Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. ápr. 28, 2024 3:09



Hozzászólás a témához  [ 634 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Következő
Fenykepezokhoz Akkumulatorok 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Babajaga írta:
"Az MDR03 töltővel két darab AA méretű eneloopot tölthet fel 250 perc alatt"

Ez a te általad idézett linkből van az több mint 4 óra. Egyetlen szó nincs hogy 1-2 Amperrel lehet tölteni. Én nem paráztatok senkit de itt is megerősíti az 500 mA-t amit én is úgy olvastam. Mellesleg mindenki úgy cseszi el az általa vett cuccot ahogy akarja.


Ja igen, esetleg nem amiatt 500as töltöt adnak hozzá, mert ezek filléres töltök, mig egy 1 amperes többe kerül mint egy szett eneloop aksi +hozzáadott töltö? Olcso szettbe nem a higtech töltöt szokták az aksi mellé csomagolni.
Mond neked valamit a Marketing kifejezés? Kutya nem venné ezt az aksit ha egy 4es csomag hozzáadott töltövel 15e Ft lenne. Lásd a varta 15 perces aksija/töltöje, nem lett valami sláger mert 10e ftos egyedi töltö kell hozzá.


szer. feb. 07, 2007 15:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
vasti írta:
Akkor maradok a hagyományos akkunál... Van 500mA-es töltőm, de az meg nem tud cellánként tölteni. Az sem jó. Harmadik töltőt meg már nem akarok ;-)

Amúgy az, hogy a gyártó nem vállal felelősséget, ha más töltőben töltöd, természetes: el kell adnia a saját töltőjét ;-)

Üdv!


Szerintem, legalábbis tartalékaksinak érdemes venni valamelyik uj generáciosbol (nekem varta van, 1A-el töltöm és tök jo), tényleg látványosan jol használható sok nappal a töltés után is, amikor egy mezei aksival épphogy müködik a cucc.


szer. feb. 07, 2007 15:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Babajaga írta:
A SANYO azonban nem vállal felelősséget más gyártóktól származó töltők működéséért és biztonságos használatáért.
Emellett a SANYO nem vonható felelősségre az eneloop akkumulátorok nem megfelelő töltők használatából eredő károsodásáért sem.


Persze, az önvédelmi duma az mindig szerepel a tájékoztatokban, pl az összes digitgépnél, mobiltelefonnál, autonál, vibrátornál ott van a használati utmutatoban, hogy csak eredeti tartozékot használjunk hozzá, ettöl függetlenül a 0-hoz közelit az utángyártott/más gyárto által készitett cuccok miatti meghibásodás.

Mivel elötte deklarálták, hogy az eneloop egy sima NiMh aksi, ami minden NiMh aksival tölthetö igy kevéssé tünik életbevágonak ez az utobbi sablonfigyelmeztetés.


szer. feb. 07, 2007 15:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Akkor maradok a hagyományos akkunál... Van 500mA-es töltőm, de az meg nem tud cellánként tölteni. Az sem jó. Harmadik töltőt meg már nem akarok ;-)

Amúgy az, hogy a gyártó nem vállal felelősséget, ha más töltőben töltöd, természetes: el kell adnia a saját töltőjét ;-)

Üdv!


szer. feb. 07, 2007 15:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
A SANYO azonban nem vállal felelősséget más gyártóktól származó töltők működéséért és biztonságos használatáért.
Emellett a SANYO nem vonható felelősségre az eneloop akkumulátorok nem megfelelő töltők használatából eredő károsodásáért sem.


szer. feb. 07, 2007 15:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"Az MDR03 töltővel két darab AA méretű eneloopot tölthet fel 250 perc alatt"

Ez a te általad idézett linkből van az több mint 4 óra. Egyetlen szó nincs hogy 1-2 Amperrel lehet tölteni. Én nem paráztatok senkit de itt is megerősíti az 500 mA-t amit én is úgy olvastam. Mellesleg mindenki úgy cseszi el az általa vett cuccot ahogy akarja.


szer. feb. 07, 2007 15:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Néhány összefoglaló aksikról és töltésről:

http://www.akkuk.hu/akku-gyik.html#25

Károsítja a gyorstöltés az akkukat ?

Nem.
A töltés gyorstöltő készülékekben 1-2 órát tart, ellentétben a 10 órán túli töltésidővel a normál töltőkészülékekben. A gyorstöltő készülékek relatív magas áram/feszültsége megkövetel egy megbízható lekapcsolást, amikor a teljes töltést elértük.


http://www.anico.hu/anico.php?o=tudod-e ... lto_magyar

Gyorstöltő: A gyorstöltő számos előnnyel bír az egyéb típusokkal szemben. Legfőbb előnye a rövidebb töltési idő, bár nagyobb tápegység és drágább, bonyolultabb vezérlőáramkör szükséges hozzá. A gyorstöltő árfekvése magasabb, de a befektetés megtérül az akkuk üzembiztos működésében, és hosszú élettartamában....

... A gyorstöltés a nikkel-bázisú akkukhoz a legjobb. Lassú töltésnél kialakulhat a nagykristályos állapot a nikkel-bázisú celláknál, aminek következtében az akku gyenge teljesítményt nyújt, élettartama lecsökken.


szer. feb. 07, 2007 15:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Mielött mindenkit beparáztatunk, hogy ezeket a csodaaksikat mennyire speciálisan kell tölteni, lássuk az autentikus forrásokat:

eneloop:

http://www.eneloop.info/applications_hu.html

Más töltők


Az eneloop alapjában egy modern Ni-MH akkumulátor, amely éppen úgy tölthető, mint bármely más Ni-MH akkumulátor.
Ezért az eneloop más olyan modern töltővel is feltölthető, amely alkalmas Ni-MH akkumulátorok töltésére.


ready2use:

http://www.varta-consumer.hu/content.ph ... onsumer.hu

Fontos:

A VARTA Ready2Use akkumulátoroknak nincs szükségük speciális töltésre és minden eszközben használhatóak.


szer. feb. 07, 2007 14:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
http://www.edigital.hu/product.php?prod ... 298&page=1

Itt van leírás az Eneloopról.


szer. feb. 07, 2007 13:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
vasti írta:
Ez jó, eszembe sem jutott, pedig hallottam már róla ;-) Ráadásul nem fotózok olyan sokat, é sígy sokszor még nehezebb az akku kérdés: a gépben lévő akkuk kapacitását nehezen tudom megbecsülni, mert ha tudom is, hány képet és hogyan csináltam vele, nehezen tudom belekalkulálni, hogy esetleg 1 hónapja benne vannak a gépben... A tartalék akkuk meg szintén csak pihennek feltöltve a fotóstáskában ez idő alatt, mert van, hogy bevadulok, és egy hétvégén csinálok 2-300 képet ;-)

Ez az akku jó lenne, de a Sanyo Eneloop nem jobb? Igaz, drágább, de 1500 forinton már ne múljon, ha jobb...

És ezeket tölthetem nyugodtan az 1A-es gyorstöltőmmel? A Sanyo-hoz ajánlott Sanyo töltő is annyival tölt...

Üdv!


Ha tönkre akarod tenni az Eneloop akkut akkor töltheted egy amperrel. Nem hallottál róla hogy ezt nem szabad 4-500mA -nél többel tölteni és ha tele van nem szabad csepptöltésen hagyni?


szer. feb. 07, 2007 13:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Ez jó, eszembe sem jutott, pedig hallottam már róla ;-) Ráadásul nem fotózok olyan sokat, é sígy sokszor még nehezebb az akku kérdés: a gépben lévő akkuk kapacitását nehezen tudom megbecsülni, mert ha tudom is, hány képet és hogyan csináltam vele, nehezen tudom belekalkulálni, hogy esetleg 1 hónapja benne vannak a gépben... A tartalék akkuk meg szintén csak pihennek feltöltve a fotóstáskában ez idő alatt, mert van, hogy bevadulok, és egy hétvégén csinálok 2-300 képet ;-)

Ez az akku jó lenne, de a Sanyo Eneloop nem jobb? Igaz, drágább, de 1500 forinton már ne múljon, ha jobb...

És ezeket tölthetem nyugodtan az 1A-es gyorstöltőmmel? A Sanyo-hoz ajánlott Sanyo töltő is annyival tölt...

Üdv!


szer. feb. 07, 2007 11:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Ha már aksik és e-digital:

http://edigital.hu/product.php?producti ... 298&page=1


Varta NiMh 2100mAh AA 4 darabos Ready2use akkucsomag
2.490 Ft

Aki nem tud/akar mindig frissen tartani aksit, annak ez egy eléggé jo ajánlat, olyan mint a sanyo eneloop-ja, igaz, hogy "csak" 2100mA de nem gyengül le pár nap alatt használat nélkül is.


hétf. feb. 05, 2007 13:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
http://edigital.hu/product.php?producti ... 298&page=1

Ezek a nagyon melegedő akkuk.
A több éves 1600-as GP jobban bírja náluk a gyorstöltést :-o

Mindegy, bírja amíg bírja, aztán kidobom... Drágább is, mint a Sanyo, csak azért vettem ezt, mert hirtelen ezt tudták adni.

Üdv!


hétf. feb. 05, 2007 10:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"Elvileg a nagyobb kapacitású akkuknak jobban kellene bírni az 1A töltőűáramot, nem? "

Semmi köze a kapacitásnak a töltőáramhoz. Ha nem úgy van megcsinálva hogy bírja azt a töltőáramot és túlmelegszik az csak a károsodását okozza.


hétf. feb. 05, 2007 1:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Sziasztok!

Vettem egy Yellowstone gyorstöltőt... Ez volt a legolcsóbb olyan töltő, ami 4 csatornás, tud kisütni, és nem is túl lassú: 1A a töltőárama. megmérni még nem tudtam, mert mindig elfelejtem hazahozni a mutimétert ;-)
http://www.uv-toll.hu/index.php?todo=pr ... s&prod=268
...ja, persze nem adtam ennyi pénzt érte, nettó beszerz áron megkaptam a főnöktől, 3100 forintért ;-)

Érdekes dolgot tapasztaltam kb. egy hét használat után: töltöttem vele 1600-as GP akkut (két darabot), 1800-as Minwa akkut (nem kinevetni, 2400 forint volt a Metro-ban egy ugyan csak két csatornás, de amúgy tök jó kisüt-500mA-el tölt-csepptölt Watson töltő + ez a négy akku, és meglepően jól bírja ;-) , meg a Fuji S5600-hoz vásárolt 2700-as Ansmann (valami F1 racer mega szuper mittudoménmi van ráírva) akkukat.

A töltés végére a GP akkuk alig melegek, a "vacak" Minwa-k is még elmennek, de az Ansmann akkukat kb. dobálnom kell egyik kezemből a másikba, olyan melegek :-o Ez mitől lehet?! Elvileg a nagyobb kapacitású akkuknak jobban kellene bírni az 1A töltőűáramot, nem?

Végigolvasgatva a topicot most már tudom, hogy Sanyo lesz a tartalék akku, ha az egyik garnitúra (Minwa-Ansmann) kihullik (gondolom nem véletlenül vannak az ipari cuccokban is nagyrészt Sanyo akkuk), de azért kíváncsi lennék, hogy lehet az Ansmann vacak, vagy gyanakodjak a töltőre? Bár érdekes, hogy 4 töltésből (2xGP, 1xMinwa, 1xAnsmann) csak az Ansmann-nál jelentkezett a tűlzott melegedés...

Üdv!


vas. feb. 04, 2007 23:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Tegyük tisztába a gyerkőcöt. Más az akku és más az elem. Az elemben egy alkálifém vegyülete ami lúg marja a fémet és abból elektronok szabadulnak fel,tehát elektronleadás történik ez vegyi átalakulást eredményez ami nem fordítható meg. A lithium alkálifém.Az akkunál elektronokat juttatunk be ezáltal a vegyület megváltozik a felvett elektronok hatására majd áramkörbe kapcsolva leadja az elektronokat és a vegyület visszaalakul, itt redoxifolyamat játszódik le.


vas. dec. 31, 2006 16:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio írta:
A li-ion AA akkuhoz:
Idézet:
a LiIon cella kapcsfeszultsege 3.6 V ebbol kovetkezoen NINCS ES NEM IS LESZ
LiIon ceruzaakksi!

Egy másik forumon ezt írják, de nem tudom, hogy az illető mennyire szakértő...


Én speciel 3V-osat használok...


vas. dec. 31, 2006 16:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
A li-ion AA akkuhoz:
Idézet:
a LiIon cella kapcsfeszultsege 3.6 V ebbol kovetkezoen NINCS ES NEM IS LESZ
LiIon ceruzaakksi!

Egy másik forumon ezt írják, de nem tudom, hogy az illető mennyire szakértő...


vas. dec. 31, 2006 16:30
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio írta:
EFi írta:
Ezért keresnék én is akkut, mármint Liont. Ha lenne. Mert elemként nem éri meg, természetes.

Babajagának köszönhető:
litium aa


Ez se nem akku, se nem 1,2 V-os. Én is betettem először, majd emiatt kivettem a linkek közül.


vas. dec. 31, 2006 16:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
EFi írta:
Ezért keresnék én is akkut, mármint Liont. Ha lenne. Mert elemként nem éri meg, természetes.

Babajagának köszönhető:
litium aa


vas. dec. 31, 2006 16:18
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Lítium technológia van ráírva, de ez jelenthet bármit. Valószínűleg pont azt nem, hogy li-ion típusú elem lenne.

Üdv!


vas. dec. 31, 2006 15:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás 
Ezért keresnék én is akkut, mármint Liont. Ha lenne. Mert elemként nem éri meg, természetes.


vas. dec. 31, 2006 15:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
EFi írta:
Babajaga írta:
"Azonkívül, AA méretű
nem tölthető elem több gyártótól is van Lion, ami pedig nem 3V-os, ugye."

Én még nem láttam.


AA:
http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Pr ... ZrWkdNdz09

AAA:
http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Pr ... ZrVXhOUT09
http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Pr ... pXeEdNdz09


Hát aki 1500-at ad egy ceruzaelemért ahelyet hogy akkut venne.


vas. dec. 31, 2006 15:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio írta:
nem tudjátok hol lehet kapni AA -> Baby átalakítót?


A Conradban nézd meg.


vas. dec. 31, 2006 15:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
nem tudjátok hol lehet kapni AA -> Baby átalakítót?


vas. dec. 31, 2006 14:57
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás 
Babajaga írta:
"Azonkívül, AA méretű
nem tölthető elem több gyártótól is van Lion, ami pedig nem 3V-os, ugye."

Én még nem láttam.


AA:
http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Pr ... ZrWkdNdz09

AAA:
http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Pr ... ZrVXhOUT09
http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Pr ... pXeEdNdz09


vas. dec. 31, 2006 14:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"Azonkívül, AA méretű
nem tölthető elem több gyártótól is van Lion, ami pedig nem 3V-os, ugye."

Én még nem láttam.


vas. dec. 31, 2006 14:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Megoldható a korlátozása, de ahhoz elekronika kell, ami drágítja, bonyolítja az előállítást, több hibalehetőséget rejt, és az elektronika a hasznos elektrolit elől veszi el a helyet.

Üdv!


szomb. dec. 30, 2006 22:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás 
Nehéz elképzelni, hogy az a probléma, hogy túl nagy feszkót ad le. Hát olyan nehéz lerontani a hatékonyságát ? :shock: Azonkívül, AA méretű
nem tölthető elem több gyártótól is van Lion, ami pedig nem 3V-os, ugye.


szomb. dec. 30, 2006 22:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
EFi írta:
Babajaga írta:
gedikart írta:
Sziasztok!

Vezeték nélküli fejhallgatóhoz akarok venni AAA akkukat. ...

Melyik márka bírja inkább a folyamatos rátöltést és az alacsony töltőáramot? Esetleg típust is tudtok?

Köszi!


A rátöltés bírása nem márkától függ. A Li-ion akkukra rá lehet tölteni a NiMH-ekre nem ajánlatos.


Ennek kapcsán jut eszembe, hogy számomra valami teljesen érthetetlen okból nincs AAA méretű tölthető Lion akku, de AA-ból is csak dupla egybeépített (R-CRV-3), vagy legalábbis igen-igen ritka lehet. Az biztos, hogy igény volna mindkét méretre. Persze biztos kicsit drágább volna, de nem annyival (egy RCRV-3, ami tehát 2db AA) 4 E Ft. Mindenféle nyakatekert alakú Lion és Lipoly akkuk vannak, csak pont a szabvány alakú nincs.


Nem az alak miatt nincs AA vagy AAA aksi, egyszerüen a Li-ion cella 3V körüli feszültséget ad igy nehéz belöle 1,2-1,5 V-os aksit csinálni. És épp emiatt lehet 2AA aksi/elem helyett használhatót csinálni belöle.


szomb. dec. 30, 2006 22:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás 
Babajaga írta:
gedikart írta:
Sziasztok!

Vezeték nélküli fejhallgatóhoz akarok venni AAA akkukat. ...

Melyik márka bírja inkább a folyamatos rátöltést és az alacsony töltőáramot? Esetleg típust is tudtok?

Köszi!


A rátöltés bírása nem márkától függ. A Li-ion akkukra rá lehet tölteni a NiMH-ekre nem ajánlatos.


Ennek kapcsán jut eszembe, hogy számomra valami teljesen érthetetlen okból nincs AAA méretű tölthető Lion akku, de AA-ból is csak dupla egybeépített (R-CRV-3), vagy legalábbis igen-igen ritka lehet. Az biztos, hogy igény volna mindkét méretre. Persze biztos kicsit drágább volna, de nem annyival (egy RCRV-3, ami tehát 2db AA) 4 E Ft. Mindenféle nyakatekert alakú Lion és Lipoly akkuk vannak, csak pont a szabvány alakú nincs.


szomb. dec. 30, 2006 21:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Kivéve a DECT jelzésű, vezeték nélküli telefonokhoz készült akkuk. AAA méretben 800mA fölé nemigen lehet menni, viszont egy Panasonic, vagy Sanyo (inkább előbbi), fent említett DECT telefonokhoz ajánlott típus fogja bírni a folyamatos 40mA-t.

Üdv!


hétf. dec. 18, 2006 1:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
gedikart írta:
Sziasztok!

Vezeték nélküli fejhallgatóhoz akarok venni AAA akkukat. A jelenlegi 2 db 600 mAh-s már kezd gyengülni.
Vennék 900 vagy 1000 mAh kapacitásút. A töltő kb 40 mA-ral tölt, ehhez kellene valami jó minőségű AAA akku ami felveszi a kis töltőáramot. Napi használat után éjszakára töltőre kerülne.

Melyik márka bírja inkább a folyamatos rátöltést és az alacsony töltőáramot? Esetleg típust is tudtok?

Köszi!


A rátöltés bírása nem márkától függ. A Li-ion akkukra rá lehet tölteni a NiMH-ekre nem ajánlatos.


vas. dec. 17, 2006 22:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 06, 2005 20:47
Hozzászólások: 53
Hozzászólás 
Sziasztok!

Vezeték nélküli fejhallgatóhoz akarok venni AAA akkukat. A jelenlegi 2 db 600 mAh-s már kezd gyengülni.
Vennék 900 vagy 1000 mAh kapacitásút. A töltő kb 40 mA-ral tölt, ehhez kellene valami jó minőségű AAA akku ami felveszi a kis töltőáramot. Napi használat után éjszakára töltőre kerülne.

Melyik márka bírja inkább a folyamatos rátöltést és az alacsony töltőáramot? Esetleg típust is tudtok?

Köszi!


vas. dec. 17, 2006 21:57
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. máj. 24, 2006 23:37
Hozzászólások: 13
Hozzászólás 
Xanyi írta:
Sziasztok!

A MediaMarktban tudnék most venni Ansmann PhotoCam III töltőt 4 db 2600 mAh-ás AA akksival 5500 pénzért.
Szerintetek ezt meg szabad venni?
Gyanúsan olcsó, az Extreme Digitalnál is drágább pl a neten (pedig általában ott minden olcsóbb).

Amúgy van nekem egy SBS PowerBox töltőm, aminek a hátulján ez áll:
Ni-Mh AA/AAA: 7 óra
AA - 4x (1,4 V --- 210mA 0,29 VA

Ez jó a Varta PhotoCam 2700 mAh-ás akksijaim feltöltéséhez?
Ha nem, és esetleg megvenném az Ansmann szettet, abba jó lesz???


Nekem Ansmann Energy4 tipusú töltőm van. Igaz, nem olcsó. Meg vagyok vele elégedve.
A Conrádnál kapható IPC-1 tipusú töltőt vennék még.


csüt. aug. 31, 2006 22:14
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 30
Hozzászólás 
Sziasztok!

A MediaMarktban tudnék most venni Ansmann PhotoCam III töltőt 4 db 2600 mAh-ás AA akksival 5500 pénzért.
Szerintetek ezt meg szabad venni?
Gyanúsan olcsó, az Extreme Digitalnál is drágább pl a neten (pedig általában ott minden olcsóbb).

Amúgy van nekem egy SBS PowerBox töltőm, aminek a hátulján ez áll:
Ni-Mh AA/AAA: 7 óra
AA - 4x (1,4 V --- 210mA 0,29 VA

Ez jó a Varta PhotoCam 2700 mAh-ás akksijaim feltöltéséhez?
Ha nem, és esetleg megvenném az Ansmann szettet, abba jó lesz???


szer. aug. 30, 2006 22:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Jobb lesz, mert pl. egy vakutöltésnél kevésbé fogja lefullasztani az gép, hiszen van benne tartalék az 1600mAh miatt.

Üdv!


hétf. júl. 24, 2006 21:22
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 61
Hozzászólás 
Köszi a válaszokat! Gyengébb alatt nem is annyira az elektromos kapacitását értettem, hanem hogy ez is bírja-e évekig.
Mindesetre kipróbálom. 4ezerért, ha csak egy évig bírja, már majdnem ugyanott vagyok.
Kapacitásban elvileg még jobb is, az eredeti 1100 mAh-s, ez meg 1600-as. Így ha gyengébb minőség miatt nem "hozná" a névlegest, még akkor is kb. ott lehet ahol az eredeti.


hétf. júl. 24, 2006 12:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Ha valóban a valós teljesítmény van ráírva, akkor semmivel nem rosszabb, mint az eredeti.
Régebben láttam Cellect akkukat, ma már sajnos sehol nincs, na azok hihetetlenül jók voltak (főleg Li-polymer-ben, de a Li-ion és Li-poly "csereszabatos", tehát mindkettőt lehet ugyanabba a készülékbe tenni nyugodtan).

Üdv!


hétf. júl. 24, 2006 8:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás Re: Utángyártott Litium Ion akksik
ZZ írta:
Sziasztok!

Canon gépem LiIon akksija 4 év szorgalmas munka után beadta a kulcsot. (Frissen töltve max. 4-5 kép és kikapcs. a megszokott 80-90 helyett)

Nézegetem a neten az árakat: eredeti Canon BP511 21-22eFt, utángyártott már 4-5eFt-tól.

Van valakinek tapasztalata ilyen utángyártott Litium-os akkumulátorokkal? Ezek annyival gyengébbek is amennyivel olcsóbbak?

Esetleg tudtok másik olyan fórumot, ahol ez bővebben ki van fejtve, ez a topic, ahogy végigolvastam csak a NiMH-król meg a NiCd-okról szól.

Köszi, ZZ


Én pld kaptam a Panámhoz eredeti akkut és nem teljesített valami fényesen fele annyi árért vettem Real Power utángyártottat és észrevehetően jobb mint az eredeti. Mindenképpen érdemes kipróbálni az olcsóbbat.


hétf. júl. 24, 2006 8:39
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 61
Hozzászólás Utángyártott Litium Ion akksik
Sziasztok!

Canon gépem LiIon akksija 4 év szorgalmas munka után beadta a kulcsot. (Frissen töltve max. 4-5 kép és kikapcs. a megszokott 80-90 helyett)

Nézegetem a neten az árakat: eredeti Canon BP511 21-22eFt, utángyártott már 4-5eFt-tól.

Van valakinek tapasztalata ilyen utángyártott Litium-os akkumulátorokkal? Ezek annyival gyengébbek is amennyivel olcsóbbak?

Esetleg tudtok másik olyan fórumot, ahol ez bővebben ki van fejtve, ez a topic, ahogy végigolvastam csak a NiMH-król meg a NiCd-okról szól.

Köszi, ZZ


hétf. júl. 24, 2006 5:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Babajaga írta:

Mit kezd egy fényképezőgép tudásával az aki az alapvető fotósismereteket sem tanulja meg?


Csinál rengeteg emlékképet magának meg az ismeröseinek ami boldoggá teszi öt/öket. Rábizza magát az automatikára, és örül, hogy 80%ban szép képei lesznek.


hétf. júl. 03, 2006 0:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
joeapi írta:
Nehany info az IPC-1-rol, de csak azert mert a Conrad oldalan is rosszul van kiirva a toltoaram.A hasznalati alapjan az 1 es 4 fiokjaban 1800mA-es toltoaramra kepes ha csak 2 akksit teszel bele.Korabban valaki kerdezte hogy lehet kapacitast merni. Az IPC-1 ezt is tudja TEST uzemmodban.
Korabban irtatok hogy ez a legnepszerubb.Vitatkoznek ezzel, annak ellenere
hogy nagyon tetszetos darab, es profi, es nagyon orulnek neki,de mit kezd egy szoke ezzel a profi darabbal.


Mit kezd egy fényképezőgép tudásával az aki az alapvető fotósismereteket sem tanulja meg?


vas. júl. 02, 2006 19:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 180
Hozzászólás 
Nehany info az IPC-1-rol, de csak azert mert a Conrad oldalan is rosszul van kiirva a toltoaram.A hasznalati alapjan az 1 es 4 fiokjaban 1800mA-es toltoaramra kepes ha csak 2 akksit teszel bele.Korabban valaki kerdezte hogy lehet kapacitast merni. Az IPC-1 ezt is tudja TEST uzemmodban.
Korabban irtatok hogy ez a legnepszerubb.Vitatkoznek ezzel, annak ellenere
hogy nagyon tetszetos darab, es profi, es nagyon orulnek neki,de mit kezd egy szoke ezzel a profi darabbal.


vas. júl. 02, 2006 19:32
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. jún. 28, 2006 12:14
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
http://fotoapro.uw.hu/
FotóApró - Ingyenes apróhirdető oldal, csak fotós témákkal!


szer. jún. 28, 2006 12:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 18, 2004 13:42
Hozzászólások: 703
Tartózkodási hely: Székesfehérvár, BP
Hozzászólás 
McLaca írta:
Én kitartok a Sanyo-nál, az új, Eneloop nevű, éves szinten is alig 15%-os önkisülésű akkujai viszont csak nem akarnak ideérni.
IFC alatt az IPC-t (IPC-1-et) érted (csak elírtad)?

Üdv!


jahh elírtam, igen :oops: :D

Gondolkodtam, hogy IPC-1 et veszek a vakunak, de lehet én nem értek ahhoz, hetente egyszer fel lesznek töltve, hát... :roll: Szerintem nem kell nekem olyan komoly. :wink:


szomb. jún. 10, 2006 21:43
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Én kitartok a Sanyo-nál, az új, Eneloop nevű, éves szinten is alig 15%-os önkisülésű akkujai viszont csak nem akarnak ideérni.
IFC alatt az IPC-t (IPC-1-et) érted (csak elírtad)?

Üdv!


szomb. jún. 10, 2006 17:19
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 18, 2004 13:42
Hozzászólások: 703
Tartózkodási hely: Székesfehérvár, BP
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio írta:
Salvatore Salvataggio írta:
Powerbase, Delkin és X4 Energy Xpert cuccokról mit tudtok , jó, gagyi...?


Ebből a sok válaszból kiindulva, inkább maradjak a GP és Sanyo cuccoknál? :twisted:


Sok-sok utánaolvasás után állíthatom a Conrad-nál vehető UFC és IFC töltők a legjobbak éppp ma rendeltem meg:
LINK

Az UFC-3-as jellemzői:
egyedi töltőrekesz kezelés; mínusz delta-U lekapcsolás a 100%-ig töltött akkuknál túltöltés nélkül, impulzus fenntartó töltés; frissítő-kisütő funkció "fáradt" akkuknak; biztonsági időzített lekapcsolás; töltöttségi állapot kijelzés 4 kettős LED-del.
4elemmel most 7000 ft...

Az én kérdésem: KM d5D-hez RealPower utángyártott aksival van vkinek tapasztalata? A dyxum-on azt írják hogy ezek jó cuccok, bár nem konkrétan erről írtak.


szomb. jún. 10, 2006 16:49
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 9:29
Hozzászólások: 378
Hozzászólás 
OFF:

Panasonic DMC-FZ5 eredeti tartozékok (a fényképező sikeres elvesztése miatt) eladók. A csomag tartalma: 1db aksi töltő, hálózati kábel, USB csatlakozó, RCA video kábel, objektív előtét, magyar nyelvű kézikönyv, doboz. Ha kell, adhatom hozzá a garancialevelet (2005. novemberi, magyarországi). Csak egyben, Budapesten eladók. Érdeklődni napközben, telefonon lehet.

Ár: 7.000,- Ft

Miller Béla
20/205-5500


szomb. jún. 10, 2006 9:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Zsolti2003 írta:
inhouse írta:
Ne mérj vele áramerősséget, az nem kapacitásmérésre való...
Inkább a feltöltött akku feszültségét tudod megmérni vele. Másra nem igazán való a fényképező környékén...

Üdv
Inhouse


Kapacitást mivel lehetne megmérni?


Kétféle kapacitás van a kondenzátoroké ami drágább multiméterekben van és az akkuké amit még drágább műszerekkel lehetséges.


csüt. jún. 01, 2006 17:36
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 634 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség