Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 7:46



Hozzászólás a témához  [ 949 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 19  Következő
Vegas Video szekció! 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: csüt. szept. 01, 2005 7:56
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Sziasztok!

A VEGAS-ban van olyan video effekt, amivel azt tudom megcsinálni, hogy a kép (mondjuk) bal oldalától a jobb felé sötétül? Tehát a bal oldalon éles a kép, majd fokozatosan sötétedjen, esetleg homályos legyen.

Köszi, fonos


pén. okt. 07, 2005 7:28
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. aug. 06, 2005 14:26
Hozzászólások: 50
Tartózkodási hely: skype - joeba_doma vagy pc club
Hozzászólás 
Hi
Igaz, hogy nekem még nincs meg a sony vegas, de igyexem mexerezni és hogyha télleg müxik vele akkor köszönöm a segitséget


pén. szept. 30, 2005 12:30
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
Azért válaszoltam így, mivel sztem nem azt kellett volna kérdezni EBBEN a topicban, hogy melyik programmal lehet megcsinálni, hanem hogy ezzel a programmal hogyan kell.

Vegassal a következőképpen lehet:
Insert -> Video Envelopes -> Event Velocity -> a megjelenő kis zöld vonalon az első pontra kattints az egér jobb gombjával, és a "set to 100% reverse velocity"-t válaszd.
Ha ezt nem csak egész klippre szeretnéd érvényesíteni, akkor a zöld vonalon dupla kattintással jelöld ki a szükséges részeket, és a "set to"-val a szükséges sebességre állíthatod.


pén. szept. 30, 2005 8:37
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. aug. 06, 2005 14:26
Hozzászólások: 50
Tartózkodási hely: skype - joeba_doma vagy pc club
Hozzászólás 
Kedves Agyurma azért bátorkodtam ide irni, hogy remélvén majd normális választ kapok, nem pedig kérdésre kérdést!


csüt. szept. 29, 2005 15:47
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
joeba_dma írta:
Hi
Megköszönném, ha valaki megmondaná milyen video vágó programmal tudok hátrfelemenetet csinálni.
A pinnacle 10 re nem najon birok várni...

Szerinted? :roll:


csüt. szept. 29, 2005 10:48
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. aug. 06, 2005 14:26
Hozzászólások: 50
Tartózkodási hely: skype - joeba_doma vagy pc club
Hozzászólás 
Hi
Megköszönném, ha valaki megmondaná milyen video vágó programmal tudok hátrfelemenetet csinálni.
A pinnacle 10 re nem najon birok várni...


szer. szept. 28, 2005 16:15
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
Én a Vegassal szoktam AC3-ba, külön, ugyanolyan néven. Ezt így megeszi a DVDA3.


kedd szept. 27, 2005 8:44
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. szept. 01, 2005 7:56
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Sziasztok!

A CCE2.7-es kérdésemre tudjátok a választ? Találtam egy-két utalást, hogy a CCE által elkészített MPV-t át kell nevezni M2V-re és ezt már megeszik a DVD szerkesztő programok. A DVDArchitect3 sajnos ezt nem kezeli. Az általa ismert formátumokra se volt jó, ha átneveztem. Van valami ötlet?

AGyurma:
Ha DVD Architect PAL video stream-be tömörítek, az audiot milyen progival érdemes elkészíteni? Vagy tömörítsem a videóval egyszerre?

Köszönöm,
fonos


kedd szept. 27, 2005 7:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 42
Hozzászólás 
Sziasztok!

Tovabbri is keresek olyan progit ami tobb avibol egyszerre minden xedik kepkockat kiszed es elment jpg-be? A lenyeg az lenn hogy tobb avibol egymas utan de ha olyan nincs akkor jo lesz egyenkent is.
Nem jo a capture progi mert van vagy 200 klip ami digitkamerabol jott.
A tobbi DV-n van arra van megoldas.
Fotomontazshoz kelenenek a kepek.
koszi


szer. szept. 21, 2005 22:26
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. szept. 01, 2005 7:56
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Sziasztok!

Kérdésem lenne a CCE2.7-hez.
Készítettem egy tömörítést. A program készített egy MPV, MPA, VAF kiterjesztésű file-t, a videonak és audionak. Kérdésem, hogy ebből hogyan kell mpg-et kreálni? Vagy ezt meg kellett volna tennie a programnak? Az Extension fülnél a kiterjesztéssek meg vannak adva. Mit kell tenni?

Köszi,
fonos[/img]


szer. szept. 21, 2005 17:30
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. szept. 01, 2005 7:56
Hozzászólások: 8
Hozzászólás CCE hiba
Sziasztok!

1., A CCE 2.5-el próbáltam tömöríteni. Ez a hibaüzenet jött elő. Van valami ötlet mi lehet ez?
"CCE encoding failed: AVIStreamRead()failed (0x8004406d): A disk error occured while reading the file"

2., A Vegasban a project tulajdonságokban a Deinterlace method Blend fields vagy None legyen? Ha nem akarom deinterlace-t használni, akkor a None-t kell használni. Melyik a jó beállítás?

Köszi,
fonos


pén. szept. 09, 2005 7:47
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
"Írtad, hogy "DVD Architect PAL video stream"-be tömörítesz Vegasból. Nekem nincs ilyen választási lehetőség. Kell valamilyen plugin hozzá?"

Renderelés -> MainConcept MPEG2 -> DVD Architect PAL video stream.

Ahogy írtad, 6-os verziót használod, ebben benne kell lennie.


hétf. szept. 05, 2005 11:48
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. szept. 01, 2005 7:56
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
AGyurma
Írtad, hogy "DVD Architect PAL video stream"-be tömörítesz Vegasból. Nekem nincs ilyen választási lehetőség. Kell valamilyen plugin hozzá?

Más:
Lehet, hogy beleestem az interlace/deinterlace problémába. Készítettem egy próba mpeg-et, de nem tetszik, mintha vibrálna a kép. A Vegasban a project tulajdonságokban a Deinterlace method Blend fields volt. Ez van default beállításban, ha PAL DV-t választok. Ezt nem kellene None-ra állítani?
A CCE (2.5), illetve a Mainconcept-ben kicsit mást kell beállítani, ha jól tudom. A CCE-nél Interlace/Upper field first-kell választani (pipát tenni), míg a Mainconcept-ben Deinterlace=None és Bottom field first. Ez jól van így? Mi lehet még a probléma?

fonos


hétf. szept. 05, 2005 8:01
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. szept. 01, 2005 7:56
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Mrt
Igen, sajnos csak a hangerővel tudtam mérsékelni a jelenséget.
Legközelebb a felvételnél odafigyelek. Köszi.

AGyurma
Köszi, megpróbálom a módszert.

fonos


vas. szept. 04, 2005 17:47
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 84
Hozzászólás 
fonos írta:
olyan hangok is vannak, amelyek frekvenciája miatt recsegés hallható"


Ha ezt egy fizikus meghallaná :)
Te az amplitúdóról beszélsz.

Félek, hogy magát a torzítást már nem tudod megszüntetni, max. mérsékelni a hangerejét a "V" billentyűvel és néhány pötty rajzolásával.


pén. szept. 02, 2005 19:45
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. szept. 01, 2005 7:56
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Hogyan lehet az audio sávról a torzítást levenni, milyen szűrőt lehet erre használni a Vegasban. A jelenség az, hogy az eredeti DV anyagban olyan hangok is vannak, amelyek frekvenciája miatt recsegés hallható (pl.: beleordítanak a mikrofonba). Ezt szeretném valahogy kiszűrni, letisztázni.

fonos


pén. szept. 02, 2005 7:59
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
Én a Vegashoz a DVD Architect-et párosítom DVD írásra, viszont a Vegassal készítem elő az mpeg-2-t úgy, hogy "DVD Architect PAL video stream"-be tömörítem:
- CBR 8000 - Ha nem fontos az mpeg-2 mérete, akkor érdemes CBR-rel tömöríteni. 8e fölé nem érdemes menni, mert nem biztos, hogy kompatibilis lesz minden asztali lejátszóval.
- VBR max 8000 - Akkor állítsd így, ha fontos a file mérete, és gyors mozgások váltakoznak lassúakkal, esetleg sok bent az állókép.


csüt. szept. 01, 2005 15:09
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. szept. 01, 2005 7:56
Hozzászólások: 8
Hozzászólás Vegas és encoder beállítások
Sziasztok!

Eljutottam odáig, hogy a Vegas6-al összevágott filmemet kiírnám DVD-re. Többen említettétek a CCE-t és MainConcept Mpeg Encodert tömörítéshez. Melyik programot érdemes használni, illetve milyen beállításokra kell figyelni, hogy jó minőségű filmet kapjak (CBR/VBR, 2-pass encoding, stb)? A Vegasnál mit kell beállítani, hogy a legjobb minőséget érjem el?

Köszi a segítséget.
fonos


csüt. szept. 01, 2005 8:08
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. aug. 31, 2005 7:46
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Kedves Agyurma! Nagyon köszönöm segítségedet, sokat segítettél. MÁs, ha Te tudnál válaszolni, nagyon örülnék. Tekintve, hogy alap felhasználálsi kérdésről esik most szó, így elnézést kérek azoktól akiket így most untatok. Kerek kettő órája ülök a gép előtt és nem tudom megcsinálni egy cd-ről való szám átmásolását a vegas 4,0 ba. Próbálkoztam úgy ( NÁlam xp), hogy a media player " média tár " -ba másoltam cd-ről a zenét majd azt társítással a vegassal próbáltam összehozni. Nem megy.. Folyamatosan kiíírja hogy ezzel a formátummal nem tud mit kezdeni. Azért vagyok ideges , mert ezt valahogyan néhány hónapja meg tudtam csinálni. Nevezetessen eljutottam oda, hogy egy cd- ről átmásolt számot bejutattam a vegasba. Segítségeteket előre köszönöm , szóv :roll: al hogyan csinálnjam?


szer. aug. 31, 2005 7:55
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. aug. 25, 2005 13:41
Hozzászólások: 42
Hozzászólás CyperLink
A napokban kaptam haveromtól a CyberLink cég PowerProducer programcsomagját. Van benne DVD készítő progi, Capture progi, Kódoló-szerkesztő. Nagyon könnyen kezelhető és szerintem nagyon jó.
Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?


csüt. aug. 25, 2005 13:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
Szitu írta:
Köszi!

még nem akarja elfogadni ezekután sem de birkozom vele.


Telepítsd fel a 6-ot és lesz hozzá minden.


csüt. aug. 25, 2005 11:28
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. máj. 14, 2005 18:51
Hozzászólások: 66
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Köszi!

még nem akarja elfogadni ezekután sem de birkozom vele.


csüt. aug. 25, 2005 7:34
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. okt. 07, 2004 8:29
Hozzászólások: 46
Hozzászólás mpeg
Szitu írta:
Sziasztok!

Olvasgattam a forumot, de idő hiányában sajnos nem találtam választ a bajomra.

Vegas 4.0 és istenért nem enged semmi mpeg-el kapcsolatos melot. Mindig hisztizik hogy registralni kell. Tudtok erre valami megoldást? Nem demo a progi.
köszi!


Remélem, hogy jó mailcímet adtál meg a regisztrációnál, mert elküldtem a gyógyszert a beteg vegasnak. Csak válassz a comboboxból!


csüt. aug. 25, 2005 7:09
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. máj. 14, 2005 18:51
Hozzászólások: 66
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Sziasztok!

Olvasgattam a forumot, de idő hiányában sajnos nem találtam választ a bajomra.

Vegas 4.0 és istenért nem enged semmi mpeg-el kapcsolatos melot. Mindig hisztizik hogy registralni kell. Tudtok erre valami megoldást? Nem demo a progi.
köszi!


vas. aug. 21, 2005 15:47
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
qq67: Talán a scenalyzer - úgy rémlik - de ebben korántsem vagyok biztos, vannak itt rendszeres használói, talán ők tudják.

Más:
Vegasban hogyan tudok lefixálni a jelenetet a timeline-on, és közben darabolni? A "lock" nem megoldás, az alatt nem lhet vágni. A "group" sem megoldás, mivel rengeteg apró jelenet van, nem nagyon tudom már egybekapcsolni őket.


csüt. aug. 11, 2005 11:48
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 42
Hozzászólás 
Sziasztok!

Nem tudtok olyan progit ami tobb avibol egyszerre minden xedik kepkockat kiszed es elment jpg-be?


kedd aug. 09, 2005 11:40
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
Gyors segítség kellene!
Vegas 6-tal szerkesztek éppen, és egyszerűen nem jön elő a "Velocity" zöld kis vonal a jeleneten. Miért nem? Átállítottak valamit és már nem úgy kell állítani mint az 5-ösben?
Ha tud valaki segíteni kérem, ne habozzon, adjon tippet.
Előre is köszönöm.
agyurma


vas. aug. 07, 2005 15:47
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 84
Hozzászólás 
Vágd el a klipet "S" billentyuvel ott ahol kezdodik az effekt, es a vegen is.
Azutan tedd ra az effektet a kozepso klipre.
Leszedni pedig rem egyszeru. Jobb klikk a klipen majd ott lesz olyasmi, hogy video effects, ekkor bejon, hogy milyen effektek vannak rajta most. A jobb felso sarokban levo ikonokkal tudsz hozzaadni es elvenni.

Más.
A napokban feltettem a Canopus Edius 3-as demo valtozatat es nagyon kellemes meglepetesben lett reszem. Egy 2500-as Barton procival egy sima firewire kartyaval tud realtime usztatni, 3d effektet, blurt, feliratot.
Ilyen teren a Vegas sajnos nagyon le van maradva. :(
Viszont egy csomo dolog meg az Ediusban nem tetszik kezeles tekinteteben. Tudnatok meg ilyen editort mondani, ami ezeket az alap dolgokat realtime tudja a dv kimeneten?

koszi


pén. aug. 05, 2005 9:38
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. júl. 27, 2005 18:32
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Üdv!

Most vettem egy kamerát, és sajnos nagyon lámi vagyok a digitális képfeldolgozáshoz, illetve videószerkesztéshez. Megnéztem több progit is és ugy döntöttem, hogy a vegas fexik a legjobban. De azért meggyűlik ezzel is a bajom tudás hiányában. Első körben az lenne a kérdésem, hogy pl hogyan tudok egy kijelölt jelenetrészleten alkalmazni egy effektet. Pl a punchot akarom ráhuzni, de az egész jeleneten huzza végig az effektet, pedig én csak egy kb 3 seces részletre akarom, hogy gyorsan folyon le. A másik kérdésem, amire nem sikerült eddig rájönni, hogy hogyan tudom leszedni az effektet, ha mégsem teccik vagy ilyesmi, és nem az undo-ra gondolok, haenm pl később is. Előre is köszi a válaszokat. Esteleg ha vki tudna vmi jo tutorialt, mondani, főleg magyar nyelvűt, de ha végképp nincs akkor idegennyelvűt is, azt nagyon megköszönném.


szer. júl. 27, 2005 18:38
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
Sztem maradj a saját verziódnál a kódolást illetően. Nem próbáltam finomítani a CCE beállításán, de az alapbeállítás minősége erősen kifogásolható volt nálam.
Összehasonlításképpen nekem 60 perces divx-et kódolt át az 1,7-es cerka 9 óra alatt, és a kb 4 perces agyon effektezett avit kb 1 óra alatt mpeg2-be.


kedd jún. 28, 2005 20:16
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. okt. 07, 2004 8:29
Hozzászólások: 46
Hozzászólás 
Jax: javaslatom CCE-vel megcsinálod az mpeg-et, aztán bele az architectbe, majd az optimize dvd-nél bejelölöd, hogy ne kódoljon újra.
Egyébként -magánvélemény- a Sony igazán javíthatna a sebességeken! (VEGAS, ARCHITECT)


kedd jún. 28, 2005 17:12
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 18
Hozzászólás pontosítás
Ja, elírtam, a memóriám nem 10, hanem 1 GB!! :-)

Még talán annyit, hogy a lapozófájl úgy van beállítva, hogy az xp kezelje. Azzal talán nem is volt gond, szép lassan felkúsuott 1,2Gb-ra és ott is maradt végig.


szer. jún. 22, 2005 17:22
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 18
Hozzászólás renderelés
Szevasztok!!

Összevágtam egy 29:03 perces videómat effektekkel, mozgó színes feliratokkal, mindenféle átmenetekkel.
Az egészet "DVD Architect PAL mpeg" beállítással VBR/2 lépésben rendereltem.

Az egséz művelet 9 óra 30 perc alatt lett kész a 3.2-es HT procimmal, 10GB memóriával.
Ez milyen időnek mondható?
Írt közben 15, sőt 19 órát is, de ez lett a vége.
Ami nagyon nem tetszett, hogy a proci terheltsége mindvégig 5-14-22%-volt!!!
A legelején pár percig ment 99-100%-on, de aztán az átlag a 14 volt.
ez hogy lehet? Kell valamit állítani? Vagy maga a progi ilyen, hogy nem használja ki a teljesítményt?

Nos, kinek mi a véleménye?

írjatok!!

Jax


szer. jún. 22, 2005 17:13
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 30
Hozzászólás 
Kösz még1x Pepi!


szer. jún. 01, 2005 9:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás Re: félkép sorrend CSERE !!!!
nuradir írta:
Help!
Egy fontos anyag egy db DVD lemezen maradt meg (teljes system crash)
amin ráadásul rosszul van beállítva a félkép sorrend - szaggat mint állat ... (lower fields volt az enkódolásnál).
Ezt a nyomorult példányt kell DVD lejátszóról (analóg forrásként) visszahúzni premierrel vagy
vegassal és újra leszámoltatni, kiírni helyes félképsorrenddel. (a 2x-es tömörítésről nem is szólva...)
Szóval a kérdés: hogyan tudom a bejövő anyag félképsorrendjét megcserélni??? (ha csak simán átállítom és
úgy számolom le mpeg-be nem működik). Vagy a behúzott DV avi-t átalakítani (az mindig lower filelds nem?)
Na erre varrjatok gombot...
Van a vegasban ilyen beállítás, mert
premierben biztos nincs... nagy a gáz.

Előre is köszi!

Miért kellene analógban újból digitalizálni? Egyszerűen DVD rip a HDD-re demuxolva majd az így keletkezett m2v állományt a restream programmal beolvasod és megcseréled a field sorrendet. Ennyi. Nem kell semmi catpure meg tömörítés csak a Restream program ami pár perc alatt elvégzi a félképek felcserélését. Ha kész akkor mehet a DVD authoring és már írható is vissza DVD-re.


szer. jún. 01, 2005 6:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 30
Hozzászólás félkép sorrend CSERE !!!!
Help!
Egy fontos anyag egy db DVD lemezen maradt meg (teljes system crash)
amin ráadásul rosszul van beállítva a félkép sorrend - szaggat mint állat ... (lower fields volt az enkódolásnál).
Ezt a nyomorult példányt kell DVD lejátszóról (analóg forrásként) visszahúzni premierrel vagy
vegassal és újra leszámoltatni, kiírni helyes félképsorrenddel. (a 2x-es tömörítésről nem is szólva...)
Szóval a kérdés: hogyan tudom a bejövő anyag félképsorrendjét megcserélni??? (ha csak simán átállítom és
úgy számolom le mpeg-be nem működik). Vagy a behúzott DV avi-t átalakítani (az mindig lower filelds nem?)
Na erre varrjatok gombot...
Van a vegasban ilyen beállítás, mert
premierben biztos nincs... nagy a gáz.

Előre is köszi!


kedd máj. 31, 2005 16:22
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. ápr. 03, 2005 19:51
Hozzászólások: 45
Hozzászólás 
A VDub capture-val készített anyagot , ha a Vegas-ban megnyitom csak az audio jelenik meg. Amúgy a Vegas-on kívül a tobbi progi-nál a video és audio is megjelenik.
Mit tegyek?
Kata


szomb. máj. 28, 2005 7:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. jan. 05, 2005 17:04
Hozzászólások: 155
Hozzászólás 
Nagyon úgy néz ki, a DivX 5.05 codekkel volt a baj, ha Xvidbe vagy bármilyen más codekbe tömörítettem végig megcsinálta frankón. :shock:


szer. máj. 18, 2005 15:12
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
Diesel írta:
Az előző kérdésemre köszönöm Andreas a gyors választ.
Most ismét problémába ütköztem, mint már mondottam, egy szép hosszú képsorozatból szeretnék zenével ellátott movit csinálni. A képek már frankón el vannak rendezve átfedésekkel együtt. Mivel a project nagyon nagy ezért gondoltam kipróbálom pár képpel és zene alájátszásal, milyen tömöritést is használjak a movihoz. A DivX 5 melett döntöttem 2 lépéses kódolással. Mikor lejátszom movit a második kép után nem jönnek a további képek a zene viszont fut tovább. A csuszka is szépen megy movi vége felé, de hiába húzok bele, a kép a másodikon marad. Mondom, akkor adjunk az eredeti projectnek egy esélyt. 20%nál megállítottam, mivel még 2 és fél óra lett volna hátra végéig. Az avi megmaradt és elkezdem lejátszani, majd az is a második képnél megáll!!!
Ilyenkor most mi van? Miért nem folytatja a képek pörgetését a movie alatt?
Felbontásban és codecválasztásban is kérnék segítséget, lehető legjobb minőséget szeretném a legkevesebb helyfoglalással. :lol:
Vagy használjak inkább Windows Movie Makert?
Előre is köszi a válaszokat.


Nem tudom mi lehet ez, de én a 6-os verziónál tapasztaltam hasonlót. Végül is egy újraindítás - szokás szerint - mindent megoldott.


szer. máj. 18, 2005 12:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. jan. 05, 2005 17:04
Hozzászólások: 155
Hozzászólás 
Az előző kérdésemre köszönöm Andreas a gyors választ.
Most ismét problémába ütköztem, mint már mondottam, egy szép hosszú képsorozatból szeretnék zenével ellátott movit csinálni. A képek már frankón el vannak rendezve átfedésekkel együtt. Mivel a project nagyon nagy ezért gondoltam kipróbálom pár képpel és zene alájátszásal, milyen tömöritést is használjak a movihoz. A DivX 5 melett döntöttem 2 lépéses kódolással. Mikor lejátszom movit a második kép után nem jönnek a további képek a zene viszont fut tovább. A csuszka is szépen megy movi vége felé, de hiába húzok bele, a kép a másodikon marad. Mondom, akkor adjunk az eredeti projectnek egy esélyt. 20%nál megállítottam, mivel még 2 és fél óra lett volna hátra végéig. Az avi megmaradt és elkezdem lejátszani, majd az is a második képnél megáll!!!
Ilyenkor most mi van? Miért nem folytatja a képek pörgetését a movie alatt?
Felbontásban és codecválasztásban is kérnék segítséget, lehető legjobb minőséget szeretném a legkevesebb helyfoglalással. :lol:
Vagy használjak inkább Windows Movie Makert?
Előre is köszi a válaszokat.


kedd máj. 17, 2005 16:30
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 51
Hozzászólás 
Andreas írta:
Ksv írta:
Helló Andres!
Én már bizony azt is próbáltam, hogy a Media pool-ban kijelülöm az egyészet és úgy állítom át, mert bizony én is ezt tartottam volna ésszerünek, de csak egyszere csak 1 jelenetet enged átálítani. Te próbáltad? Csak nekem nem sikerült?


Bocsánat én tévedtem. Valószinüleg az tévesztett meg hogy véletlenül pont azt az egy jelenetet ellenőriztem vissza amelyiken a media pool-ban jobb gombot nyomtam :(
Hát ez bizony egy bug amit találtál, sajnos a Vegas 5 és a 6 is érintett.

Hali!
Csak nem azt akarod mondani, hogy a 4-es-ben egyszerre átálítaja?Mert én is az 5-öst használom. Ugyanis kipróbáltam renderelésnél egy picit gyorsabb ugyan a 6-os. Pár percel kevesebb idő kell egy 1.5 órás renderelésnél és ami nekünk nincs HDV-t is kezeli. Viszont nekem, ha közvetlen kazira kell visszairni a tools: print video beállításnál sokkal hosszabideig renderelel mint az előzőek és a végén visszaszámlálás után nem jelenik meg a kép. Gondolom én, hogy az eszközömmel nem kompatibilis a codek.Viszont azt is megnéztem, hogy ha renderelésnél kikapcsolom a prewiew ablakot megnő a renderelési idő a 6-osnál a 4-esnél csökken az 5-ösnél viszont változatlan. Ezek miatt is én az 5-ös mellet szavazok. Másik meg a mask lehetőség a 4-esben nincs ami bizony sokszor jó, mert nem biztos, hogy blou boxos az alap amit beszeretnék helyezni valahová. Ezekről másoknak mi a vcéleménye? :P


kedd máj. 17, 2005 8:00
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 92
Hozzászólás 
Ksv írta:
Helló Andres!
Én már bizony azt is próbáltam, hogy a Media pool-ban kijelülöm az egyészet és úgy állítom át, mert bizony én is ezt tartottam volna ésszerünek, de csak egyszere csak 1 jelenetet enged átálítani. Te próbáltad? Csak nekem nem sikerült?


Bocsánat én tévedtem. Valószinüleg az tévesztett meg hogy véletlenül pont azt az egy jelenetet ellenőriztem vissza amelyiken a media pool-ban jobb gombot nyomtam :(
Hát ez bizony egy bug-nak tünik. Sajnos a Vegas 5 és a 6 is érintett.


kedd máj. 17, 2005 7:07
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 51
Hozzászólás 
Andreas írta:
Idézet:
Mindegy, hogy a Media pool-ban, vagy a timeline-on állítom, mert alapban amit felvettem kamerával 16:9-ben A Media pool-ban 4:3-as méretben jelenik meg és, ha valódi 16:9 et szeretnék akkor minden jelenet részt át kell állítani.Viszont több száz jelenet rész is lehetséges amit jó lenne, ha egyszerre átlehetne állítani. Erre tudtok megoldást, vagy csak egyenként lehetséges. Valószinóleg tartom, hogy bizonyára erre is gondoltak a tervezők, de még nem jöttem rá, hogy hogyan kell.


Most vagy én értek félre valamit, vagy te :) Én arról beszélek hogy ha a media pool-ban kijelölöd a többszáz jelenetet alkotó videókat akkor nem szürkül ki a Properties gomb mint a timeline-on többszörös kijelölésnél, hanem simán átállíthatod a Pixel aspect ratio-t és ezt változtatást követik timeline-on a megfelelő event-ek is.

Helló Andres!
Én már bizony azt is próbáltam, hogy a Media pool-ban kijelülöm az egyészet és úgy állítom át, mert bizony én is ezt tartottam volna ésszerünek, de csak egyszere csak 1 jelenetet enged átálítani. Te próbáltad? Csak nekem nem sikerült?


hétf. máj. 16, 2005 22:31
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 92
Hozzászólás 
Idézet:
Mindegy, hogy a Media pool-ban, vagy a timeline-on állítom, mert alapban amit felvettem kamerával 16:9-ben A Media pool-ban 4:3-as méretben jelenik meg és, ha valódi 16:9 et szeretnék akkor minden jelenet részt át kell állítani.Viszont több száz jelenet rész is lehetséges amit jó lenne, ha egyszerre átlehetne állítani. Erre tudtok megoldást, vagy csak egyenként lehetséges. Valószinóleg tartom, hogy bizonyára erre is gondoltak a tervezők, de még nem jöttem rá, hogy hogyan kell.


Most vagy én értek félre valamit, vagy te :) Én arról beszélek hogy ha a media pool-ban kijelölöd a többszáz jelenetet alkotó videókat akkor nem szürkül ki a Properties gomb mint a timeline-on többszörös kijelölésnél, hanem simán átállíthatod a Pixel aspect ratio-t és ezt változtatást követik timeline-on a megfelelő event-ek is.


hétf. máj. 16, 2005 20:37
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 51
Hozzászólás 
Az nem jó ha a Media Pool-ban állítod át az érintett jeleneteket? Úgy nézem hogy átveszik a timeline-ra már felhelyezett event-ek is a PAL DV Widescreen beállítást.[/quote]
Mindegy, hogy a Media pool-ban, vagy a timeline-on állítom, mert alapban amit felvettem kamerával 16:9-ben A Media pool-ban 4:3-as méretben jelenik meg és, ha valódi 16:9 et szeretnék akkor minden jelenet részt át kell állítani.Viszont több száz jelenet rész is lehetséges amit jó lenne, ha egyszerre átlehetne állítani. Erre tudtok megoldást, vagy csak egyenként lehetséges. Valószinóleg tartom, hogy bizonyára erre is gondoltak a tervezők, de még nem jöttem rá, hogy hogyan kell.


hétf. máj. 16, 2005 19:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 92
Hozzászólás 
Ksv írta:
Így igaz!
Ha már az egyszerre való beállításról van szó, most nekem is akadt egy dolog amire nem találtam megoldást. Ha vagy egy viseó amit 16:9-ben szeretnék DVD-re tenni minden avit át kell állítani széles beállításban. Én erre nem találtam megoldást, hogy egyszerre hogyan lehet a properties paraméterét átálítani, hogy ne keljen külön egyenként átálítani.


Az nem jó ha a Media Pool-ban állítod át az érintett jeleneteket? Úgy nézem hogy átveszik a timeline-ra már felhelyezett event-ek is a PAL DV Widescreen beállítást.


hétf. máj. 16, 2005 16:39
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 51
Hozzászólás 
Andreas írta:
Diesel írta:
Sajnos az idő rövidsége miatt nem tudom végigolvasni a Vegas szekciót, így lehet volt már róla szó. Képeket raktam be zenei aláfestéssel. Valamilyen lapozásos vagy átfedéses dolog kéne a képek közé. Meg is találtam a Transitionsban a Page Peel menüt, de hogy tudom megcsinálni, hogy ne egyesével keljen bedobálnom a képek mögé, hanem mindegyikhez. A lapozási idő is valahogy túl rövid, meg lehet hosszabítani? A lényeg valamilyen csoportos megoldásra lenne szükségem, nem pedig képenkéntire, mert rengeteg kép van.
Amúgy Vegas 5-el dolgozok.
Megoldásokat előre is köszönöm.


A beállítások között az Editing lapon van a Automatically overlap... opció, ezt kapcsold be. Alatta állíthatod be az átfedés hosszát. Ezután a media pool-ban kijelölöd az összes képet majd áthúzod őket a timeline-ra. Ezután kijelölöd őket és ráhúzod a kiszemelt transition-t a sávra.

Kata19:
Valószinüleg túlvezérlés miatt van a dolog. Próbáld meg a hangkártyád bemeneti szintjét csökkenteni (dupla katt a hangszóró ikonon a tray-en, majd a line-in csúszkát keresd)
Ha a torzítás a Vegas-ban keletkezik akkor azt pl. okozhatja hogy két audió sávod van egymás fölött és az eredő hangerejük okozza a recsegést. Az audió sávok fejlécén levő hangerőcsúszkával csökkentsd valamelyik sáv hangerejét.

Így igaz!
Ha már az egyszerre való beállításról van szó, most nekem is akadt egy dolog amire nem találtam megoldást. Ha vagy egy viseó amit 16:9-ben szeretnék DVD-re tenni minden avit át kell állítani széles beállításban. Én erre nem találtam megoldást, hogy egyszerre hogyan lehet a properties paraméterét átálítani, hogy ne keljen külön egyenként átálítani.


hétf. máj. 16, 2005 16:05
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 92
Hozzászólás 
Diesel írta:
Sajnos az idő rövidsége miatt nem tudom végigolvasni a Vegas szekciót, így lehet volt már róla szó. Képeket raktam be zenei aláfestéssel. Valamilyen lapozásos vagy átfedéses dolog kéne a képek közé. Meg is találtam a Transitionsban a Page Peel menüt, de hogy tudom megcsinálni, hogy ne egyesével keljen bedobálnom a képek mögé, hanem mindegyikhez. A lapozási idő is valahogy túl rövid, meg lehet hosszabítani? A lényeg valamilyen csoportos megoldásra lenne szükségem, nem pedig képenkéntire, mert rengeteg kép van.
Amúgy Vegas 5-el dolgozok.
Megoldásokat előre is köszönöm.


A beállítások között az Editing lapon van a Automatically overlap... opció, ezt kapcsold be. Alatta állíthatod be az átfedés hosszát. Ezután a media pool-ban kijelölöd az összes képet majd áthúzod őket a timeline-ra. Ezután kijelölöd őket és ráhúzod a kiszemelt transition-t a sávra.

Kata19:
Valószinüleg túlvezérlés miatt van a dolog. Próbáld meg a hangkártyád bemeneti szintjét csökkenteni (dupla katt a hangszóró ikonon a tray-en, majd a line-in csúszkát keresd)
Ha a torzítás a Vegas-ban keletkezik akkor azt pl. okozhatja hogy két audió sávod van egymás fölött és az eredő hangerejük okozza a recsegést. Az audió sávok fejlécén levő hangerőcsúszkával csökkentsd valamelyik sáv hangerejét.


hétf. máj. 16, 2005 15:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. jan. 05, 2005 17:04
Hozzászólások: 155
Hozzászólás 
Sajnos az idő rövidsége miatt nem tudom végigolvasni a Vegas szekciót, így lehet volt már róla szó. Képeket raktam be zenei aláfestéssel. Valamilyen lapozásos vagy átfedéses dolog kéne a képek közé. Meg is találtam a Transitionsban a Page Peel menüt, de hogy tudom megcsinálni, hogy ne egyesével keljen bedobálnom a képek mögé, hanem mindegyikhez. A lapozási idő is valahogy túl rövid, meg lehet hosszabítani? A lényeg valamilyen csoportos megoldásra lenne szükségem, nem pedig képenkéntire, mert rengeteg kép van.
Amúgy Vegas 5-el dolgozok.
Megoldásokat előre is köszönöm.


hétf. máj. 16, 2005 12:20
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. ápr. 03, 2005 19:51
Hozzászólások: 45
Hozzászólás 
Ha megengeditek még egy hozzászólás (aztán nem zavarok)....

A TV adás felvétele közben a hang kristálytiszta, de rögzített anyag erősen torz. Megpróbáltam a capture audio beállításait változtatni, de a torz hangot nem tudtam kiküszöbölni. Már harmadik napja szenvedek vele, szerintem az összes lehetséges beállítást kipróbáltam de nem jó.
Ha korábban ugyanezen hardverrel, ugyanezen programmal jó volt a hang, akkor most is jónak kellenne lenni.
Tudom ezer oka lehet, de van tippetek? Mit próbáljak még meg? Én már kifogytam az ötletekből.

és....
Kipróbáltam a Vegas 5 után a Vegas 4-ben is és ugyanaz a probléma.
Akkor lehet, hogy nem Vegas beállítás probláma? De felvétel előtt és felvétel köszben tiszta a hang. Ki érti ezt?


hétf. máj. 16, 2005 11:37
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 949 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 19  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 22 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség