Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 10:52



Hozzászólás a témához  [ 634 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Következő
Fenykepezokhoz Akkumulatorok 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Babajaga írta:
Mitől jobb? Az IPC-k minden olyan adatot kijeleznek amire szükség van. És van olyan érzésem hogy könnyebb kezelni az IPC-t mert az a beletett mennyiséget a 4 csatornánál jelzi egyszerre.


Kicsit talán komolyabb belső felépítésű, mondjuk nem láttam még képen se. Tetszik, hogy van visszakereshető memóriája. Azt mondjuk olvastam róla, hogy 4 akku 2 A-es töltésének indításához 48 gombnyomás kell :O Ilyen szempontból az IPC jóformán verhetetlen.


pén. szept. 04, 2009 20:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
FeF írta:
Babajaga írta:
Az IPC-nél jobb töltő?


Határozottan emlékszem rá, hogy jobb, talán 2-3 ezressel drágább is. De hogy hol bukkantam egyáltalán rá?! Conradnál nincs.

Szerk. Megvan: Maha PowerEx MH-C9000. Ha akartok, nézzetek utána Ti is!
Vajon itthon hol lehet hozzájutni? Ebayen hiába 50 $, ha 30 a szállítás :S (bár talán még így is olcsóbb mint az ipc-1 csak mintha nem lenne hozzá annyi kiegészítő)


Mitől jobb? Az IPC-k minden olyan adatot kijeleznek amire szükség van. És van olyan érzésem hogy könnyebb kezelni az IPC-t mert az a beletett mennyiséget a 4 csatornánál jelzi egyszerre.


pén. szept. 04, 2009 12:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Babajaga írta:
Az IPC-nél jobb töltő?


Határozottan emlékszem rá, hogy jobb, talán 2-3 ezressel drágább is. De hogy hol bukkantam egyáltalán rá?! Conradnál nincs.

Szerk. Megvan: Maha PowerEx MH-C9000. Ha akartok, nézzetek utána Ti is!
Vajon itthon hol lehet hozzájutni? Ebayen hiába 50 $, ha 30 a szállítás :S (bár talán még így is olcsóbb mint az ipc-1 csak mintha nem lenne hozzá annyi kiegészítő)


csüt. szept. 03, 2009 21:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
FeF írta:
Üdv!
A segítségeteket kérem.
Még kb. fél éve gondolkodtam el, nézelődtem akkutöltő után. Találtam is egyet, ami még többet is tud, mint az ipc-1, annyi maradt meg belőle hogy sárga-fekete színű... A töltő-kisütő áramot talán 10 mA-enként lehet állítani külön-külön, és van rajta még jópár beállítási lehetőség. Négy ceruza akkut fogad.
Mindez eddig oké, csak nem tudom, hogy keressek rá :/ Sem márka, sem típus nem ugrik be.


Az IPC-nél jobb töltő? Én nem tudok róla, de az az érzésem sok más se. A 10mA állításnak viszont semmi értelme nem lenne.
A Conrad árulja a legtöbb fajta töltőt, a lapján meg lehet nézni az összes töltőt amit árul.Ami itt nincs az nincs is.


csüt. szept. 03, 2009 20:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Üdv!
A segítségeteket kérem.
Még kb. fél éve gondolkodtam el, nézelődtem akkutöltő után. Találtam is egyet, ami még többet is tud, mint az ipc-1, annyi maradt meg belőle hogy sárga-fekete színű... A töltő-kisütő áramot talán 10 mA-enként lehet állítani külön-külön, és van rajta még jópár beállítási lehetőség. Négy ceruza akkut fogad.
Mindez eddig oké, csak nem tudom, hogy keressek rá :/ Sem márka, sem típus nem ugrik be.


csüt. szept. 03, 2009 15:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
GLITTER-t ne vegyetek!

Most szívtam meg egy készlet AA méretű 2700 mAh feliratúval. 400 körül tudnak. Egy másik fórumban az AAA méretű 1700 mAh feliratút szidják, az is 400 körül tud.


vas. jún. 29, 2008 20:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 17, 2008 10:35
Hozzászólások: 201
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Csak az a furcsa, hogy a GP a 2700 ast hirdeti gigantban. Biztos nem kínai??? Most láttam a Tigris piacon 3800 Sony-t na azt sem látta a SONY meósa :-)


szer. jún. 18, 2008 9:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Babajaga írta:
Salvatore Salvataggio írta:
Ha ennek a fele igaz, akkor az előző képen pár év múlva lesz plusz egy nulla?:
http://en.wikipedia.org/wiki/EEstor


Fizikai lehetetlenség. Már most is elég megbízhatatlanok a 2500-nál nagyobbak.



Ez nem alkáli technológia!


szer. jún. 18, 2008 8:45
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
... a fantasztikus filmekben nem nagyon szoktak kimerülni az "energiacellák" ;-))) Egy múltkori olvasmányomban pl. a főszereplő PDA-szerű akármije évekig működött az űrszerencsétlenség után, pedig folyamatosan be volt kapcsolva, és gondolom hálózatot sem talált, hiába próbálkozott ;-)))

De komolyan: állítólag pár (sok) éven belül átlagosak lesznek mobiltelefonoknál a több hetes készenléti idők. Bár ha belegondolok, ez nem is nagy szám: a fater a Nokia 12xx telefonját kéthetente is csak azért tölti, mert miért ne, pedig beszél is vele, és folyamatosan be van kapcsolva ;-)))

Üdv!


kedd jún. 17, 2008 16:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio írta:
Ha ennek a fele igaz, akkor az előző képen pár év múlva lesz plusz egy nulla?:
http://en.wikipedia.org/wiki/EEstor


Fizikai lehetetlenség. Már most is elég megbízhatatlanok a 2500-nál nagyobbak.


kedd jún. 17, 2008 16:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Ha ennek a fele igaz, akkor az előző képen pár év múlva lesz plusz egy nulla?:
http://en.wikipedia.org/wiki/EEstor


kedd jún. 17, 2008 13:00
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
GP-nél van most a plafon? :
Kép
http://kameraakku.addel.hu/detailproduc ... tid=340727


hétf. jún. 16, 2008 12:52
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
A töltőáram kiválasztása megy, azzal nincs baj. Sőt, a mode is működik nagyjából, bár néha a hosszú nyomásra sem reagál... A display ami általában nem akar működni, hiába nyomom hosszan-röviden :-(

Azt hiszem, vissza fogom küldeni valamikor.

Üdv!


csüt. máj. 22, 2008 19:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"néha hiába nyomogatom a gombokat"

Hát az se mindegy hogy mikor és mennyi ideig nyomja az ember a gombokat. Az akkuk behelyezése után 7 másodpercen belül kell a töltőáramot állítani mert azon kívül már nem lehet. A mode gombot meg 3 mp-nél tovább kell nyomni hogy üzemmódot váltson.
Ha kontakthiba van akkor meg cserélni kell.


szer. máj. 21, 2008 17:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
aga46 írta:
Én is megvettem a Yellowstone Super Quick Charger töltőt. Szerintetek megbánom?

Szerintem nem. Jó kis holmi, főleg annyi pénzért....
Nekem volt, CSAK azért adtam el, mert bogaras vagyok ;-))) Szeretek műszaki cikkekből mindig jobbat venni, mint ami van. Így lett belőle IPC-1L, de ezzel több a bajom - mert a Yellowstone-al gyakorlatilag nem volt, ezen meg néha hiába nyomogatom a gombokat, nem történik semmi :-(

Ja, az akkukat nem árt kisütni minden töltés előtt: de ha éppen sietsz, vagy lusta vagy megnyomni a gombot, akkor azért néha ki is hagyhatsz egy-két kisütést ;-)
Az emberek nagy része nem is hallott a kisütésről, meg a négy csatornás töltőről: csak bedobják az akkukat a 50-100mA-es töltőáramú, kisütni sem tudó, egy csatornás, folyamatosan töltő - soha meg nem álló töltőjükbe egy éjszakára, és boldogan fényképezgetnek stb. az akkukkal ;-)) Nem kell túlvariálni a dolgot. Mondom ezt én ;-)

Üdv!


szer. máj. 21, 2008 16:00
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 29, 2007 20:58
Hozzászólások: 22
Hozzászólás 
Azért köszi.


kedd máj. 20, 2008 11:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
aga46 írta:
Hali

Én is megvettem a Yellowstone Super Quick Charger töltőt. Szerintetek megbánom? Volna még egy kérdésem, az akksikat minden töltés elött ki kell sütni, vagy ráérek néhány használat után. Nem mindig merítem le a géppel teljessen, és nem akarok félig feltöltött aksival elindulni fotózni.
Köszi


Úgy írsz erről a töltőről mintha ismernünk kellene alapból, én még nem is hallottam róla. Egyáltalán nem árt minden töltés elött kisütni mert a gépben az akkuk nem egyformán merülnek le.


kedd máj. 20, 2008 10:50
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 29, 2007 20:58
Hozzászólások: 22
Hozzászólás 
Hali

Én is megvettem a Yellowstone Super Quick Charger töltőt. Szerintetek megbánom? Volna még egy kérdésem, az akksikat minden töltés elött ki kell sütni, vagy ráérek néhány használat után. Nem mindig merítem le a géppel teljessen, és nem akarok félig feltöltött aksival elindulni fotózni.
Köszi


kedd máj. 20, 2008 6:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
zawatt írta:
Szerintetek rá lehet erre a bemenetre csatlakozni 4 db feltöltött sorbakötött ceruzaakksival, vagy stabilizálni kell, és pontosan 4,8 V-on kell tartani a bemenő feszt?

... szerintem négy sorba kötött ceruza (meg AAA, meg góliát stb.) akku kb. pont 4,8V, mivel hivatalosan 1,2V a feszültségük ;-)))
Szóval nyugodtan kösd rá. Egy akku pack, amibe 4 AA akku megy pár száz forint elektronikai boltokban, a csatlakozó (persze ha lehet kapni olyan méretet....) meg a kábel hozzá szintén pár száz forint. Aztán bele négy Varta R2U vagy Sanyo Eneloop, és boldogan fotózhatsz ;-)))

Illetve fotózhatnál. Mert szerintem egyrészt a kábel útban lesz, gond lehet az akkupack elhelyezése, meg a kis adapter csatlakozó sem biztos, hogy olyan jaj de jó mechanikai kialakítású... Nem tudom, mennyire bírja majd hosszú távon a sugdosást, rángatást.

Üdv!


vas. máj. 18, 2008 12:19
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. szept. 04, 2006 21:15
Hozzászólások: 71
Hozzászólás 
Hello, nemrég írtam egy olympus c765uz kapcsán, hogy li10b akksi kell bele és drágának tartom, meg a gyárinak sem valami többszáz képes a
kapacitása.
Van a kamerán viszont DC 4,8V-os bemenet. Szerintetek rá lehet erre a bemenetre csatlakozni 4 db feltöltött sorbakötött ceruzaakksival, vagy stabilizálni kell, és pontosan 4,8 V-on kell tartani a bemenő feszt?

Köszi...


vas. máj. 18, 2008 7:49
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 17, 2008 10:35
Hozzászólások: 201
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Huhh! Végigolvastam az egész topicot :-)(Te jóég ejféklor kezdtem!)
na megosztom az Eneloopal kapcsolatos tapasztalatom. Már több mint egy éves, az elsô lemerülésig kb egy hét telt el, tanultam a gépet, órakon át ment az LCD, Második töltéssel úgy KaŽacsonyig bírta, (mindig LCD vel fényképezek) kb 800 kép. A harmadik töltéssel mostanáig bírta, szintén kb 800 kép. :-)
No azt hiszem elégedett vagtok :-)
A töltôm sajna noname 50 mA áram. Nem mondom, elég lassan töltöm fel :-)
Üdv!


szer. máj. 14, 2008 3:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. szept. 04, 2006 21:15
Hozzászólások: 71
Hozzászólás 
Krisztián74 írta:
sziasztok! fura problémám van digicam telep töltésével. eredeti olympus li-ion elem 3 év után meggyengült, ezért vettem 1 új utángyártottat, mAh szerint annyit tud, mint a gyári (papiron)

többszöri feltöltés, majd (normál használat lemerülésig) után az eredeti olympus elem meggyengült teljesitményét sem tudta hozni, durván számitva az 1100 mAh-ból kb 400at tudott ezért visszakértem és kaptam a pénzt. GP bolt, szerintük jó az elem, de nekem nem kellett, gondoltam 2200 forintos ****.

erre ma vettem máshol egy jóval drágább 5000 forintos REALPOWER márkájút, ez is 1100 mah, és kisértetiesen ugyanazt csinálja!!!

a régi gyári elem 1090mah és még 3 év után is jóval tovább birja mint a 2 utángyártott

hogy lehet ez? én a töltöre kezdtem gyanakodni, a hasonlóság miatt.

elképzelhető: 1. h a töltö emlékezik, hogy milyen elemet töltött eddig, és valamilyen módon reset-elni kéne?
2. a töltöttséget vizsgáló elektronika nem a telepben van?
3. vagy egyszerűen ilyen rosszak az utángyárottak, ezt kell elfogadni??

azt is észrevettem, h az utángyártottakat jóval kevesebb ideig tölti, korábban lekapcsolja....

adatok: olympus li-10c gyári töltö, li-10b eredeti és u.gyártott akku. 3 pólusú.

bármilyen ötlet, tapasztalat, jó utángyártott márka welcome! köszi


Hát nekem kb ugyanez a problémám!
Kicsit régen volt ez a hozzászólás, így gondoltam beidézem.

Van valakinek ötlete?
Kicsit gyanús, hogy az utángyártott "ilyen hamar megadja magát".


csüt. máj. 01, 2008 11:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Sziasztok!

Van egy "kis" problémám az IPC-1L töltőmmel :-(
Nem nagyon reagál a gombokra, pontosabban a DISPLAY gombra. Beteszem az akkukat, az árambeállítást simán meg tudom csinálni, meg a MODE gombra is reagál, de DISPLAY gombot nagyrészt hiába nyomogatom, nem történik semmi: úgy érzem, hogy a kapcsoló kapcsol, mintha az elektronika lenne "lefagyva" részben. Van, amikor nagyjából jó, van, amikor sok-sok nyomogatásra néha reagál, de olyan is van, amikor bárhogy nyomom, nem reagál semmit végig a töltés alatt, nem tudok semmire váltani.

Egyedi hiba ez? Vagy más is tapasztalata? Vissza kellene küldenem, mert bosszantó...

Üdv!


szomb. ápr. 26, 2008 21:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
... ja igen, félrenéztem a mondatot ;-)
Valószínűleg nincs olyan egycsatornás töltő, amibe egy akkut is lehet tenni, vagy ha van, akkor az valami olyan profi cucc, amivel bármit lehet tölteni.
"Mezei" töltővel ha lehet egy akkut tölteni, akkor két akkus változatnál két, négy akkus változatnál meg négycsatornás - valószínűleg.

Üdv!


csüt. ápr. 03, 2008 22:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Babajaga írta:

Az egy csatornás töltőbe be lehet tenni tölteni egy db akkut. minden csatorna 1,4 V töltőfeszültséget kap.Amelyiknél 2,8V töltőfeszültség van kiírva azzal csak két két akkut lehet sorba kötve tölteni.


Azt mifelénk falun 4 csatornásnak hivják, mondván, ha csatornánként egy aksit tud tölteni és 4 aksi megy bele akkor az parasztosan 4 csatornás. Egy csatornás az, amibe 2 vagy 4 aksit lehet belerakni és kapcsoloval kell megmondani neki, hogy mennyi áramot küldjön nekik. Két csatis meg az, amelyikbe 2 vagy 4 aksi megy és kettessével tölti párban öket. Nagyon nehezen tudom a 4 külön töltöcsatornás töltőnél az egycsatornás megnevezést indokolhatónak találni.


csüt. ápr. 03, 2008 22:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Babajaga írta:
Az egy csatornás töltőbe be lehet tenni tölteni egy db akkut. minden csatorna 1,4 V töltőfeszültséget kap.Amelyiknél 2,8V töltőfeszültség van kiírva azzal csak két két akkut lehet sorba kötve tölteni.

Tudom: van 1,2 és 4 csatornás töltőm is. De ezt miért is mondtad?

Üdv!


szer. ápr. 02, 2008 13:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
vasti írta:
Babajaga írta:
Nem értem. Ha 2 vagy 4 akkut tölt az nem egy csatornás.

De: ha át lehet állítani, hogy 2,4 vagy 4,8V legyen a feszültség, mivel sorba vannak kapcsolva az akkuk ;-)
Az én Watson töltőm is ilyen, megkockáztatom, hogy ugyanez: 500mA töltőáram, kisütés, automata lekapcsolás, és ÁTKAPCSOLHATÓ, hogy 2 vagy 4 akkut akarok-e tölteni. Ha kétcsatornás lenne, akkor nem kellene átkapcsolni.

Üdv!


Az egy csatornás töltőbe be lehet tenni tölteni egy db akkut. minden csatorna 1,4 V töltőfeszültséget kap.Amelyiknél 2,8V töltőfeszültség van kiírva azzal csak két két akkut lehet sorba kötve tölteni.


kedd ápr. 01, 2008 17:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
aga46 írta:
Sztem ez 2csatornás, mert lehet vele 2db. vagy 4db. aksit tölteni, csak át kell váltani. Figyelni viszont csak egybe figyeli az összeset, mert egy led van rajta /Kár/.

Annyit figyel (led), ahány csatorna. Tehát egyet.
Amúgy ha 500mA a töltőáram mellett, 2500-as akkukkal (ha teljesen le vannak merülve) úgy 5,5-6 óra töltési idő szerintem. Tehát ez 200-250mA-el tölt körülbelül... Az egy kicsit kevés, 500-800mA szerintem jobb, mert még nem melegednek nagyon az akkuk, de azért már "rövid" idő alatt feltölti őket.

Üdv!


kedd ápr. 01, 2008 14:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Babajaga írta:
Nem értem. Ha 2 vagy 4 akkut tölt az nem egy csatornás.

De: ha át lehet állítani, hogy 2,4 vagy 4,8V legyen a feszültség, mivel sorba vannak kapcsolva az akkuk ;-)
Az én Watson töltőm is ilyen, megkockáztatom, hogy ugyanez: 500mA töltőáram, kisütés, automata lekapcsolás, és ÁTKAPCSOLHATÓ, hogy 2 vagy 4 akkut akarok-e tölteni. Ha kétcsatornás lenne, akkor nem kellene átkapcsolni.

Üdv!


kedd ápr. 01, 2008 14:32
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 29, 2007 20:58
Hozzászólások: 22
Hozzászólás 
Sztem ez 2csatornás, mert lehet vele 2db. vagy 4db. aksit tölteni, csak át kell váltani. Figyelni viszont csak egybe figyeli az összeset, mert egy led van rajta /Kár/.


kedd ápr. 01, 2008 11:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
vasti írta:
aga46 írta:
Nekem ez a töltőm van,

Az én hasonló töltőm kölcsönben van, a képről meg nem látszik semmi... De ha van rajta 2/4 akkuhoz átkapcsoló, akkor egycsatornás (az enyém ilyen), úgyhogy annak ellenére, hogy egyébként korrekt cucc, azért van nála jobb. Egy négycsatornás töltő érezhetően javítja az "akku pack" kapacitását azáltal, hogy minden akku egyformán fel lesz töltve.

Üdv!


Nem értem. Ha 2 vagy 4 akkut tölt az nem egy csatornás. Ha egy db akkut be lehet tenni tölteni akkor 1csatornás. És ha 4 csatornás akkor 4 diódának kell lennie legalább.


kedd ápr. 01, 2008 8:08
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 29, 2007 20:58
Hozzászólások: 22
Hozzászólás 
Van rajta átkapcsoló. Csak iszonyú lassan tölti föl az aksikat. 10-12óra kell a 2500Ma-nek /2db./.


kedd ápr. 01, 2008 6:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
aga46 írta:
Nekem ez a töltőm van,

Az én hasonló töltőm kölcsönben van, a képről meg nem látszik semmi... De ha van rajta 2/4 akkuhoz átkapcsoló, akkor egycsatornás (az enyém ilyen), úgyhogy annak ellenére, hogy egyébként korrekt cucc, azért van nála jobb. Egy négycsatornás töltő érezhetően javítja az "akku pack" kapacitását azáltal, hogy minden akku egyformán fel lesz töltve.

Üdv!


hétf. márc. 31, 2008 21:30
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 29, 2007 20:58
Hozzászólások: 22
Hozzászólás 
O.K. Köszi


hétf. márc. 31, 2008 11:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
aga46 írta:
Hali

Nekem ez a töltőm van, http://thomson.addel.hu/detailproduct.p ... 6c45729d91
NI-MH 2500-as akkukhoz használom fényképezőgéphez. Mi a véleményetek, jó ez, vagy vegyek másikat.
Köszi
AGA


Ez két csatornás töltőnek néz ki ennél a 4 Csatornás jobb.


hétf. márc. 31, 2008 11:25
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 29, 2007 20:58
Hozzászólások: 22
Hozzászólás 
Hali

Nekem ez a töltőm van, http://thomson.addel.hu/detailproduct.p ... 6c45729d91
NI-MH 2500-as akkukhoz használom fényképezőgéphez. Mi a véleményetek, jó ez, vagy vegyek másikat.
Köszi
AGA


hétf. márc. 31, 2008 10:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
4 írta:
A másik tőltőt a Metróban vettem a szüleimnek. Nem akartam drágat, csak a legegyszerűbbet. Watson márkájú a dugasztőltő és meglepetésemre proci vezérelt, kisütő funkcióval + 4db Minwa 1800-as akku és mindez kemény ~1800 Ft-ért. Ennyit bőven megért ez is.

Szerintem egy olyanom nekem is van! Lehet még kapni?! Évekkel ezelőtt vettem, szintén a Metro-ban, ugyanígy a Minwa (nem is rossz, azóta is élő) akkukkal.
Jó kis töltő, ha egyről beszélünk, az 500mA töltőáram bőven elég: ha nem egy csatornás lenne, nem is cseréltem volna le. De azért az IPC1L-el töltött akkuk érezhetően tovább bírják: amióta két garnitúra Varta R2U akku meg az IPC1L van, komolyan kutatnom kell a töltő után, amikor lemerültek az akkuk, mert olyan ritkán használom ;-))))

Ja, egy érdekes dolgot megfigyeltem. A R2U akkukkal a fényképezőgépem (Fujifilm S6500fd) jópár felvétellel a lemerülés előtt jelzi már, hogy merül az akku: más akkukkal kivillan a piros akku ikon, és jó, ha még 1-2 képet tudok csinálni, a Varta akkukkal viszont villog, de még jópár felvételt készíthetek, visszanézhetek, stb. Ez is jó, mert nem "derült égből villámcsapás" az akku lemerülése ;-)

Üdv!


hétf. márc. 17, 2008 11:23
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 85
Tartózkodási hely: Szeged, Zápor József Kávézója
Hozzászólás 
Sziasztok!

Két töltővel kapcsolatban osztanám meg a tapasztalatomat.
Az első a már általatok is emlegetett IPC-1L a Conradtól. Elsőre nekem is húzósnak tűnt a 9 ezer forint, de rászántam magam. A neten akartam rendelni, de végül telefonáltam, megérte. A neten csak a "csupasz" tőltő van 9k-ért, de telefonon volt tőltő + 4db GP ReCyko 2100-as akkuval 10k-ért. Gyorsan meg is vettem :). A tőltő szuper, már egy garnitúra halott Energyzer akksimat visszahozta a refresh funkcióval az életbe. Már megérte.

A másik tőltőt a Metróban vettem a szüleimnek. Nem akartam drágat, csak a legegyszerűbbet. Watson márkájú a dugasztőltő és meglepetésemre proci vezérelt, kisütő funkcióval + 4db Minwa 1800-as akku és mindez kemény ~1800 Ft-ért. Ennyit bőven megért ez is.

Egyébként most rendeltem a Conrádtól 8db 2400-as Conrad akkukat és egy voltmérőt kemény 5k-ért, majd leírom a tapasztalatomat ezzel kapcsolatosan is.

Üdv
Karesz


szer. márc. 12, 2008 22:53
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. máj. 24, 2006 23:37
Hozzászólások: 13
Hozzászólás 
vasti írta:
1., Ennek ellenére Németországból jött a csomag.

2., Mi pl. (számtech bolt) amit lehet (nem ritka, egyedi rendelésre jött kacat), kicserélünk a raktárkészletből, nem bosszantjuk az ügyfelet azzal, hogy visszavisszük a kis nagykerbe, az a nagyba, az a disztribútornak, az vissza a nagy nagykernek, az a kicsinek, az meg nekünk, és az ügyfél várjon heteket egy tömegcikk garanciális cseréjére - szerintem ez manapság elvárható minden kereskedőtől.
Ha már úgyis ott áll 30 darab ugyanolyan termék, és tudom, hogy kapok majd a rossz helyett egy jót, akkor semmi sem szól amellett, hogy várakoztassam a vevőt.

Üdv!

Erre azt tudom mondani, van ahol érték a kereskedői tisztesség.
Van olyan, aki nagy lovat érez maga alatt.
Ezek szerint a Conrád ilyen lehet. El van ájulva magától. Meg kell mondani, áraikkal el vannak szállva. Ennek ellenére még megélnek.


vas. dec. 16, 2007 14:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
1., Ennek ellenére Németországból jött a csomag.

2., Mi pl. (számtech bolt) amit lehet (nem ritka, egyedi rendelésre jött kacat), kicserélünk a raktárkészletből, nem bosszantjuk az ügyfelet azzal, hogy visszavisszük a kis nagykerbe, az a nagyba, az a disztribútornak, az vissza a nagy nagykernek, az a kicsinek, az meg nekünk, és az ügyfél várjon heteket egy tömegcikk garanciális cseréjére - szerintem ez manapság elvárható minden kereskedőtől.
Ha már úgyis ott áll 30 darab ugyanolyan termék, és tudom, hogy kapok majd a rossz helyett egy jót, akkor semmi sem szól amellett, hogy várakoztassam a vevőt.

Üdv!


vas. dec. 16, 2007 14:32
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. máj. 24, 2006 23:37
Hozzászólások: 13
Hozzászólás 
vasti írta:
Babajaga írta:
A töltőket meg nem itthon gyártják ezért nem tudnak azonnal adni csak ha a hibásat visszaküldik.

... azért egy Conrad szerintem megengedhetné magának, hogy az itthoni rakátrában is tartson cserealkatrészt... Bár nem is tudom, mit tartanak, mert az én töltőm is külfölrdől jött, amit a webshopban rendeltem.

Üdv!


November 30-án a Conrád üzlete mindkét IPC töltővel tele volt.


szomb. dec. 15, 2007 18:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
vasti írta:
Babajaga írta:
A töltőket meg nem itthon gyártják ezért nem tudnak azonnal adni csak ha a hibásat visszaküldik.

... azért egy Conrad szerintem megengedhetné magának, hogy az itthoni rakátrában is tartson cserealkatrészt... Bár nem is tudom, mit tartanak, mert az én töltőm is külfölrdől jött, amit a webshopban rendeltem.

Üdv!


Hát egy üzlet se tart egy cikket se azért raktáron hogy ne adja el hanem az esetleges meghibásodottakat cserélje ki. A másik meg a meghibásodottakat el kell küldeni a telephelyre. Csak a három napon belüli meghibásodásnál kell az üzletben cserélni. De mi van ha éppen ki van fogyva? A világon bármelyik üzletben előfordulhat.


szomb. dec. 15, 2007 18:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Babajaga írta:
A töltőket meg nem itthon gyártják ezért nem tudnak azonnal adni csak ha a hibásat visszaküldik.

... azért egy Conrad szerintem megengedhetné magának, hogy az itthoni rakátrában is tartson cserealkatrészt... Bár nem is tudom, mit tartanak, mert az én töltőm is külfölrdől jött, amit a webshopban rendeltem.

Üdv!


szomb. dec. 15, 2007 16:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"CONRAD: Az a helyzet, hogy nagyon nem tetszett ez a gyári hiba dolog. A másik dolog pedig az, hogy először nem kaptam magyar nyelvű használati utasítást. (nem vagyok segg az elektronikai cuccokhoz, de azért ide elkell egy kis tájékoztatás mit miért meg hogy..) Csak a csere darabbal küldtek. Az új töltő szállítására is várni kellett 1,5 hetet.. (A helyükben én kezem-lábam elhagytam volna sietségemben, ha már egyszer sikerült kellemetlenséget okoznom a "

Nincs olyan márka a világon melyiknél ne fordulna elő hiba. A töltőket meg nem itthon gyártják ezért nem tudnak azonnal adni csak ha a hibásat visszaküldik.


szomb. dec. 15, 2007 10:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
soundria írta:
Mar nem eloszor latom, hogy a Minwa vacaknak van minositve...pedig majd 30 eve gyartanak akksikat.

Nem is gondoltam komolyan, hogy rossz: azért volt az időzejel ;-)
Az Ansmann is érdekes, mert tulajdonképpen "megjavultak"... Amúgy meg négy darabból természetesen nem vonhatok le következtetést az egész Ansmann termékskáláról ;-)

Üdv!

ui: közben megjött nekem is az IPC-1L (a helyi elektronikai boltban a megrendelés után öt hétig (!!!) hazudtak kétnaponta mást és mást, hogy miért nem jött még meg, úgyhogy a Conrad webshopban megrendeltem péntek éjszaka, és a következő csütörtökön reggel már hozta is a postás ;-)

Jó játék ;-) Bár nem túl sok gyakorlati haszna van szerintem a Yellowstone töltővel szemben azon kívül, hogy kétszer annyiba kerül, de sajnos kicsit bogaras vagyok a műszaki cuccokkal ;-) OK, látom mennyit töltött már bele, ebből kitalálható, hogy mennyi ideig fog még tölteni. Mindenesetre megtartom ;-)


pén. dec. 14, 2007 23:06
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. dec. 14, 2007 13:44
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: tapasztalatok
soundria írta:
Sziasztok
fotos vagyok es eleg hevi modban hasznalodnak nalam az akksik, egyelore azt gondoltam hogy egy MW8168GS mikroprocesszoros toltovel jol elleszek (500mA-el tolt, 85mA-el sut ki), de erdekes dolgokat kezdek tapasztalni:
az akksik feltoltottnek lettek minositve (egett a zold led), majd ujra behelyzve oket ismet egy fel orat toltotte, mielott kigyulladt a zold led.
Ezen felul egyre inkabb gyanusan hamar feltoltodnek az akksijaim, akár egy óra alatt is, ami nyilvan nem normalis, mivel mondjuk egy 2600mAh-s akksit 500mA-el majd 8 orat kellene toltenie.
Hasznal valaki hasonlo toltot? Mik a tapasztalatok?
Van még egy Ansmann procis toltom is, ami szinten 500mA-el tolt, de nincs kisutoje. Azt most tetsztelem. :)


A processzor önmagában nem jelent jóságot ha a töltő nem csatornánként tölt és nem tud alapszintre lemeríteni. Viszont vannak olyan akkuk melyekkel nem lehet bírni bármit csinálhatsz velük. Nekem IPC-m van és mégis elképesztő különbség van az akkujaim között hiába futtattam refresh-t. Főként az önkisülések térnek el nagyon. És azt nem lehet javítani, mert az akku hibája.


pén. dec. 14, 2007 15:32
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. máj. 24, 2006 23:37
Hozzászólások: 13
Hozzászólás Akkumlátortöltés
A hama kiadott korábban egy füzetet, amelynek a címe:
Akkumlátortöltési útmutató
Nikkel-kadmium akkumlátor esetében javasolja:
A töltés befejezése után legalább 10-12 órányi pihentetés, majd kisütés után ezt a folyamatot (töltést) még kétszer ismételjük meg. Ezek után folyamatos használattal lehet lemeríteni az akkumlátort, majd a szükséges teljes ideig újratölteni.
Nikkel-metálhidrid akkumlátor esetében: Egy napi pihentetést, majd kisütés után ezt a folyamatot kétszer-háromszor ismételjük meg.

A pihentetés mennyire játszik fontos szerepet?


szer. dec. 12, 2007 0:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás Re: tapasztalatok
soundria írta:
Sziasztok
fotos vagyok es eleg hevi modban hasznalodnak nalam az akksik, egyelore azt gondoltam hogy egy MW8168GS mikroprocesszoros toltovel jol elleszek (500mA-el tolt, 85mA-el sut ki), de erdekes dolgokat kezdek tapasztalni:
az akksik feltoltottnek lettek minositve (egett a zold led), majd ujra behelyzve oket ismet egy fel orat toltotte, mielott kigyulladt a zold led.
Ezen felul egyre inkabb gyanusan hamar feltoltodnek az akksijaim, akár egy óra alatt is, ami nyilvan nem normalis, mivel mondjuk egy 2600mAh-s akksit 500mA-el majd 8 orat kellene toltenie.
Hasznal valaki hasonlo toltot? Mik a tapasztalatok?
Van még egy Ansmann procis toltom is, ami szinten 500mA-el tolt, de nincs kisutoje. Azt most tetsztelem. :)


Ott lehet a gond, hogy a 8168 az 2/4-es töltő, párban tölti az aksikat vagyis ha az egyik aksi a szettböl rossz, vagy nem egyenletesen merültek használat közben akkor az egész töltési rendszer felborul. Ez minden olcso 2/4-es töltövel elöfordulhat. Én lecserélném egy 4csatornás töltöre. Itt van egy csomo fajta, nekem pl a 6178 bevált.
http://global-akku.addel.hu/products.ph ... egory=7251


hétf. dec. 03, 2007 1:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
C az akku kapacitása, tehát egy 2300mAh-s akkunál 1C töltőáram szintén 2300mA.

Üdv!


hétf. dec. 03, 2007 1:30
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. máj. 24, 2006 23:37
Hozzászólások: 13
Hozzászólás IPC-1
Sajnos laikus vagyok. El tudná valaki mondani, mit jelent az, hogy 1C töltőáram? Hogy kell ezt a fogalmat érteni?


hétf. dec. 03, 2007 0:35
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 634 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség