Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 21:03



Hozzászólás a témához  [ 17 hozzászólás ] 
VHS-ről pc-be 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 14:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: Kocsma :)
Hozzászólás 
"azona kártyán van egy composit és egy svideo kimenet, hogyaz hogyan tudom összekötni a videólejátszóval"

A kompozit kimenet RCA szokott lenni, RCA-RCA kábelnek sok helyen kell lennie. S-video - RCA kábelnek is de azt a tunerhez is kellene kapni.


vas. júl. 24, 2005 0:01
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. júl. 20, 2005 14:05
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Helló!

Lenne még egy kérdésem, ha minden igaz jövőhéten kapok kölcsönbe egy pinacle pctv stere tunner kártyát kipróbálás céljából.
Meg akarom nézi milyen lesz a felvétel, de most nem vágom hogy azona kártyán van egy composit és egy svideo kimenet, hogyaz hogyan tudom összekötni a videólejátszóval?
Ugyan is nem találtam ilyen kábelt.. jó mondjuk 2 helyen néztem eddig és nem tudtam beszélni az eladóval sem. Létezik ilyen kábel vagy hogyan működik ez???

A segítséget előre is köszönöm és remélem nem fáraszt senkit a tudatlanságom.... :oops:

U.I.:
Néztem neten is de egyenlőre fele ekkora sikerrel....


szomb. júl. 23, 2005 23:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
A hangelcsúszás másik eshetősége a codec, vagy gép sebesség probléma. A célhardvernél (hardveres digiző, DVD rekorder, analog in-es DV kamera...) nincs ilyen.

Üdv
Inhouse


pén. júl. 22, 2005 13:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
AGyurma írta:
Köszönöm. Akkor ezért van az, hogy saját kamerával digizett anyagnál semmilyen minőségi romlást nem vettem még észre. Soha nem láttam még tunerrel bedigitalizált anyagot, és nem értettem azt, aki minőségromlásról, hangelcsúszásról írt.

Minőségromlás a butított chip miatt van (a tuner kártyák alacsony költségű csökkentett tudású digitalizáló chip-et tartalmaznak) a kép-hang elcsúszás meg azért mert a kártyán nincs olyan áramkör mely digitalizálás előtt gagyába rázza a szinkronjelet és emiatt pontatlan lesz a kulcsolási frekvencia.


pén. júl. 22, 2005 11:35
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
Köszönöm. Akkor ezért van az, hogy saját kamerával digizett anyagnál semmilyen minőségi romlást nem vettem még észre. Soha nem láttam még tunerrel bedigitalizált anyagot, és nem értettem azt, aki minőségromlásról, hangelcsúszásról írt.


pén. júl. 22, 2005 11:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
AGyurma írta:
Pepi!
És a minőséget tekintve mi a véleményed az analóg bemenetes miniDV kamerával bedigitalizált felvételekről VHS vagy Hi8-ról?

A miniDV kamerák A/D konverterei a középkategóriának felel meg azaz jó minőségű digitalizálásra képesek.


pén. júl. 22, 2005 6:38
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
Pepi!
És a minőséget tekintve mi a véleményed az analóg bemenetes miniDV kamerával bedigitalizált felvételekről VHS vagy Hi8-ról?


csüt. júl. 21, 2005 21:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
tessaiga írta:
Helló!

Kössz a hozzászólást, bár a felét nem értem, de nem baj...
Nem professzionális videót akarokkészítani csak az otthoni cuccost elmenten egy korongra, a dv kártyáról meg hasonlóan vélekedtem én is, mert elvileg egyértelmű csak én nem értek annyira hozzá igyhát inkább kérdezek, mert még attól senkinek sem lett baja.
:D

Látom nem érted. Nem professzionális videóról van szó hanem arról, hogy sokan rosszul értelmezik a VHS-t. Ahhoz, hogy digitalizálás után legalább ugyanazt a minőséget kapd mint amit egy mai 4 fejes VHS videó képes rögzíteni és lejátszani ahhoz nem jó a tuner kártya.

A professzionális VHS archiválás az amikor TBC (időalap korrektor), 3D zajszűrés valamint egyéb képjavító áramkör kerül bevetésre melynek az eredménye a zajtól megtisztított stabil és éles kép.

Szerintem a VHS/SVHS felvételek digitalizálásának csak akkor van értelme ha legalább minőségromlás nélkül tudunk digitális változatot készíteni az analóg felvételből. Ehhez viszont nem elég egy 27MHz mintavételezést használó fapados tuner kártya (egy mai digitálisan felturbózott 4 fejes videó sokkal jobb minőségben képes rögzíteni mint a tuner kártyák).

Viszont ma már inkább asztali DVD felvevőben érdemes gondolkodni mivel egy ilyen készülékben minden olyan megtalálható ami ahhoz szükséges, hogy kiváló minőségben lehessen VHS felvételből DVD-t készíteni (TBC, korrekt zajszűrés, stb). Ezeknek a készülékeknek az áruk sem vészes már hiszen egy HDD nélküli felvevőt ma már egy jobb VHS videomagnó árában lehet megvásárolni.


csüt. júl. 21, 2005 19:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. júl. 20, 2005 14:05
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Helló!

Kössz a hozzászólást, bár a felét nem értem, de nem baj...
Nem professzionális videót akarokkészítani csak az otthoni cuccost elmenten egy korongra, a dv kártyáról meg hasonlóan vélekedtem én is, mert elvileg egyértelmű csak én nem értek annyira hozzá igyhát inkább kérdezek, mert még attól senkinek sem lett baja.
:D


csüt. júl. 21, 2005 18:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
Csak egy kis kiegészítés ahhoz amit Inhouse írt.

Tuner kártyával olyan, hogy jó minőség nem létezik mivel 27MHz-es mintavételezéssel nem lehet analóg videót jó minőségben digitalizálni. A jó minőséghez 54MHz szükséges. A kiváló eredményt pedig a 108MHz-es mintavételezést használó capture eszközzel lehet elérni.

Ja és még annyit, hogy a VHS 240 soros felbontását sokan félreértelmezik. A sorfelbontás az elektronsugár által megjelenített sor felbontását jelenti azaz az analóg videó sorfelbontása nem ugyanaz mint a digitális videó felbontása. Ez azt jelenti, hogy a TV készülékek 625 soros megjelenítésénél a VHS 240 sorfelbontása a soronkénti felbontást jelenti.
Továbbá a VHS váltott soros rögzítési elvet használ ami azt jelenti, hogy digitalizáláskor a legjobb képminőséget akkor lehet elérni ha a capture eszköz valódi 50 field/sec rendszerben végzi a rögzítést.
Szóval VHS digitalizálását 768/720x576 méretben javasolt elvégezni és olyan capture eszközzel mely valódi félképes rendszerben rögzít azaz 50 field/sec mivel így kapjuk meg a legjobb eredményt ahhoz, hogy DVD-re archiváljuk az utókornak megmentendő felvételeket.


csüt. júl. 21, 2005 9:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
A legegyszerűbb, leggyorsabb és legjobb eredményt az adja, ha keresel valakit, akinek van olyan DV kamerája, aminek van analóg bemenete. Ezzel "on-the-fly" lehet digitalizálni, miközben FW-en keresztül másolod a nyers DV anyagot a vinyóra. Aztán jöhet a tömörítés...


csüt. júl. 21, 2005 9:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Ne haragudj, hogy ilyet írok, de tudsz olvasni, ugye? :?:

A DV kártya egy DigitalVideo port, azaz (pl.) digitális videokamera és a PC összekötésére való, NEM DIGITALIZÁL. Az, hogy egy digitalizálókártyán van esetleg FireWire (ami a DV szabvány csatlakozója lett) más kérdés. Neked digitalizáló kártya, vagy külső egység, vagy Tuner kártya kell. Nem tudom mennyi pénzt szánsz rá, de 2xeFt-ért több variáció is van a HARDVERES tömörítő eszközökre. Ezek saját maguk oldják meg a digitalizálást, és a kész anyagot másolják a gépre. A tunerkártyák a PC-d erőforrásait használják, erőmű kell alá a jó minőséghez, min. P4 2,5GHz 512MB...stb. A hardveres cuccokhoz elég egy P3 800MHz 128MB-os gép. Ezen felül jön még, hogy a hardveres kártya egy adott formátumba (ált. Mpeg1, Mpeg2 ez a DVD formátuma) ment, míg a tunerkártyánál neked kell a codecet is telepíteni, és bajlódni vele.
Sok helyre írtam már, szerintem neked is ez lenne a megfelelő:
ADS DVD Express USB 2.0

Üdv
Inhouse


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára inhouse pén. júl. 22, 2005 7:49-kor.



csüt. júl. 21, 2005 8:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Én is pinnacle tunerkártyát használok. Nekem is VHS kamerám van. Egy szimpa RCA-RCA kábelen megy a kép a kártya composit bemenetére. A hangnak meg csináltam egy RCA-Jack maddzagot. Ezt a hangkártya vonalbemenetére kötöm.


szer. júl. 20, 2005 16:03
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. júl. 20, 2005 14:05
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Helló!

Kössz a hozzászólást megnéztem a linkekeket, de most megint dilemmában vagyok mivel egyik oldalrol lehuzzák a tunnert mert hogy elég rossz minőségben csinálja amit csinál másikoldarol meg dv- kártyát nyomják, de persze azt értem hogy nem mindenki ilyen módon akar digitalizálni....

Nos summa summárum tvtunner felé hajlottam eddig is, mivel professzionális videót nem akarok én készíteni csak az otthoni dolgogkat kiirni tartósabb tároló egységre.

A kérdésem már csak az hogy milyen csatlakozók vannak a tunnerkártyákon hogyan lehet őket összekötni egy vhs videólejátszóval???
Mert azt olvastam hogy ami az egyiken van az nem biztos hogy a másikon is megtalálható. Tehát mire figyeljek minek kell rajta lennie ahhoz hogy mindenféleképpen megtudjam valósítani a digitalizálás ezen módját.
Köszönöm!


szer. júl. 20, 2005 15:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Ja,ja vannak ebben a témában topicok, nézz szét bennük.
Annyit elöljáróban, hogy a VHS digitalizálásához nem jó a DV kártya, az értelemszerűen a DV kamerákhoz kell.

Üdv
Inhouse


szer. júl. 20, 2005 15:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. jan. 05, 2005 17:04
Hozzászólások: 155
Hozzászólás 
Ajánlok pár linket a fórumon belül
Tunerkártyát vennék, de milyet?
[url=http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?t=27306]TV tunerek
[/url]
TV műsor-> DVD-re, avagy a digitalizálás rejtelmei
Sok sikert kívánok.


szer. júl. 20, 2005 14:57
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. júl. 20, 2005 14:05
Hozzászólások: 17
Hozzászólás VHS-ről pc-be
Helló!

először is elnézést kérek, ha nem a megfelelő forumra írok, de ez állt közelebb ahhoz amit szeretnék csinálni.

Olyan kérdésem lenne, hogy ahhoz hogy vhs-kameráról felvett anyagot betudjak digitalizálni milyen perifériára lenne szükségem. DV kártyában gondolkozdtam, de a hirtelen összeszedett információkbol le kellett szürnöm azt a következtetést hogy valószínűleg nem lesz egyszerü ezt megvalósítani. Mivel még életemben nem láttam dv kártyát gőzöm nincs milyen bemenetei vannak csak annyit tudok hogy dv-bemenet rajta ami usb-szerű. egy régi videólejátszóm van amin audio/video kimenet bemenet van meg sckart csatlakozó is található rajta. / Samsung sv 80k típ.-ú /.
Nagyon alap vagyok a témához, de nem akarom hogy rosszul válasszak a kártya megvásárlása során.
Volt régeben egy Pinnacle pctv pro tunnerkártyám csak nem tudom azon hol lehetett volna a jelet beküldeni, mivel akkor még nem ez volt az elsődleges felhasználás számomra.

Összegezve a fentieket milyen típ.-ú kártyát / DV, tunner / vegyek és milyen kábvellel,csatlakozóval tudnám a jelet a videóról a kártyába küldeni.

Az ötleteket és a választ előre is köszönöm.


szer. júl. 20, 2005 14:16
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 17 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség