Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. máj. 12, 2024 9:06



Hozzászólás a témához  [ 949 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Következő
Vegas Video szekció! 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. júl. 14, 2005 15:32
Hozzászólások: 311
Tartózkodási hely: Itten vagyok
Hozzászólás ...
A Vegas-nál nem lehet beállítani, hogy mennyi memóriát használjon a ram-ból, vagy bárhonnan? (Nekem kb. 80 MB-ot használ, pedig van 1 GB és így marha lassú a renderelés. :()
Pls. ha valaki tudja, mondja már meg, kerestem, de nem találtam ilyet.


szer. jan. 17, 2007 22:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Hali!

A Vegasban szeretnék capturelni, nem DV eszközrõl, hanem egy külsõ digitalizálórol. Valamelyest megy is a dolog, de van egy kis bibi.
A video bitráta 64M felett van, és nem tudom hol lehet lejjebb állítani. Ilyen beállítással egy kicsi (pár perc) felvétel is 100M felett van (a cél uncompressed AVI).
Tehát hol lehet 'finombeállítani' a capture üemmódot?

Köszi!


csüt. jan. 11, 2007 13:57
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. jan. 03, 2007 22:33
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Igen én is ebben a hitben éltem eddig, mivel nem láttam sosem a végeredményt, viszont kiderült, hogy a monitor maga 1440*900-as felbontású és a lejátszó konvertere bírta max az 1280*768 at.
Ha jól okfejtek akkor a monitor pixel aspect ratioja: 1,6 a konverter maximuma pedig 1,6666667. Emiatt lehetett szerintem a csúszás.
Megpróbálom a koverternek értelmezhető és a monitor arányainak megfelelő projektet készíteni és akkor talán jó lesz.

Ennek most állok neki, szal ez okfejtegetés eddig.

Ha valamit rosszul gondolok, akkor várom észrevételed.

Köszi


csüt. jan. 11, 2007 10:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
jooker írta:
A helyzet az, hogy készítek mondjuk egy 1280*768-as képet amit egy ugyan ilyen méretű projektbeviszem vegasba. Majd rendeelni akarom AVI-ra és azt szeretném elérni, hogy ez majd azon a monitoron is teljes hasznos felületen jelenjen meg. Ehhez renderelés beállításaival szoktam Vegasban változtatni, de még egyik sem volt olyan, ami jó végeredményt adott volna, mindig volt amit nem mutatott azon a monitoron.


Hát, ha a kimeneti AVI felbontása is 1280x768 és a projekté is, valamint a pixelarány is 1:1, akkor jónak kéne lennie.


kedd jan. 09, 2007 13:53
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Nagyon jó Vegas 6 video training.
http://www.gfxgfx.net/showthread.php?t= ... ight=vegas

Sajnos angol nyelvű, de azért még így is nagyon sokat lehet belőle tanulni.


kedd jan. 09, 2007 13:29
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. jan. 03, 2007 22:33
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
A helyzet az, hogy készítek mondjuk egy 1280*768-as képet amit egy ugyan ilyen méretű projektbeviszem vegasba. Majd rendeelni akarom AVI-ra és azt szeretném elérni, hogy ez majd azon a monitoron is teljes hasznos felületen jelenjen meg. Ehhez renderelés beállításaival szoktam Vegasban változtatni, de még egyik sem volt olyan, ami jó végeredményt adott volna, mindig volt amit nem mutatott azon a monitoron.


hétf. jan. 08, 2007 17:38
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
Nem értem pontosan a kérdést.


hétf. jan. 08, 2007 10:45
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. jan. 03, 2007 22:33
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Köszönöm gyors válaszod, a kérdés már csak az, hogy mivel vágjak utána, és akkor vágás előtt milyen beállítással mentsem le?


pén. jan. 05, 2007 15:43
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
1280x768 az leginkább a 16:9-es formátumra hasonlít, de azt sem fedi.
Tehát, ha pont ezt akarod, akkor ennek arányában vágni kell képből. Aztán vagy a lejátszóra bízod, hogy kinyújtsa lejátszás közben a monitor széléig vagy átkonvertálod olyan avi-ba, melynek ezek a befoglaló méretei.
Ha már ragaszkodsz a monitor teljes kitöltéséhez, akkor az előbbit javaslom.
Ettől függetlenül én nem javasolnám, hogy ne nyúlj hozzá, hanem bízd a lejátszóra. Van néhány, amelyik tudja azt, hogy az oldalsó szélekre igazítja a kéept, tetejét és alját pedig elhagyja.
Próbálj ki egy-két lejátszót és lehet, hogy meggondolod magad.
Pl: Media Player Classic, VLC, Gom, Chrystal Player, stb.


pén. jan. 05, 2007 12:44
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. jan. 03, 2007 22:33
Hozzászólások: 6
Hozzászólás probláma:)
Üdv!

Van egy számomra fontos kérdés, elég béna vagyok még Vegasban, nemrég kezdtem vele próbálkozni.

A kérdés az lenne, hogy a saját monitoromon ami normál, szeretnék készíteni egy olyan angyagot, ami egy szélesvásznú szgép monitoron fog megjelenni. 1280*768-on kéne full screenen megjelenítenem, a monitorom 1024*768 on van.(lehet ez nem fontos)

Amit tudok, hogy avit kellene készítenem.
Létrehozok egy 1280*768 -as projektet abban dolgozom, viszon mikor ki akarom renderelni más máretet ad neki.
A template gomb mellett bele szoktam menni a custom menübe, ahol a video fülön, olyan templatek között szoktam nézelődni, amiben lehet módósítani a méretet. Meg milyen kodeket válasszak a lehetőségek közül, hogy azért ne legyen nagyon nagy méretű a file de nem kell hogy nagyon profi minőségű legyen a kép.

Remélem érthető voltam, ha úgy könnyebb akkor annyit szeretnék, hogy egy 1280*768 as avit szeretnék készíteni amit nem nyújt vagy nyom össze a szélesvásznú monitoron full-screenben a lejátszáskor és közepes minőségű.

Válaszotok előre is köszönöm.
Benya


szer. jan. 03, 2007 22:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. júl. 14, 2005 15:32
Hozzászólások: 311
Tartózkodási hely: Itten vagyok
Hozzászólás Re: Boris


Már nem nagyon műxik a link. :( Pls. valaki ossza már meg velem, akinek megvan, nagyon nagy szükségem van rá!)
Köszi


szomb. dec. 30, 2006 16:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
xilurux írta:
SZiasztok
Nem tudnatok nekem uleadvideostudio10plusho crecket vagyis seriall szamot :-D ha tudtok szoljatok ma ram emin vagy MSN-en előre is kosz :D

Sztem Nem az Ulead készítette a Vegast. :shock:
Az ilyenhez próbáld a bittorrentet, a dc++-t és egyéb warez site-okat. Gondolkodj.


csüt. dec. 28, 2006 12:40
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 27, 2006 14:06
Hozzászólások: 8
Tartózkodási hely: Szlovakia
Hozzászólás 
SZiasztok
Nem tudnatok nekem uleadvideostudio10plusho crecket vagyis seriall szamot :-D ha tudtok szoljatok ma ram emin vagy MSN-en előre is kosz :D


szer. dec. 27, 2006 16:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. júl. 14, 2005 15:32
Hozzászólások: 311
Tartózkodási hely: Itten vagyok
Hozzászólás Re: ...
audioman írta:
videomajer írta:
Kézremegés javítására itt van pl. a Steady Hand program Dyna Pel-től.
Ez önállóan működő progi nem kell hozzá a Vegas.
www.dynapel.com
kiegészítést találsz az Astalavist-án


Ehez nincs vmi crack? Jó cucc.
Azt a másik progit is néztem volna, vmi boris red a neve. De ami link kint volt itt (16. oldal) már nem megy :cry:
Vagy ha van más progi erre, netán olyan, ami még be is épül légyszi ossza már meg velem is vki. :D
De bármire nyitott vagyok.
A képstabilizálás a cél.


Pls valaki szánjon meg! :)


vas. dec. 24, 2006 15:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 61
Hozzászólás Re: DVD Architect 4.0 Avi gond
kobali írta:
Hellósztók!
Nekem a DVD Architect 4.0 van meg és Avi formátumu filmet szeretnék berakni a menübe, de nem engedi azt írja ki: "An error occured during this command (Id:6612) An error occured while opening a codek."

Tudtok megoldást erre az Avis dologra? köszi helló


Hali!

Az Architect meg a Vegas is finnyásak a DivX codecre. Az én tapasztalataim ugyan csak az Architect 3-ra és a Vegas 5-re vonatkoznak, de tegyél egy próbát:

Ha DivX-es avid-d van: vfw-es kodek kell hozzá, mert a winamp-os meg a mediaplayer-es directshow kodekekkel nem műxik a dolog.
Pl.: http://www.free-codecs.com/download/ffvfw.htm

Ha meg Xvid-es, akkor az avi file fourcc-jét át kell írni DivX-re és így a fentiekkel együtt már megeszi. (Forrást most hirtelen nem tudok adni, de keress rá a "Nic's Fourcc Changer"-re.)

Mindkét eset vonatkozik a Vegas-ra is meg az Architect-re is.


szomb. dec. 23, 2006 7:04
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
DVDArchitect 2-3-4 tud avi-ból mpeg2-be kódolni. Ugyanaz a Mainconcept kódoló van bent, mint ami a Vegasban van. Meg tudod adni a bitrátát, bár nem olyan kifinomultan, mint a Vegasban.


pén. dec. 15, 2006 10:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
Miután tudtommal az Architect nem tud mpeg2-t kódolni, nem tudom, hogy hogyan lehetne vele bármilyen más formátumot megetetni. Menükészítésre való. Menü a DVD-Video szabványban létezik, az mpeg4-gyel köszönőviszonyban sincs...


pén. dec. 15, 2006 10:21
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
Vegas a DV AVI-t kezeli alapból, de a divx-es avi-val nehezen boldogul. Néha nagyon belassul tőle.
Én az előzőekben említettektől eltérően a Codec Pack All in 1-t tettem fel, ez eredeti divx + xvid + ac3 kodeket rakja fel.
Divx+Xvid helyett felrakhatod az ffdshow-t egymagában, nem rejt sok kockázatot.


pén. dec. 15, 2006 8:42
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
Kodek probléma lesz, én azt gondolom.
Az avi-d valszeg divx lesz és ehhez nincs megfelelő kodek. Ha nincs fent, akkor tedd fel a divx sajátját.
Jól gondold meg, mielőtt felteszel valamit, pl az ACE-t kerüld. Csak rosszat hallottam róla. Ha most van fent kodek pakk, akkor azt telepítsd le és úgy próbáld.


pén. dec. 15, 2006 8:39
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd dec. 12, 2006 16:36
Hozzászólások: 2
Hozzászólás DVD Architect 4.0 Avi gond
Najó, de mégis felajálja a progi azt hogy AVI-t lehessen beilleszteni, csak hogy annál a funkciónál jön be az a hiba parancs, a másik pedig hogy az összes filmem AVI-ban van és most mind átkonvertálni MPEG2-be, kicsit hosszadalmas lenne.
Szóval van javaslat?


csüt. dec. 14, 2006 19:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
Talán csak annyi, hogy a DVD formátuma leginkább MPEG2... :shock:


szer. dec. 13, 2006 8:39
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd dec. 12, 2006 16:36
Hozzászólások: 2
Hozzászólás DVD Architect 4.0 Avi gond
Hellósztók!
Nekem a DVD Architect 4.0 van meg és Avi formátumu filmet szeretnék berakni a menübe, de nem engedi azt írja ki: "An error occured during this command (Id:6612) An error occured while opening a codek."

Tudtok megoldást erre az Avis dologra? köszi helló


kedd dec. 12, 2006 16:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. júl. 14, 2005 15:32
Hozzászólások: 311
Tartózkodási hely: Itten vagyok
Hozzászólás ...
videomajer írta:
Kézremegés javítására itt van pl. a Steady Hand program Dyna Pel-től.
Ez önállóan működő progi nem kell hozzá a Vegas.
www.dynapel.com
kiegészítést találsz az Astalavist-án


Ehez nincs vmi crack? Jó cucc.
Azt a másik progit is néztem volna, vmi boris red a neve. De ami link kint volt itt (16. oldal) már nem megy :cry:
Vagy ha van más progi erre, netán olyan, ami még be is épül légyszi ossza már meg velem is vki. :D
De bármire nyitott vagyok.
A képstabilizálás a cél.


vas. dec. 03, 2006 18:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. júl. 14, 2005 15:32
Hozzászólások: 311
Tartózkodási hely: Itten vagyok
Hozzászólás ...
Nem, minden jól volt beállítva, nem voltak felesleges keyframe-ek.
Feltettem a 7-est és minden ok, olyan lineáris, mint a... :P
De azért köszi :wink:


pén. dec. 01, 2006 13:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
Csak a gépen tűnik úgy, vagy a szerkesztett anyagot megnézted már végtermékként DVD-n is? Lehet, hogy csak gépen jelentkezik ez, és csak a számolások miatt van így.
Vagy nem lehet, hogy azért véletlenül csak ott maradt egy-két keyframe ahol nem kellene?


kedd nov. 28, 2006 10:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. júl. 14, 2005 15:32
Hozzászólások: 311
Tartózkodási hely: Itten vagyok
Hozzászólás ...
Jaja, úgy adja be, de vmiért mégse lineáris. :?
Megpróbáltam úgy is, hogy külön azért is rákattintottam a kezdő és végpontnál is, de akkor sem akarja az igazságot :(

Járt már vki így rajtam kívül?

(Amúgy köszi a segítséget)


csüt. nov. 23, 2006 18:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
Keyfram-re jobb egér gombbal kattintva linear-ra állítsd, és akkor egyenletes let. De kész szerkesztés esetén, külön-külön minden keyframnél meg kell ezt csinálni, vagy, ha még előtte vagy, akkor ezt kell megadni a beállításoknál, és mindegyiket így adja be alapból (úgy emléxem).


hétf. nov. 20, 2006 9:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. júl. 14, 2005 15:32
Hozzászólások: 311
Tartózkodási hely: Itten vagyok
Hozzászólás 
Hali!

Van egy kis problémám a Vegas-szal. A keyframe-ekről lenne szó. Egy képet beteszek, szépen balról jobbra végigmegy a képen, de a sebesség nem lineáris. Az elején lassan indul, a közepe gyors, a vége megint lassú. Tehát a "scan-elés" mozgásának sebessége nem lineáris. Kerestem a beállítást, de nem találtam. :(

Pls, segítsetek gyors, van egy határidős munkám!
Előre is nagyon köszi!


pén. nov. 17, 2006 18:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. aug. 21, 2006 21:58
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
Üdv mindenkinek!

A ROEL Film Productions megnyitotta fórumát!
Még csak most indultunk, de lehet bátran regisztrálni, írogatni!


vas. nov. 05, 2006 20:01
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. aug. 21, 2006 21:58
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
thehaan írta:
...after effect jobb egy kicsit ?

Az After Effect elsősorban nem videóvágó program, hanem utómunkálatokhoz használatos effektező. Egyik sem helyettesítheti a másikat. Csak After Effects-el nem fogsz videót vágni. Viszont sok olyan videót láttam, aminek a készítésekor nem használtak AE-t, csak Vegas-t, vagy Premiere-t. Mellesleg a akinek nincs izom gépe, annak Adobe termékek kilőve. Nekem a Cerka 2.5-ösön a legújabb vegas sokkal jobban megy, mint a régebbiek, mert szépen optimalizálják és egész jól eldöcög a gépemen. AE-ből szintén legújabb verzió. Berakok egy tömörítetlen AVI-t és csak a puszta lejátszásnál kiírja, hogy "8FPS(NOT REALTIME)". És akkor effektet még rá se tettem...
Na, de a lényeg az, hogy az AE nem lehet jobb a Vegas-nál, mivel a kettő más kategória. Ilyen szempontból max a Premiere-el lehetne összehasonlítani, de ne tegyük, mindenki azt használja, ami neki a szimpatikusabb. Nem kell a flame.


pén. okt. 20, 2006 22:44
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. okt. 20, 2006 21:25
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
azért jól tudom, hogy after effect jobb egy kicsit ?
csak most ismerkedek ezekkel... :)


kell egy jó állás ?
http://www.allas.ma


pén. okt. 20, 2006 21:31
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. aug. 21, 2006 21:58
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
Üdv!

Még a nyár előtt felkért egy CoD1-es illető, hogy készítsek neki egy fragmovie-t. Na, ez nemrégiben elkészült és gondoltam belinkelem ide is, hátha érdekel valakit. Esetleg valamilyen véleményezést is írhatna, aki letölti :)

P!t the movie


csüt. okt. 05, 2006 20:32
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. szept. 29, 2006 7:50
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Megjelent a Vegas 7.0 Hungarian UI

http://www.magyaritas.roel-film-productions.eu


pén. szept. 29, 2006 7:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. okt. 07, 2004 8:29
Hozzászólások: 46
Hozzászólás 
webeb írta:
Tudnál segíteni Sony Vegas 5-6-nál, szóval azt szeretném,hogy van egy videóm és van még 1 a még 1 (de értelmes vook :-)) szal a másik vidinek a háttere direkt fekete. Azt szeretném,hogy rá tudjam tenni mondjuk az egyik jelentre,hogy megjelenjen rajta az a "jel" . van másik progi amivel ez megoldható? Vagy ezzel is? Köszi előre is! Üdv:Dave

MINDENKINEK SZÓL! LÉCCI ÍRD MEG A resodave@mailbox.hu CÍMRE IS!


Ez a blue (black) box akar lenni? Akkor a felső sávra a fekete, alá a háttér, a feketére chroma keyer, a szín kijelölésnél a "pipettával" felvenni a fekete színt (mert nem mindig fekete a fekete) a klipről és kész.


kedd szept. 26, 2006 16:29
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. szept. 23, 2006 11:04
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Tudnál segíteni Sony Vegas 5-6-nál, szóval azt szeretném,hogy van egy videóm és van még 1 a még 1 (de értelmes vook :-)) szal a másik vidinek a háttere direkt fekete. Azt szeretném,hogy rá tudjam tenni mondjuk az egyik jelentre,hogy megjelenjen rajta az a "jel" . van másik progi amivel ez megoldható? Vagy ezzel is? Köszi előre is! Üdv:Dave

MINDENKINEK SZÓL! LÉCCI ÍRD MEG A resodave@mailbox.hu CÍMRE IS!


szomb. szept. 23, 2006 11:08
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. okt. 07, 2004 8:29
Hozzászólások: 46
Hozzászólás VEGAS 7
Megjelent egy vegas 7 nevű sony software. Van már valakinek tapasztalata a renderelési sebességével kapcsolatban?
Egyébiránt lehet hogy kipróbálom én is, mert ígéretesnek tűnnek az újítások.


hétf. szept. 18, 2006 19:30
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. okt. 07, 2004 8:29
Hozzászólások: 46
Hozzászólás 
maxika2004 írta:
Megint en !

Feltettem en is az Adorage Magic -et.
de segitsetek lecci mert nem mentem vele semmire.
a progija elindul, de a vegas-ba a transitionok koze csak 1 elemet rak be proDAD Adorage nevvel.....


Húzd rá a filmedre a prodadadorage egyetlen átmenetét, és a megjelenő ablak bal oldalán levő demo effects fában böngészgess...


hétf. szept. 18, 2006 19:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. júl. 14, 2005 15:32
Hozzászólások: 311
Tartózkodási hely: Itten vagyok
Hozzászólás ...
Thx, elolvastam a pm-et is. :D
Majd igyekszek kezdeni vmit az infóval, amint lesz egy kis szabadidőm.
Mégegyszer thx.


vas. szept. 10, 2006 20:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. aug. 21, 2006 21:58
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
audioman írta:
...Azt esetleg elárulod, hogy hol és hogy lehet effektet készíteni a Vegas-ban?...

Köszi a dícséretet. Az effektek használatáról itt találsz némi leírást: http://www.bigbadplayer.van.hu . Ez tulajdonképpen nem 1 effekt. 1-1 FX-el a Vegas-ban csodát nem lehet művelni, ahhoz After Effect kell, csak az én gépem azt nem viszi el, ezért némi kreativitásra van szükség :) A fentebb linkelt rész tulajdonképpen nem bonyolult. Egy keyframe-enként változó light rays fx meg egy másik sávban lévő ugyanolyan fellirat van benne, amit pan/crop-al nagyítottam. Ha érdekel valakit, feltehetem a .veg-et a hozzátartozó hangrésszel együtt.


vas. szept. 10, 2006 20:25
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. júl. 14, 2005 15:32
Hozzászólások: 311
Tartózkodási hely: Itten vagyok
Hozzászólás 
bigbadplayer írta:
Hi!

Tegnap este összehoztam egy elég jónak tűnő kis felirat effektet. Akit esetleg érdekel: http://bigbadplayer.van.hu/continued.wmv Egy "To be continued..." feliratból miket lehet csinálni :) Biztos van aki már látott, ilyet, szóval nem én találtam fel a spanyolviaszt gondolom, de valakinek lehet, hogy ihletet ad. A zene egyébként az Armageddon betétzenéje.


Jó, nekem tetszik. :wink:
Azt esetleg elárulod, hogy hol és hogy lehet effektet készíteni a Vegas-ban?
Mert még nem nagyon foglalkoztam ezzel a részével, de ez a kis vid most motivációt adott. :D


csüt. aug. 31, 2006 19:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd okt. 18, 2005 3:54
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
Megint en !

Feltettem en is az Adorage Magic -et.
de segitsetek lecci mert nem mentem vele semmire.
a progija elindul, de a vegas-ba a transitionok koze csak 1 elemet rak be proDAD Adorage nevvel..... ezalatt pedig csak egy atmenet van, semmi
atalakitas nem megy ahogy Hulamoso irta . csak egy sima attunes...
Lehet hogy a 6 os vegas hoz nem jo?
vagy meg egy, lehet hogy a telepites, rossz helyre megy,?? en nem allitgattam semmit, oda telepitettem ahova akart telepulni..
Szoval mi lehet a hiba lecci segitsetek!


csüt. aug. 31, 2006 17:14
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd okt. 18, 2005 3:54
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
Lecci segitsetek !

Asztali dvdfelvevovel (PANA DMR-ES15) keszitett videot szeretnek szerkeszteni vegas 6-al
Nem tudom mennyire csinalom jol, de a vob file-t ha behuzom a vegasba,
akkor nem ismeri fel a hangjat, ami dolby digital.
Viszont a szamitogepem, barmej lejatszoval lejatszva van hang.
Lecci segitsetek e problema megoldasaban. Esetleg valami codek hianyzik a gepemrol, vagy mi lehet a hiba ?

Elore is koszi a segitsegeket !


csüt. aug. 31, 2006 2:22
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. aug. 21, 2006 21:58
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
Hi!

Tegnap este összehoztam egy elég jónak tűnő kis felirat effektet. Akit esetleg érdekel: http://bigbadplayer.van.hu/continued.wmv Egy "To be continued..." feliratból miket lehet csinálni :) Biztos van aki már látott, ilyet, szóval nem én találtam fel a spanyolviaszt gondolom, de valakinek lehet, hogy ihletet ad. A zene egyébként az Armageddon betétzenéje.


szer. aug. 30, 2006 15:02
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. aug. 21, 2006 21:58
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
Hullamoso írta:
Viszont a kész renderelt anyagon nincs ott a felirat.

Nekem ott van a renderelt videón is a DEMO felirat. Tömörítetlen AVI-ban és WMV-ben egyaránt. Nem küldenél egy pm-et, hogy hogyan csináltad meg, hogy neked ne legyen ott? :wink: De van néhány amiben alapból nincs DEMO felirat, azok működnek rendesen, bár nem olyan ütősek.


kedd aug. 22, 2006 23:33
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. okt. 07, 2004 8:29
Hozzászólások: 46
Hozzászólás 
bigbadplayer írta:
Üdv!

Ez az Adorage Magic ingyenes? Vagy van ingyenes része? Kb. hány áttünés van benne? Illetve egyéb effect?

:wink:


Nem ingyenes, a Vegasban ha rárakod a filmedre, akkor kiírja, hogy demo. Viszont a kész renderelt anyagon nincs ott a felirat.


kedd aug. 22, 2006 6:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. aug. 21, 2006 21:58
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
Üdv!

Ez az Adorage Magic ingyenes? Vagy van ingyenes része? Kb. hány áttünés van benne? Illetve egyéb effect?

Egy kis Vegas FAQ: aki még új a témában: www.bigbadplayer.van.hu, vagy http://www.vegas6.atw.hu/ Hátha érdekel valakit.
De érdekes dolgok vannak a http://www.vegasusers.com/ -on is. Aki esetleg nem ismerné.

Ingyenes effectek:
http://www.mikecrash.com
http://newbluefx.com/

Aki tud még ilyeneket szólhatna :wink:


hétf. aug. 21, 2006 22:02
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. okt. 07, 2004 8:29
Hozzászólások: 46
Hozzászólás Adorage Magic
Szóval kipróbáltam az Adorage Magic készletet. Beépül a Vegasba, új átmeneteket hoz magával, ezek tovább alakíthatók a saját ízlésünk szerint.
Különleges átmenetek rajongóinak szerintem kötelező darab.


hétf. aug. 21, 2006 6:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
P.I. írta:
Ksv írta:

Nem gyógyult meg. :(
Úgy látszik hibás Vegas6-hoz sikerült hozzájutnom.


szomb. aug. 19, 2006 18:00
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
Ksv írta:

Asszem kipróbálom. Bár akkor a Vegas4 sem menne, de ebben az ámítástechnikában manapság nem lehet tudni...
Köszi!


szomb. aug. 19, 2006 14:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 51
Hozzászólás 
P.I.
lehet hogy kodec problémád van.Telepítsd újra nekem is csak az hozta vissza az ikont.A könyvtárat nem töröltem,így a plaginok megmaradtak.Az alap dolgokat viszont gyorsan vissza lehet állítani. :?


szomb. aug. 19, 2006 10:38
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 949 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség