Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 20:19



Hozzászólás a témához  [ 16 hozzászólás ] 
Panasonic FX7 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. jún. 07, 2004 17:12
Hozzászólások: 17
Hozzászólás Akksi
Sziasztok!
Eladó egy bontatlan Delkin CGA-S004-es 710mAh-s akksi 3000 pénzért.


pén. ápr. 14, 2006 7:36
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 187
Hozzászólás 
Babajaga írta:
"Utángyártott aksit keresek Pana FZ-5 gépehez. Az eredeti: CGA-S002E, 7,2V 680mAh.
Az Extrém Digitalnál már nincs és azt mondják nem is lesz. Szerdáig sürgösen be kellene szerezzek egyet valahonnan és nem szeretnék 14eFt-ot az eredeti Pana aksira költeni... "

Ezeket nem én írtam.


Ezzel a hozzáálással akkor mobiltelefont se vegyél, mert hát ott sem használnak ceruzaelemet :D
Na de komolyra fordítva a szót: próbálj már ki egy akksis gépet, és utána szídjad!
Az meg hogy egy cseppet szorúlt az utángyártott akksi, szerintem 5500 ft-ért simán belefér! Azóta már teljesen rendben van, csak be kellett járatni :wink:
De az indexen most írtak pont erről a témáról egy cikket, ajánlom figyelmedbe!

Osi22


pén. máj. 13, 2005 21:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
????????????????


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Babajaga pén. máj. 13, 2005 23:41-kor.



pén. máj. 13, 2005 17:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Tudom.

----------

Nem fogod elhinni, de isten bizony így van:
ma délután volt a lányom óvodájában az évzáróval összekötött anyák napi ünnepség.
Indulás előtt megnéztem az apparátot:
- fényképezőgép (EOS 300D) teljes töltöttség, rendben.
- Vaku (Speedlite 420EX) a négy ceruzaakksival nyolc másodperc alatt töltődött készre egy hetes állás után: a használati szerint még ez is jó töltöttségnek számít.

Sajnos a ceruzaakksik miatt nincs töltöttségkijelzés -> majdnem megszívtam a dolgot, ugyanis az utolsó 5 képet már vaku nélkül kellett csinálnom.
Nem volt más választás: stabilizátor bekapcs (28-135 IS USM) és az érzékenységet is fel kellett tolnom ISO800-ra a biztonság kedvéért.
Na ezért óvok mindenkit a ceruzaakksiktól. :)

Üdv!


pén. máj. 13, 2005 16:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"Utángyártott aksit keresek Pana FZ-5 gépehez. Az eredeti: CGA-S002E, 7,2V 680mAh.
Az Extrém Digitalnál már nincs és azt mondják nem is lesz. Szerdáig sürgösen be kellene szerezzek egyet valahonnan és nem szeretnék 14eFt-ot az eredeti Pana aksira költeni... "

Ezeket nem én írtam.


pén. máj. 13, 2005 11:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Babajaga írta:
"A Bocskai út 21 alatt van ha jól emléxem a bolt, ott vettem én is kb. 3 hete fz3-hoz:)
Habár az elején 1 kicsit szorult a cuccos, és elég nehezen lehetett ki és berakni, mára már bejáródott.
Viszont állítólag fz20-hoz nem passzol, egyesek szerint 2mm-t kilóg(legalábbis a figura "


Li-ion akku, probléma egy se. Ez a topic itt van a közelben.

Már ne haragudj, de nem érted.
Itt nem a Li-Ion technológiával van a probléma.
A probléma abból adódik, hogy az utángyártott akksit készítő cég egyszerűen slendrián, és nem volt képes megfelelő méretben megcsinálni az adott terméket!
Már említettem, két Panasonic digitgépet is használtam, tehát tökéletesen tisztában vagyok a gyári akkumulátor kapacitásával.
Soha nem volt olyan, hogy az akksi miatt ne tudtam volna fotózni.


pén. máj. 13, 2005 11:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Babajaga írta:
"Ha Li-Ion akksit használó gépet veszek, akkor már nem kell akkumulátorra és töltőre költeni - ellentétben a ceruzaakksis gépeknél... "

Hát ennek ellentmond hogy a legkülönbözőbb topikokban állandóan visszatérő probléma az akku keresgélés mivel az eredetinek az ára borsos kissé. Én 3 éve használok NiMH akkukat mezei töltővel és soha nem volt kapacitásproblémám igaz hogy nem töltögetek rá, hanem megvárom míg lemerül a gépben és akkor töltöm fel teljesen. Kisütve és formázva sem voltak soha. Tartalék akku nélkül meg nem tudom hogyan lehet egy gépet állandóan készenlétben tartani?

Látod, ezt mondom.
Úgy formálsz véleményt a lítium akksikról, hogy még csak nem is használtad.
Első gépem ceruzaakksis volt. Ezután egy éven keresztül használtam Panasonic FZ2-t és FZ10-et (li-ion).
Volt olyan eset, hogy nyomtam az exponálógombot, mint süket a csengőt (légifényképezés), mégis kibírta az egész napot folyamatos fényképezéssel, zoomolással és a stabilizátor állandó használatával.
Este az akksi töltőn volt, másnap ismét indulhatott a fotózás.
Volt olyan eset, amikor valószínűleg kibírta volna estig. Délben megálltunk ebédelni, és közben nyugodtan rá tudtam tölteni az akkumulátorra. Egyrészt nem kellett meríteni, másrészt meg a Li-Ion akksik sokkal gyorsabban tölthetők, mint a Ni-Mh-ek, így az ebéd alatt plusz 50%-os töltöttséget tudtam adni az akkumulátornak. Egy hagyományos Ni-Mh akksi esetében ez több óra lett volna...


pén. máj. 13, 2005 11:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Tigrincs írta:
Nord, az első sor volt az én személyes, szubjektív véleményem. A többi a DPReview-ról. Nem tudom, te mennyire adsz a szavukra, de szerintem ha ők azt mondják, hogy hátránya az átlagosnál nagyobb fogyasztás, akkor az erősen valószínű, hogy így van. Ez nem nagy igazság, csak a véleményem.

Én általánosságban írtam, nem konkrétan erről a Panáról.


pén. máj. 13, 2005 10:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
A Stabilizált optika egy baromi hasznos dolog lehet. Mondom én, aki egy nem stabilizált gépet vett, és baromira kell figyelnie, meg néha pofin vakuzom a kéthetes csecsemőm.


pén. máj. 13, 2005 10:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"A Bocskai út 21 alatt van ha jól emléxem a bolt, ott vettem én is kb. 3 hete fz3-hoz:)
Habár az elején 1 kicsit szorult a cuccos, és elég nehezen lehetett ki és berakni, mára már bejáródott.
Viszont állítólag fz20-hoz nem passzol, egyesek szerint 2mm-t kilóg(legalábbis a figura "


Li-ion akku, probléma egy se. Ez a topic itt van a közelben.


pén. máj. 13, 2005 10:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"Ha Li-Ion akksit használó gépet veszek, akkor már nem kell akkumulátorra és töltőre költeni - ellentétben a ceruzaakksis gépeknél..


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Babajaga pén. máj. 13, 2005 23:43-kor.



pén. máj. 13, 2005 9:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Nord, az első sor volt az én személyes, szubjektív véleményem. A többi a DPReview-ról. Nem tudom, te mennyire adsz a szavukra, de szerintem ha ők azt mondják, hogy hátránya az átlagosnál nagyobb fogyasztás, akkor az erősen valószínű, hogy így van. Ez nem nagy igazság, csak a véleményem.


pén. máj. 13, 2005 8:54
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Én más véleményen vagyok.

Stabilizátor:
csak az egyik felhasználási lehetőség a berázásos életlenség kiküszöbölése!

- Ha valaki nem szereti a vakus képek természetellenességét, akkor jól jön neki a stabilizált optika.
- Ha valaki nem szeretné pofánvakuzni a pár hónapos csecsemőt, akkor jól jöhet a stabilizált optika.
- Ha valaki olyan helyen is szeretne éles képet készíteni, ahol tilos vakut használni (múzeum, templom, esetleg koncert), akkor jól jön a stabilizált optika.

----------

Akksikérdés:
azt vettem észre, hogy ebből azok csinálnak kardinális problémát, akik most kezdik a fotózást. (Mindkét akksitípust használtam, így van némi tapasztalatom e téren.)

Ad.1
Legtöbbször csak azt az egy indokot hozzák föl, hogy bármikor lemerülhet az akksi és akkor egyszerűbb venni egy pár darab elemet.
Ilyenkor felmerül bennem a kérdés: milyen hely lehet az, ahol van elemet árusító trafik, viszont elektromos hálózat nincs. :lol:
Az meg a másik fele, hogy a nem éppen olcsó ceruzaelemek hihetetlenül nevetségesen keveset bírnak egy fényképezőgépben...

Ad.2
Ha Li-Ion akksit használó gépet veszek, akkor már nem kell akkumulátorra és töltőre költeni - ellentétben a ceruzaakksis gépeknél...

Ad.3
A Ni-Mh akkumulátorokat bizony rendszeresen meg kell formázni ahhoz, hogy nyújtsák a számunkra az elvárható optimális teljesítményt.
A Li-Ion akksikat ezzel szemben nem kell - sőt tilos! - formázni, bármikor rá lehet tölteni, így a Li-Ion akksi miatt nem kerülhet az ember nehéz helyzetbe!
Nem tudom megérteni, hogy miért jobb az, hogy a plusz kiadást igénylő, egyúttal nehézkesebben kezelhető akksi mellett teszi le valaki a voksát. Illetve egy dolgot tudok feltételezni: úgy mond ítéletet, hogy nem próbálta huzamosabbabn mindkét megoldást.

Ad.4
A Li-Ion akkumulátorok esetében lehetséges a folyamatos töltéskijelzés, Ni-Mh akksiknál nem. Vagyis ezzel az akksival nem lehet előre tervezni, nem lehet tudni még hozzávetőlegesen se, hogy mikor fog lemerülni. És itt már utalhatok is vissz a 3. pontra :P

Üdv.


pén. máj. 13, 2005 6:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
???????????????????????????????????????????????????????


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Babajaga pén. máj. 13, 2005 23:38-kor.



csüt. máj. 12, 2005 23:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
90 körüli áron van, a képeit elnézve nekem zajos.
Előnyök: 5 megapix, éles kép, jó fehéregyensúly, a kategóriájában gyors, nagy kijelző, jó autofókusz, képstabilizátor, kezesbárány menük.
Hátrányok: nagyobb fogyasztás, kis fénynél gyenge autofókusz, képzaj, könnyen véletlenül elsüthető expo gomb.
Nekem egy kicsit kütyü ezen az áron. :(

Részletes leírás (angol) itt: http://www.dpreview.com/reviews/panasonicfx7/


csüt. máj. 12, 2005 11:48
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 349
Hozzászólás Panasonic FX7
Mi a véleményetek erről aki aranyosról? :wink:


csüt. máj. 12, 2005 10:29
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 16 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség