. nov. 04, 2006 14:37
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 59
Hozzászólás 
HavocS írta:
Ma reggel elkezdett búgni az erősítőm :shock: ha lehúzok róla mindent, és letekerem teljesen a hangerőt, akkor is búg. Először azt hittem, hogy elromlott, de a gitárkombóm is ugyanezt produkálja. Kábeltv nincs, ha csak simán az erősítő van csak bedugva, is búg halkan. A másik problémám, hogy ha a hűtő bekapcsol, pattannak egyet a hangfalak, és marha idegesítő :x Egy szünetmentes táp segítene valamit ezeken? Kösz előre is...


Ha egy erősítő minden külső kapcsolat nélkül (tehát nincs rádugva semmi) és letekert hangerőnél is búg, akkor bent az erősítő-résznél eshetett le egy földvezeték és a hálózati 50 Hz-et erősíti most az erőlködő.

A "pattanás" (mármint nem az arcon :D ) azért van, mert a hűtő valamilyen nagyfrekvenciás zavart kelt, ami akár a 230-as hálózaton, akár rádiójel-szerűen a levegőben terjedhet (amit a többi cucc vezetéke antennaszerűen felfog). Elvileg a hűtőben kellene lenni zavarszűrésnek, de az audio cuccok 230-as tyúkbelébe is lehet iktatni valami hálózati zavarszűrőt. Mondjuk az a rádiójel-szerűen terjedő zavarok ellen nem nagyon véd - azokat a keletkezés helyén kellene "megfogni".


csüt. nov. 02, 2006 10:58
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 19:40
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
Ma reggel elkezdett búgni az erősítőm :shock: ha lehúzok róla mindent, és letekerem teljesen a hangerőt, akkor is búg. Először azt hittem, hogy elromlott, de a gitárkombóm is ugyanezt produkálja. Kábeltv nincs, ha csak simán az erősítő van csak bedugva, is búg halkan. A másik problémám, hogy ha a hűtő bekapcsol, pattannak egyet a hangfalak, és marha idegesítő :x Egy szünetmentes táp segítene valamit ezeken? Kösz előre is...


csüt. nov. 02, 2006 9:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 59
Hozzászólás 
Mac írta:
...kérdésem, hogy kialakulhat földhurok az LCD TV és a számítógép között azáltal, hogy mindegyik földelt konnektorba van bedugva és mindegyik készülék ugyanahhoz az erősítőhöz is csatlakozik?


Tsá.

Hát, valahogy igen... Az első pár HSZ elmondja a lényeget.
(OFF Te jó isten, már majd' ötéves ez a topik??? Ahhoz képest csak "vas-tag" vagyok... De hát annak örülnek a lányok... :wink: )


csüt. okt. 05, 2006 8:16
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Az új LCD és Plazma tévéknek földelt csatlakozódugójuk van (ugyan olyan, mint ami a PC tápjába is megy).
A kérdésem, hogy kialakulhat földhurok az LCD TV és a számítógép között azáltal, hogy mindegyik földelt konnektorba van bedugva és mindegyik készülék ugyanahhoz az erősítőhöz is csatlakozik?
Nemrég vettem egy gyári földhurok leválasztót 1000Huf-ért (kék vastag henger csavaros antenna csatikkal) ami szépen megszűntette a brummot, de most, hogy vettem egy LCD tévét és erősítőn keresztül végül is össze van kötve minden mindennel, már megint előjött a búgás.
Szerintetek, ha a tévét is a szünetmentes tápegységhez csatlakoztatnám, akkor megszűnne a brumm? (A tévének ugyan olyan tápkábele van, mint a számítógépnek.) :?:

Most lehet, hogy nagy hülyeséget kérdezek, de szerintetek létezik olyan átalakító adapter, aminek az egyik oldalára spdif optikai kábelt a másik felére pedig (2) RCA dugókat lehetne csatlakoztatni? Így mivel egy darabig üvegen menne a jel, leválasztódna az 50Hz. Ezt a számítógép hangkártya kimenete és az erősítő közé tenném. :?:


csüt. szept. 07, 2006 9:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 15, 2004 15:17
Hozzászólások: 1273
Tartózkodási hely: Otthon
Hozzászólás 
Topic up! :lol:

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy szerintetek jó "isolator" áramkört építettem-e.
Az UPC kábelTV-n sugároznak rádióadást is. Ezt a kábelt kötöttem rá a rádiómra.
Amint a kábelt bedugtam a rádióba, az erősítőn a tuner csatornára kapcsolva zajt/búgást lehetett hallani,
ami a hangerő növekedésével arányosan nőtt. Nyilvánvaló volt, hogy a kábeltTV-n keresztül jön a zaj.
Plusz a PC is be van kötve az erősítőbe, és még a PC képe is rá van kötve scarttal a TV-re...
A PC és a tuner hangjára kapcsolva az erősítőt jelentkezett a búgás, de a CD bemenete néma maradt.
Úgy próbáltam megszüntetni a zajt, hogy készítettem egy toldó áramkört a kábelTV-s dugó és a rádióm közé.
Ebben a kis dobozkában két RCA aljzat van. A föld és a meleg pontokkal sorbakötöttem 1-1 darab 10pF kondit az alábbi módon:

o---- (10pF) -----o
O---- (10pF) -----O

/ a kis kör lenne a meleg pont, a nagy pedig a föld. /

Amint csatlakoztattam a kábeleket, a zaj/búgás megszűnt.
Helyesen tettem, hogy megépítettem a kis kapcsolásomat, vagy okozhat valami problémát?
ui.
Olvastam, hogy 10mikrofarad értéket emlegetett sasgyuri, aminek az ellenállása 50Hz-en 318 ohm,
míg 10nF kondi esetén ez az ellenállás 318k ohm. Melyik esik jobban a rádió bemenetének?

Üdv, Péter


hétf. szept. 26, 2005 11:20
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. júl. 16, 2005 3:00
Hozzászólások: 23
Hozzászólás 
[quote="Csontikka"]dudli!

nem értelmeztem végig teljesen amit írtál, de ha jól vettem ki... pc ide vagy oda a búgás akkor is az UPC-vel jön be, illetve csak akkor van jelen ha az upcből jövő jel (rádió vagy tv jelet, mind1) eljut a hifidbe...

Köszi. Akkor rendben van. Megijedtem hogy a pc-nek jelentősége volt az előzőekben, mivel földelt konnektorba van dugva, a hi-fi pedig nem.

Akkor hétfőn próbálok Isolatort venni.


szomb. júl. 16, 2005 15:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 267
Tartózkodási hely: Budapest, Pest megye
Hozzászólás 
dudli!

nem értelmeztem végig teljesen amit írtál, de ha jól vettem ki... pc ide vagy oda a búgás akkor is az UPC-vel jön be, illetve csak akkor van jelen ha az upcből jövő jel (rádió vagy tv jelet, mind1) eljut a hifidbe...

Tehát akkor a megoldás ugyanaz lesz, mint az előzőekben...

Isolator a bejövő UPC jelre, ott ahol még nincs elosztva!

(A búgás a PC-vel eddig is csak azért állt kapcsolatban mivel a legtöbb embernél PC-vel jelentkezik, de attól még nem az okozza)


szomb. júl. 16, 2005 15:28
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. júl. 16, 2005 3:00
Hozzászólások: 23
Hozzászólás 
nálam más kicsit a búgás. Pc nélkül is
búg. :-( Úgy néz ki, hogy bejön az upc drótja. A szüleim szobájában van egy hármas elosztó, 1 tv, 2 rádió, 3 az én szobámba. Az én szobámban megint 3 van:-) 1 tv, 2 házimozi erősítő, 3 internet. A tv scard csatival rá van kötve a házimozi erősítőre, amin megy kép, és analóg hang. A házimozi hozzá van még kötve egy dvd lejátszóhoz, szintén scard, és digitális coax kábellel, hogy menjen az 5.1 hang is. Ha a házimozi erősítőt vagy a dvd-t hozzá kötöm a sztereó rendszeremhez (cd-t azon jó hallgatni, meg minde n sztereó műsort), a sztereó rendszerem búg. De rendkívűl zavaróan. Ha lehúzom a házimozi erősítőről a z antennát, és lehúzom a tv-ről is az upc antennát, a búgás megszűnik. Megszűnik akkor is, ha a házimozibólkihúzom az upc-t, és még leszedem a tv-t is a házimoziról. De hát ez nem jó, mert a rádiót is szeretném a sztereó rendszeren hallgatni. Szóval nekem a pc nem is nagyo n van hozzákötve az erősítőkhöz, erre nincs szükségem, mert fehér fülü vagyok, és a pc-ből csak zaj jön, zene nem. :-)


szomb. júl. 16, 2005 3:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Köszönöm a bíztatást ;-)))

De edddig az eszembe sem jutott, hogy próbaképpen a splitterről lehúzzam a bejövő antennakábelt... Ha akkor megszűnik, akkor segíteni fog az izolátor is.

Üdv!


kedd máj. 24, 2005 10:57
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 267
Tartózkodási hely: Budapest, Pest megye
Hozzászólás 
vasti, így ahogy mondod, 1 izolátor rögtön a bejövő jelre az elosztó elé, és ha minden igaz, elfelejtheted a problémát :)


hétf. máj. 23, 2005 16:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Helló!

Amióta van otthon számítógépem, én is belefutottam ebbe :-(( Vagyis hogy nem tudom rádugni az erősítőre a számítógépet, mert búg nagyon. Feketelemezeket írnék ki CD-re, de így nem állok neki.

Meg fogom csinálni az izolátort, de egyet nem értek. Nekem a kábeltévé ugye dupla falidoboz formájában van jelen a falban. Ebből egy megy a rádióra, a rádió meg szereo RCA formájában az erősítőbe. A másik a videóba, a videón keresztül a tévébe, a tévé fejhallgató kimenete meg szintén az erősítőbe. Ez így teljesen brumm nélküli eddig, tehát akkor nekem nem földhurok problémám van, hanem az idegenfeszültség zavar be, ami az antennakábelen van? Mert a rendszerem eddig még totál a "levegőben lóg" szerintem: van még egy DVD, egy CD lejátszó meg egy lemezjátszó rákötve az erősítőre, de ezek a holmik eddig még mind földeletlenek. A számítógépem viszont földelt, és amikor rádugom a hangkimenetét az erősítőre, akkor nagyon búg (használhatatlan), ha meg a számítógép tévékimenetét a tévé kompozit video bemenetére, akkor kevésbé, de zavaróan búg. Ezen kívül a számítógép képe is zajos, keresztben szaladbáló csikok vannak rajta.
Azt természetesen kipróbáltam, hogy a videóból kihúztam az antennakábeleket, de ettől nem szűnt meg a búgás. A rádióhoz meg nem egykönnyen férek hozzá, úgyhogy abból nem tudtam kihúzni :-((

Na, ennyi bevezető után ;-)) elképzelhető, hogy nekem elég lesz egy izolátort betennem oda, ahol az antennajel bejön a lakásba, és megy tovább egy 3-as splitteren keresztül a három szobába? Tehát a splitter elé.

Üdv!


hétf. máj. 23, 2005 15:26
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 267
Tartózkodási hely: Budapest, Pest megye
Hozzászólás 
Szia!

Én olyan csatlakozót vettem amit rá kell tekerni a koax kábelre (nem a krimpelt, és nem is az amelyiket be kell csavarozni) Nem tudom hogy hívják szakszerűen, de sehol nem volt vele gond. Ha a rádió jeleddel is gond van akkor 2 dolgot tehetsz. Vagy a rádió jelre is raksz külön 1 isolatort, vagy pedig oda rakod az isolatort, ahol még nem oszlik ketté a jel. (Ha megoldható akkor nyilván az utóbbi célszeűbb, mivel akkor csak 1 kell ugye). Én pl felraktam a padlásra, rögtön a bejövő jelre.

vagy ahol a falból kijön a vezeték, ott csinálsz 1 pici toldást (egyik felét a fali csatlakozóra a mésik vége az isolator menetes felére), és ugy már simán rá tudod csatlakoztatni az isolatort.

De legegyszerübb bemész a boltba és ráböksz ott a sok csatlakozó küzöl arra ami neked kijön a falból, meg arra ami bemegy a gépbe aztán tuti segitenek összehozni a dolgot!

Sok sikert hozzá

Üdv

Csontikka


kedd júl. 27, 2004 18:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. máj. 26, 2004 8:32
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Csontikka írta:
A készülék neve amit keresni kell ISOLATOR (izolátor)/visszaolvasva már irt róla valaki, csak senki nem tulajdonított neki túl nagy jelentősséget/, Az ára mondjuk egy kicsit borsos, de megéri: 750 Ft :)) Jó borsos mi? Ha belegondolok mennyi pénzt költöttem eddig kondenzátorokra, meg F csatlakozókra, meg dobozkákra, meg kábelekre... fujjj...

Ezt a cuccost az antenna bejövő jelére kell kötnöd, ha veszel hozzá 2 csatlakozót akkor egyszerűen cask rá kell tekerned. Teheted a lakáson belül akárhová, rögtön a bejövő jelre is, igy nem kell külön kettőt venned, ha a rádió jelnél ugyanaz a helyzet.


Köszi az infot, most kértem le tőlük egy ajánlatot, 584Ft+Áfa... A lényegi kérdésem az lenne, hogy milyen csatlakozót vettél hozzá (ha a képen jól látom, akkor menetes a "készülék" vége. Nálam a rádióval is gond van, akkor viszont a falba kéne szerelni az isolatort. Ott hogy lehet a bekötést megoldani?

Egyébként íme a link: http://www.elpa.lt/eng/ctv/others/480980.html


kedd júl. 27, 2004 14:13
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Hali fdsamano!

nem, nem UPC-s netem van, ADSL, de az is egy szintel lejjebről jön UTPkábellel :D

A dublázásért bocsi, de kiírt valami sql hibát, így inkább nyomtam egy F5-öt


vas. júl. 18, 2004 11:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
BenGa, milyen nethozzáférésed van? Az is UPC-s?
A UPC be szokott építeni egy szűrőt, amire az szokott ráírva lenni, hogy HPF. Ez egy felüláteresztő szűrő, aminek a kimenetén csak a TV-jel van. Ha a tv-kártyádba ez előtt a szűrő előtt ágazik el az antennakábel, akkor a kábelnet jele zavarja a tv-vételt.


szomb. júl. 17, 2004 23:00
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Hali!

Nekem a következő a problémám:
Pinnacle PC TV stereo-val UPC-n nem jó a hang. Vagy meg se találja, vagy ha meg van akkor néh fogjamagát és átvált zúgásba, mejd egy ki idő elteltével megint van hang. Egyébként sehol nincs zúgás, csak egyszerűen mintha a jelzől eltünne az audiósáv.

Így néz ki a config:

DSP erősítő+PC+UPC
~~~~~~~~~~~~
DSP erősítő és a PC között digitális kapcsolat van (2eres árnyékolt)

A szobámba bejövő UPC kábel egy jelelválaszón (rádió/TV) kereszül megy tovább a PC illetve az erősítő felé.



Kérdés: egy a kondis megoldás nekem is jó lehet? (PL a jelelválasztó elé?)

Még egy amatör kérdésem lenne: a UPC-n milyen PAL norma jön? sima/M/I/?

A segítséget elölre is köszönöm:

BenGa


szomb. júl. 17, 2004 20:23
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 59
Hozzászólás 
OFF

fdsamano írta:
Talán nagyon csendben vagy az átállás óta. Akkor mindenki kinullázódott.


Régen tényleg sokat "aktívkodtam", de kb. egy éve hanyagolok minden fórumot — időm sincs és a GPRS lassú és drága. Kellene már otthonra egy ADSL vagy egy Chello... :(


csüt. júl. 15, 2004 9:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Talán nagyon csendben vagy az átállás óta. Akkor mindenki kinullázódott.


szer. júl. 14, 2004 22:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 59
Hozzászólás 
Csontikka írta:
A készülék neve amit keresni kell ISOLATOR (izolátor)/visszaolvasva már irt róla valaki, csak senki nem tulajdonított neki túl nagy jelentősséget/, Az ára mondjuk egy kicsit borsos, de megéri: 750 Ft :))


Nem tudom, mi lehet benne, de ha nem tévedek nagyot, az ára alapján két kondenzátor... :wink:

Az tény, hogy ennyiért bőven megéri megvenni, nem kell nyűglődni, forrasztgatni, barkácsolni. Véd az egyenszint és az alacsonyfrekvenciás (50 Hz) zavarok ellen. Szóval hajrá, fiúk! 8)


OFF

Fura ez az új fórum; ahhoz képest, hogy ez a topik pl. 2001. november közepén indult, ez még csak a 2. hozzászólásom összesen az egész Fórumon... :oops:
Micsoda kis lámer vagyok... :lol:


szer. júl. 07, 2004 8:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 267
Tartózkodási hely: Budapest, Pest megye
Hozzászólás 
Sziasztok!

Örömhírem van mindenki számára aki ilyen problémával küzd és még nem találta meg a megoldást. Nagyon egyszerü, nem kell forrasztgatni nem kell kötözgetni, úgy se lesz tökéletes. El kell blattyogni antennaszaküzletbe. Leirom a cimet ahol én voltam: KT Electronics, Budapest Diószeghy Sámuel utca 17/C Tel : 313-0980 Nyitva 8-17.00
A készülék neve amit keresni kell ISOLATOR (izolátor)/visszaolvasva már irt róla valaki, csak senki nem tulajdonított neki túl nagy jelentősséget/, Az ára mondjuk egy kicsit borsos, de megéri: 750 Ft :)) Jó borsos mi? Ha belegondolok mennyi pénzt költöttem eddig kondenzátorokra, meg F csatlakozókra, meg dobozkákra, meg kábelekre... fujjj...

Ezt a cuccost az antenna bejövő jelére kell kötnöd, ha veszel hozzá 2 csatlakozót akkor egyszerűen cask rá kell tekerned. Teheted a lakáson belül akárhová, rögtön a bejövő jelre is, igy nem kell külön kettőt venned, ha a rádió jelnél ugyanaz a helyzet. És ami még fontos, a jelet EGYÁLTALÁN NEM rontja, nálam semmi nem lett se szemcsés, se zajos, stb.

Elvileg az alkábbi üzletek is forgalmaznak ilyet: de kérdezzétek meg őket telefonon. A KT Electronics az tuti, én ott vettem

0. KT Electronics: VIII: Ker Diószeghy Sámuel utca 17/C
Tel: 313-0980
nyitva: 8-17.00


1. Kábelkon: 1021 Üdülő út 29.
Tel: 1-391-4110
nyitva asszem 8-tól

2. Elekrosat Kft
IX Ker. Rádai utca 34.
Tel: 2170-873
Nyitva: 9-17.30

3. Kardos Labor ELektronik Kft
XI Ker. Sopron utca 19.
Tel: 204-5634
Nyitva 9-16.00

4. Csepel Antenna Szaküzlet
XXI Széchenyi utca 59.
Tel: 277-0587
Nyitva: 8-18.00

Remélem hogy tudtam segiteni!

Üdv mindenkinek!

Csontikka


kedd júl. 06, 2004 21:39
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 59
Hozzászólás 
Látom, újra él a topic ... elég régen jártam már erre. :roll:

Ahogy a hozzászólásokból is látom, itt több különböző probléma keveredik: a klasszikus földhurok (zárt vezetőhurokban indukálódó áram a környező erős, 50 Hz-es elektromágneses tér miatt), az idegen potenciál jelenléte ott, ahol nem kellene (máshol is hallottam már olyasmit, hogy az antennavezetéken, ahol pár száz mV nagyfrekvenciás jelnek kellene csak lennie, pár tucat volt egyenszint is van) illetve különböző földvezetékek eltérő potenciálja.


kedd júl. 06, 2004 8:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 98
Hozzászólás 
Komolyabb antennas boltokban lehet gondolom,nekem eddig meg nem kellett,kop kop ...Van tobbfele szuro is kabeltv hez gondolom,mert regen AM adokat meg rovidhullamot is raraktak atv antennara.Ezekhez is volt elvalaszto szuro aljzat tv radio,de ez ma mar nem divat.Itt a topikban is irtak,hogy ha az arnyekkolas egyszem kondival van atkotve,az keves lehet,es romlik a kep..


szer. jún. 30, 2004 14:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 267
Tartózkodási hely: Budapest, Pest megye
Hozzászólás 
Hali!

Szi1

Mi a neve és hol lehet kapni? mert engem is érdekelne rajtam a kondis leválasztás nem segitett... /il.. a búgást kivette csak a képet meg tönkrevágta pedig szépen dobozkába vigyázva mindenhol árnyékolva, stb./ ... szóval nem lett jó

előre is köszi

Üdv

Csontikka


szer. jún. 30, 2004 11:39
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 98
Hozzászólás 
Allitolag van a Kabeltvhez elvalaszto szuro 5eFt korul....


csüt. jún. 17, 2004 12:34
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 98
Hozzászólás 
A tulfeszultseg ,aramlokes ellen vedo eszkozok nem jok a kabelTV zavaras ellen,hiszen alapesetben mindent atengednek,es csak feszultseg aram lokes eseten avatkoznak be.Bar allitolag ha nem eleg gyorsak ,akkor a mai szupererzekeny keszulekeknek mar keso lehet...


csüt. jún. 17, 2004 12:28
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
A fentiekhez hasonlo problemam van. Nevezetesen csikozza a tv video/svideo benetre kotott pc/video/dvd kepet, ha a kabelteves koax is be van dugva a tevebe. Az erdekelne, hogy kereskedelemben kaphato-e ilyen levalaszto kondezatorokkal ellatott "doboz", illetve a halozati vedelem celjara arult keszulekek hasonlo elven mukodnek-e, azaz egy ilyen tv/koax vedelemmel is ellatott doboz segithet-e a problemamon. Nevezetesen erre gondoltam: MGE Pulsar CL1 TV (http://www.mgeups.hu/termekek/cl.htm). Elore is koszonom a segitsegeteket.


csüt. jún. 17, 2004 9:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 321
Hozzászólás 
Aha.....

világos.....

Köszi....


:lol:


csüt. máj. 27, 2004 20:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 253
Tartózkodási hely: EU-ban
Hozzászólás 
hcs írta:
Nos, irtam hogy az árnyékolás az kábelhálózat felőli oldalonszabadon maradt és annak a csupasz árnyékolására tekertem rá, hogy az egész kötést átfedje, majd rá a szigszalag...(villanyszerelő volnék vagy mifene :lol: )

A kondival kapcsolatban én is hasonlóra gondoltam, ezért mertem beépíteni a 100 Voltosat, merthát eddig ugye direktbe jött a kábel, azon sem volt ilyesfajta védelem... ja és a kábelhálózatnál a csillagponti leágazó szerelvény (nevét nemtudom) sem enged egyik irányba sem feszültséget. Azaz a hálózatban folyó 60 Voltot nem engedi a leágazás felé és az esetleges hibafeszt se engedheti vissza a hálózat felé... vagy mégis?

Köszi a gyors infót.
Hali
Ha a 60v.egyenáram akkor nem gond,de ha váltóáram jut a hálózatra az már igen.Természetesen általában nem csak tv.k vannak rácsatlakozva a hálózatra,hanem Pc.Tv.-kártya.Itt van egy jó példa éppen a Terminál Fórumban:"TV tuner - KábelTV - tüzijáték"topicban,ahol a Pc.Tápja meghibásodott és ráküldte a fázist a Pc-házra,aminben a Tv.kártya (az árnyékolás,test a házhoz csavarozva).A többi elképzelhető.........



Üdv


csüt. máj. 27, 2004 12:06
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 98
Hozzászólás 
Es ha vkinek a TV-je csak siman meghibasodik nyilvan kondis megoldas nelkul,es tonkremegy a haz erositoje,akkor ki fizet?A kabelTV tarsasag erre nem gondol?
Azt tudom,hogy vki rovidrezarta meg a soros kabelet,mert nagyobb jelet akart kicsikarni a fali dugobol,es kifizettettek az erosito arat 40 ezer meg 10 eve...


szer. máj. 26, 2004 20:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 321
Hozzászólás 
Nos, irtam hogy az árnyékolás az kábelhálózat felőli oldalonszabadon maradt és annak a csupasz árnyékolására tekertem rá, hogy az egész kötést átfedje, majd rá a szigszalag...(villanyszerelő volnék vagy mifene :lol: )

A kondival kapcsolatban én is hasonlóra gondoltam, ezért mertem beépíteni a 100 Voltosat, merthát eddig ugye direktbe jött a kábel, azon sem volt ilyesfajta védelem... ja és a kábelhálózatnál a csillagponti leágazó szerelvény (nevét nemtudom) sem enged egyik irányba sem feszültséget. Azaz a hálózatban folyó 60 Voltot nem engedi a leágazás felé és az esetleges hibafeszt se engedheti vissza a hálózat felé... vagy mégis?

Köszi a gyors infót.

Üdv


szer. máj. 26, 2004 20:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 253
Tartózkodási hely: EU-ban
Hozzászólás 
hcs írta:
Sziasztok!

Nos, "megépítettem" én is a fent ismertetett kapcsolást a következők szerint: egy kan és egy nőstény dugó rátekerve egy kb 10 cm-es koaxra. középen elvágva, beiktatva a két kondi. Külön-külön leszigszalagozva, úgy hogy az árnyékolás az antenna hálózat felől szabadon maradt, majd a zavarszűrés miatt árnyékolásképpen alufóliával betekerve, majd leszigszalagozva. Ezt a fajta árnyékolást sokszor alkalmaztam már és bevált. (fémdoboz helyett)

Nos a kérdésem az lenne a hozzáértőktől, hogy a kondi amit vettem 100 V-os. Fentebb 150-250 V-osakat írtak, nem tom miért. Ha ezt valaki közölné megköszönném.

Üdv...

Hali
Eredeti - érdekes megoldás!Gondolom a rátekerés előtt az árnyékolást eltávolitottad a bejövő koax-ról.Az alufóliát kötötted valahova vagy csak úgy önmagába tekerted a cuccra?
Nos a másik kérdésre annyit tudok mondani,hogy ha a Tv készülék meghibásodik (hálózati fesz kerülne a koax hálózatra 230v.)átég a kondi és ennek egy jelerősitő sem örülne!Oda - vissza védeni kell a koax hálózatot!A TV tunernál sincs 250v.alatti kondi.


szer. máj. 26, 2004 19:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 321
Hozzászólás 
Sziasztok!

Nos, "megépítettem" én is a fent ismertetett kapcsolást a következők szerint: egy kan és egy nőstény dugó rátekerve egy kb 10 cm-es koaxra. középen elvágva, beiktatva a két kondi. Külön-külön leszigszalagozva, úgy hogy az árnyékolás az antenna hálózat felől szabadon maradt, majd a zavarszűrés miatt árnyékolásképpen alufóliával betekerve, majd leszigszalagozva. Ezt a fajta árnyékolást sokszor alkalmaztam már és bevált. (fémdoboz helyett)

Nos a kérdésem az lenne a hozzáértőktől, hogy a kondi amit vettem 100 V-os. Fentebb 150-250 V-osakat írtak, nem tom miért. Ha ezt valaki közölné megköszönném.

Üdv...


szer. máj. 26, 2004 17:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 253
Tartózkodási hely: EU-ban
Hozzászólás 
Pepi írta:
Bocs. Most látom, hogy hülyeséget írtam. A Kábeltv hálózat nincs sehol védőföldre téve csak a hálózati null-ra. Éppen ez okozza a gondot abban az esetben ha bekötésre kerül egy PC.

Hi
Nem irtál hülyeséget!Mert az földelve van!NULLÁZÁS!TN rendszer.
Üdv
alaszka


csüt. ápr. 15, 2004 11:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
Bocs. Most látom, hogy hülyeséget írtam. A Kábeltv hálózat nincs sehol védőföldre téve csak a hálózati null-ra. Éppen ez okozza a gondot abban az esetben ha bekötésre kerül egy PC.


csüt. ápr. 15, 2004 10:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
szi1 írta:
Az ember azt gondolna,hogy a haz antenna elosztoja hejbol a haz foldelesere van kotve?...Mivel nem kettos szigetelesu,es akkor meg vedofold kell..


Hát ez így nem pontos. A kábeltv szolgátatok nem a házakban földelnek hanem a központi műsorelosztó fejállomáson. Az ilyen elosztó állomások nagy területet látnak el. Én a XIII. ker.be lakom a fejállomás meg a Moszkva téren van. (UPC a város alatt optikai kábellel vezeti e jeleket)
A házakban csak a csillagpontos elosztások vannak de ezek nincsenek külön a ház földjére kötve.
A földhurok azért keletkezik mert a PC-t védőföldelni kell (ami nem egyenértékű a hálózati null-al). A szórakoztató elektronikai berendezések (TV, VIDEO, stb) nem használnak védőföldet (csak fázis és null van) és éppen ez a gond hogy a hálózat null ága és a védőföld nem azonos potenciálon van. Éppen ezért a kábeltv hálozatot le kell választani az elektromos hálózati null-rol. Ezt központilag kellene megoldaniuk a szolgáltatoknak de mivel ez Magyarországon még nem kötelező ezért erre nem igazán áldoznak a kábeltv társaságok. EU csatlakozás után ez viszont kötelező lesz tehát a közeli - de mivel ez Magyarország - valószínű, hogy a távoli jövőben lesz csak kötelező.


csüt. ápr. 15, 2004 10:23
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 98
Hozzászólás 
Ugy tugom ,meg is van hatarozva,hogy a 0 meg a vedofold kozott mekkora ellenallas feszultseg lehet max ,eletvedelmi szempontbol,hogy mukoodjon a vedofold...vmi remlik..


csüt. ápr. 15, 2004 9:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 98
Hozzászólás 
Az ember azt gondolna,hogy a haz antenna elosztoja hejbol a haz foldelesere van kotve?...Mivel nem kettos szigetelesu,es akkor meg vedofold kell..


csüt. ápr. 15, 2004 9:44
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 87 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség