Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd márc. 19, 2024 4:17



Hozzászólás a témához  [ 36 hozzászólás ] 
Ének kiszűrése a zenékből 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: pén. júl. 31, 2009 12:49
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
nem igazán találkoztam még normális eredményű ilyen buherálással, de lehet ti tudtok valamit amit én nem...


kedd okt. 06, 2009 23:12
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. okt. 12, 2006 15:00
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
tzhx


csüt. okt. 12, 2006 15:03
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. szept. 15, 2006 15:39
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
csaosztok!

Nekem RealTek Sound Manager hangkártyámhoz (ami nem egy übercucc) dobott programom van és kajakra van rajt egy opció hogy énekhang levevése és valahol szinte profin kiszűri, de akkor ottt van még az equalézer meg más okosságok amikkel tökéletesíteni lehet.

Incredible is nothing :wink:

cyberry


pén. szept. 15, 2006 15:48
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
=DCdv mindenkinek!

1-szer m=E1r szakmailag is elmagyar=E1ztam, mi=E9rt nem lehets=E9ges ezt=20
megval=F3s=EDtani, de l=E1tom m=E9g mindig van aki k=FCzd vele. Mindenesetr=
e ha=20
valakinek siker=FCl, az a levesből is ki tudja vonni a s=F3t.

Geripapa


hétf. nov. 10, 2003 17:06
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Az énekhang, vagy bármilyen hangszer hangja elméletileg kiszűrhető (azaz felismerhető) egy zenéből (ahogy az ember is felismeri, hogy melyik az ének), de ezzel nektek sokat nem segítettem ,mivel gyakorlatilag még kevesek vagyunk ehhez.


szer. szept. 03, 2003 10:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Mi van????Mi az, hogy "nekem is átírhatnád"?Mintha én tök könnyen és ingyen jutottam volna hozzájuk.Amúgy eddig még senkinek sem írtam át.De azt még a törvény is büntetné, ha én ezt terjeszteném.
Aki ügyes, az könnyen hozzájuthat.
üdv: kispedro


vas. aug. 03, 2003 23:37
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Üdv mindenkinek!
Igaz nem mostanában ment ez az eszmecsere, de új vagyok, így nekem ez új volt.
Anno kb. 10 éve, amikor nagy divat volt a "kerioki", láttam, ill hallottam egy "lengyel piaci" bóvli kazettás magnót ami a fenti "kerioki" funkcióval volt felvértezve. Ami a meglepő volt,hogy igaz minimális, hangsúlyozom MIMIMÁLIS veszteségtől eltekintve elég jó minőségű ének nélküli anyagot készített a kazetta anyagából. Ezen tapasztalat fényében kicsit kétkedve olvastam a hozzászólásaitokat, nem akarom elhinni, hogy a mai technika nem tudja min, ezt produkálni. Hozzáteszem én még nem próbáltam pc-vel.
Mielőtt bárki azt hinné, hogy teljesen dilettáns vagyok megjegyzem, birtokában vagyok némi technikai irányú tudásnak és tudom, hogy miről volt eddig is szó (spektrum, stb.) így nem kell győzködni, hogy miért nem lehetséges amit leírtam.
Végül ajánlok egy címet: http://www.dividix.net/s?k=karaoke&t=1059928985500 természetesen témába vág.
Üdv: Csiba76


vas. aug. 03, 2003 18:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves Mindannyian!

Nehogy szó érjen, elvégeztem Én is néhány kísérletet.
Nem sok sikerrel.
A mai és 10-25-éves zenékből képtelenség kiszűrni a szöveget, mert a teljes hangminőség rovására is megy és nem elég hatásos.
Ez az út tehát nem járható.
Kipróbáltam viszont filmhanggal, tehát, amit a mozikban játszanak, ott egész jó, de nyilván azért, mert a dialóg a két csatornában azonos szinten van rögzítve és nincs semmilyen fázis-manipulációnak kitéve. Ez, persze csak az analóg, optikai hangra igaz.
Ezt már egész jól ki lehet szűrni, de némi mélyhang-veszteség itt is fellép, de korrigálható.

Az a fő probléma, hogy nem tudjuk a "kódolási eljárást" illetve ennek a "dekódolási eljárását". Legfeljebb ezen a módon lehetne elérni valmilyen használható eredményt, kétséges, hogy megéri-e.
Üdv! SMA


szomb. máj. 10, 2003 14:53
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
kispedro, nekem is átírhatnád és elküldhetnéd a midis CD-det, nagyon megköszönném!
Kornel.Kallai@hu.ibm.com

Thx! Csá: Jacksly


szer. máj. 07, 2003 4:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 179
Hozzászólás 
Csá mindenki!
Kispedro: Hol lehet a Chrismidistudio-s midiket fellelni? (Vagy talán megvetted őket?). Én is ilyen dolgokkal foglalkozom, de nincs annyim, hogy kiperkálja darabjáért 360ft-ot (tudom, egyéni szoc problem), de marha jó lenne.

lacam@freemail.hu

Kipróbáltam én is egy-két ilyen software-t, de egyik sem tökéletes.

Lacam!


kedd márc. 25, 2003 13:09
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Én hallottam már egész jó eredményt. Cool Edit Pro-val készült. Az emberi hang spektruma jóval szűkebb, mint a hangszereké, ezért ha eljátszogatsz a Graphic Equalizer és a Parametric Equalizer szűrőkkel, akkor a mély és magas hangjaid változatlanul megmaradnak, csak a középtartományban, 500 Hz - 4 kHz között kell kivonnod a mono összetevőt a jelből. Teljesen kioltani sosem fogod az énekhangot, de használható eredményt saját fülemmel hallottam.


pén. márc. 21, 2003 3:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
A chrismidi studiótól majdnem az összes szám megvan.Több száz mega midim van tőlük.Természetesen az a pár szám nincs meg ami nekem kellene, de az nekik sincs.
kispedro


csüt. márc. 20, 2003 21:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
Halihó Kispedró!
Ha Neked a zenék főleg szintire kellenek, és elsősorban azért, hogy ráénekelj, akkor feltétlen midiben szerezd be őket! Az igaz, hogy magyar számokat ingyen töltögetni már nem lehet (külföldieket viszont dögivel találhatsz, ha kicsit keresgélsz), viszont látogass el a www.chrismidistudio.hu oldalra, és ott mindent meg fox találni, amire szükséged lehet. A midik színvonala elsőosztályú, nagyon profin megszerkesztettek, elég, ha a Lagzi Lajcsi féle Dáridóra gondolsz, mert ott például az összes zene a Chris-midistúdiótól volt ami elhangzott, és nem ám a vigyorgó, ocsmány pofájú, undorító, hozzá nem értő, csak imitálni tudó Dáridó szimpatikusoktól. Na hagyjuk inkább ezt a témát.A lényeg, hogy 360 Ft egy dal, és a választék óriási. De ha ez nem tetszik, vehetsz zenei cdket is tőlük. megmondod mi kell, és megcsinálják neked énekszólam nélkül. Sok sikert! Üdv: Zol


szer. márc. 19, 2003 23:23
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Ez tenyleg szinte lehetetlen dolog. Neha egesz jol meg lehet oldani, de ritka hogy ugy vegyek fel az anyagot a studioban, hogy utana le tudd venni az eneket (a sztereo pozicionalas, effektek, stb miatt)
Egy olyan megoldast tudok elkepzelni, hogy megszerzed midiben az adott szamot, ha valaki mar megcsinalta (neten rengeteg van) es egy jo midi-hangszerkeszlettel jatszod vissza, ha a hangkartyad tamogatja az ilyesmit (pl. soundblaster live) A www.thesoundsite.net cimen sok jo gm-bankot lehet talalni sf2 formatumban.


hétf. márc. 10, 2003 13:11
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Kedves Mindenki!
Szerintem rossz a megközelítés. Ezzel a common signal removinggal valóban nem lehet jó eredményt elérni, mivel az nem kifejezetten az énekhangot próbálja eltávolítani, hanem mindent, ami közös a két csatornában.

A megoldást talán egy beszédfelismerő programokhoz hasonló dolog jelenthetné, ami az énekes hangjának sajátosságaiból kiindulva dolgozik.

Ez így általánosan nyilván megvalósíthatatlan, de ha van a zenének olyan része, amikor az énekes szólót énekel, akkor a hangjából mintát lehetne venni és ezzel operálni.

Mivel nem rendelkezem komolyabb programozói ismeretekkel, ezért ezt csak ötlet szinten tudom javasolni.
Elképzelhetőnek tartotok ilyesmit?
Üdv


vas. márc. 09, 2003 14:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves kispedro és Többiek!

Ott van az, az "Audio-preamplifier" oldalon.

Nem biztos, hogy a manipulált, kreált hangzásból teljesen ki lehet ezzel az áramkörrel szedni a "monó" énekhangot, de meg lehet próbálni. Jobb, mint egy "szoftveres" megoldás, a beállítását fülre, régebbi jó felvétellel be lehet állítani.

Egyébként ne rajtam kérjétek számon, ha mégsem elég jó, erről Én igazán nem tehetek.
Üdv! SMA


szer. márc. 05, 2003 16:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Miért baj az, hogy próbálkozunk.Én olyan ember vagyok, hogy általában a lehetetlennel is mepróbálkozom, hátha mégis lesz belőle valami.Időtöltésnek jó, nem?Addig sem unatkozom.Kerestem az oldalon a "Remove common signal from Stereo Sound"-t, ed az istenért sem találtam.
kispedro


szer. márc. 05, 2003 14:46
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
"Nem értem, miért nem hiszitek már el végre, hogy a mai stúdióban szerkesztett felvételekből lehetetlen normálisan kivakarni az énekhangot.
Van fogalmatok, micsoda különbség van a jobb és bal csatorna hagzása közt"

Gondolod hogy ha lenne közöm a témához akkor kérdezgetnék ilyen hülyeségeket? Azért kérdem mert gőzöm sincs.


kedd márc. 04, 2003 23:08
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Szombathely
Hozzászólás 
jaa, és ez a common signal kiszedés rendesen el tudja tűntetni a dinamikát, meg a basszust, arra azért jó lesz :-)


kedd márc. 04, 2003 21:26
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
és ez a megoldás teljesen leszedi az éneket egy számról?


kedd márc. 04, 2003 20:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves Mindannyian!

Megtaláltam.
"Sam Electronic Circuits"
http://users.otenet.gr/~athsam/index.htm

A "Remove common signal from Stereo Sound" - címen kell megtalálni. :)
Üdv! SMA


kedd márc. 04, 2003 16:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves kispedro és Többiek!

Nem túl bonyolult áramkör, megkeresem, hogy honnan töltöttem le és majd megírom.
Üdv! SMA


pén. feb. 28, 2003 14:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Szevasz SMA!
Már azthittem, hogy az elektro fórumba jöttem.:-) Ha nem nagy gond, akkor megkereshetnéd azt a doksit.Akármilyen infó érdekel a dologról, mégha nem is lehet megcsinálni.
üdv: kispedro


csüt. feb. 27, 2003 18:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves Mindannyian!

Hardware-úton nem jó a megoldás?
Erre volna leírás, ha kell Nektek, megkereshetem.
Üdv! SMA


csüt. feb. 27, 2003 14:02
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Üdv!

Pedro, régebben én is probálgattam kiszürni, de sehogy nem jött össze.. ugyanazt az eredményt értem el mint te.. szerintem ugyan azzal a progival csináltuk: cool edit 2000..
Ha szereted a mulatós zenét, gondolom az Mc Hawert is szereted.. ha igen, az ő lapján: http://www.hawer.hu/ rajt van minden albumnak a zenei alapja.. bár ezt biztos tudtad de azért leirtam :) sok sikert..
Isti


csüt. feb. 20, 2003 22:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Stereo-ból monót csináltam.AZ új hangminta amit megnyitottam az mono kell, hogy legyen.Vagy stereot irtam volna.
kispedro
Én is sok wav-midi konvertert használtam, de nekem is csak zagyvaság lett belőle.Viszont azt én is úgy tudom, hogy ha az ének mono, csak, akkor tűnik el.Az gáz, hogy nem tudom midibe áttenni azt a pár zenét.Amiket pl. lehet wapról tölteni az új polifónikus telefonokra (4,8,16...42 szólamú) azokat, hogy csinálják?Azokat is megszerkesztik?Mert azokból rohadt sok van.Nem igaz, hogy nem az eredeti zenét alakítják át.Hogy tudnám még is midivé konvertálni?Olyan jó zenék már.Így meg nem lehet ráénekelni, pedig azért kellene a legjobban.Nincs valaki, aki megtudná szerkeszteni?:-)
kispedro


szer. feb. 12, 2003 14:28
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Ezzel csak csináltál magadnak egy stereot a stereoból. :)
Azért visszhangzott mert egy kicsit arréb tetted vmelyik
csatornát.


szer. feb. 12, 2003 14:22
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
kispedro!
Azt hiszem, hogy ez csak idôtöltés, semmi más. Végleg nem lehet kiiktatni az énekhangot. A programok többsége azt csinálja, hogy az egyik csatornához ellenkezô fázisban hozzáadja a másik csatorna jelét, majd a keletkezett különbséget teszi mindkét csatornára. Többé kevésbé hatásos ez, ha az eredeti felvételen az énekhang a középpontból szól, azaz az énekes hangját monoban, utólag és azonos intenzitással keverték a felvételhez. A YoGen progi ezt csinálja, de ugyanazt éred el egyes editor progik "Channel mixer" beállításával is.
A zene MIDI-be való átalakitása is gyerekcipôben jár ma még. Van több progi. Én a Vidi-t próbáltam, nagyon gyengécske: csak egyetlen hangszerre transzponál, de pl. még egy egyszerű zongora szólót sem visz át becsületesen. Valami zagyvaság lesz belôle és a dallam, a ritmus felismerhetetlenek...
Üdv. K&K


szer. feb. 12, 2003 1:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Ocek: Nem arra gondoltál, hogy egy progival megnyitod a bizonyos zenét és pl. a bal csatornát vágólapra teszed.Ezután nyitsz egy új mono üres hangfájlt és ctrl+v-vel beillesztet a vágólapra elmentetteket.Azután vissza az eredeti zenéhez és a jobb csatornát jelölöd ki, majd a beteszed a vágólapra.Majd visszamég a szerkesztett hangfájlhoz és ami van a vágólapon rékevered.Valami olyasmi volt a menüpont alatt, hogy ctrl+v mix paste.Már nem emléxem pontosan.Ezt én is megcsináltam, de egy az, hogy csak stereo zenékkel lehet megcsinálni, máskülömben meg semmi értelme.Ugyan úgy hallatszik az ének, csak valamivel hallkabb és vízhangzik.Szóval nagyon undorító lesz a hang.A progi nevére már nem emléxem.
kispedro


szer. feb. 12, 2003 1:18
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
De vhogy ki lehet, 2 hónapja találtam egy olyan progit csak
meghalt a gépem és újra kellett telepíteni mindent, de én
hü.. kitöröltem az installját de majd utánanézek mert nekem
is kellene.


kedd feb. 11, 2003 16:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Ez gáz.Gondolom akkor azt sem lehet megoldani, hogy a zenében az alapdallamot, vagy a szólót valahogy átalakitsam midivé?Van egy pár nótán és szintetizátorba kellene.
kispedro


kedd feb. 11, 2003 14:43
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Amit ti akartok itt creálni az lehetetlen, de megfelelő időtöltés. A zenékből nem lehet a dalszöveget kiszedni csak ha megvannak az alap hansávok mert ugye a zenék abból épülnek fel. Azért lehetetlen mert ezek a sávok már össze vannak renderelve. Gondoljatok bele mikor megszereztek egy mixet, azt se tudjátok szétkapni.


hétf. feb. 10, 2003 20:22
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 96
Hozzászólás 
valoban lehetetlen a dolog, de azert lehet probalkozni,
tobb-kevesebb sikerrel. az eredmeny az adott felvetel
bizonyos tulajdonsagaitol fugg.

http://www.mtu.com/basics/vocal-eliminator.htm
http://www.yogen.com/vocalremover/
http://www.analogx.com/contents/downloa ... emover.htm

sok sikert! :-)
paa.


csüt. jan. 16, 2003 15:40
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Srácok, ha nem kifejezetten karaoke file-ról van szó, NEM lehetséges.
Gondold el, mondjuk egy Wagner operából a basszusklarinét szólamot kiszűrni...
Ez kis túlzással majdnem ugyanaz. Vagy akár valamelyik énekszólamot.

Impossible Mission


szer. jan. 15, 2003 1:02
Profil Privát üzenet küldése ICQ

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Szió nekem is kéne valami ha tudtok ,
vagy valaki aki egy bee gees albumról leveszi az énekhangot,
úgy hogy a vokál maradjon .


kedd jan. 14, 2003 20:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Hali!
Egy olyan dolog jutott eszembe, hogy egy akár milyen zenéből kilehet-e szedni valamilyen programmal az éneket.Lehet, hogy már van ilyen topic, ha igen, csak mondjátok meg melyik az és én megkeresem.Belenézegettem az utolsó 50 topicban, de nem találtam ilyet.Gondolom teljesen nem is lehet kiszűrni a zenéből az éneket.Az a baj, hogy karaoke fájlokat nem találok.Legalábbis ilyen lakodalmas zenékhez nem, amiket én keresek.
Aki tud kérem segitsen.Köszönöm.
Kispedro


csüt. jan. 02, 2003 2:20
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 36 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség