Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. máj. 03, 2024 10:13



Hozzászólás a témához  [ 949 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 19  Következő
Vegas Video szekció! 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
fragola írta:
MJPEG!
legalabbis ez az AVIcodec azt mondta.
na hogy kell azt a sonic foundry mainconcept MPEG 1.2 plugin v 1.0-át beaktivalni?
ezzel már ment egyszer, csak elfelejtettem hogy hogy kell feltenni...

Akkor nézd meg, hogy van e a gépeden vfw (Video for Windows) MJPEG codec. (a Vegas vfw codec-ekkel tud csak kommunikálni)


szer. ápr. 19, 2006 12:56
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. ápr. 19, 2006 0:20
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
MJPEG!
legalabbis ez az AVIcodec azt mondta.
na hogy kell azt a sonic foundry mainconcept MPEG 1.2 plugin v 1.0-át beaktivalni?
ezzel már ment egyszer, csak elfelejtettem hogy hogy kell feltenni...


szer. ápr. 19, 2006 12:32
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
Gspot vagy AviCodec segít megnézni, hogy milyen avi.


szer. ápr. 19, 2006 11:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
fragola írta:
hát nekem ez egy avi.
Amit a winamp is lejatszik, de ez nem...
a lényeg, hogy hol kell beaktivalni ezt a mainconcept MPEG akármit? :roll:

De milyen AVI? Az AVI egy gyűjtőnév és nem formátum (Audio Video Interleave)
Van DV AVI, MJPEG AVI, stb. és ezek mind más és más formátumok.


szer. ápr. 19, 2006 7:35
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. ápr. 19, 2006 0:20
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
hát nekem ez egy avi.
Amit a winamp is lejatszik, de ez nem...
a lényeg, hogy hol kell beaktivalni ezt a mainconcept MPEG akármit? :roll:


szer. ápr. 19, 2006 7:28
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
Nem divx-et akartál mondani?


szer. ápr. 19, 2006 7:22
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 84
Hozzászólás 
"nem tudok egyelore AVI-ba semmit beletenni "
Nem értem, még a demo verzió is lejátszik dv avit.


szer. ápr. 19, 2006 6:25
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. ápr. 19, 2006 0:20
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Most tettem ujra a gépet, és nem emléxem már hogy hogy kellett a Vegas-on megcsinalni, hogy tudjon AVI-t lejatszni...meg van egy CDn a Vegas 4.0, van hozza ilyen Damn akarmilyen keymaker is, de nem tudom hova irjam be azt az mpeg-es számot, amit kiad...vagy hogy mit is kell csinalni...
nem tudok egyelore AVI-ba semmit beletenni :(
lécci segitsetek! 8)
koszi


szer. ápr. 19, 2006 0:24
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
Küldtem emailt, de visszajött. Vagy esetleg megkaptad?


kedd ápr. 11, 2006 6:48
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Mikor merre...
Hozzászólás VEGAS 6 letoltes
Honnan tudnam letolteni a 6-os Vegast, ugy, hogy telepiteskor ne kelljen nett, mert ami a sony oldalrol van ha jol emlexem, nem ment csak on-line, igy mivel otthoni gepem nettmentes, az Ulead Video Studio 9 mellett maradtam.
Ezzel is vannak nemi problemaim:nem tudom regisztraltatni..igy fenntartok reszere egy winyot, amin van egy kulon operacios rendszer, es mindeg visszaviszem a datumot..Eleg xar megoldas, de jobbat nem tudok.... :?
Amit talaltam, az nem mukodott...

Amugy ismerem a Vegast, es jobban is tetszik, csak nem tudom, miert, nem tudtam telepiteni.

Jah , majdnem elfelejtettem.. :D Csemegeket hol lehet hozza tolteni?

Koszike

Udv


hétf. ápr. 10, 2006 11:05
Profil Privát üzenet küldése YIM
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
holli írta:
Szia! Elmondom mit szeretnék - és tudom, hogy vegyek célhardvert meg miegymás, de nem érdekel: Felvettem egy filmet tunerkártyával mpeg2-be. Szeretném kivágni a reklámokat és valahogy eltüntetni a fekete csíkot a szélesvászon aljáról és tetejéről, magyarul annyit lekódolni a képből, amin van is valami, hogy mindezt rá tudjam írni egy dvd-re, amit le is tud játszani a dvd lejátszó. Sajnos azóta utána olvasgattam. Azt, hogy a Vegas nálam miért problémázik, ha pal tulajdonságú outputot szeretnék egy pal inputból, azt nem értem. És sajnos arról sem találtam eligazást eddig, hogy hogyan tudnék anamorf képet kódolni.
Ennyi.
holli

A Womble MPEG Video Wizard segítségével elvégezheted az arány átrakását (cropping) viszont azt tudnod kell, hogy ez csak az MPEG2 újratömörítésével lehetséges. Ez viszont mindenképpen ront a képminőségen. De véleményem szerint ennek semmi értelme. Főleg azért nem mert az a 4:3-ra letterboxolt 16:9 ami a TV-ben van az nem valódi letterbox hiszen csak a függőleges összenyomás van (mint a 4:3-as TV készülékeknél a mezei 16:9 mód) azaz a kép bal és jobb oldala le van vágva. Az a letterbox amit a DVD lejátszók végeznek az a teljes képet kicsinyíti arányosan (mind a négy oldalon). Szóval ha átrakod az MPEG2 felvételedet akkor:
1. lesz egy olyan 16:9 MPEG2 anyagod melynek a bal és jobb oldalából le van vágva
2. az újratömörítés miatt látható képminőség romlás lesz.


szer. márc. 22, 2006 16:28
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
MPEG2-höz én általában nem a Vegast használom, hanem az MPEG2VCR-t a Womble-tól (http://www.womble.com/)
Ez egy kicsi és nagyon egyszerű program, mellyel a reklámokat ki lehet szedni, és mentéskor nem kódolja újra az egészet, mint a Vegas, tehát nem lesz minőségbeli változás (hacsak ezt nem akarod).
Alulról és felülről a fekete csíkot nem értem miért kell eltüntetni: 4:3-ban vetted fel és 4:3-ban játszod le vagy 16:9-be szeretnéd menteni?
Ez a program az eredeti formátumba tudja menteni, s amikor ez kész, egy DVD author progival DVD-re írod (esetleg menüvel).


szer. márc. 22, 2006 16:11
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. márc. 16, 2006 0:35
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
AGyurma írta:
Milyen felvétel és milyen TV-n szeretnéd megnézni? Miért akarod a fekete csíkokat eltűnetni?


Szia! Elmondom mit szeretnék - és tudom, hogy vegyek célhardvert meg miegymás, de nem érdekel: Felvettem egy filmet tunerkártyával mpeg2-be. Szeretném kivágni a reklámokat és valahogy eltüntetni a fekete csíkot a szélesvászon aljáról és tetejéről, magyarul annyit lekódolni a képből, amin van is valami, hogy mindezt rá tudjam írni egy dvd-re, amit le is tud játszani a dvd lejátszó. Sajnos azóta utána olvasgattam. Azt, hogy a Vegas nálam miért problémázik, ha pal tulajdonságú outputot szeretnék egy pal inputból, azt nem értem. És sajnos arról sem találtam eligazást eddig, hogy hogyan tudnék anamorf képet kódolni.
Ennyi.
holli


szer. márc. 22, 2006 15:43
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
Milyen felvétel és milyen TV-n szeretnéd megnézni? Miért akarod a fekete csíkokat eltűnetni?


kedd márc. 21, 2006 13:44
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. márc. 16, 2006 0:35
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Mégis a segítségeteket kérem:
Biztos én vagyok rendkívül láma - és tény, hogy nem igen értek a video feldolgozáshoz -, így elakadtam egy biztos triviális ponton: Felvettem egy klippet, ami szélesvásznú, szeretném, ha a fekete csíkoktól megszabadulna. Sajnos, ha a project felbontást állítom, eltűnik a kép:o Pedig elvileg cropoltam, és akkorára állítottam a project felbontást, mint a megtrartandó méret, de így meg kép nélküli, vagy legalábbis olyan fájlt kapok, aminek a képét nem akarja megjeleníteni egy lejátszóm sem. Mit tudok tenni, kérlek titeket segítsetek 2 jó szóval:)
Köszönöm!
Ja, és ha a tunerem pal, akkor a felvételt miért akarja csakis ntsc -ként enni a Vegas (v4)?
holli


pén. márc. 17, 2006 12:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. okt. 21, 2005 7:26
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
Köszi Mrt!
A File menüben lévő Capture XPress 5.0 szerinted miért nem akar elindulni, még crackelni sem igazán lehet. Valami olyasmit ir ki, hogy vegyem le a feltelepített Vegast és úgy próbáljam újra, csak azt nem értem hogy akkor hogyan kerül fela Capture XPress ha egyébként a Vegassal van installálva? Egyáltalán érdemes ezzel foglalkozni, vagy csak az időmet pazarlom? Egyébként a Vegas 5.0 van a gépemen.


pén. márc. 17, 2006 8:40
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 84
Hozzászólás Re: vegas capture
Természetesen.
Az Options/Preferences/Capture ablakban szedd ki a pipát az
Enable DV Scene detection mellől.


csüt. márc. 16, 2006 18:51
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. okt. 21, 2005 7:26
Hozzászólások: 12
Hozzászólás vegas capture
Sziasztok!
A Vegassal lehet e úgy capturelni, hogy ne annyi clip legyen ahány vágás volt az eredeti filmen. Lehet-e választani mint az Ulead-nál, mert én egyszerre szeretném bedigizni mindenféle szerkesztés nélkül?
Köszi


csüt. márc. 16, 2006 10:39
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. márc. 16, 2006 0:35
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Nem szóltam, bocsi


csüt. márc. 16, 2006 0:38
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd okt. 18, 2005 3:54
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
sziasztok !
segitsegeteket kernem a kovetkezokhoz :
tv rol digizek, egy ati radeon 9600 as vivos kartyaval
ulead video studio 9 el
a gondom annyi, hogy a felveteleknel a sarga illetve a hasonlo szinek vibralnak!
hogy pontositsak, ha pl egy teljesen sarga szinu akarni van a kepen akkor ez kikockazva sarga es narancssarga szinekben kovetik egymast a kepkockak.
a digizes mpeg 2 ben dvd pal ban keszul...
es monitoron nem latszik a vibralas,
de dvd re irva asztali dvd lejatszoba nezve igen !
letszi segitsetek mi lehet a hiba oka !
elore is koszonom !


szer. feb. 01, 2006 4:44
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 38
Hozzászólás 
Sziasztok

A Boris red hogy működik a vegas alatt?
Mint plugint megtalálom a videó FX ben. De ha ráhúzom, akkor megjelenik egy ablak a boris red ikonnal. Ráklikkelek és elindul a borisz. Ott megnyitom a filter-motion-motion stabilizer.
Ha eddig valami csoda folytán jó úton járok, akkor itt végleg elakadok. Milyen beállításokat kell csinálni, ha kell egyáltalán? Vagy marad minden az alapon? Vagy nem is így kell a kép remegését csökkenteni?
Csináltam egy házi steady álványt és ennek a képét akarom tökéletesíteni.
Premierben van egy pluginem, de az a zoom miatt ront a kép minőségén. Ráadásul a felvétel szélei kicsúsznak a képből emiatt.


kedd jan. 24, 2006 23:20
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 61
Hozzászólás Re: DVD Architect
kamcsatka írta:
Sziasztok!
Kérdésem annyi lenne, hogy az Architect kezeli-e az AVI-t, ...


Hali!

Miután erre a problémára már én is ráfutottam, külföldi fórumokon az alábbi megoldást találtam:

Ha DivX-es avid-d van: vfw-es kodek kell hozzá, mert a winamp-os meg a mediaplayer-es directshow kodekekkel nem műxik a dolog.
Pl.: http://www.free-codecs.com/download/ffvfw.htm

Ha meg Xvid-es, akkor az avi file fourcc-jét át kell írni DivX-re és így a fentiekkel együtt már megeszi. (Forrást most hirtelen nem tudok adni, de keress rá a "Nic's Fourcc Changer"-re.)

Mindkét eset vonatkozik a Vegas-ra is meg az Architect-re is.

Bár én úgy oldottam meg dolgot, hogy vettem egy DivX-es asztali játékost (ami "megeszi" az Xvid-et is), és így több, akár 9-12 órás renderelést meg autorizálást lehet megúszni, ráadásul így egy DVD-re akár 5-6 film ráfér.


szomb. jan. 21, 2006 16:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. okt. 21, 2005 7:26
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
Na csak sikerült végre reagálnom!
Az is jó lenne AGYurma, hátha okosabb leszek, köszi szépen. Egyébként én is úgy tudtam, hogy az Architect ismeri az AVI-t, de sehogyan sem akarja a ravaszdi. Próbáltam átkonvertálni az Allok AVI to DVD vel m2v-be, de én úgy vettem észre, hogy rosszabb lett a minőség elég kockás lett a kép.
Minden segítség jól jön!
Köszi


csüt. jan. 19, 2006 14:35
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
Biztos, hogy kezeli az AVI-t, sztem a problémád csak kodek kérdése. Abban viszont nincs ötletem, max linkeket tudok adni.


szer. jan. 18, 2006 16:13
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. okt. 21, 2005 7:26
Hozzászólások: 12
Hozzászólás DVD Architect
Sziasztok!
Kérdésem annyi lenne, hogy az Architect kezeli e az AVI-t, mert próbáltam egy filmet de nem "kellett" neki ez a formátum. Egyáltalán egy korábban avi-ként mentett mozifilmet hogyan tudnék DVD által olvashatóvá tenni?
Ha tudna valaki egy kis segítséget adni megköszönném!
Köszi


szer. jan. 18, 2006 15:37
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
Sziasztok.
Tudna-e valaki segíteni abban, hogy hogyan lehet kikapcsolni azt a funkciót, hogy egy hangsáv ne halkítsa le automatikusan az alá helyezett másik hangsávot, ha van jel a felsőn.

Másik kérdés, hogy honnét lehet letölteni a vegas5 és 6 magyarosítást.


csüt. jan. 05, 2006 11:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. okt. 07, 2004 8:29
Hozzászólások: 46
Hozzászólás 
Ksv írta:
...mert az én gépem csak rinyál tőle ezért kiiktattam.


Mit jelent a rinyálás? Egyébként én még az ötöst használom - a hatos nem nyújtott számomra különösebb újdonságot. Az ati driverek nem okozhatnak problémát - nekem is az van, nemrég telepítettem a legfrissebbet és nem volt gond a kodekekkel.
Más. Tudom, hogy nem ide tartozik, de nem tudna valaki olyan helyet ajánlani, ahol van egy bővebb magyar leírás a MOKEY programról? Egyébiránt a vegaszba inkább valami ilyesmit kellene beintegrálni.


szer. dec. 07, 2005 8:02
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 51
Hozzászólás 
Az architect -ből is eltünt a mainkobcept. Viszont hálistennek megoldódott.
Én is úgy gondoltam, hogy ami utóljára a gépre került az okozhatta az eltünést. Úgy történt, hogy az Ati kártyámnak feltöltötöttem a legfrisseb verzióju catalyst frissitését.Valószinü, hogy az okozta,de végigfuttatam az antispyware programot is és úgynéz ki, hogy kiszürt egy kém progit.Namost letöröltem, de sajsos a nevét nem jegyeztem meg egyuttal a catalystot is letöröltem. Ezután már az újra telepített progi hibátlanul működött.Azt pontosan nem tudom, hogy az Ati kárty frissitett verzióju catalyst-je okozat-e vagy a kémprogi,de mostmár újra a régi. Hogy most újra telepítettem a progit, esetleg elmagyarázná valaki, hogy a Mediamanager mire való, mert az én gépem csak rinyál tőle ezért kiiktattam.


szomb. dec. 03, 2005 0:16
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. okt. 07, 2004 8:29
Hozzászólások: 46
Hozzászólás 
Ksv írta:
Sziasztok!
.Esetleg aki járt már így és megtudta oldani segítsen!!


Még nem jártam így, de lehet, hogy valamilyen kodekpakkot tettél fel és az ütötte agyon az mpeg-et. Nézd meg, hogy a legutolsó működőképes változatod óta mi lett felrakva a gépre. Vagy ha dvd architectet használsz, akkor add meg neki a dv-avit, és a dvd-re ő majd mpeg-et csinál belőle. Ha jól tudom, akkor neki is van beépített mainconcept pluginja. Ja, az architectnél ne feledd el a hangot ac3-ba konvertáltatni.


pén. dec. 02, 2005 9:37
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 51
Hozzászólás 
Sziasztok!
a DVD-hez való konvertálásnál egy problémába ütköztem.Nem tudom, hogy miért tünt el a Mainconcept MPG-1/2,AC3 és Mp3-as kodekek a vegasból.
Egyszerüen a megvágot videómat amikor renderelni akartam, nagyott néztem, hogy nincsenek ezek a beállítások, így kénytelen voltam visszarenderelni DV formátumba.Kinek van ötlete.Már mindent próbáltam.Újratelepítés sem adott változást.Esetleg aki járt már így és megtudta oldani segítsen!!


csüt. dec. 01, 2005 19:03
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
Vártam, hogy más is hozzászóljon, nem akarok mindenbe belekotnyeleskedni.
Legegyszerűbben: Vegassal szerkesztesz, renderelni (új fájlt kreálni) ez esteben az MPEG2 -> DVD Architect Pal video stream-mel érdemes, aztán a Sony DVD Architect-el DVD-t tudsz gyártani menűvel, stb.
Másik eset, amikor avi-ba rendereled, és egy encoderrel (pl: ProCoder, Tmpgenc, stb) tömöríted DVD írásra előkészítve (vob, ifo, stb fájlok) és egy íróval ez után rögtön ki is írhatod. Ez esetben nem lesz menü, csak egy lejátszandó fájl a DVD-n.


csüt. dec. 01, 2005 8:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. okt. 21, 2005 7:26
Hozzászólások: 12
Hozzászólás dvd készítése
Sziasztok!
Nagyon tetszik a Vegas, de nem igazán tudom, hogy mit kell tennem azután hogy összevágtam, összeraktam a bedigizett filmet. Mit kell ezután csinálnom, hogy az AVI-ból jó minőségű DVD-t tudjak írni, ami olyan minőségűmintha vágatlanul raktam volna DVD-re
Megköszönném, ha valaki segíteni tudna!!
Köszike!


szer. nov. 30, 2005 12:18
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. nov. 24, 2005 11:32
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
DVD ARCHITECT magyar leírása:

http://dvdx.hu/index.php?option=com_con ... Itemid=289


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára dvdxxx kedd márc. 11, 2008 20:38-kor.



csüt. nov. 24, 2005 12:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
Így szól helyesen:
http://www.nethirlap.hu/forumengine.php?par=8&topic=671


szer. nov. 16, 2005 20:27
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
Itt ajánlottak nekem egy ilyen programot:
http://www.nethirlap.hu/forumengine.php?par=8&topic=671[/url]


szer. nov. 16, 2005 20:25
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 84
Hozzászólás 
vegas mindenképp újrakódol.
Pl. canopus let's edit 2 ami éles vágás esetén nem kódol újra.


szer. nov. 16, 2005 19:08
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd okt. 18, 2005 3:54
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
Vegre sikerult !
hat nagyon a vegen akadtem el anno is,
meg a 4.o as -ban .
de a lenyeg hogy most okes .

Igen minden pal ra van allitva .
na de ez most mindegy, mert a 6 os okes !

Viszont lenne egy kerdesem :
lehet a vegas 6 ban mpg2-ot csak vagni,
ugy hogy ne tomoritsen ujra ???

vagy esetleg valami mas progit tudnal ajanlani,
ami nem tul bonyolult ?? :-))

es ismet csak koszonom !


szer. nov. 16, 2005 17:16
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 84
Hozzászólás 
Start menü, futtatás, regedit, enter.
Itt kell keresgélni azt a bizonyos kulcsot, és ha megvan, delete.
De csak óvatosan! Mást ne törölj, mert előjöhetnek érdekes jelenségek..
A project settings is PAL? Kéne tudni PAL mpeg-et generálni.


kedd nov. 15, 2005 18:50
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd okt. 18, 2005 3:54
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
Kedves MRT !

Termeszetesen igen,
Sot nem csak azt, hanem rendszeresen jo par oldalt,
De mint mondtam nem vagyok tul profi a temaban es nem igazan sikerult az a Key kulcsos , torleses dolog,
meg anno a regebbi verzional sem amire az vonatkozott….
es nem probaltam meg a 6.0 ast, mert azt nem arra irtak…..
eddig a 4 est hasznaltam es azt is csak ugy ahogy engedte, a custom gomb nelkul !!!!!!!!
Ezert gondoltam hogyha mar itt a 6 os verzio, akkor azt magprobalom egy kis segitsegge!
Szoval lecci egy kicsit reszletesebb segitsegre lenne szuksegem…. Legalabb az elejen !
Hogy is kell nekiallni annak a kulcsos dolognak ???
Es a kerdesem 2. fele ??? hogy miert nem sikerult pal ban mentenem ,
csak ntsc ben ???

Elore is koszi a segitseget !


hétf. nov. 14, 2005 19:43
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 84
Hozzászólás 
Kedves Maxika!

Topicunk legelső hozzászólását elolvastad?
Segíthet!


hétf. nov. 14, 2005 8:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd okt. 18, 2005 3:54
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
udv mindenkinek !

segitsegeteket kernem a kovetkezokhoz :

vegas 4 et hasznalom,
bar nem vagyok tul profi a temaban,
csaladi videot szoktam szerkesztgetni.
es mpeg2 - dvd pal – ban szoktam menteni
miutan ujratelepitettem a gepem, xp sp 2 re !
a szerkesztett anyag rendereresekor,
a kovetkezo hibauzenetet kaptam,

An error occurred while creating
The media file united.mpg
The reason for the error could
Not be detemined.

Nemtudom ez mitol van, de az sp 1 el semi baj sem volt,
Es meg amit eszrevettem, hogy ezt csak a pal formatumban valo
mpg-re menteskor irja, ha ntsc ben probalom akkor meg jo…..
(csak ez meg nekem nem okes )
Megprobaltam a vegas 6- al , azzal meg sikerul,
de sajnos itt meg nem tudom
az mpeg tulajdonsagat allitani , mert a ful amire kattintanek nem mukodik….
Lehet hogy a keygennel van gond ???
Vagy nemtom……..
legyszi segitsetek , mi lehet a gondom a 4 essel,
es hogy lehet megoldani hogy a 6 -osban a leendo mpeg tulajdonsagait tudjam valtoztatni..???? ha ez sikerulne akkor tuti atternek ra !
de azert nagyon erdekelne mi lehet a 4 esnek a baja !

elore is koszonom ……


pén. nov. 11, 2005 3:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 38
Hozzászólás 
Jó reggelt.

Vissza telepítettem a managert. Gyorsabban indult, de tartottam tőle a későbbiekben hátrányomra válhat a hiánya.

Én nem találtam 1Mbps es részt amit ki lehetne pipálni. A Bit ráta módnál át tudom írni akármekkora értékre. Csak gondoltam van benne valami beállítás ami gyári.


vas. nov. 06, 2005 10:03
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
Ja, és be lehet állítani az 1 Mbps-ot, csak nem ajánlja fel előre, hanem a "custom -> video -> video mode" (átállítod), majd a következő fülön a pipát 1 Mbps-ra teszedd.


pén. nov. 04, 2005 16:56
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
Sztem keresni fogja a Media Managert, így nem hiszem, hogy le kellene telepíteni. Úgy emlékszem ezzel próbálkoztam, de ez volt a gond utána.


pén. nov. 04, 2005 16:50
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 38
Hozzászólás 
Sziasztok

Újra telepítettem a gépet. Emiatt a vegas 6.0 került fel a gépre.
Használja ezt mostanában valaki? Az előzővel gond nélkül tudtam felvenni a net rádióból. (hangot':D )

De ezzel nem akar sikerülni. Igényel ez valami speciális beállítást?

Esetleg az 5.1-es hang megalkotásában valaki tudna segíteni?
Eddig a Vegas 5-öt használtam. Ez tudott wmv 1 Mbps ban tömöríteni. De a 6.0 ezt a lehetőséget nem nyújtja.. 512 vagy 3mbps és magasabb az van. Ez codec hiány vagy tényleg nem támogatja az 1mbps-es tömörítést?


Mi történik, ha leszedem a gépről a Media Managert?

Azon kívül, hogy gyorsabban elindul a vegas.


pén. nov. 04, 2005 12:39
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
Hullamoso és Videomajer, köszönöm!


kedd okt. 25, 2005 12:50
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. okt. 07, 2004 8:29
Hozzászólások: 46
Hozzászólás Boris
DL:
http://www12.enfull.com/Boris.RED.3GL.exe

Crack:
http://www12.enfull.com/Boris.RED.3...cked-ENGiNE.zip


hétf. okt. 24, 2005 19:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Kézremegés javítására itt van pl. a Steady Hand program Dyna Pel-től.
Ez önállóan működő progi nem kell hozzá a Vegas.
www.dynapel.com
kiegészítést találsz az Astalavist-án


hétf. okt. 24, 2005 13:44
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
Nekem egy Boris Red kéne Vegas-hoz, csak sehol nem találok működő verziót. :( Erről mondták, hogy tud segíteni a kézremegés korrigálásában, vagy van más ilyen progi a Vegas-hoz?


hétf. okt. 24, 2005 8:00
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 84
Hozzászólás 
Media generator közt találsz ilyen átmenetet, paraméterezhető.


pén. okt. 07, 2005 10:01
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 949 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 19  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség