Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. máj. 12, 2024 23:22



Hozzászólás a témához  [ 44 hozzászólás ] 
Gépválasztás - Birdie véleményére is kiváncsi lennék. 
Szerző Üzenet
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
A Panasonic gépek ilyen téren elég jók (a többihez képest). Meg más téren is...


kedd jún. 13, 2006 21:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Hali!
Egy kis segítségre lenne szükségem. Egy havernak lenne szüksége gépre, kezdő a srác, komoly igényei nincsenek, de mivel motorokat fotózna menet közben, ezért egy kritikus pont lenne a választásban, az expó késése, tehát, hogy az elsütés pillanatához képest a képalkotás minimálisat csúszik. Nekem egy Canon 300D-m van, nálam ez nem probléma, azt hiszem értek is hozzá, amikor vettem, akkor nekem is a minimális késés az egyik szempont volt. Úgy tudom, ez a minimális késés a DSLR-ek privilégiuma, a többiek ált. mind késnek, érezhetően, mondjuk a DSLR-hez képest, viszont a srác kezdő, tehát nem akar százezreket a gépre költeni. Mondjuk a másik szempont a hordozhatóság, tehát pl. az én 300D-m már neki nagy. Használt gép is jó megoldás, feltéve hogy egy olyan típusról van szó, ami relative kevéssé szétnyúzható. Ja, úgy kb. 50-70 körül kéne, ha picit több, de van miért, akkor talán még az is megy.
Kösz!


hétf. jún. 12, 2006 9:17
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. jún. 03, 2006 7:40
Hozzászólások: 1
Hozzászólás canon s1
Sziasztok Andras vagyok

Nemtudom tudna e valaki segiteni magyarnyelvü leirasban, canon s1 hez, es adaptert tud e valaki,en most vettem eggyet kezdö vagyok ezen a teren ha valaki tud valamit hozza szolasaval segiteni nagyon meg köszönnem.

Andras


szomb. jún. 03, 2006 7:48
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Köszi szépen!


szer. jún. 23, 2004 22:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. ápr. 16, 2004 20:45
Hozzászólások: 175
Hozzászólás 
Itt van az A1 fórum:
http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9099944
Sok infó a gépről:
(1977)
FAQ:
http://www.pbase.com/mtf_foto_studies/mtf_faq


vas. jún. 20, 2004 10:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. ápr. 16, 2004 20:45
Hozzászólások: 175
Hozzászólás 
Csináld végig a pdf-es dokumentációt (ne csak olvasd!), további újdonságokkal fogsz találkozni :-)


vas. jún. 20, 2004 10:15
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás Minolta Dimage A1
Tesztelgetem a gépsárkányt. Nagyon tetszik a kicsike. Már csak egyedül a tükörreflexes kereső kristálytiszta képe hiányzik, meg a manuális zoom könnyed beállítása (túl sokat kell forgatni a zoomgyűrűn). A hotpixelekbe meg kezdek beletörődni... :(
Ez a digitális technika a filmeshez képest egy teljesen új világ. Sokkal könnyedebben, felszabadultabban kattincsingol az ember. A kész képet azonnal megnézhetem, majd módosíthatok a paramétereken, sőt már a keresőben is látom, hogy melyik beállítás lesz a legjobb. A képeket azonnal letölthetem számítógépre, retusálhatom, átszerkeszthetem, és még sorolhatnám a lehetőségeket. Azt hiszem, ezekután már nem tudnék visszatérni a filmes gépekhez...
pggp:
Azt hiszem elhamarkodott kijelentés volt a részemről, hogy az F60-hoz képest visszalépésnek ítéltem pár dolgot.


szomb. jún. 19, 2004 21:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás Hot pixel
Be volt kapcsolva a szűrő. (sajnos)
Nem lehet betanítani a gépet valamilyen billentyűkombinációval? ...vagy ezt csak a komolyabb ketyerék tudják?


pén. jún. 18, 2004 22:39
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. ápr. 16, 2004 20:45
Hozzászólások: 175
Hozzászólás Re: Piros pöttyök a képen
Zsora írta:
Felmerült viszont egy probléma, amiben szintén a tanácsotokat kérném.
Tegnap csináltam először éjjszakai felvételeket a géppel, és 3 feltűnő piros pöttyöt vettem észre a képeken. Mindegyik képen pont ugyanabban a pozícióban volt mindhárom. A világos képeken nem lehet látni őket. Az is feltűnt, hogy csak hosszabb (>1/15s) záridőnél jönnek elő. Először csak halványak, majd a záridő növekedésével egyre intenzívebbek. Azt hiszem, ez egyértelműen a CCD hibája (hotpixel). 4s-os exp. időnél hirtelen többszáz is megjelenik. (Tesztelésként zárt objektívsapka mellett készítettem több képet egyre növekvő záridővel.)

Kapcsold be a zajszűrést:
Menu/3/NoiseReduction = on
A hotpixelek száma nagyrészt a CCD hőmérsékletétől függ. Egyszer megmértem az első húsz, 30 mp-es sötét kép hotpixeleinek számát és exponenciálisan nőtt. Szóval ha kevés hotpixelt akarsz, akkor exponálás előtt kapcsold ki egy időre a gépet. Egyébként lehet digitális géppel is igazi csillagokat fényképezni, de az egy másik kategória:
http://index.hu/tech/digicam/fotozz/fot ... to_ID=6217


pén. jún. 18, 2004 19:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 20:13
Hozzászólások: 1220
Tartózkodási hely: digitcam topik csakis... mi más? ;)
Hozzászólás 
Ne láss olyat, ami nincs.
Még egyszer:
Gratulálok az új gépedhez, jó fényeket! (bevett mondás fotósok között, nem hallottad még?)
Ellenfényt meg kerüld, mert láthattad, mit művel. Ez meg csak jótanács.

Pöttyök:
hotpixel. nem garanciális. csak a dead, vagy stuck.
bővebbet olvashatsz róla digicam.index.hu -n gyűjtemények link, alapfokon: hibás pixelek. most nem linkelek, mert nincs rá időm. bocs


pén. jún. 18, 2004 19:10
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás Piros pöttyök a képen
Üdv !

Valahogy olyan rosszallónak érzem az előbbi hozzászólásaitokat.
Talán valami rosszat tettem, vagy írtam?
Igaz, kikértem a véleményeteket, de a végső döntés mégiscsak az enyém, hiszen nekem lesz a gép. Ha rosszul döntöttem, hát én szívok.
...Nos:
A könyvet utólagosan megkaptam az üzletben + a magyar nyelvű kezelési útmutatót PDF formátumban.
Felmerült viszont egy probléma, amiben szintén a tanácsotokat kérném.
Tegnap csináltam először éjjszakai felvételeket a géppel, és 3 feltűnő piros pöttyöt vettem észre a képeken. Mindegyik képen pont ugyanabban a pozícióban volt mindhárom. A világos képeken nem lehet látni őket. Az is feltűnt, hogy csak hosszabb (>1/15s) záridőnél jönnek elő. Először csak halványak, majd a záridő növekedésével egyre intenzívebbek. Azt hiszem, ez egyértelműen a CCD hibája (hotpixel). 4s-os exp. időnél hirtelen többszáz is megjelenik. (Tesztelésként zárt objektívsapka mellett készítettem több képet egyre növekvő záridővel.)
Tudom, hogy a mai technológia nem tökéletes, és a TFT monitoroknál is ismert hasonló jelenség. Pl. a Philips a monitoraira számszerűen meg is adja a pixelhibák max. értékét. Viszont CCD-khez még nem láttam semmilyen idevonatkozó referenciát, specifikációt. Van egyáltalán ilyen? Mi számít garanciális hibának? És hogyan lehet hatékonyan kiküszöbölni a jelenséget?

/Zsora/


pén. jún. 18, 2004 18:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 20:13
Hozzászólások: 1220
Tartózkodási hely: digitcam topik csakis... mi más? ;)
Hozzászólás 
Gratulálok a géphez!
Sok sikert hozzá és jó fényeket (de még véletlen se szembe ;)!


pén. jún. 18, 2004 16:15
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás Re: Új gép
Zsora írta:
A gép dobozában nem volt kezelési útmutató. Sem nyomtatott, sem elektronikus (PDF) formában. Normális ez???

Üdvözlettel: Zsora

Gondolom szürkeimportos boltban vetted, mivel eredeti kezelési útmutatót csak az adott márka hivatalos importőre ad a gép mellé.

Megoldás:
1. Megpróbálod a kezelésit kihajtani a bolttól, ahol vetted a gépet. (Azon viszont nem csodálkoznék, ha az adásvételiben lenne egy pont, miszerint a magyar kezelésiről önként lemondasz - ugyanis jogszabályi előírás, hogy kell adni...);
2. Írsz az importőrnek egy levelet/mailt, hátha küldenek;
3. Interneten körbenézel, hátha találsz.

Amúgy sok sikert a géphez!

Üdv.


pén. jún. 18, 2004 8:45
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. ápr. 16, 2004 20:45
Hozzászólások: 175
Hozzászólás 
Jó gépet vettél, biztos sok szép képet fogsz készíteni. Milyen tekintetben visszalépés az F60-hoz képest (az érzékelőt és az obi cserélgetést leszámítva)?
Könyvnek, CD-nek kell a dobozban lennie. Doksi az Interneten, itt megtalálod a a tartozékok listáját is: http://mappa.prim.hu/halbamateur/minolta


pén. jún. 18, 2004 6:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás Új gép
Hi! ...megint itt vagyok.

Szóval...
pggp:
Nekem fényképezőgép kell, nem pedig Phaser vagy Koituszi transzfesztátor. :wink:
Birdie:
Megvettem a gépsárkányt. ...És hogy melyiket? Nos... Hosszas fontolgatás után mégis a Minolta Dimage A1 mellett döntöttem. Remélem nem bánom meg. Ezidáig javarészt pozitív tapasztalataim vannak vele. Nagyon jól használható kis ketyere, de azért egy DSLR gépet meg sem közelít, ez tény. (Néhány dologban visszalépés az F60-ashoz képest. Viszont a digitális technika nyújtotta előnyök némileg kárpótolnak ezekért.)
Köszi, hogy megosztottad a tapasztalataidat velem! Remélem, tudom majd kamatoztatni a későbbiekben.

A reklámfogásért meg bocsi! Jogos volt a törlése, elismerem.

Még valami: A gép dobozában nem volt kezelési útmutató. Sem nyomtatott, sem elektronikus (PDF) formában. Normális ez???

Üdvözlettel: Zsora


csüt. jún. 17, 2004 23:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. ápr. 16, 2004 20:45
Hozzászólások: 175
Hozzászólás 
Birdie [digicam] írta:
Ja meg lesz Minolta is, de ott is az obik nem túl nagy választéka fog korlátozni.

Arra még várni kell egy kicsit. Először a középkategóriás, képstabilizátoros váz fog kijönni, majd egy fél év múlva a belépőszintű. Addig még 1 év van hátra, + az 1.5x crop faktor ;-)


csüt. jún. 17, 2004 18:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 20:13
Hozzászólások: 1220
Tartózkodási hely: digitcam topik csakis... mi más? ;)
Hozzászólás 
kepes j írta:
mit akarsz fényképezni, amit azzal nem lehet?


Hosszú lenne az a lista... ;)


csüt. jún. 17, 2004 9:33
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 20:13
Hozzászólások: 1220
Tartózkodási hely: digitcam topik csakis... mi más? ;)
Hozzászólás 
MeK:
Sok választásod jelenleg nincs:
Canon EOS-300D, ezt ismereheted...
Nikon D70.
Ez a kettő van 300e körül.
Lesz még a Pentaxnak egy augusztusban, szintén ilyen áron, de azt én nem javaslom, ha még nincs obid, mert Pentaxokhoz kevés van.
Ja meg lesz Minolta is, de ott is az obik nem túl nagy választéka fog korlátozni.
Én a fenti kettő közül javasolnék egyet.
Segítséget kapsz a tesztjeimben a választáshoz.
http://digicam.index.hu ju nó


csüt. jún. 17, 2004 9:32
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 31, 2004 7:56
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
MeK írta:
Hali mindenkinek!

Nekem most egy Canon S1 IS-em van, de szeretném (majd) lecserélni valamilyen D-SLR-re! Milyeneket tudnátok ajánlani (alacsony árkategoriába)?

Köszi :))


Először is miért akarod lecserélni?
Mit vársz többet az új géptől, mit akarsz fényképezni, amit azzal nem lehet?


csüt. jún. 17, 2004 7:01
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Hali mindenkinek!

Nekem most egy Canon S1 IS-em van, de szeretném (majd) lecserélni valamilyen D-SLR-re! Milyeneket tudnátok ajánlani (alacsony árkategoriába)?

Köszi :))


csüt. jún. 17, 2004 0:57
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. ápr. 16, 2004 20:45
Hozzászólások: 175
Hozzászólás 
Te mennél emberek közé egy Star Trekkes utánérzésű géppel (Minolta Z1/Z2) ?
:-)


szer. jún. 16, 2004 14:42
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 96
Hozzászólás Re: Gépválasztás
[quote="Zsora"]Igazából a Dimage A1-nek vannak olyan tulajdonságai, amik kiemelik a 3 gép közül. Ezek:
- SLR szerű, komoly kinézetű váz
- ...

mennyiben elony az, hogy ugy nez ki, mintha valamilyen (slr) lenne, ha egyszer nem az? alcazasi versenyben kellene inditani? es miert szamit egy fenykepezogepnel, hogy "komoly kinezetu" legyen? valamennyire figyelembe lehet venni a kulsot is, de hogy ez egy olyan tulajdonsag lehetne, amely "kiemeli", azt erosen ketlem (illetve akinek ez az, menjen inkabb fotomodellnek, es ne fotosnak ;-))


szer. jún. 16, 2004 8:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás Régi gép elpasszolása
A gép kiválasztásán kívül felmerült egy másik probléma is: a régi gépet el kellene passzolnom. Szerintetek mi a legjobb megoldás erre? Manapság már elég kevesen vesznek filmes gépet. Bizományiba nem szívesen adnám be. Vannak kereskedések, melyek készpénzért felvásárolják a fotócuccot, de ők inkább a profi gépekre mennek, az F60-as pedig egy belépőkategóriás amatőr gép.


hétf. jún. 14, 2004 22:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 20:13
Hozzászólások: 1220
Tartózkodási hely: digitcam topik csakis... mi más? ;)
Hozzászólás 
a szórásnál tök mindegy, hogy milyen az ég. csak a fényerő a kérdéses. az ég nyilván nem olyan világos, mint egy tejfehér felhő, amikor mindent felhő borít. ez a k. aberrációra is igaz, ott is a fényerőkülönbség a döntő. minoltánál mindegy volt, hogy most tele, vagy nagylátó, egyszerűen ezt csinálta, ami idegesített és kész. érdekes, hogy norbi is úgy látja, hogy egy ilyen árú gépnél ez már azért elég durva hiba. valahogy nekem is ilyen gondolataim voltak. ezért léptem tovább DSLR-re, mert itt ha nem tetszik az obi max. cserélek. de a szolgáltatásoktól, megszokott kezeléstől nem kell megválnom. na ezzel most biztos megint magamra uszítom zeusz haragját...

Az mindenesetre tény, hogy nem sűrűn jelentkezett a probléma, mert igyekeztem minél inkább elkerülni az ellenfényt (nejem, mikor várandós volt, akartam róla csinálni egy sziluettet. sajnos rémes lett :(( tusz sziluettet csinálni szórás nélkül? esetleg szűk rekesz? bár anno F5,6-tal még rossz volt. de talán próbáld ki.)
a többi gépnél egyáltalán nem tapasztaltam hasonló problémát, pedig ami a tesztekbe felkerül az csak nagyon kis töredéke a készített képeknek (sokszor olyan képeken jönnek elő hibák, amik nem rakhatók ki témájuk, vagy komponáltságuk nulla volta miatt. pech, de van ilyen.) ettől függetlenül előfordulhat, hogy más gépek is produkálják ezt durván, hiszen a D7-tel is pár hónap eltelt, mire előjött a gond. de aztán egyre zavaróbbá vált, láthatjátok, sokszor nem lehet elkerülni az ellenfényt.


hétf. jún. 14, 2004 18:22
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: pén. ápr. 16, 2004 20:45
Hozzászólások: 175
Hozzászólás 
OK, én is. 19.-én lesz valami fotozz.hu tali, lehet hogy elmegyek (bővebb infó: #fotozz.hu IRC). Itt egy pár napja készült, felhős kép mrteo A1-ével:
http://kep.tar.hu/mrteo/index.phtml?aid ... id=5345078


hétf. jún. 14, 2004 11:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
pggp írta:
korrekt, fényszórással, CA-val és PF-fel kapcsolatos optikai hibákat feltáró tesztképeket csak valós környezetben, ugyanakkor, ugyazt, ugyanonnan fényképezve lehet készíteni. Ez ellentmond a reprodukálhatóságnak, de meg lehet szervezni egy olyan tesztet, ahol több géppel, ugyanazt lefényképezve, korrekt osszehasonlítható képeket lehet készíteni. Eddig még nem találkoztam ilyen teszttel.


Én benne vagyok egy FZ2-vel, főleg, ha tájfotóról van szó. :wink:


hétf. jún. 14, 2004 10:36
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. ápr. 16, 2004 20:45
Hozzászólások: 175
Hozzászólás 
Norbi írta:
pggp írta:
Biztos vagy benne, hogy a Panasonic FZ10 jobb?

Általánosságban?
Nem tudom.
De ellenfényes képeknél - már amiket én láttam - szerintem igen.

Az ellenfényes képeknél nagyon sokat számít az, hogy kék vagy fehér (felhős) az ég. Nem sok Pana FZ10 ellenfényes képet láttam, de pl. az index tesztjében kék volt az ég, viszont Birdie minoltás képeinél fehér. A felhős ég jelentőségét akkor vettem észre, amikor egy munkatársam az Oly 720-asával néha tudott CA-t produkálni, néha nem. Ezeket a képeket nem tudom megmutatni, de tudok egy másikat mutatni az index A80 tesztjéből:
http://index.hu/digicam/ad/Canon/PowerS ... 058_oa.jpg
A kép nagy részén (ahol kék az ég) nem lehet látni CA-t, de a jobb sarkában igen (ahol felhős az ég). A 'féloldalas' CA oka nem egy hibásan gyártott optika volt, mert ugyanezzel a géppel csináltak egy olyan képet, ahol a felső részen van CA:
http://index.hu/tech/digicam/mutat_mc?f ... 057_oa.jpg
A Birdie által említett fényszórás, CA, PF reprodukálásához pedig ugyanolyan körülmények szükségesek. Továbbá az sem mindegy, hogy telével, vagy nagylátóval próbálkozik az ember.
A Canon A80 belinkelt képeiből azt a következtetést lehet levonni, hogy korrekt, fényszórással, CA-val és PF-fel kapcsolatos optikai hibákat feltáró tesztképeket csak valós környezetben, ugyanakkor, ugyazt, ugyanonnan fényképezve lehet készíteni. Ez ellentmond a reprodukálhatóságnak, de meg lehet szervezni egy olyan tesztet, ahol több géppel, ugyanazt lefényképezve, korrekt osszehasonlítható képeket lehet készíteni. Eddig még nem találkoztam ilyen teszttel.


hétf. jún. 14, 2004 10:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
pggp írta:
Biztos vagy benne, hogy a Panasonic FZ10 jobb?

Általánosságban?
Nem tudom.
De ellenfényes képeknél - már amiket én láttam - szerintem igen.

pggp írta:
Ha 10x13-as képeket csinálsz, akkor mindegy, hogy 3MP vagy 5MP (vagy 8MP). Még A4-es méretben is elmegy. A Digitcamnál ki vannak állítva előhívott képek, ott meg is nézheted.

Egyetértek.
A 4-5-8-stb. MP-nek 10×15 papírkép készítése esetén csak akkor látom hasznát, ha vágni kell.


hétf. jún. 14, 2004 9:20
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. ápr. 16, 2004 20:45
Hozzászólások: 175
Hozzászólás Re: Gépválasztás
Zsora írta:
A PowerShot S1 IS a 3 megapixeles felbontás miatt nem O.K., egyébként nem tűnik az sem rossz gépnek

Ha 10x13-as képeket csinálsz, akkor mindegy, hogy 3MP vagy 5MP (vagy 8MP). Még A4-es méretben is elmegy. A Digitcamnál ki vannak állítva előhívott képek, ott meg is nézheted.


hétf. jún. 14, 2004 8:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. ápr. 16, 2004 20:45
Hozzászólások: 175
Hozzászólás 
Biztos vagy benne, hogy a Panasonic FZ10 jobb?


hétf. jún. 14, 2004 8:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Megnézve a Birdie által belinkelt, szórást mutató képeket:
lehet, hogy minden gépnek van hibája, de szvsz ennyi pénzért ez nálam súlyos hiba. Kis túlzással azt is lehetne mondani, hogy hogy a Minolta bizonyos - nem ritkán előforduló - helyzetekben szinte használhatatlan (én legalábbis ilyen felvételek előhívására egy fillért sem szánnék).

Zsora, én a helyedben a döntés előtt alaposabban is megnézném a Panasonic FZ10-et.


hétf. jún. 14, 2004 8:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás Gépválasztás
Hááát...

A jelenlegi állás szerint a Coolpix 5700 és a Dimage A1 a leg esélyesebb.
A PowerShot S1 IS a 3 megapixeles felbontás miatt nem O.K., egyébként nem tűnik az sem rossz gépnek. A FinePix S7000 az alacsony árával jó vételnek számít, de valahogy tartok tőle - nem tudom miért. Ha a Dimage A1-nek nem olyan lenne az optikája amilyen, ő lenne az abszolút befutó.
Tehát felteszem magamnak a kérdést: Melyik paramétert tartsam a legfontosabbnak, mi alapján döntsem el, hogy melyiket vegyem meg?
Sajnos (még) nem tudok egyértelmű választ adni...


vas. jún. 13, 2004 21:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. ápr. 16, 2004 20:45
Hozzászólások: 175
Hozzászólás Re: Objektív fényszórás
Zsora írta:
Na igen. Vajon ugyanazok a képek hogy sikerültek volna más géppel...?
A közzétett tesztképeket elnézve, azt kell megállapítanom, hogy valóban idegesítő egy jelenség... De! Tényleg a Dimage optikája lenne ennyire rossz a többihez képest?

Mindegyiknek megvan a saját hibája.


vas. jún. 13, 2004 15:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 20:13
Hozzászólások: 1220
Tartózkodási hely: digitcam topik csakis... mi más? ;)
Hozzászólás 
Igen, minden géppel csinálok ellenfényes felvételeket is, a tesztekben az aberrációnál találjátok meg őket. Nikon 5700-nál egy kicsit lehet látni a szórást.


vas. jún. 13, 2004 14:40
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás Objektív fényszórás
Na igen. Vajon ugyanazok a képek hogy sikerültek volna más géppel...?
A közzétett tesztképeket elnézve, azt kell megállapítanom, hogy valóban idegesítő egy jelenség... De! Tényleg a Dimage optikája lenne ennyire rossz a többihez képest?


szomb. jún. 12, 2004 23:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. ápr. 16, 2004 20:45
Hozzászólások: 175
Hozzászólás 
Birdie [digicam] írta:
Nagyon szór sajnos elenfényben, DiMAGE 7-tel készült kellemetlen hatású fotókat itt nézhetsz meg (A1-nek ugyanez az obija): http://web.axelero.hu/birdie1/szoras/

Vannak ilyen képeid 5700-zal és S7000-el?


szomb. jún. 12, 2004 23:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. ápr. 16, 2004 20:45
Hozzászólások: 175
Hozzászólás 
Degeczi írta:
mindenképp érdemes legalább kézbevenni vásárlás előtt
a 602 gyakorlatilag tökéletes ergonómiájához (pár óra után már odapillantás nélkül kezelhető nagy kézzel is, mert jó elrendezésűek és tapintással azonosíthatóak a gombok) szokva nekem vmi rémálom a Nikon 5700 kezelése, ha épp azt kell használnom

És azt se díjazza az 5700, ha a táskájában véletlenül bekapcsolod.


szomb. jún. 12, 2004 23:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. ápr. 16, 2004 20:45
Hozzászólások: 175
Hozzászólás 
Norbi írta:
Birdie [digicam] írta:
Esetleg ha már S7000-et irtad, meggondoloandó az S602 is, amit használtan 100-120-ért beszerezhetsz.


A Fotomarket 130ezerért árulja - ennyiért tényleg nagyon jó vétel.
http://www.fotomarket.hu/products.php?b ... 91&order=0

Az S7000 pedig csak 5 EFt-tal több. Amikor még a 602-7000 között ingadoztam írtam egy dilemmát (akkor még nem voltak S7000 tesztfotók):

Ha S7000-est veszek, akkor azon fogok bosszankodni, hogy:
- Az S602-es nem zabálja az akksit folyamatos fókusznál (mert nincs)
- Az S602-es gyorsaban menti el a képeket (mert kisebb felbontású CCD-je van).
- Már megint megtelt a fél GB-os CF-em.
- Az S602-esnek 11-es blendéje is van.
- Az S602-es TIFF-be ment, én meg vacakolhatok a RAW konvertálással.
- Vehetek USB 2.0-s kártyát a számítógépembe (mert tud USB2-t is).
- Az S602-es első/utolsó 5 képei között kisebb idő van (5 fps)
- Az S602-es ISO 1600-at is tud
- Az S602-es CCD-jének kisebb a zaja
- Az S602-esek jó fejek :-)
- Miért nem vettem inkább S602-est -50 EFt-ért?

Ha S602-est veszek, akkor azon fogok bosszankodni, hogy:
- Az S7000-es objektívgyűrűjével zoomolni is lehet.
- Az S7000-es folyamatos fókuszt is tud.
- Az S7000-es B&W és Chrome üzemmódot is tud.
- Az S7000-es első/utolsó 5 képei között nagyobb idő van (3.3/2 fps)
- Az S7000-esnek nagyobb felbontású EVF-je van.
- Az S7000-esnek erősebb vakuja van.
- Miért nem vettem inkább S7000-est +50 EFt-ért?


szomb. jún. 12, 2004 23:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 167
Hozzászólás 
mindenképp érdemes legalább kézbevenni vásárlás előtt
a 602 gyakorlatilag tökéletes ergonómiájához (pár óra után már odapillantás nélkül kezelhető nagy kézzel is, mert jó elrendezésűek és tapintással azonosíthatóak a gombok) szokva nekem vmi rémálom a Nikon 5700 kezelése, ha épp azt kell használnom


szomb. jún. 12, 2004 23:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Birdie [digicam] írta:
Esetleg ha már S7000-et irtad, meggondoloandó az S602 is, amit használtan 100-120-ért beszerezhetsz.


A Fotomarket 130ezerért árulja - ennyiért tényleg nagyon jó vétel.
http://www.fotomarket.hu/products.php?b ... 91&order=0


szomb. jún. 12, 2004 20:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 20:13
Hozzászólások: 1220
Tartózkodási hely: digitcam topik csakis... mi más? ;)
Hozzászólás 
Nos, az általad felsorolt kritériumoknak mindhárom gép megfelel. De!
Néhány megjegyzés a gépekkel kapcsolatban:
Minolta A1: objektívje nekem nem tetszik, szubjektív dolog. Nagyon szór sajnos elenfényben, DiMAGE 7-tel készült kellemetlen hatású fotókat itt nézhetsz meg (A1-nek ugyanez az obija): http://web.axelero.hu/birdie1/szoras/ Részletgazdagsága kellően jó, gyorsasága közepes.
Nikon 5700: Bár nem új gép, de azért belevehető a listába. Antialias valahogy nem a legjobban sikerült ebben a gépben, sok a recés ferde él. Szórásra egy picit hajlamos. Makróban kiváló.
Fuji S7000: bár paramétereiben jónak tűnik, az optika sajnos itt is megadja a kegyelemdöfést az egésznek. Nem ugyanaz az objektív van benne, mint az S602-ben volt, kicsit átdolgozták (kisebb torzítás érdekében), de a feloldóképessége nem elég ahhoz a 6 Mpixeles SuperCCD-hez, ami a gépben van. Részletgazdagságban csak kicsit előzi meg az S602-t, számomra elég nagy negatív élmény volt ez a gép. S7000-et abszolút nem javaslom a három közül. A felsorolt gépek közül tlaán leginkább a Nikon 5700 felelhet meg számodra (a leírásod alapján).

Talán még érdemes azért megnézni a következőket:
Panasonic DMC-FZ10: szintén stabilizált, 4 Mpixeles, jó fényerejű Leica objektívvel (teljes 12x-es zoomtartományban F2,8, persze krom. aberrációval azért számolni kell)
Canon PowerShot S1 IS: szintén stabilizált, 3 Mpixeles, 10x-es átfogású. Hmm, bár igaz, ez azért nem SLR jellegű, ez kompakt erősen.
Esetleg ha már S7000-et irtad, meggondoloandó az S602 is, amit használtan 100-120-ért beszerezhetsz.


szomb. jún. 12, 2004 13:51
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás Gépválasztás
Igazából a Dimage A1-nek vannak olyan tulajdonságai, amik kiemelik a 3 gép közül. Ezek:
- SLR szerű, komoly kinézetű váz
- zoom- és fókuszbeállító gyűrű (gyorsabb mint gombokkal)
- sok funkciógomb és tárcsa (nem kell a menüben keresgélni)
- képstabilizátor (200-as gyújtótávnál, ill. hosszabb exp.időnél jól jön)


szomb. jún. 12, 2004 2:45
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. ápr. 16, 2004 20:45
Hozzászólások: 175
Hozzászólás 
Bécsben olcsóbban meg tudod venni:
http://geizhals.at/?cat=dcam
Mik azok a tulajdonságok, amik valamelyikben megvannak, másikban hiányolod?


szomb. jún. 12, 2004 2:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás Gépválasztás - Birdie véleményére is kiváncsi lennék.
Hi mindenkinek!

Korábban már említettem, hogy szeretném lecserélni Nikon F60-as gépemet egy digitálisra. Az álmom egy Nikon D70-es, de jelenleg másra is gyűjtök, ezért lejjebb kell raknom a lécet, és 200.000Ft-nál meghúzni a határt. Tehát egy SLR-szerű gépre gondoltam, (min.) 4-5 megapixeles felbontással, sok manuális beállítási lehetőséggel, nagy zoomtartománnyal, makróval, jó képminőséggel.
Jelenleg a következő gépeket néztem:

Minolta Dimage A1 197.000.-
Nikon Coolpix 5700 195.000.-
Fuji FinePix S7000 135.000.-

Bár én Nikon-hívő vagyok, mégis a Minolta Dimage A1 tűnik a legmegfelelőbb választásnak. Viszont te azt írtad valahol Birdie, hogy csalódtál a gépben. Kifejtenéd ezt nekem bővebben? Kíváncsi lennék a véleményedre, ill. arra, hogy te melyik gépet javasolnád (nem csak a 3 közül). Természetesen, mindenki hozzászólását szívesen fogadom!

/ Zsora /


szomb. jún. 12, 2004 2:01
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 44 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség