Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 13:08



Hozzászólás a témához  [ 949 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Következő
Vegas Video szekció! 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: vas. dec. 24, 2006 15:38
Hozzászólások: 11
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Sziasztok!
Windows 7 alatt szeretnék a Sony Vegas 8.0c-re a kolynet féle magyarítást feltenni. Magyarítás nélkül minden további nélkül elmegy a program. A magyarítás viszont akár rendszergazdaként, akár kompatibilis módban telepítem, telepítés után, még az eredeti angol nyelvű Vegas sem indul el többet. XP-ben minden OK. volt. Legyetek szívesek írjátok meg van-e valakinek tapasztalata arról, hogy működik-e Windows 7 alatt a Sony Vegas 8.0c verzió a magyarítással együtt, és ha igen melyek voltak a telepítés lépései?


csüt. jan. 28, 2010 20:34
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. jan. 16, 2010 17:01
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!

Én nemrég használom a Vegas-t,és még eléggé kezdő vagyok.Próbáltam egy filmet importálni,és sikerült is,csak az az egy baj,hogy csak a hangot jeleníti meg,a videót nem.Hiába húztam be a videóhoz,nem engedte,hanem mindig a hanghoz rakta.Ezzel lehet valamit kezdeni?


szomb. jan. 16, 2010 17:06
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. dec. 26, 2008 9:29
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!

Vettem karácsonyra apámnak egy Dazzle Video Creator Platinum-ot. Összekötöttük a géppel a videót, feltettük a Studio szoftvert, de nem látszik semmi a kis ablakban. Mit rontottunk/felejtettünk el? (A gépe: E6400, 2GB RAM, 8500GT)

Köszi


pén. dec. 26, 2008 9:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
DavaTomba írta:
Kedves Vegas-tudorok,


A Capture minden bedigitalizált, de 2 és fél perces (5,1 gigás) darabokra vágta a félórás filmet. Mi lehet az oka? Semmilyen ilyen korlátozást nem találtunk a Vegas beállításaiban.

A másik kérdés, hogy lehetséges a snitteket valamivel helykímélőbb módon digitalizálni?


Windows XP SP2, 3GHz Intel Dual-Core, 2 GB RAM, 120 GB vincseszter, Vegas 7.

Bárcsak valaki tudna segíteni,

Előre is köszöni
Tamás


Ha a digitalizálás alatt DV anyag átmásolását érted, akkor arra a legcélszerűbb a WinDV-t használni. Ami a méretet illeti, a DV szabvány szerint az anyag 25 MBit/s, tehát a 2,5 perc az 470 mega kéne, hogy legyen.


pén. nov. 21, 2008 13:32
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. nov. 13, 2008 13:58
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Kedves Vegas-tudorok,


A Capture minden bedigitalizált, de 2 és fél perces (5,1 gigás) darabokra vágta a félórás filmet. Mi lehet az oka? Semmilyen ilyen korlátozást nem találtunk a Vegas beállításaiban.

A másik kérdés, hogy lehetséges a snitteket valamivel helykímélőbb módon digitalizálni?


Windows XP SP2, 3GHz Intel Dual-Core, 2 GB RAM, 120 GB vincseszter, Vegas 7.

Bárcsak valaki tudna segíteni,

Előre is köszöni
Tamás


csüt. nov. 13, 2008 14:07
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd júl. 29, 2008 22:48
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
Hello!
Effektezéssel kapcsolatban lenne egy kérdésem. Van egy videóm, amin elég sok a fekete rész, mivel sötétben készült a felvétel. Azt szeretném megoldani, hogy ezek a sötétebb részek legyenek átlátszóak és a videó sávja alatti video track-en lévő kép legyen látható ezeken a helyeken. Tudtok tippeket, esetleg plugin-okat vagy scripteket ajánlani?


vas. okt. 12, 2008 21:59
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd júl. 29, 2008 22:48
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
Hello!
Meg tudjátok mondani, hogy mitől van az a furcsa működés, hogy amikor először betöltök egy projectet és végigjátszom preview ablakban, akkor a végén így néz ki a Mixer:
Kép

Ha másodszorra végigjátszom, akkor meg így:
Kép

A második lejátszásnál nincs probléma.

edit: Akkor is előjön ez a probléma, amikor a jól beállított (elégségesen lehalkított) "A" hangtrackről átugrok az előtte lévő "B" hangtrackre és megvárom, míg innen az "A" hangtrack kritikus pontjára ér a lejátszás. Ezután ha csak az "A" hangtrack elejére ugrok és elindítom a lejátszást, akkor nem lesz probléma.

Lehet, hogy nem értek valamit pontosan a hang kezelésével kapcsolatban. Meg tudjátok mondani, hogy a help (F1) melyik pontján lehet ennek utánaolvasni?


pén. szept. 12, 2008 19:34
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd júl. 29, 2008 22:48
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
Egyébként már sikerült elkészítenem a videót, de elég körülményes volt így. Csak gondoltam valaki tud valami egyszerűbbet, de ezek szerint a túl nagy FPS-es videókat nem bírja a vegas.


szer. szept. 10, 2008 10:55
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd júl. 29, 2008 22:48
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
Nagyjából annyi, amilyen hosszú a film 1500-as bitrate-en Xvid-del. Anime-ról van szó, ezért gondolom sokkal gyorsabban megy, mint a szokásos és az 1500kbps is bőven tökéletes minőséget eredményez.


hétf. szept. 08, 2008 13:50
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
VirtualDubban a mentés milyen hosszú időt vesz igénybe?


hétf. szept. 08, 2008 6:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd júl. 29, 2008 22:48
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
K-Lite van fen, abban benne van mindkettő.
Az eőbb írt problémára egy megoldást találtam, amit mindjárt meg is osztok, hátha más is tanulhat belőle, illetve valaki rájöhet egy egyszerűbb megoldásra. A gond azzal volt, hogy a video, amivel dolgoznék 119.88 FPS-es. A mediaplayer teljesen jól olvassa a file-t egyébként. A megoldás a következő:
1. Betöltöm a videót VirtualDubba és elmentem más néven mondjuk DivX vagy Xvid compression-ben.
2. Az új file-t betöltöm Vegas-ban és a video sáv properties-ben beállítom az undersample rate-et 0,25-re
3. Renderelem a videót és minden szép és jó

Az 1. lépés nélkül a Vegasban beolvasott eredeti videó olyan elmosott lesz, mint az előző postomban.
A 2. lépés nélkül a renderelés után a kép fekete lesz, csak hang van.
Csak van erre valami egyszerűbb megoldás, bár mindegy, mert ez is jó lesz...


hétf. szept. 08, 2008 1:52
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
FFdshow van fent?
Talán a DIVX codekkel?

De mielőtt bármit csinálsz, kreálj egy rendszervisszaálítási pontot, mert a kodekvariálás romba dönthet néhány dolgot.


vas. szept. 07, 2008 18:37
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd júl. 29, 2008 22:48
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
Sziasztok!
Eddig még nem volt ilyen gondom a Vegas-szal, most nem tudom mi lehet a gond.
Importálok egy avi file-t, ami DivX 5.2.1 (DrDivX106) DX50 tömörítésű, media player classic-kal le tudom játszani gond nélkül, de a vegasban lejátszva elmosódik így:
Kép
Ha renderelem, akkor a renderelt file is ugyanilyen módon rossz.
Ha virtualdubbal konvertálom előtte az avi file-t (Uncompressed RGB YCbCr) compression opciót választva, akkor a veszteségmentes, de hatalmas méretű file már jó lesz vegasban is. Viszont a teljes file konvertálás rengeteg idő, arról nem is beszélve, hogy több file-t kéne konvertálnom és nincs is annyi helyem.

Valami megoldást tudtok?


pén. szept. 05, 2008 21:12
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd jún. 24, 2008 11:57
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Hello nekem is a 8-as van meg és nekem is üresek az fx ek,nem lehet ezeket letölteni valahol? :roll:


kedd jún. 24, 2008 12:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. márc. 13, 2008 9:42
Hozzászólások: 13
Hozzászólás 
emulator írta:
sanya71 írta:
Nekem a 8 as tök üres ezért visszatértem a 7 re az müködik szépen


Sziasztok!
-Bocsi, ha marhaságokat kérdezek, de igen járatlan vagyok a video témában...
Nos, a 8.-as nekem is üres szinte -akkor is, ha nem törést rakok rá, hanem valós serialt...
A 7-s jó -lenne... De ott meg nincs kép (csak laptopunk van, és szerintem valami megjelenítési gáz van, mert a hang az megy...
Ötlet???
-És amire használni szeretném tulajdonképp: vettem fel (egész jó minőségben) egy fényképezőgéppel videót. Kb. 6 file van, melyekbe úgy szeretnék belenyúlni, hogy pl. egy szakaszon belül (mondjuk egy 6 perces klip második percében hat másodperc) legyen néha efekt -ne az egész szakaszon...
Tuti én vagyok béna, de nem tudom hogyan kéne (mert csak az egész klippre tudok pl. torzítást varázsolni)...
Segítene valaki egy kicsit privátban???

Üdv!


Storno!
-Kaptam kölcsibe Pinnacle.Studio.12.ultimate-t, és avval negyed óra alatt megcsináltam amit szerettem volna...

Szevasztok!

Ps. Ajánlom szíves figyelmetekbe a hivatkozott progit...


kedd jún. 24, 2008 9:01
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. márc. 13, 2008 9:42
Hozzászólások: 13
Hozzászólás 
sanya71 írta:
Nekem a 8 as tök üres ezért visszatértem a 7 re az müködik szépen


Sziasztok!
-Bocsi, ha marhaságokat kérdezek, de igen járatlan vagyok a video témában...
Nos, a 8.-as nekem is üres szinte -akkor is, ha nem törést rakok rá, hanem valós serialt...
A 7-s jó -lenne... De ott meg nincs kép (csak laptopunk van, és szerintem valami megjelenítési gáz van, mert a hang az megy...
Ötlet???
-És amire használni szeretném tulajdonképp: vettem fel (egész jó minőségben) egy fényképezőgéppel videót. Kb. 6 file van, melyekbe úgy szeretnék belenyúlni, hogy pl. egy szakaszon belül (mondjuk egy 6 perces klip második percében hat másodperc) legyen néha efekt -ne az egész szakaszon...
Tuti én vagyok béna, de nem tudom hogyan kéne (mert csak az egész klippre tudok pl. torzítást varázsolni)...
Segítene valaki egy kicsit privátban???

Üdv!


szomb. jún. 21, 2008 18:04
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
Használj másik törést.


hétf. feb. 18, 2008 20:35
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. feb. 15, 2008 12:18
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Nekem a 8 as tök üres ezért visszatértem a 7 re az müködik szépen


vas. feb. 17, 2008 10:48
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
Végre lehet divxből és xvidből is kódolni a 8-asban és a DVDA 4.5-ben.
Ha valakit még érdekel a téma :)


vas. feb. 17, 2008 10:46
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. feb. 15, 2008 12:18
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Hello nekem is a 8-as van meg és nekem is üresek az fx ek,nem lehet ezeket letölteni valahol?


pén. feb. 15, 2008 12:23
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
Milyen a 8-as? Miben új?
Nincs időm elolvasni és nincs időm kipróbálni, de érdekel. Látom, itt a 8.a is már.
Köszi....


csüt. okt. 18, 2007 20:07
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. aug. 21, 2006 21:58
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
Vegas 8-hoz még nincs rendes törés. Gondolom Te is egy rosszat tettél fel. Különben is, az ilyesmi csúnya dolog! A hivatalos Trialban minden működik.


kedd szept. 25, 2007 19:17
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. szept. 24, 2007 13:08
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Üdv mindenkinek!
Van egy olyan problémám, hogy telepítettem a Vegas Pro 8-at , és nincs benne egyetlen video FX effekt sem, sőt a transition oldal is tök üres. Már a 4-es verzió óta használom a Vegast, de ilyet még nem láttam...
Tud valaki segíteni?


hétf. szept. 24, 2007 13:16
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 86
Hozzászólás 
Sziasztok !

Nemreg vettem egy Panasonic es15-ös asztali dvd felvevöt.
ezzel felvett házi vhs anyagot szeretnem szerkesztgetni,
(vagni, nemi efekt meg pár felirat)
de az a nagy problemam, hogy mikor beimportalom a dvd-t
akkor a chaptereknel es a dvd kb 1 gb os darabjainal feldarabolja a videot, es itt van par másodperces hang kihagyas,
illetve a kep sem folyamatos.
Lécci segitsetek hogy lehetne ezt megoldani.
Vegas 7-est hasznalok.
Esetleg mas progi vagy barmilyen jo megoldast szivesen fogadok !

Elöre is köszönöm a segitséget !


szer. szept. 19, 2007 1:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. okt. 07, 2004 8:29
Hozzászólások: 46
Hozzászólás Vegas 8
Üdvözlet minden kedves fórumozónak!


Megjelent a Vegas 8. Tud valaki valamilyen bölcs megoldást a használatához?
:lol:


pén. szept. 14, 2007 9:06
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. aug. 21, 2006 21:58
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
gyurxi551 írta:
Premiere Pro vagy Vegas? ha:
-gyorsan szeretnék megtanulni
-jó lenne a minél több beépített effekt és szűrő és kütyü.
-(egyelőre) külön effekt progival nem foglalkoznék

...de próbáljatok meg ha lehet objektív maradni. :)
köszi


-gyors tanulás: Vegas (elolvasod a honlapomon lévő leírást + megnézed a vid. tutorialt és az alapok már mennek, míg Premiere-nél könyvek, 20 órás tutorialok, stb...)

-beépített szűrők és kütyük: Premiere szűrői, FX-ei, feliratai jobban konfigurálhatók. Vegasban több a kütyü.

-külön effekt progi hiánya: Vegas. Önmagában többet ér, mint a Premiere. Premiere igazán nagy dolgokra egy After Effect-el tud véghezvinni. Vegassal viszont önmagában, néhány funkció kombinálásával is ötletes dolgok vihetők végbe.

Egyéni vélemény: A Premiere igazi profiknak való, technikailag kiforrottabb a Vegasnál. A Vegas tökéletes otthoni vágásra (kezelhetőség és tanulhatóság), de ettől még mindig egy professzionális program.

A Vegas gépigénye korszakokkal alacsonyabb, mint az Adobe progiké. Míg a Vegas gyönyörűen elfut nálam, Premiere 2 már szaggat rendesen... A 3-at fel se mertem telepíteni...

Elég objektív? :)


kedd aug. 21, 2007 8:44
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 18, 2004 13:42
Hozzászólások: 703
Tartózkodási hely: Székesfehérvár, BP
Hozzászólás 
Sziasztok!

Megkérdeznék minden kedves júzert itt, hogy Premiere Pro vagy Vegas? ha:
-gyorsan szeretnék megtanulni
-jó lenne a minél több beépített effekt és szűrő és kütyü.
-(egyelőre) külön effekt progival nem foglalkoznék

Nem szoktam videót vágni, csak évente egyet. Eddig annyit tettem (2éve) hogy a Adobe Premire 6 könyvet kiolvastam/kiveséztem és használtam azt. Sajnos fagyott néha. Bár eléggé megkopott a tudásom. :) Most vettem egy DV kamerát, így a házimozik megvágására szeretnék egy jobb anyagot készíteni. Akár 1-1 effekt is, bár az AfterEffects -el idő hiányában nem akarok már foglalkozni.
Encore DVD és Lynda-s tutorial már megvan. ;)

Aztán mivel ez vegas szekció, lehet mindenki a Vegas-t mondja, de próbáljatok meg ha lehet objektív maradni. :)
köszi


kedd júl. 10, 2007 11:19
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd jún. 19, 2007 20:03
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy Sony Vegas-al nem tudok video-t capture-lni WDM-en keresztül , mert azt írja, hogy az nVidia WDM video capture (universal) nem megnyitható és ellenőrizzem, hogy nyitva van e vagy, hogy nem használja e másik alkalmazás. Többször próbálkoztam már de sajnos mindig ez az üzenet fogad, viszon Virtual DUB-al működik. Mi lehet a gond, és hogy lehetne megoldani?
A válaszokat előre is köszönöm.


kedd jún. 19, 2007 20:25
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. jún. 07, 2007 11:26
Hozzászólások: 3
Hozzászólás -
Hát akkor lehet, hogy marad a keresztvetési módszer....:) mind1 azért köszi a segítséget!


csüt. jún. 07, 2007 21:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. aug. 21, 2006 21:58
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
Az attól függ.

Ha ezek már teljesen kész videók, és már csak hozzájuk szeretnél majd fűzni, akkor semmi gond, VirtualDub-al, Direct Stream Copy beállítással és az Append fukcjióval megoldható.

Ha ezeket a tömörített állományok később még szerkeszteni akarod, akkor igen, keresztet vethetsz rá...

A honlapomon van egy kis segítség a leírások és a letöltések közt mindkét progihoz.


csüt. jún. 07, 2007 14:12
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: csüt. jún. 07, 2007 11:26
Hozzászólások: 3
Hozzászólás -
Köszi a választ!
Még annyi kérdésem lenne, hogy akkor azzal az anyaggal mit csináljak? azt akkor vegasben nem tudom kijavítani? Csak mert még nem a végleges verzió lenne, csak helycsinálás gyanánt tömörítettem egybe több kisivdeót és még utána is jönne több.:/ Esetleg más szoftverrel? vagy akkor most gyakorlatilag keresztet vethetek az egészre?


csüt. jún. 07, 2007 14:07
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. aug. 21, 2006 21:58
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
A vegas a tömörített forrásanyagot nem szereti. Vagy MPEG vagy Uncompressed AVI. De talán még a MOV-ot is viszi; azt még nem próbáltam.


csüt. jún. 07, 2007 12:42
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: csüt. jún. 07, 2007 11:26
Hozzászólások: 3
Hozzászólás -
Sziasztok!
Lenne egy kis problémám amire remélem itt megoldást találok:)
Szóval a helyzet az, hogy vegasban divx codec-el konvertáltam egy elég hosszú (20-30 perces) anyagot. Mikor megnézem az korrektúl működik is, nincs vele semmi baj, csak mikor teszem azt beillesztem ezt az anyagot vegasba, és ott végignézem, akkor sok helyre ilyen 5-6 másodperces fekete részeket tesz be(kép eltűnik, csak feketeség marad, na meg a hang). Ha kivágom azt a részt és megpróbálom újra beilleszteni akkor sem javul sajnos, szóval sok ötletem nincs:(
Vmi konvertálási hiba lehet, vagy a vegas nem szereti az egyszer már konvertált anyagokat?

Üdv: LeGo


csüt. jún. 07, 2007 11:34
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. aug. 21, 2006 21:58
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás VirtualDub Tutorial
Üdv!

Készítettem egy kis VirtualDub (video) Tutorialt. Nem egy Total Trainig, vagy Lynda.com munka, de ahhoz képest, hogy egy délután alatt hoztam össze, azt hiszem az alapvető funkciókat meg lehet belőle ismerni. Az oldalamról letöltheti, akinek szüksége van rá.


pén. máj. 25, 2007 12:39
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. aug. 21, 2006 21:58
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
Üdv!

Megújult a honlapom http://www.bigbadplayer.roel-film-productions.eu/, és szeretném, hogy egy kicsit interaktívabb legyen, azaz a Vegas felhasználók alakíthassák, hogy az Ő igényeiknek megfelelően legyen felépítve; olyan leírásokkal bővíthessem, amit Ők szeretnének.

Például lehetne beküldeni program-leírásokat. Az FAQ-hoz tippeket, mivel kéne bővítenem. Esetleg egy "Ti küldtétek - Tippek-trükkök" rovat létrehozása.

A honalpomon a kapcsolat résznél, vagy akár privátban is üzenhetnek nekem a vállalkozóbb kedvűek. A többieknek jó böngészést :)

BigBadPlaYeR


csüt. máj. 17, 2007 12:52
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
1. Lassítás - gyorsítás: kurzort ráteszed a jelenet végére, ctrl lenyomod, és nyújtod vagy összenyomod.
2. Közelíteni a felvételen: jelenet végén van egy kis jel (Pan/Crop), arra kattintva szerkesztheted. Próbálgasd.


pén. ápr. 13, 2007 14:19
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 12, 2007 19:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás .
Hali

Tudtok nekem segíten két dolgot már nagyon régóta keresek a progiba...

1. Hogy lehet lassítan teszemazt gyorsítani az adott fájlt, videót
2. Hogy lehet zoomolni (közelíteni) egy adott részre a videóba

Előre is köszi.


csüt. ápr. 12, 2007 19:47
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
Dazzle Video Creator vagy Dazzle Video Creator Platinum termékek a jó megoldások. Ezek Pinnacle termékek. Hardveresen kódolnak, ezért gyengéb hardverrel is jó minőségben, probléma nélkül kódolnak. Én 25 illetve 30 ezer Ft-os áron láttam, de lehet, hogy olcsóbban is beszerezhetők!


Hullamoso írta:
ttkkmm írta:
Újonnan felvett VHS anyagokat szeretnék digitalizálni közvetlen analóg kameráról.


Aki ajánlotta a digikártyát, az jót akart.
A lényeg az, hogy a digitalizáló eszközök nagy része (a külsők is) mpeg-ben digiznek, nem dv-aviban. Az az 50k körüli kártya, amit említettél, már valószínűleg dv-avit csinál.
Viszont a lényeg: egy jól digiző mpeg-eszköz a vhs-hez megfelelő. Nem fogsz szemmel látható minőségromlást tapasztalni. Egyébként nem írtad, hogy milyen minőségű vhs-ről van szó.
Szóval maradhatsz az olcsóbb kategóriánál, lehet akár még tv-kártya is. A külső eszközökkel az a probléma szokott lenni, hogy nem elég gyorsak és ez néha problémát okoz. Ha bővebben akarsz olvasni erről, akkor az INDEX fórumán már többször végigjárták ezt a kérdést.


kedd márc. 20, 2007 1:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10
Hozzászólás Adorage Effectpackage
Van egy nagy problémám! Adorage Effectpackage Volume 1-9 csomag telepítésekor, ha szép sorban felteszem őket, akkor eltűnnek belőle effektek. A volume 1-3 nagyon ösze van keverve, csak a volume 4-től van szépen lerendezve. Ráadásul egy csomó effekt nem elérhető... Pl. Fire effectből (Volume 1) van sok, de nem találom őket. Van valakinek 5lete, hogy lehetne telepíteni, hogy minden effekt elérhető maradjon? Nagyon köszönöm előre is...


kedd márc. 20, 2007 1:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. okt. 07, 2004 8:29
Hozzászólások: 46
Hozzászólás 
ttkkmm írta:
Újonnan felvett VHS anyagokat szeretnék digitalizálni közvetlen analóg kameráról.


Aki ajánlotta a digikártyát, az jót akart.
A lényeg az, hogy a digitalizáló eszközök nagy része (a külsők is) mpeg-ben digiznek, nem dv-aviban. Az az 50k körüli kártya, amit említettél, már valószínűleg dv-avit csinál.
Viszont a lényeg: egy jól digiző mpeg-eszköz a vhs-hez megfelelő. Nem fogsz szemmel látható minőségromlást tapasztalni. Egyébként nem írtad, hogy milyen minőségű vhs-ről van szó.
Szóval maradhatsz az olcsóbb kategóriánál, lehet akár még tv-kártya is. A külső eszközökkel az a probléma szokott lenni, hogy nem elég gyorsak és ez néha problémát okoz. Ha bővebben akarsz olvasni erről, akkor az INDEX fórumán már többször végigjárták ezt a kérdést.


hétf. márc. 05, 2007 12:49
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. márc. 02, 2007 13:40
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Újonnan felvett VHS anyagokat szeretnék digitalizálni közvetlen analóg kameráról.
Valaki azt ajánlotta, hogy vegyek kb. 50 eFt-ért digitalizáló kártyát, vagy egy dvd felvevőt. Biztos igazuk van, de én ennyit nem szánok rá. Most a Photo Hall-ban 20 eFt-ról leakcióztak 10 eFt-ra egy usb-s Dazzle Movie Compressor 2006 digitalizáló eszközt (Tuner funkciója nincs). Próbálta ezt már valaki? Nem tudom, hogy milyen szoftvert adnak hozzá: Állítólag Studió 9-et.
Még lenne két kérdésem: Milyen formátumokban tudok ezzel a programmal digitalizálni (tömörítetlen állományba szeretnék, szerkesztés után dvd)? az újonnan felvett anyagoknak asztali lejátszón TV-n visszanézve romlik-e észrevehetően a minősége? :potyog: :potyog: :potyog: :potyog:


pén. márc. 02, 2007 15:29
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd jan. 30, 2007 8:38
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Húú, nagyon köszönöm a segítséget.
Ezt a Dr. Divx-es megoldást kipróbálom. Szerintem ott lesz a megoldás.
És még egyszer kösz szépen!


kedd jan. 30, 2007 19:44
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
Vágás után, renderelésénél válaszd az avi-t. Azon belül a PAL DV-t, majd a video fülön középen válaszd ki a DivX-et. Ha nem állítod át, akkor szerintem (nekem nincs DivX, úgyhogy nincs tapasztalatom) azt a beállítást adja be, amit minden általános DivX-es lejátszó megeszik.
Ha ez nem megy, akkor renderelt simán Pal DV-be, amjd onnan a Dr DivX-el, vagy akármilyen más kodolóval kódolt át DivX-be.

De miért van mpeg2-vel kódolva a kameráról leszedett DV avi? Nem kellene kétszer konvertálni, ha nem akarsz minőségromlást.
Végül is egy a lényeg, bármilyen a nyersanyagod. Ami az idővonalon van megszerkesztve és látod, azt mind ki tudja menteni neked a divx-es (vagy akármilyen kívánt) formátumba a Vegas.[/img]


kedd jan. 30, 2007 16:55
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd jan. 30, 2007 8:38
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Köszi. Az asztali felvevőm olvas divx-et, csak a divx converter által konvertált fájlokat nem támogatja valami okán. Nem tudom miért...
Az avi, amit a kameráról szedek le mpeg2 kodekkel kódolt, bocs , ha hülyeséget írtam.
Eddig wmv-be csináltam csak ugye azt az asztali nem játssza...
Az ideális megoldás a divx lenne minőségromlás nélkül, kis fájlba és még az asztalim is játszaná, de ez valahogy nem akar összejönni...


kedd jan. 30, 2007 15:42
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
Az nem tiszta, hogy miért akarod divx-ba vagy xvid-be menteni a videót, ha nem is olvassa az asztali lejátszód.

Avi-ba mpeg2-vel nem tudod kiírni. Ez így nem értelmes.

Ha otthoni dvd lejátszást szeretnél vele (tehát dvd kompatibilisnak kell lenni), akkor választ videónak az mpeg2-t, az audiónak pedig (ha jó minőséget szeretnél) wav formátumot. Ha gyengébb audió is elég (kisebb a helyigény is), akkor válaszd az ac3-at. Ez után egy dvd author programmal meg tudod szerkeszteni és ki tudod írni dvd-re.
Szóval szép és jó minőségben 2 órát simán fel tudsz venni dvd-re. Ha ennél több kell, akkor azt is lehet, de a minőség rovására megy.


kedd jan. 30, 2007 13:13
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd jan. 30, 2007 8:38
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Helló Srácok!
Úgy látom meglehetősen általános a problémám, mégsem találtam rá megfelelő megoldást itt a fórumon.
A kérdésem az lenne - hátha tudtok segíteni - hogy Vegasban vágom, szerkesztem a családi videókat, eddig wmv-be rendereltem őket. Divx, Xvid-be szeretném most, de valahogy nem akar összejönni a számomra megfelelő minőség.
Ha sikerül is a renderelés, akkor is úgymond 'röcög' a kép mozgásnál, ami meglehetősen idegeseítő.
Szóval van valami tippetek, hogy mit kéne még beállítani?
Esetleg ha aviba, mpeg2-vel írom ki, eredeti minőségben, akkor valamivel divx fájllá konvertálni megoldás lehet? Ha igen, akkor milyen programmal? A virtualdub sem hozza a megfelelő minőséget. A divx converter minőségben, méretben megfelelő lenne, de divx kiterjesztésű fájlt csinál és az azstalim nem játssza, hogy minden kerek legyen... :(


kedd jan. 30, 2007 8:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. júl. 14, 2005 15:32
Hozzászólások: 311
Tartózkodási hely: Itten vagyok
Hozzászólás ...
A RAM majdnem minden programot befolyásol tudtom szerint. A videózást meg pláne. Nem rádtromfolni akarok ezzel, csak én így tudom és profiktól is így hallottam. (Ezt az XP swap file-t megnézem azért, köszi.)


hétf. jan. 29, 2007 21:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 225
Hozzászólás Re: ...
audioman írta:
A Vegas-nál nem lehet beállítani, hogy mennyi memóriát használjon a ram-ból, vagy bárhonnan? (Nekem kb. 80 MB-ot használ, pedig van 1 GB és így marha lassú a renderelés. :()
Pls. ha valaki tudja, mondja már meg, kerestem, de nem találtam ilyet.


Hát, szerintem a renderelés sebességét nem igazán befolyásolja a RAM mérete. 1 gigával én kikapcsolnám az XP swap file-t. Ha nem darál folyton a vinyód render közben, akkor valószínűleg ez az elérhető sebesség.


vas. jan. 28, 2007 10:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. júl. 14, 2005 15:32
Hozzászólások: 311
Tartózkodási hely: Itten vagyok
Hozzászólás ...
Köszi, de ez nem csak a vid megjelenítésre vonatkozik???


szer. jan. 24, 2007 20:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Options-> Preferences-> Video-> Dynamic RAM preview max (MB):


kedd jan. 23, 2007 17:58
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 949 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség