Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. jún. 01, 2024 21:41



Hozzászólás a témához  [ 73 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Canon EOS30D vs. CanonEOS400D 

Canon EOS30D vs. CanonEOS400D
A szavazás kedd jún. 19, 2007 11:50-kor befejeződött.
Canon EOS30D 50%  50%  [ 2 ]
CanonEOS400D 50%  50%  [ 2 ]
Szavazatok száma : 4

Canon EOS30D vs. CanonEOS400D 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
korynna írta:
Kérdeztem nem kijelentettem, eddig nagyon amatőr módon dolgoztam és szeretnék minősgben magasabb szinten dolgozni ezért vagyok kíváncsi mindenki véleményére. Egyébként mi az a kitobi? Azért gondoltam, hogy noncs akkoraszerepe mivel nagyjából az alany mindig azonos távolságra van tőlem így csak egy átlagos objektívre van szükségem. Mivele gyenlőre sem a makro sem amikro fotózással nem tudok foglakllkozni:(

köszönök m inden segítséget


Mi az az átlagos objektív? Mert van az optikának egy gyújtótávolsága meg van egy minősége. És van ugyanolyan fókusz 20 ezerért meg 300 ezerért is.Ha megcsinálod a portrét a kettővel szemmel látható különbség lesz közöttük. Kitnek hívják az optikával felszerelt tükrös gépet, természetesen nem drága optikát tesznek rá azt hogy mit vesz hozzá bővítésre a vevőre bizzák. Általában a kitobi olyan árban van számolva hogy megéri megvenni. Én a Pentaxomhoz vettem használt optikákat amelyek némelyike elképesztően jobb a kitobinál.


csüt. ápr. 26, 2007 16:45
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 26, 2007 14:08
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Kérdeztem nem kijelentettem, eddig nagyon amatőr módon dolgoztam és szeretnék minősgben magasabb szinten dolgozni ezért vagyok kíváncsi mindenki véleményére. Egyébként mi az a kitobi? Azért gondoltam, hogy noncs akkoraszerepe mivel nagyjából az alany mindig azonos távolságra van tőlem így csak egy átlagos objektívre van szükségem. Mivele gyenlőre sem a makro sem amikro fotózással nem tudok foglakllkozni:(

köszönök m inden segítséget


csüt. ápr. 26, 2007 15:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
korynna írta:
Sziasztok!
A fórum oldalt egy ismerősöm ajánlotta mivel én is hasonló gondokkal küzködök és pont ezen gépek között ingázom én is. Viszont én portré fotózáshoz szeretném használni a 400D-t ha ebből a szemszögből közelítjük meg lényegesen kevesebb szerepet kap az objektív és így talán meg is éri nem? :?


Miért volna portrénál kevesebb szerepe az optikának? Ha igényes portrét akarsz csinálni az is 2-300 ezerbe kerül, persze ha profi szinten akarja valaki csinálni. A kitobi ára azért nem olyan nagy és a legtöbb megéri az árát.


csüt. ápr. 26, 2007 14:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 26, 2007 14:08
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Sziasztok!
A fórum oldalt egy ismerősöm ajánlotta mivel én is hasonló gondokkal küzködök és pont ezen gépek között ingázom én is. Viszont én portré fotózáshoz szeretném használni a 400D-t ha ebből a szemszögből közelítjük meg lényegesen kevesebb szerepet kap az objektív és így talán meg is éri nem? :?


csüt. ápr. 26, 2007 14:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
sikariel írta:
Egyébként mit gondoltok, a K10D mennyit bír?

100ezer garantált exporol olvastam.


hétf. ápr. 23, 2007 1:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 20, 2007 11:25
Hozzászólások: 22
Hozzászólás 
Egyébként mit gondoltok, a K10D mennyit bír?


vas. ápr. 22, 2007 23:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Babajaga írta:
"A K10D nagy erénye az, hogy időjárásálló és kismértékben ütésálló a váza, valamit, hogy sok expozícióra vállalnak garanciát, ami csak a profi kategóriában volt szokás."

Nem csoda hiszen a lényeges alkatrészek fémből készülnek. Csak az az érthetetlen hogy miért nem lehet ezeket az alkatrészeket minden gépnél fémből készíteni hiszen nem volna nehezebb és nem kerülne többe egy petákkal se. Nekem K100D van és nem került többe mint bármelyik hasonló kategóriájú gép.


Mert olcsobb müanyagbol kiönteni mint fémböl, és igy lehet árban fentebb pozicionálni a masszivabb gépeket. Ráadásul ha 100000 expora gyártanák a belépö vázakat is, akkor kevésébé lenne ösztönözve az átlagvásárlo, hogy 2 év mulva lecserélje a gépét. Elmult az a korszak, amikor az öröklétre gyártják a gépeket (van egy FED2-m amit az '50 évek elején gyártottak, és ma is hibátlan, de az is biztos, hogy egész életében nem készült vele több expo mint amennyi egy uj DSLR-be az elsö héten bekerül csak tesztelésnek, szoval ez meg a másik oldal)


vas. ápr. 22, 2007 18:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"A K10D nagy erénye az, hogy időjárásálló és kismértékben ütésálló a váza, valamit, hogy sok expozícióra vállalnak garanciát, ami csak a profi kategóriában volt szokás."

Nem csoda hiszen a lényeges alkatrészek fémből készülnek. Csak az az érthetetlen hogy miért nem lehet ezeket az alkatrészeket minden gépnél fémből készíteni hiszen nem volna nehezebb és nem kerülne többe egy petákkal se. Nekem K100D van és nem került többe mint bármelyik hasonló kategóriájú gép.


vas. ápr. 22, 2007 18:31
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 20, 2007 11:25
Hozzászólások: 22
Hozzászólás 
Nagyon köszönöm Neketek! Tanulmányozom még a dolgokat és kérdezek tovább... : )))


vas. ápr. 22, 2007 17:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
www.keh.com -on megtudod nézni, hogy használtan milyen árban lehet vásárólni.


vas. ápr. 22, 2007 17:34
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Húúú de felpörgött a topik.... :D

A K10D nagy erénye az, hogy időjárásálló és kismértékben ütésálló a váza, valamit, hogy sok expozícióra vállalnak garanciát, ami csak a profi kategóriában volt szokás.
A Pentaxoknál nagyon jó az is, hogy ősrégi pentax objektívekkel is működik és M42-es adapterrel nagyon jól működik a régi m42-es objektívekkel is. Így viszonylag olcsón tudsz objektíveket venni hozzá használtan. Igaz ez részben a Nikonra is(kivétel az m42).

Ha nem kell ilyen komoly váz akkor az A100-ra tenném én is a voksot.

Az objektívvel kapcsolatban a nagyátfogású és kitobjektívek nem a minőségről híresek.

Érdemes vázat venni csak és hozzá szép megkímélt állapotú legalább középkategóriás objektíveket venni, vagy ha nagyon költségérzékeny vagy akkor pedig m42-es Carl Zeiss és Pentakon jó fénykerejű obkektíveket(már persze ha nem kitét az AF).

ui:400D-t felejtsd el


vas. ápr. 22, 2007 16:41
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
sikariel írta:
Néztem egy gépet, ahhoz kitben adnak egy, Da 18-55mm és egy Da 50-200mm-as obit. Arról mit gondolsz?

A kitben adott obiktol sokat nem szabad várni. Kompakthoz képest persze ezek is jók, de kb annyit is tudnak amennyi az áruk.


szomb. ápr. 21, 2007 18:19
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 20, 2007 11:25
Hozzászólások: 22
Hozzászólás 
Néztem egy gépet, ahhoz kitben adnak egy, Da 18-55mm és egy Da 50-200mm-as obit. Arról mit gondolsz?


szomb. ápr. 21, 2007 17:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
sikariel írta:
Azt hiszem portré és természetfotózáshoz használnám a gépet, bár nem kizárt, hogy dinamikusabb mozgásokról is csinálnék képeket... Szóval, nem tudok egyértelműen válaszolni. Igazság szerint jelenleg egy igen ócska géppel próbálkozom, de azt már most is érzem, hogy sok örömöt nyújt, viszont nincs igazán kialakult stílusom,-ha lehet ilyet mondani. Mit gondolsz, tudnék olyan objektívet venni, ami sokmindenhez megfelelő? (Bár gondolom ezzel, nehezet kérek, mert ha valami mindenre jó, feltételezem igazán semmire nem "tökéletes"?!


Vannak ilyen 18-200as obik de itt erösen kompromisszumot kell kötni a képminöséggel. Ha ilyenben gondolkozol, akkor a nikon tünik jo választásnak, a nikonos 18-200VR még a legjobb ilyen allinone obiban. Itt jön az, hogy föleg felesleges komoly gépet venni, ha nem minöségi obikat teszel rá.


szomb. ápr. 21, 2007 17:44
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 20, 2007 11:25
Hozzászólások: 22
Hozzászólás 
Azt hiszem portré és természetfotózáshoz használnám a gépet, bár nem kizárt, hogy dinamikusabb mozgásokról is csinálnék képeket... Szóval, nem tudok egyértelműen válaszolni. Igazság szerint jelenleg egy igen ócska géppel próbálkozom, de azt már most is érzem, hogy sok örömöt nyújt, viszont nincs igazán kialakult stílusom,-ha lehet ilyet mondani. Mit gondolsz, tudnék olyan objektívet venni, ami sokmindenhez megfelelő? (Bár gondolom ezzel, nehezet kérek, mert ha valami mindenre jó, feltételezem igazán semmire nem "tökéletes"?!


szomb. ápr. 21, 2007 15:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
sikariel írta:
"kiskezű japán lányoknak..." :D :D :D Lefordultam a székről! Szóval azt mondod a K10D- vel nem csinálok rossz vásárt? Vagy inkább a Sony?


Mivel azt még nem irtad le mire is akarod használni a gépet, igy nehéz egyértelmüen megmondani, melyik megoldással jársz a legjobban. Azt fontos tudnod, hogy tükrös gépnél elsösorban a gépre tett objektiv határozza meg a minöséget. Ha limitált keretböl kell gazdálkodnod és a képminöség az elsödleges, valamint nem akarsz ipari mennyiségü képet késziteni ( a tükrösöknél a mechanika nem korlátlan ideig müködik hiba nélkül, egy drágább váz több expot ki kell hogy birjon mint egy belépö szint) akkor érdemes akár a legolcsobb vázat megvenni és ehhez egy jobb obit és egy vakut. Ezzel a szettel jobb képet tudsz csinálni mint egy kitobis középkategoriás vázzal.
Belépö szinten hatalmas a választék, canon, nikon, sony, pentax/samsung, olympus - mindegyik nagy cégnek van 200e alatt gépe. Kezdöként én inkább ezeket javasolnám, aztán ha "kinötted" akkor pár év mulva lecserélheted az adott rendszer ujgenerácios komolyabb gépére.
Ha most veszel egy 300ezres vázat és maradsz a kitobinál meg a beépitett vakunál, lényegesen kevesebb lesz a sikerélményed, mint az olcsobb váz+kiegészitök összeállitással.

De a legjobb megoldás, ha objektiv iránybol közelited meg a kérdést. Válaszd ki azt az objektivet (márka/tipus) ami a leginkább megfelel az elvárásodnak, és ha ez megvan akkor vedd meg azt a vázat amire rá lehet tenni és kényelmesen meg tudod fogni. Talán ez az egyik legfontosabb egy váznál. Hiába a legokosabb váz, ha fél ora után egy nehezebb objektivvel megfájdulnak töle az ujjaid.


szomb. ápr. 21, 2007 14:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 20, 2007 11:25
Hozzászólások: 22
Hozzászólás 
"kiskezű japán lányoknak..." :D :D :D Lefordultam a székről! Szóval azt mondod a K10D- vel nem csinálok rossz vásárt? Vagy inkább a Sony?


szomb. ápr. 21, 2007 14:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás Re: Köszönöm!
sikariel írta:
Igen, arra már é is gondoltam, hogy ráérek venn majd akkor egy komolyabb vázat, ha "kinövöm" mondjuk a Pentax k10d-t. Egyéblént a Canon EOS 400D és a Pentax K10D összehasonlításában, melyiket javaslod inkább, -eltekintve attól, amit a használtpiacról írtál?! A Pentaxhoz is van választék az obikból?
Olvastam a K10d-ről, hogy nem tudja az ISO 3200-at, ez mennyiben jelent hátrányt a vetélytársaihoz képest,-ha egyáltalán van komoly jelentősége?

Köszönöm a segítséget!


A K10D egy komoly váz. a 30D-t is körberöhögi. A 400D-vel nem illendö összehasonlitani. Utobbi egy 10Mp-es gyerekjáték kiskezű japán lányoknak. Egyébként a 400D-ben sincs 3200iso de ez szvsz nem jelent semmit, amit kiscsit alexpós raw+1600iso+konverterben felhuzás modszerrel nem lehet megoldani elfogadhatóan, azt beépitett iso3200al se.

Megjegyzem van még a piacon más márka is, pl ott az exminolta sony A100, amit pl nálunk a MM-ban 170ezerért adnak kitben, szintén 10Mp, beépitett stabilizátor, a canonnál sokkal jobb kitobi, suoval én pl 400D helyett inkább ezt venném, ha ebben a kategoriában gondolkozok.


szomb. ápr. 21, 2007 13:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 20, 2007 11:25
Hozzászólások: 22
Hozzászólás Köszönöm!
Igen, arra már é is gondoltam, hogy ráérek venn majd akkor egy komolyabb vázat, ha "kinövöm" mondjuk a Pentax k10d-t. Egyéblént a Canon EOS 400D és a Pentax K10D összehasonlításában, melyiket javaslod inkább, -eltekintve attól, amit a használtpiacról írtál?! A Pentaxhoz is van választék az obikból?
Olvastam a K10d-ről, hogy nem tudja az ISO 3200-at, ez mennyiben jelent hátrányt a vetélytársaihoz képest,-ha egyáltalán van komoly jelentősége?

Köszönöm a segítséget!


szomb. ápr. 21, 2007 12:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
sikariel írta:
Szia!

Köszönöm az ajánlatot, mintenképp megnézem a Pentaxot!
Tudom, hogy a Canon EOS30D egy komolyabb gép...
Vagy nem erre gondoltál, mikor azt írtad, hogy más kategória?


A K10D-nél nem komolyabb a 30D. Sött...

Ha nem akararsz baromi komoly rendszert kiépiteni sok obival meg folyamatosan cserélni az obikat (ebben a kenonnak elönye van mert sokan használják, jobban pörög a használtcikk piaca) hanem kell egy jo gép, akkor inkább a pentax.
De lehet, jobban jársz egy 400D kategoriás géppel és az árkülönbözetböl jobb obit vehetsz, mintha megveszed a 300ezres vázat és valami olcso obival használod. 200e alatt jobbnál jobb belépö gépek között válogathatsz, a képminösége ezeknek se rosszabb mint a magasabb kategoriásoknak, csak a kivitelük nem olyan kemyény használatra van optimalizálva mint a nagytesók. De egy kezdönek (ha jol gondolom, nem vérprofiként gondolkozol a vásárláson) böven tökéletes valamelyik belépö kategóriás váz, a jo képet a jobb obi csinálja, nem a komolyabb váz.
Mivel a kereted ugy tünik limitált, amiat is az olcsobb vázat javaslom, mert akkor esetleg tudsz még venni egy külsö vakut is, ami megint sokkal hasznosabb beltéren, mint egy extrább váz csak beépitett vakuval.


szomb. ápr. 21, 2007 12:17
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 20, 2007 11:25
Hozzászólások: 22
Hozzászólás 
Szia!

Köszönöm az ajánlatot, mintenképp megnézem a Pentaxot!
Tudom, hogy a Canon EOS30D egy komolyabb gép...
Vagy nem erre gondoltál, mikor azt írtad, hogy más kategória?


pén. ápr. 20, 2007 23:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
ez a két gép tökéletesen más kategória!
Vegyél pentax k10D-t!

vagy nézz be ide:
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?t=30713


pén. ápr. 20, 2007 21:58
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 20, 2007 11:25
Hozzászólások: 22
Hozzászólás Canon EOS30D vs. CanonEOS400D
Sziasztok!

Kérlek benneteket segítsetek nekem, hogy milyen gépet érdemes venni a 200-300e forint körüli kategóriában? PL.:Canon EOS30D, CanonEOS400D?
Illetve, milyen objektívet érdemes kezdésnek venni, amennyibe 1-nél többre jelenleg nem futja? : )
Abban sem vagyok biztos, hogy kezdő -de lelkes- fotósként érdemes ilyen,-viszonylag komoly- gépre beruházni.
Mi a véleményetek?

Segítségeteket előre is köszönöm!


pén. ápr. 20, 2007 11:50
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 73 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség